Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Old Cairo

Dovolená Egypt Old Cairo


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a to oceníte zejména při návštěvě jeho hlavního města – Káhiry. Jedním z nejvýznamnějších památek tohoto města je staré město Old Cairo, které vám přinese jedinečný zážitek a zpětný pohled do dávných dob egyptských králů.

Celé staré město je plné historických památek a atrakcí, které si zaslouží vaši pozornost. Mezi nejvýznamnější patří například starobylá pevnost Babylon, která byla postavena v roce 641 a byla hlavním místem křesťanského vlivu v Egyptě. Z pevnosti je to jen krátká procházka k nejstaršímu egyptskému kostelu – kostelu svatého Sergia, který byl postaven v 4. století na místě, kde se podle legendy nacházely jeskyně, ve kterých se Kristus skrýval s Marií a Josefem během útěku do Egypta.

Dalšími velkými turistickými atrakcemi v Old Cairo jsou muzea, jako Museum of Islamic Art, které obsahuje oděvy, nástroje a další artefakty z islámské historie. V areálu muzea se nachází mnoho galerií, ve kterých si můžete prohlédnout různé exponáty.

Mezi další mnoho skvělých turistických míst Old Cairo patří různé mešity, například Mešita Amr Ibn Al-As nebo Mešita Ibn Tulun, které jsou velkou připomínkou islámské historie a její kultury.

Doporučuji navštívit Old Cairo od odpoledne, kdy jsou teploty jižjiž příjemné a město není tak přeplněné turisty. Dále si s sebou vezměte vodu a pokud možno, vyhýbejte se místům, kde se nachází turistické stánky, které mohou být poměrně dražší.

V závěru můžeme říct, že návštěva Old Cairo je jedinečný zážitek, který nemá obdoby. Nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do historie a kultury Egypta. Vyzkoušejte si návštěvu Old Cairo a zažijte země, která vás nadchne a bude vám připomínat celý váš život. Takže neváhejte a vydajte se na dovolenou do Egypta, abyste si vychutnali jedinečné zážitky a zároveň naplnili svůj život novými pohledy na krásnou Káhiru a okolní oblasti.


Počasí Egypt Old Cairo


Egyptské město Káhira, známé také jako Staré Káhira, je jedním z nejstarších měst na světě. Nachází se na východním břehu Nilu a má bohatou historii, která sahá až do starověku. Jeho středověké jádro, zvané také islámská čtvrť nebo Araby čtvrt, je proslulé svými historickými památkami a architekturou.

Počasí v Egyptě, včetně oblasti Starého Káhiry, je typické pro arabské pouště. V oblasti panuje pouštní klima, což znamená, že je zde velmi suché a teplé. Průměrná teplota v oblasti Starého Káhiry se pohybuje kolem 30-35 °C během letních měsíců a kolem 20-25 °C během zimních měsíců.

Nejvyšší teploty jsou zaznamenávány v období od května do září, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 40 °C. Tyto horké letní měsíce se vyznačují suchým a zřídka se vyskytujícím deštěm. V noci se teploty mírněji snižují, ale pořád se drží kolem 20-25 °C, což může být pro některé lidi stále příliš teplé k pohodlnému spánku.

Zimní měsíce v Egyptě jsou příjemnější, s teplotami kolem 20-25 °C během dne a kolem 10-15 °C v noci. Občas se mohou objevit deště, ale jsou velmi vzácné. Srážky v oblasti Starého Káhiry jsou obecně minimální a průměrně činí pouze pár centimetrů ročně.

Pokud plánujete navštívit Starou Káhiru, doporučuje se vyhnout se horkým letním měsícům květen až září, kdy jsou teploty nejvyšší. Nejlepší období pro návštěvu je na jaře nebo na podzim, kdy se teploty pohybují kolem 25-30 °C a je méně tepla.

Při návštěvě Staré Káhiry je také důležité pamatovat na další faktory, jako je pouštní vítr a písečné bouře, které se mohou objevit během horkého a suchého období. Doporučuje se mít vhodné oblečení a hydrataci, abyste se chránili před těmito přírodními jevy.

Celkově lze říci, že počasí v Egyptě, včetně Starého Káhiry, je typické pro pouštní klima s horkými letními teplotami a minimálními srážkami. Při návštěvě musíte být připraveni na vysoké teploty a pouštní prostředí, ale s vhodným oblečením a hydratací zažijete unikátní a historickou atmosféru tohoto starodávného města.


Letenka Egypt Old Cairo


Egypt je zemí plnou kultury, historie a nádherných památek. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, určitě se nenechte ujít návštěvu starého Kaira. Letenky na tuto destinaci jsou dostupné celoročně a mohou být zakoupeny u mnoha leteckých společností.

Starý Káhira, známý také jako Koptská čtvrť, je starodávné město, které spadá pod území metropole Káhiry. Nazývá se tak, protože zde najdete mnoho starých kostelů, synagog a mešit, které svědčí o rozmanitosti náboženských tradic v Egyptě. Jejich stavba sahá až do 4. století a stále přežívají dodnes. Zatímco celá Káhira je plná památek, starý Káhir je výjimečným místem, kde byste měli určitě strávit několik hodin, pokud ne celý den.

Mezi nejznámější památky, které můžete navštívit, patří chrám Abú Serga, bývalý kostel sv. Sergia, který je znám svými křesťanskými ikonami a freskami. Další zajímavou památkou je kostel sv. Barbory, věnovaný patronce horníků a vytváří tak nádherný kontrast s chaosovými silnicemi, které jsou plné turistů a místních obyvatel.

Nabízí se také návštěva Báb Zuwajla, tradičního tržiště v Káhiře, kde si můžete nakoupit zboží jako byliny, koření a kovové výrobky. Získáte také příležitost ochutnat místní jídlo a získat takový svěží zážitek z kultury egyptských lidí.

Při návštěvě starého Káhiry nezapomeňte navštívit také Koptské muzeum, které je umístěno v budově bývalého Bílého chrámu. Zde můžete vidět nádherné křesťanské artefakty a sbírky ikon.

Aby vaše návštěva starého Káhiru byla co nejpříjemnější, doporučuji si najmout místního průvodce, který bude moci odpovědět na vaše otázky. Důležité je také pamatovat na to, že návštěva této části Káhiry může být náročná kvůli místní atmosféře a turisty mohou vzdorovat prospektům ze strany místních obyvatel.

Let na letiště v Káhiře můžete rezervovat z různých destinací po celém světě, ať už jste z Evropy, Asie nebo Afriky. Četnost letů a nabízené ceny se mohou lišit v závislosti na měsíci, v němž cestujete a v typu letu, který si zvolíte. S několika alternativními leteckými společnostmi a možností zakoupit letenky online, můžete snadno najít způsob, jak si užít svoji návštěvu starého Káhiru.

Celkově vzato, starý Káhir a celá Káhira je krásná destinace historie, kultury a náboženství. Jestliže navštívíte Egypt, nezapomeňte si připravit cestovní plán a pozvat místní spřátelený průvodce. Pobyt v Káhiře vám nabídne unikátní zážitek a prohloubí vaše znalosti o egyptské kultuře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Old Cairo


1. Jak se dostanu do starého Kaira v Egyptě?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do starého Kaira, je taxíkem. Většina taxikářů v Káhiře zná trasu do této oblasti. Můžete také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a metro.

2. Kolik stojí vstup do starého Kaira?
- Vstup do většiny památek ve starém Kairu je zpoplatněn. Cena se liší v závislosti na památce a také na tom, zda jste místním obyvatelem nebo cizincem. Obvykle se pohybuje mezi 10 a 100 egyptskými librami.

3. Kde se nachází nejznámější památky v starém Kairu?
- Nejznámější památky ve starém Kairu se nacházejí ve čtvrti Islamic Cairo, jako je například citadela Salah ad-Dina, mešita Al-Azhar a mešita Ibn Tulun.

4. Kolik času bych měl strávit ve starém Kairu?
- Doporučuje se strávit alespoň jeden celý den ve starém Kairu, abyste mohli prozkoumat hlavní památky a získat plnohodnotný zážitek z této historické oblasti.

5. Je bezpečné navštívit starý Káhira?
- Ve většině případů je starý Káhira bezpečný pro návštěvu. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní opatření osobní bezpečnosti, jako je například sledování svého majetku a vyhýbání se opuštěným místům v noci.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu starého Kairu?
- Nejlepším časem na návštěvu starého Kairu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je teplota příjemná a není to až tak horké jako v letních měsících. Léto může být velmi horké a suché, zatímco zima může být chladná.

7. Můžu fotografovat v starém Kairu?
- Ano, většina památek ve starém Kairu umožňuje fotografování. Nicméně v některých mešitách mohou být omezení a vyžadováno dodržování zásad slušného chování.

8. Kde se mohu najíst ve starém Kairu?
- V starém Kairu najdete mnoho restaurací a stánků s jídlem, nabízejících tradiční egyptské pokrmy. Dále pak také kavárny, ve kterých můžete ochutnat místní čaj nebo kávu.

9. Jaké další aktivity mohu vyzkoušet ve starém Kairu?
- Ve starém Kairu si můžete také prohlédnout tradiční bazary, jako je například Chán al-Chalíli, kde můžete nakoupit suvenýry, tradiční zboží a sušené ovoce. Můžete také absolvovat procházku po historických ulicích a objevovat malebné zákoutí této čtvrti.


Ubytování Egypt Old Cairo


Vítejte v Egyptě, konkrétně v jeho fascinující části - Starém Káhiře. Tato historická čtvrť je domovem mnoha památek a pokladů, které se datují až do dob faraónů a islámského Egypta. Pokud plánujete navštívit tento úchvatný region, je důležité mít výborné ubytování, které vám umožní vychutnat si tu pravou atmosféru Staré Káhiry.

Staré Káhira je známá svými starobylými ulicemi, spletitými uličkami a historickými budovami. Mnoho z těchto budov bylo konvertováno na útulná a autentická ubytování, která nabízejí návštěvníkům stylové pokoje a pohodlné služby. Procházejte se po těchto starých uličkách a cítíte se jako byste se vrátili do minulosti.

Chcete-li opravdu zažít Starou Káhiru jako místní, můžete si pronajmout svůj vlastní byt nebo pokoj ve staré budově. Tyto ubytování jsou ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek, kdy se probudíte do pohledu na starobylé domy a slyšíte šumění města. Tyto byty jsou obvykle velmi útulné a mají veškeré moderní vybavení, které potřebujete.

Další možností pro ubytování v Staré Káhiře jsou moderní hotely, které jsou roztroušeny po celém regionu. Tyto hotely nabízejí všestranné pokoje s veškerými moderními vybavením, jako je klimatizace, televize a Wi-Fi. Mnoho z nich také disponuje restauracemi, takže si můžete vychutnat místní kuchyni přímo v hotelu. Některé hotely nabízejí zázemí jako bazény nebo wellness centra, kde si můžete odpočinout po celodenním prozkoumávání Staré Káhiry.

Nemůžeme zapomenout na další zajímavou možnost ubytování - tradiční riady. Tyto starobylé domy, které jsou typické pro Egypt a Blízký východ, jsou ideálním místem pro ty, kteří skutečně touží po autentickém zážitku. Riady nabízejí stylové a luxusní pokoje s arabským designem a výhledem na okolní starobylé ulice. Dopřejte si rozkošný víkendový pobyt v jednom z těchto skvostů a prozkoumejte okolní památky pěšky.

Je důležité si uvědomit, že ubytování v Staré Káhiře je velmi vyhledávané, zejména během hlavní turistické sezóny. Proto je dobré svůj pobyt rezervovat předem, abyste si zajistili místo v jedné z těchto fascinujících staveb.

Ke svému ubytování v Staré Káhiře patří samozřejmě takéstrašlivé a vzrušující zážitky v této unikátní čtvrti. Prozkoumejte historické památky, jako je Citadel, Islámské muzeum nebo Sultan Hassanova mešita. Uveďte svůj vkus dohromady a prozkoumejte starobylé trhy Khan El-Khalili, kde se nachází řada obchodů nabízejících místní suvenýry a tradiční řemesla.

Závěrem lze říci, že Stará Káhira je skvělým místem k prozkoumání egyptské historie a kultury. Vyberte si svůj ideální typ ubytování - buďte to tradiční riad, moderní hotel nebo pronajatý byt ve staré budově - a zažijte Starou Káhiru v jejích nejlepších místech. Zážitek z tohoto historického území bude nezapomenutelný a přinese vám poznání a vzpomínky na celý život.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách