Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Finsko Turku

Dovolená Finsko Turku


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí severní Evropy, která nabízí mnoho krásných míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější destinace patří Turku, které leží na jihozápadě Finska a je nejstarším městem v zemi.

Turku je ideální místem pro ty, kteří hledají dokonalou kombinaci kultury, historie a krásy. Město je plné historických a architektonických skvostů, jako jsou například hrad Turku, katedrála sv. Marie a muzeum Aboa Vetus & Ars Nova. Turku také nabízí mnoho aktivit na volný čas, jako jsou procházky krásnou přírodou, vodní sporty a koupání na plážích.

Pokud hledáte ubytování, můžete si vybrat z mnoha možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Turku nabízí také množství restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Turku je projížďka lodí po řece Aura, která protéká městem. Lodě vás zavedou k nejkrásnějším místům, jako jsou například starý přístav, vesnická farma a ostrov Ruissalo.

Finsko je také známé svými saunami a Turku nabízí celou řadu saun pro návštěvníky. Není nic příjemnějšího, než si po celodenním poznávání města odpočinout v sauně a zrelaxovat se.

Turku je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném prostředí s krásnou přírodou a množstvím aktivit na volný čas. Pokud se vydáte na Finsko, nezapomeňte navštívit Turku a objevit jeho krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Finska a Turku:

1. Jak se dostanu z letiště do Turku?
- Z letiště v Helsinkách jezdí vlaky a autobusy do Turku. Vlak trvá přibližně 2-3 hodiny a autobus asi 2,5 hodiny.

2. Jaké památky bych si měl v Turku nechat ujít?
- V Turku je mnoho zajímavých památek, mezi které patří Turun linna (Turkuský hrad), katedrála Turun tuomiokirkko, Aboa Vetus & Ars Nova (muzeum) a Muzeum umění v Turku.

3. Který je nejlepší čas na návštěvu Finska a Turku?
- Závisí to na tom, jakou aktivitu chcete vykonávat. V létě je počasí příjemné a je možné se koupat v jezerech a moři. V zimě je populární lyžování a zimní sporty.

4. Jaké jsou tradiční finské jídla?
- Tradiční finská jídla zahrnují ryby, jako losos a síh, různé druhy bramborových knedlíků zvaných "kalakukko", karjalanpiirakka (koláče plněné rýží a vejcem), a také sauna vykoupení vodívkou (nápoj vyrobený z mléka) a rybí polévkou.

5. Kolik stojí vstupenka do hlavních turistických atrakcí v Turku?
- Ceny vstupenek se mohou lišit, ale obvykle se pohybují mezi 10-20 eury. Některé atrakce nabízejí také slevy pro studenty, seniory a rodinné vstupné.

6. Jak dlouho trvá trajektem cesta z Turku do Stockholmu?
- Trajektem z Turku do Stockholmu trvá cesta přibližně 10 hodin. Různé společnosti provozují trajekty mezi těmito dvěma městy.

7. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování v Turku?
- Nejlepší místa pro nakupování v Turku jsou centrální obchodní ulice Aurakatu, Hansakortteli Shopping Center a Kauppahalli (tržnice).

8. Je nutné si předem vyměnit peníze na finskou měnu?
- Měnou v Finsku je euro. Je možné si předem vyměnit peníze na finskou měnu, ale většina míst v Turku přijímá také platební karty.

9. Jaké jsou populární aktivity pro turisty v Turku?
- V Turku je možné podniknout různé aktivity, jako je procházka historickým centrem, návštěva muzeí, plavba po řece Aurajoki, a samozřejmě také navštívení sauny.

10. Jaké jsou populární finské festivaly v Turku?
- Mezi populární finské festivaly v Turku patří Ruisrock (rockový festival), Turun musiikkijuhlat (hudební festival), a Aurajoki Jazz Festival.


Letenka Finsko Turku


Turku je krásné přímořské město v jihozápadním Finsku. Je to třetí největší město Finska a slouží jako jedno z nejdůležitějších kulturních a obchodních center země. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, umění, přírody nebo jen hledáte zapadlý kout pro odpočinek, Turku nabízí spoustu aktivit a zajímavostí pro návštěvníky.

Pokud uvažujete o návštěvě Turku, nebo možná o návratu do tohoto krásného města, první věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je získat letenku. Díky moderním technologiím a různým leteckým společnostem, které operují do Turku, je zajištěno, že si vyberete to nejlepší letové spojení, které vyhovuje vašim potřebám.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Turku. Některé z nich zahrnují nízkonákladové společnosti jako Ryanair a Wizz Air, které nabízejí levné lety z různých evropských destinací. Pokud preferujete tradičnější letecké společnosti, můžete se podívat na lety nabízené společnostmi jako Finnair nebo Turkish Airlines.

Kromě levných letenek a výběru různých leteckých společností, dalším faktorem, na který byste se měli zaměřit, je časování vašeho letu. V Turku se koná mnoho kulturních a společenských akcí, a proto by bylo skvělé, kdybyste si vybrali letenku, která vám umožní vychutnat si některou z těchto událostí. Turku je také velmi příjemné na podzim a na jaře, kdy se po městě táhnou barevné parky a květinové zahrady.

Jakmile budete mít rezervovanou letenku, přílet do Turku vám otevře dveře k nekonečnému objevování města. Zatímco zde nebudete mít problém najít mezinárodní letiště, které se nachází jen pár kilometrů od centra města, budete mít možnost se ihned ponořit do bohaté historie a kultury, kterou Turku nabízí.

Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Turku patří Turun linna (Turku hrad), zámek, který patří mezi největší dochované středověké hrady ve Skandinávii. Další populární atrakcí je katedrála Turku, která je jednou z národních pokladů Finska a nejstarší katedrálou v zemi. Město je také domovem mnoha muzeí, uměleckých galerií a přírodních rezervací, které můžete objevovat po celý svůj pobyt.

Letenka do Finska, přesněji do Turku, vás zavede do jednoho z nejkrásnějších míst Skandinávie. Bez ohledu na to, zda chcete prozkoumat bohatou historii, vychutnat si přírodní krásy nebo se prostě zrelaxovat, Turku vám nabídne veškerý potřebný komfort. Zažijete surovou krásu přírody a oceníte pohostinnost místních obyvatel. Takže neváhejte a vyhledejte si letenku do Turku, abyste vyrazili na nezapomenutelné dobrodružství ve Finsku.


Ubytování Finsko Turku


Turku je největším městem Finska západně od Helsinek a nachází se na pobřeží Botnického zálivu. Toto historické město je cílem mnoha turistů, kteří sem přijíždějí za jeho půvabnou atmosférou, malebnými uličkami a také kvůli množství různých kulturních akcí. Pokud se chystáte navštívit Turku, měli byste vzít v úvahu i nabídku ubytování. Jak se v Turku ubytovat?

Existuje mnoho typů ubytování, ze kterých si můžete vybírat při plánování své cesty. První možností je hotelové ubytování. Turku nabízí mnoho hotelů různých cenových kategorií a velikostí. Pokud hledáte luxusní ubytování, mezi nejlepší patří například Hotel Radisson Blu Marina Palace nebo Hotel Radisson Blu Atria Turku. Tyto hotely mají nejen skvělé ubytování, ale také skvělé restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, jsou na výběr i menší hotely nebo hostely. Hostels in Turku je jedním z nich a nabízí velmi pěkné pokoje a společné sociální prostory. Ubytování v hostelu je skvělou volbou pro ty cestovatele, kteří hledají cenově přijatelné řešení.

Další možností jsou apartmány. Turku nabízí velký výběr apartmánů, z nichž některé nabízejí plně vybavenou kuchyni, což je skvělá volba pro ty, kteří si rádi sami vaří.

Pro ty, kteří hledají přírodní krásu a klid, jsou ideální chaty a rekreační domky kolem města. Tyto chalupy jsou velkou výhodou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti přírody a mají rádi horské túry nebo cyklistiku. Tyto chaty mají obvykle plně vybavenou kuchyni a koupelnu, což se může hodit pro rodiny s dětmi.

Poslední možností je AirBnB, které nabízí velký výběr ubytování, z nichž mnoho je v blízkosti centra města. Slečna Päivi, která má několik ubytovatelů v centru, také nabízí chaty u moře.

Jak vidíte, výběr ubytování v Turku je velký, a proto můžete v něm vybírat podle vašich potřeb a představ. Vaše cesta do tohoto půvabného města bude plná zážitků a nezapomenutelných momentů.


Počasí Finsko Turku


Finsko je známé svým drsným podnebím, a město Turku není výjimkou. Nacházející se na jihozápadě země, Turku zažívá typické vlivy baltského moře a severního větru.

Celoročně je v Turku chladněji a vlhčeji než v mnoha jiných evropských městech. Zimy zde jsou dlouhé a studené, s průměrnými teplotami kolem -5 ° C a sněhovou pokrývkou, která se udržuje několik měsíců. Chvílemi se teploty mohou snížit až na -20 ° C, zejména během lednových nocí. Tyto extrémní podmínky jsou důsledkem vlivu Arktidy a mořského proudění v oblasti.

Jaro v Turku je obvykle chladné a vlhké. Teploty se postupně zvyšují na příjemnějších 10-15 ° C. Během jara se může objevit i nadprůměrné množství srážek, které obvykle spadnou ve formě deště. Přestože jaro není nejvhodnější období pro turistiku v Turku, kvůli chladnému počasí a neustálému dešti, je to dobře sledovat, jak se město probouzí k životu a příroda začíná kvést.

Leto v Turku je krátké, ačkoli teploty mohou dosahovat, pokud je štěstí, až 25 ° C nebo více. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 18-22 ° C. Léto je ideální čas pro návštěvu Turku, protože se můžete těšit na dlouhé dny a slunečné počasí. Mořský vánek dodává příjemnou osvěžující atmosféru a nabízí příležitosti k procházkám na přístavní promenádě a vychutnávání prostředí kolem řeky Aura.

Podzim v Turku je opět vlhký a chladný, přičemž teploty se pohybují kolem 5 až 10 ° C. V tomto období se mohou objevit krátkodobé suché období, které jsou ideální pro procházky a pozorování změny barev listí. Podzim je také sezónou, kdy je ve Finsku časté výskyt Nordlichtu neboli polární záře.

Celkově vzato, počasí v Turku je náročné a proměnlivé. Je dobré být připraven na chladné teploty, dešťové srážky a občasné slunečné dny, zejména v létě. Turku však nabízí překrásnou přírodu a krásné historické památky, które tím více vyniknou při prozkoumávání za jakéhokoliv počasí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách