Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Manila (hlavní město)

Dovolená Filipíny Manila (hlavní město)


Filipíny jsou exotická destinace, která nabízí mnoho zajímavých možností pro dovolenou. Pokud se rozhodnete navštívit tento krásný ostrov v jihovýchodní Asii, neměli byste vynechat jeho hlavní město, Manilu.

Manila je dynamické a pulzující město plné kontrastů. Jedná se o jedno z největších měst na světě, které nabízí mnoho atrakcí, historických památek a moderních zábavních center.

Pro začátek svého dobrodružství v Manile můžete navštívit Intramuros, starou pevnost z dob koloniálního panství Španělů. Tato historická oblast je plná malebných uliček, hradeb a kostelů. Můžete se projít po opevněných hradbách a obdivovat místní architekturu, nebo navštívit San Agustin Church, který je součástí světového dědictví UNESCO.

Po procházce po Intramuros si můžete užít některou z mnoha pláží v okolí Manily. Například pláž Rizal v oblasti Roxas Boulevard je skvělým místem pro relaxaci a ochlazení se v horkém filipínském podnebí. Můžete se také vydat na plavbu a vyzkoušet si potápění nebo šnorchlování na korálových útesech.

Jedním z nejznámějších symbolů Manily je chrám Osudu, který se nachází v městské části Chinatown. Tento úchvatný čínský chrám je domovem mnoha bohů a slouží jako důležité centrum tradičního čínského náboženství. Navštívte ho a prozkoumejte jeho malebnou architekturu a symboly.

Pokud jste fanoušky moderního zábavy, Manila má mnoho moderních komplexů, jako je například Mall of Asia, největší nákupní centrum v Asii. Zde si můžete užít nákupy, nebo se vydat na procházku v okolí a obdivovat krásné západy slunce nad mořem.

Ať už jste milovníci exotické kuchyně, historie nebo zábavy, Manila vám nabízí všechno. Není to jen hlavní město Filipín, ale také město s bohatou kulturou, půvabem a neskutečnou energií.


Počasí Filipíny Manila (hlavní město)


Manila na Filipínách je hlavním městem země a je známá svým tropickým monzunovým podnebím. Její blízkost k rovníku a oceánu ovlivňuje počasí v tomto regionu v průběhu celého roku. Sezóny se zde obvykle rozdělují na suché léto a deštivé období.

V období suchého léta, které trvá od prosince do května, přináší Manila teplejší a suché počasí. Teploty se zde obvykle pohybují mezi 28 a 35 stupni Celsia. Díky tomu je toto období oblíbeným časem pro turisty, kteří se chtějí vyhnout silným dešťům a vychutnat si slunečné dny na plážích okolo Manily. Nicméně vzdušná vlhkost bývá velmi vysoká, což může činit pobyt poněkud nepohodlným.

Deštivé období na Filipínách začíná v červnu a končí v listopadu. Během této doby je Manila ovlivňována monzunovými větry, které přinášejí velké množství srážek. Srážkové úhrny během dešťové sezóny mohou být vysoké a povodně nejsou neobvyklé. Teploty se však výrazně nezmění a zůstávají ve stejných mezích jako v období sucha.

Je třeba zdůraznit, že počasí je proměnlivé a může se v průběhu jednoho dne rychle měnit. Krátkodobé přeháňky a bouřky jsou běžné, zejména v dešťovém období. Je také nutné sledovat místní předpověď počasí a informace o povětrnostních podmínkách, protože Filipíny jsou občas zasaženy silnými tropickými cyklony a tajfuny.

Manila je také vystavena vlivu mořských proudů, což ovlivňuje teploty vody. V průběhu celého roku je oceán teplý a příjemný k plavání a potápění, s průměrnou teplotou kolem 27 stupňů Celsia.

Celkově je Manila známa svým teplým a vlhkým počasím po většinu roku. Je důležité, aby návštěvníci měli vhodné oblečení a ochranu proti slunci a počasí, zejména během deštivé sezóny.

Ať už se rozhodnete navštívit Manilu během suchého léta nebo chytře zvolíte návštěvu během deštivého období, město nabízí řadu zajímavých aktivit a atrakcí, které vám umožní objevit místní kulturu a krásy Filipín.


Letenka Filipíny Manila (hlavní město)


Filipíny jsou exotickou zemí, kterou každý turista musí alespoň jednou v životě navštívit. Když se řekne Filipíny, nejvíce vám pravděpodobně přijde na mysl bílé pláže, křišťálově čisté vody a palmové stromy. To vše uvidíte, když se vydáte na ostrovy, kde jsou tyto záznamy snímků každodenní realitou. Avšak, aby jste se mohli těšit z těchto krás, musíte nejprve dostat do hlavního města Filipín - Manily.

Manila, je to jedno z nejvíce exotických měst na světě a zároveň i hlavní město Filipín. Mnoho turistů se rozhoduje pro první zastávku právě tady. Na první pohled se vám Manila může zdát chaotická, ale nenechte se odradit. Pokud se rozhodnete pro letenku na Filipíny a přistanete v Manile, určitě nebudete litovat.

Jak se dostat do Manily?

Je to snadné, ať už letíte z Evropy nebo z jakékoli jiné části světa, letenka na Filipíny není vůbec drahá. Na Filipíny létá mnoho leteckých společností jako jsou například Emirates, Qatar Airways, Singapore Airlines nebo Turkish Airlines a další. Tyto společnosti nabízejí lety se zastávkou nebo bez. Pokud hledáte letenky na Filipíny, můžete se podívat třeba na stránce Skyscanner nebo na webu letecké společnosti. Samozřejmě, mezi nejlepší cesty k hledání letenek patří porovnávače letenek, kde můžete najít levné lety jak přímo do Manily, tak i na letiště na nejbližších ostrovech.

Co dělat v Manile?

Manila nabízí spoustu aktivit pro turisty. Pokud trochu překonáte svoji zmatečnost z množství lidí, tady se vám bude líbit. Manila je městem plným kontrastů, a tak zde najdete hned několik neobvyklých zajímavostí. Určitě nevynechejte návštěvu starého města - Intramuros, kde se nachází nádherné římskokatolické kostely a několik překrásných muzeí. V blízkosti Manily se také nachází národní park Rizal, kde si můžete užít velké množství zeleně a výhledu na město.

Kromě toho budete mít na výběr z mnoha dalších aktivit. Můžete se např. projet na dobytčím voze, navštívit hudební kulturní centrum nebo se projet člunem po hlavní řece Pasig.

Jak je to s jídlem?

Filipínská kuchyně je velice kořeněná a plná chuti, a tak si každý najde něco podle svého gusta. Určitě ochutnejte jejich nejpopulárnější pokrm - adobo, což je marinované maso s rýží a zeleninou. Můžete si také dopřát několik druhů grilovaného masa, kořeněných ryb nebo mikrovlnné palačinky s kokosovou smetanou.

Manila je nejpřátelštější městem na Filipínách, a tak se ujistěte, že tuto zastávku nevynecháte. Přímé lety na Filipíny jsou cenově dostupné a tak si můžete během několika hodin užít tropickou exotiku a krásné pláže. Ať už plánujete prožít jen několik dní nebo několik týdnů, Manila a Filidíny vás jistě nadchnou a nabídnou mnoho nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Filipíny Manila (hlavní město)


Manila, hlavní město Filipín, je obvykle prvním místem, které turisté navštíví v této zemi. A protože jde o velké a živé město, má také mnoho možností ubytování.

V centru města Manila stojí mnoho prestižních hotelů, jako například špičkový hotel Mandarin Oriental. Tento luxusní hotel nabízí prvotřídní služby, včetně vysoce kvalitní rekreace, wellness služeb a gastronomického zážitku.

V této oblasti je také široká škála cenově dostupného ubytování pro ty, kteří hledají možnosti pro cestování s menším rozpočtem. Například Hotel 99 Caloocan, který se nachází po celé metru od centra města, nabízí pohodlné pokoje a bezplatnou snídani.

Jinou možností v centru města je Airbnb, což je populární možnost mezi turisty. Airbnb nabízí mnoho možností výběru ubytování, jako například celá byt nebo jednolůžkový pokoj.

Pokud turisté chtějí pobyt u vody, mohou se rozhodnout pro ubytování v oblasti Pasay City. Tato oblast je známá svými luxusními hotely a kasiny, ale nabízí také řadu menších ubytovacích možností, jako jsou pensiony a turistické hostely.

Cestovatelé, kteří by chtěli pobýt v blízkosti kulturních památek, se mohou rozhodnout pro ubytování poblíž centra města Intramuros. V této oblasti znají turisté mnoho historických památek, jako například bolševickou pevnost Fort Santiago.

V neposlední řadě, turisté, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, mohou cestovat na okraj města do oblasti Tagaytay. Tato oblast se nachází přibližně 2 hodiny jízdy od centra města Manila a nabízí možnosti ubytování v krásných a klidných rekreačních resortech.

V celkovém souhrnu, Manila nabízí širokou škálu možností ubytování, ať už na základě ceny nebo místní polohy. Bez ohledu na to, na jaký typ ubytování se turisté rozhodnou, určitě budou mít nezapomenutelný zážitek ze své návštěvy Filipín.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Manila (hlavní město)


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Manily?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Manily, je taxi, Grab nebo Uber. Existují také různé autobusové linky a vlakové spoje, které vás přivedou do centra města.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší místa ke koupání a odpočinku na pláži v Manile?
Odpověď: Manila nemá vlastní pláž, ale v okolí města existují mnohá krásná místa, jako například pláže v okolí města Batangas, Subic nebo Puerto Galera.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Manile?
Odpověď: V Manile jsou mnohá zajímavá místa k návštěvě, jako například Fort Santiago, Intramuros, Divoký západ, Muzeum Ayala, Rizal Park nebo nákupní centrum Mall of Asia.

Dotaz: Je bezpečné cestovat do Manily?
Odpověď: Manila je obecně bezpečné místo, ale jako v každém velkém městě je třeba být opatrný při nočním chůzi, zejména v místech, kde je mnoho turistů. Doporučuje se také být opatrný při používání veřejné dopravy a neztrácet zavazadla nebo osobní předměty.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách