Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)

Dovolená Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, dnes známá jako Nur-Sultan, je největším městem a hlavním městem Kazachstánu. Toto město leží na severu země na okraji stepí a je jednou z nejmladších hlavních měst na světě. Astana byla přejmenována na Nur-Sultan na počest dlouholetého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který její růst a rozvoj silně podporoval.

Astana se stala hlavním městem Kazachstánu v roce 1997, kdy bylo rozhodnuto přesunout sídlo vlády z Almaty do této nové lokality. Od té doby prošla město ohromným rozvojem a přeměnou. Astana/Nur-Sultan se stala moderním městem s budovami v futuristickém stylu, vzrušující architekturou a širokou škálou kulturních a sportovních zařízení.

Jednou z nejznámějších památek v Astaně je Baiterek Tower, obrovský monumentální sloup s vyhlídkovou plošinou na vrcholu, který symbolizuje strom života a spojení minulosti s budoucností. Tato ikonická stavba je velmi oblíbená u návštěvníků, kteří sem přicházejí, aby obdivovali panoramatický výhled na celé město.

Další významnou památkou ve městě je Astanský operní dům, který se pyšní nejen svou architektonickou krásou, ale také vynikajícím uměleckým programem. Tento místní dům umění je místem, kde mohou návštěvníci zažít vynikající operní a baletní představení.

Navštívte Astanu také za účelem prozkoumání paláce míru a usmíření, který slouží jako centrum pro mezinárodní jednání a konference. Tento nádherný komplex zahrnuje mnoho konferenčních sálů a je místem, kde se setkávají politické a obchodní návštěvy z celého světa.

Astana/Nur-Sultan je také známá svými sportovními areály a událostmi. Město hostilo mnoho mezinárodních soutěží a šampionátů ve sportech, jako jsou lední hokej, cyklistika a atletika. Expozice Expo 2017, která se konala v Astaně, přitáhla tisíce návštěvníků, kteří navštívili město a prozkoumali různé výstavy a prezentace související s energetikou a technologiemi.

Astana/Nur-Sultan je také známá svými rozsáhlými zelenými plochami, parky a nábřežími. Místní obyvatelé a návštěvníci mohou těžit z procházek po promenádě Ishim, relaxace v některém z místních parků nebo jízdy na kole po cyklostezkách, které jsou roztroušeny po celém městě.

Kazachstán je země s bohatou historií a kulturou a její hlavní město, Astana/Nur-Sultan, je jasným odrazem toho. Moderní architektura, kulturní zařízení a přírodní scenérie tohoto města jsou jedinečné a stojí za to navštívit. Astana/Nur-Sultan je živým příkladem toho, jak rychle se města mohou vyvíjet a jaké mohou nabídnout svým návštěvníkům.


Ubytování Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, která se nedávno přejmenovala na Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu. Město leží uprostřed nekonečné stepe a je obklopeno pohořím Žungarských Alatavů. Odtud vypadá Astana jako moderní město s impozantními mrakodrapy, ale zároveň si zachovává svou tradiční atmosféru.

V Astaně se nachází množství hotelů a ubytování pro turisty. Vybírat si můžete mezi luxusními hotely, ale najdete zde i propracované hostely a levné ubytování pro turisty s menším rozpočtem.

Pro turisty, kteří mají rádi luxusní pobyt, je v Astaně zcela jistě správnou volbou hotel „The Ritz-Carlton Astana“, který se nachází v městském centru. Hotel nabízí nádherný výhled na město a souběžně poskytuje přístup k nejmodernějším technologiím a vybavení. Hotel The Ritz-Carlton Astana byl oceněn jako nejlepší luxusní hotel v Kazachstánu.

Další zajímavou volbou pro návštěvníky Astany je hotel „Hilton Garden Inn Astana“. Hotel se nachází poblíž hlavních městských atrakcí a nabízí nádherný výhled na řeku Ishim a na nový nákupní komplex Astana Mall. Hotel nabízí návštěvníkům moderní vybavení a pohodlí v podobě jednotek s vlastní koupelnou, televizí a bezplatným připojením k internetu.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete sáhnout po hostelech jako je „Nomad Hostel“ nebo „Oasis Inn“. Tyto hostely jsou k dispozici pro turisty s menším rozpočtem, ale přesto nabízejí dokonalé služby a zázemí pro pohodlný pobyt. Hostely poskytují různé druhy pokojů - od dvoulůžkových až po mnoholicové - a dále nabízejí bezplatné parkování a možnost výměny měny.

Celkově je Astana považována za město, které si uchovává svou historii, zatímco se vyvíjí v moderní a progresivní metropoli. Bez ohledu na styl a rozpočet, turisté najdou v Astaně množství nabídek pro ubytování, které vyhovují jejich požadavkům. Ubytování v Astaně je zárukou pohodlného a dobrého pobytu, který si turisté budou pamatovat po celý život.


Počasí Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Kazachstán Astana, nyní známé jako Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu, rozkládajícím se ve střední části země. Mesto bylo pojmenováno po prvním prezidentovi Kazachstánu Nursultanu Nazarbayevovi, který oznámil přejmenování města v roce 2019.

Kazachstán Astana má kontinentální klima s velmi vysokými teplotami v létě a mrazivými zimami. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy průměrná teplota dosahuje 22°C, ale někdy může dosáhnout až 30°C. Dny jsou dlouhé a slunečné a noc je krátká.

Zima v Nur-Sultanu je velmi mrazivá a suchá. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -21°C a během noci klesá dokonce až k -30°C. Sníh je běžný a napadne až osm měsíců v roce. V zimě se také často setkáte s mlhou.

Ve městě se může objevit i velké množství větru, zejména v zimě. V takových případech mohou teploty působit ještě chladněji, ale to se děje jen zřídka.

Vzhledem k tomu, že se Nur-Sultan nachází v kontinentální oblasti, dochází k mírným změnám v klimatických podmínkách. V posledních letech můžeme vidět mírné zvýšení teploty a vysokých hodnot srážek.

Celkově lze říci, že Kazachstán Astana má extrémní počasí, především s ohledem na zimu. Lidé, kteří sem cestují, by měli být připraveni na mnoho sněhu, náročné podmínky a náhlé změny počasí. Přesto je město plné krásných památek, parků a kulturních událostí a stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


1. Jak se jmenuje hlavní město Kazachstánu?
Hlavní město Kazachstánu se jmenuje Nur-Sultan (dříve známé jako Astana).

2. Kdy se přejmenovalo hlavní město z Astany na Nur-Sultan?
Hlavní město se přejmenovalo na Nur-Sultan v březnu 2019.

3. Proč se Astana přejmenovala na Nur-Sultan?
Přejmenování bylo uskutečněno jako pocta Nursultanu Nazarbajevovi, dlouholetému prezidentovi Kazachstánu, který na této pozici působil od roku 1991 do roku 2019.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Nur-Sultanu?
Mezi hlavní turistické atrakce v Nur-Sultanu patří Baiterek Tower, Astana Opera, palác míru a harmonie, Khor Qostanajovův palác, Khan Shatyr a mnoho dalších.

5. Kolik obyvatel má Nur-Sultan?
Podle posledního odhadu z roku 2021 má Nur-Sultan přibližně 1,3 milionu obyvatel.

6. Jaká je poloha Nur-Sultanu?
Nur-Sultan se nachází ve střední části Kazachstánu na Levoberežná rovině nedaleko řeky Ishim.

7. Jaký je klima v Nur-Sultanu?
Nur-Sultan má kontinentální klima s chladnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v lednu je kolem -20 °C a průměrná teplota v červenci je kolem 20 °C.

8. Jaké jsou hlavní průmyslové odvětví v Nur-Sultanu?
Hlavní průmyslová odvětví v Nur-Sultanu zahrnují výrobu elektrotechniky, strojírenství, potravinářství, chemický průmysl a stavebnictví.

9. Existují v Nur-Sultanu mezinárodní letiště?
Ano, Nur-Sultan má mezinárodní letiště známé jako Mezinárodní letiště Astana.

10. Jak dlouho trvá let z Prahy do Nur-Sultanu?
Přímý let z Prahy do Nur-Sultanu obvykle trvá přibližně 5 hodin a 30 minut.


Letenka Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, nyní známá jako Nur-Sultan, je fascinující hlavní město Kazachstánu. Od svého přejmenování získala relativně nový status, přestože má bohatou historii, kterou je potřeba objevit. Pokud plánujete cestovat do této zajímavé destinace, nabídka letenek do Astany, nyní známé jako Nur-Sultan, poskytuje skvělý způsob, jak začít vaše dobrodružství.

Nur-Sultan se nachází v severní části Kazachstánu a je jedním z nejvýznamnějších center země. Byla postavena v roce 1830 a v průběhu let se rozrostla ve velké město bohaté na historii a kulturu. I když se nejedná o tradiční turistickou destinaci, Nur-Sultan nabízí mnoho zajímavých míst, která si zaslouží vaši pozornost.

Kromě monumentálního moderního architektonického pozadí je Nur-Sultan také domovem několika vzdělávacích institucí a kulturních center. Z tohoto důvodu se město rychle rozvíjí jako centrum pro umění a vědu v regionu. Mezi nejvýznamnější kulturní instituce patří Národní opera a balet, Národní muzeum a mnoho dalších.

Nur-Sultan také nabízí zajímavé architektonické poklady. Například Bajterek Tower, ikonický symbol města, je nejvyšší budovou v Nur-Sultanu. Tento moderní výškový mrakodrap je známý pro svou obrovskou spodek, která poskytuje neuvěřitelný výhled na město. Dalším zajímavým místem je národní operní divadlo Astana Opera, které ohromuje svou elegantní architekturou a vynikajícími představeními.

Pokud jde o přírodní krásy, Nur-Sultan je obklopena impozantními stepmi a jezerem Ishim. Tyto přírodní klenoty nabízejí úžasné možnosti pro turisty, kteří chtějí uniknout z městského ruchu. Je zde také několik parků a zahrad, které jsou ideální pro procházky a relaxaci.

Vzhledem k tomu, že Nur-Sultan je hlavním městem Kazachstánu, je snadné se sem dostat pomocí letenek. Místní letiště, Nachičevanského mezinárodní letiště, je dobře propojeno s mnoha dalšími destinacemi na světě. Nabízí bezproblémové cestování a zajišťuje, že dorazíte do tohoto fascinujícího města bez jakýchkoli obtíží.

Ať už jste zvědaví na moderní architekturu, bohatou historii nebo přírodní krásy, Nur-Sultan, dříve známá jako Astana, nabízí neuvěřitelné zážitky pro každého návštěvníka. Letenky do Kazachstánu jsou zajímavou možností pro ty, kteří hledají unikátní a ojedinělou destinaci. Takže si zarezervujte letenku a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v Nur-Sultanu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách