Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Jak se dostat do Saqqary a co je nejlepší způsob, jak navštívit Step Pyramid of Djoser?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Saqqary, je využít dopravu z Káhiry, která je vzdálena přibližně 30 km. Můžete si pronajmout taxi, využít místního autobusu nebo si zařídit soukromý zájezd. Na místě je vhodné mít průvodce, který vám poskytne informace o památkách a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otevírací hodiny se mohou lišit, ale obecně jsou památky v Saqqare otevřeny denně od 8:00 do 16:00. Je však doporučeno prověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je cena vstupného do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Vstupné do Saqqary se pohybuje kolem 80 egyptských liber (EGP) pro egyptské občany a 160 EGP pro zahraniční turisty. Vstupné pro Step Pyramid of Djoser je 60 EGP pro egyptské občany a 120 EGP pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser může trvat přibližně 2-3 hodiny. Závisí však na vašem zájmu o historii a detailní prohlídce památek.

5. Můžu si vstupenku koupit přímo na místě nebo je třeba ji rezervovat předem?
- Vstupenku na Saqqaru a Step Pyramid of Djoser je možné zakoupit přímo na místě. Nicméně vzhledem k vysokému turistickému zájmu může být výhodné mít ji rezervovanou předem, aby se předešlo čekání ve frontách.

6. Smím fotografovat nebo natáčet při návštěvě Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Ano, fotografování a natáčení je obvykle povolené. Nicméně existují určitá pravidla a místa, kde je fotografování zakázáno. Je vhodné se řídit pokyny průvodce či značkami na místě.

7. Jaké další památky lze v Saqqarě navštívit kromě Step Pyramid of Djoser?
- Kromě Step Pyramid of Djoser můžete v Saqqarě navštívit například Mastabu Mereruka, která je největší mastabou v Egyptě, a Bent Pyramid, která je další významnou pyramidou v této oblasti.

8. Máme si s sebou přinést jídlo a pití při návštěvě Saqqary?
- Ano, je vhodné si s sebou přinést vodu a svačinu, protože na místě může být omezený výběr stravovacích možností. Mějte však na paměti, že ne všechna místa povolují konzumaci jídla.

9. Je Saqqara bezpečná pro turisty?
- Saqqara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní doporučení a dodržovat pokyny místních průvodců.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Saqqary?
- Poblíž Saqqary se nachází další významné egyptské památky, jako je Gíza se slavnou pyramidou Khufua, Sakkárská nekropole s hrobem Tetiho, nebo Ménfis, které bylo hlavním městem starověkého Egypta.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země plná bohaté historie, fascinujících památek a krásných pláží. Jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je oblast Saqqara, která se nachází asi 30 kilometrů jižně od Káhiry. Tato oblast je známá především kvůli historickému komplexu, který zahrnuje nejstarší pyramidu v Egyptě - Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser, známá také jako Džoserova schodovitá pyramida, je nejstarší dochovanou kamennou pyramidou na světě. Byla postavena ve 27. století před naším letopočtem pro faraona Džosera, prvního krále 3. dynastie Staré říše. Tato pyramidová struktura si získala své jméno právě díky svým schodovitým stupňům, které se stupňují směrem nahoru. Je to revoluční architektonický prvek, který položil základy pro výstavbu pozdějších pyramid v Egyptě.

Návštěva Step Pyramid of Djoser je zážitkem nejen pro milovníky historie, ale i pro celou rodinu. Je fascinující vidět takovou impozantní strukturu, která se zachovala po tisíce let. Pyramidový komplex zahrnuje také další stavby, jako je královský palác, chrámy, kaple a mastaby (zemřelé královské úředníky). Procházka tímto komplexem je skutečně cesta zpět do minulosti a umožňuje nám lépe porozumět životu starých Egyptů.

Saqqara je také domovem mnoha dalších archeologických nalezišť a památek. Mezi nejznámější patří Mastaba Unas, kde se nachází nejstarší dochované pyramidy s texty na stěnách. Tyto texty jsou známé jako "Texty pyramid" a obsahují návod a modlitby, které mají zajistit faraonovi přechod do posmrtného života. Dalšími zajímavými památkami v oblasti jsou Serapeum, kde byli pohřbíváni Apisovi býci, a Pyramidy Královny, kde jsou pohřbeny manželky faraónů.

Kromě historických památek nabízí Saqqara také krásnou přírodu a okouzlující pouštní krajinu. Můžete si zde vychutnat úchvatné výhledy na pyramidy a široké otevřené prostory. V blízkosti se nachází také další zajímavá místa, jako je vesnice Bedříše, kde můžete poznat tradiční egyptskou kulturu a umění.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, doporučuje se vybrat si kvalitního průvodce, který vás provede rozsáhlým komplexem a přiblíží vám význam těchto památek. Je také důležité pamatovat na ochranu a respekt vůči těmto historickým místům a přírodě.

Dovolená v Egyptě, konkrétně v oblasti Saqqara, je skutečným dobrodružstvím do minulosti. Navštívení Step Pyramid of Djoser a dalších historických památek vás přenese do starověkého Egypta a umožní vám prozkoumat a pochopit úžasnou historii této fascinující země.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je jedním z nejstarších civilizací na světě a je plný nádherných památek a historických míst. Jedním z nejvýznamnějších je oblast Saqqara s nejstarší dochovanou pyramidou na světě, Step Pyramid of Djoser.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, let do Egypta, konkrétně do Saqqary, by mohl být tou pravou volbou. Kromě historických památek a pyramid se můžete těšit i na tradiční kuchyni, kouzelné pouště a vynikající příležitosti k nakupování.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, nevynechejte návštěvu Step Pyramid of Djoser. Tato 4 600 let stará pyramidová struktura je první z řady velkých egyptských pyramid, které se staly klasickým symbolem starověkého Egypta. Vytvořil ji architekt Imhotep pro faraona cca. 2 700 let př.n.l. a zůstala jedním z nejvýznamnějších objektů v této oblasti.

Kromě návštěvy Step Pyramid of Djoser lze v Saqqara navštívit mnoho dalších památek, včetně pyramid, mastab a chrámů. Pokud máte zájem o detektivní příběhy starověkého Egypta, můžete také navštívit muzeum Saqqary a prohlédnout si mnoho zajímavých artefaktů, včetně starověkých egyptských papirusů a soch.

Kromě historických památek a muzeí lze v oblasti Saqqary najít také tradiční egyptské trhy, na kterých se prodávají mnoho zajímavých produktů, jako jsou koberce, šperky, koření a květiny. Na trzích se také dá ochutnat mnoho tradičních jídel, jako jsou falafel, hummus a kushari.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje historii a kulturu s adrenalinovým zážitkem, můžete si pronajmout čtyřkolku nebo kamelí vůz a projet se po poušti. Tato zážitek vás zavede na místa, kam se běžný turista nedostane a umožní vám objevit krásu přírody a obdivovat západ slunce nad pyramidami.

Letenky do Egypta jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a mohou být cenově dostupné. Pokud máte zájem o návštěvu Saqqary a Step Pyramid of Djoser, doporučuje se kontaktovat místní cestovní kancelář nebo turistického průvodce, aby vám zajistili co nejlepší zážitek.

Celkově je návštěva Saqqary a Step Pyramid of Djoser jedinečnou zkušeností, kterou si nenecháte ujít. Tato historická oblast nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci a přináší návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a zážitky po celou dobu.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je známá archeologická lokalita ležící přibližně 30 km jihozápadně od Káhiry. Jedná se o staroegyptskou nekropoli, která sloužila jako pohřebiště mnoha faraonů a významných obyvatel starověkého Egypta. Tato oblast je také domovem jedné z nejvýznamnějších pyramid v Egyptě, Step Pyramid of Djoser.

Vzhledem k tomu, že Egypt Saqqara leží v poušti, jeho klima je typicky aridní a nalezneme zde horká léta a mírná zimy. V létě mohou teploty stoupat až k 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25 °C. Saqqara zřídka zažívá srážky, přičemž doba největšího sucha je hlavně od června do srpna.

Vzhledem k tomu, že tato oblast je proslulá svou archeologickou hodnotou, je dobré mít na paměti, že ideálním obdobím k návštěvě je období mimo horké letní měsíce. Jarní a podzimní měsíce, jako jsou březen, duben, říjen a listopad, nabízejí příjemnější teploty a umožňují lepší pohyb a prozkoumání lokality bez nadměrného horka.

Při návštěvě Egypta Saqqara a zejména Step Pyramid of Djoser je také důležité dbát na vhodné oblečení a příslušenství. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, klobouk nebo kšiltovku, ochranný krém proti slunci a dostatek vody. Je také vhodné mít pohodlné boty, protože návštěva pyramidy může zahrnovat chůzi po písku a kamenech.

Step Pyramid of Djoser je považována za první pyramidu v Egyptě a jednu z nejstarších kamenných staveb na světě. Byla postavena pro faraona Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidální struktura se stala vzorem pro budoucí pyramidy a hrály důležitou roli při vývoji egyptské architektury.

Navštívení Step Pyramid of Djoser je jedinečnou zkušeností, která vás vezme na cestu do minulosti a umožní vám obdivovat mistrovskou práci starověkých stavitelů. Je fascinující vidět, jak tato impozantní pyramidální struktura dodnes stojí a připomíná svůj dávný význam a historii Egypta.

Navštívit Egypt Saqqara a Step Pyramid of Djoser je jako cesta do minulosti, která vám umožní objevit skvosty starověkého Egypta. S naším doporučením na vhodné období a vybavení, budete mít optimální podmínky k prozkoumání této úžasné archeologické lokality a ocenit její historickou hodnotu.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptská lokalita Saqqara je jednou z nejstarších nekropolí v Egyptě a poskytuje úžasný pohled na starověkou egyptskou architekturu a památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších atrakcí v této oblasti je Djoserova stupňovitá pyramida.

Step Pyramid of Djoser je archeologická památka ve starověkém městě Saqqara, která byla postavena faraonem Djoserem z třetí dynastie během období Staré říše Egypta. Tato pyramidová struktura byla navržena a postavena Imhotepem, který je také považován za jednoho z nejvýznamnějších egyptských architektů všech dob.

Step Pyramid of Djoser je považována za první kamennou pyramidu postavenou v Egyptě a je poměrně odlišná od pozdějších pyramid. Má šest stupňovitých stupňů, které připomínají schody, což dává celé stavbě unikátní vzhled. Tato pyramida měla původně výšku 6,5 metru, ale v průběhu let byla rozšiřována a dodatečně dostavována.

Když navštívíte Saqqaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, okamžitě budete ohromeni velikostí a detaily této starověké památky. Celý komplex zahrnuje také několik dalších struktur, jako je Džosera severní mastaba, pohřební komplex Sekemketa a královskou šachtu. Tyto stavební prvky poskytují cenné informace o pohřebním rituálu a praktikách tohoto období.

Při prozkoumávání komplexu Djoserovy pyramidy je možné vidět různé sochy, nápisy a umělecká díla, která sloužila jako uctění faraona. Nedaleko od pyramidy se nachází také královská šachta, která sloužila k pohřbívání faraonových královských předmětů. Můžete zde vidět, jak se dosahovalo dokonalosti a luxusu v egyptské společnosti té doby.

Kromě jeho historického a kulturního významu je Saqqara také velmi populárním turistickým cílem kvůli krásnému okolnímu krajině. Oblast je lemována písečnými dunami a zelenými poli, což vytváří úchvatnou kombinaci přírodního kontrastu.

Pokud navštívíte Egypt, neměli byste si nechat ujít návštěvu Saqqary a Djoserovy stupňovité pyramidy. Tato památka je ceněna jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších egyptských pyramid, a její prozkoumání vás přenese do dávné civilizace a ukáže vám architektonický a kulturní pokrok, kterým se Egypt pyšní dodnes.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách