Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Gabon Loango National Park

Letenka Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park je jednou z nejzajímavějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se v Gabonu, země s bohatou biodiverzitou a přírodním bohatstvím. Loango National Park je jedinečný svými rozmanitými ekosystémy, od rozsáhlých mangrovových bažin až po bujné deštné lesy a úchvatné pobřeží Atlantského oceánu.

Tato rezervace byla založena v roce 2002 a jedná se o jedno z nejlépe chráněných území v Gabonu. Je známá především svým ohromujícím množstvím divokých zvířat, včetně slonů, goril, levhartů, krokodýlů a žraloků. Je to doslova ráj pro safari a pozorování divoké přírody.

Loango National Park je známý také tím, že se tu nachází jedno z největších přirozených stanovišť pro gorily v Africe. Tito ohrožení primáti jsou velmi vzácní a jejich pozorování je skutečně jedinečným zážitkem. Rezervace také poskytuje útočiště pro další ohrožené druhy, jako jsou velké antilopy, pangolíni a různé druhy ptáků.

Navštěvování Gabon Loango National Park je vynikající příležitostí pro ekoturismus. Park nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně safari po pevninských savanách, projížďky lodí v mangrovových bažinách, potápění se v Atlantském oceánu, rybolovu a procházek po deštném lese. Krásy a rozmanitost parku jsou přímo ohromující.

Na pobřeží Loango National Parku se nachází nádherné pláže, které jsou jedněmi z nejkrásnějších na africkém kontinentu. Tyto pláže jsou také známé tím, že sem přicházejí velká zvířata, jako jsou sloni nebo antilopy, aby se zde osvěžila ve vodě. Je to opravdu unikátní místo, kde můžete spatřit tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Gabon Loango National Park je nejen domovem pro ohromující zvířata a krásnou přírodu, ale také slouží jako důležité místo pro výzkum a ochranu celého ekosystému v regionu. V současné době se provádí mnoho studií a programů zaměřených na zachování tohoto území a jeho biologické rozmanitosti.

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, návštěva Gabon Loango National Park by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Toto úchvatné místo nabízí vzácnou příležitost sledovat divokou africkou přírodu ve své nejčistší podobě. Nezapomenutelný zážitek vás čeká v tomto kousku ráje na zemi.


Dovolená Gabon Loango National Park


Gabon je země ležící na západním pobřeží Afriky, která se může pyšnit několika ohromujícími přírodními krásami. Jednou z nejvíce oslnivých lokalit je Gabon Loango National Park, který nabízí nezapomenutelný zážitek v podobě dovolené pro milovníky divoké přírody.

Gabon Loango National Park se rozprostírá na rozloze více než 1 500 km² a nachází se přímo na břehu Atlantského oceánu. Jedinečnou kombinací tropického pralesa a pobřežního biotopu vytváří jedno z nejbohatších a nejrozmanitějších ekosystémů na světě. Park je také známý svou vysokou populací velké zvěře, včetně slonů, goril, šelem a mnoha dalších druhů.

Jednou z největších atrakcí parku je pozorování goril ve volné přírodě. Gabon Loango National Park je domovem více než 65 000 jedinců goril a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost sledovat tuto vzácnou a ohroženou populaci. Procházka po stopách goril v pralese je nezapomenutelným zážitkem, který zanechá návštěvníky pokornými vůči přírodě.

Dalším lákadlem parku je možnost pozorovat tzv. "beach safari". Gabon Loango National Park je jedním z mála míst na světě, kde se savci a další zvířata často vydávají na procházku po pláži. Žirafy, sloni, buvoli a další druhy se přesouvají z vnitrozemí parku až k oceánu, což vytváří úžasný kontrast mezi divokou zvěří a pobřežním prostředím. Pláže parku jsou také důležité hnízdiště pro lední medvědy a jiné ohrožené druhy.

Pro milovníky ptáků je Gabon Loango National Park rájem. Existuje zde více než 200 druhů ptáků, včetně ohrožených a vzácných druhů jako africký pelikán a lasiovka lesní. Ptáci v parku poskytují nádheru svými výraznými barvami a hlasitými píší.

Díky své odlehlosti a nízké míře turismu je Gabon Loango National Park ideálním místem pro ty, kteří si přejí uniknout od moderního světa a prozkoumat pravou divočinu. Nejbližším větším městem je Port-Gentil, které je přístupné letadlem ze zahraničí.

Pokud se hodláte vydat na dovolenou do Gabon Loango National Park, je důležité si zajistit průvodce, který vás provede parkem a představí vám jeho unikátní živočichy a flóru. Park se nachází ve středně těžko dostupném prostoru, a proto je důležité mít plánování dopředu.

Gabon Loango National Park je bezpochyby jedním z nejcennějších přírodních pokladů Gabonu a unikátním místem, které stojí za návštěvu. Nechte se okouzlit krásou pralesů, dramatickou krajinou a ohromujícími zvířaty, které toto místo nabízí.


Počasí Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park je jedním z nejlepších národních parků pro pozorování zvířat v západní Africe. Tento park se nachází v jihozápadní části Gabonu a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně goril, slonů, buvolů, krokodýlů a želv.

Počasí v Gabon Loango National Parku se může lišit v různých ročních obdobích. Průměrná teplota se pohybuje od 24 °C v lednu až po 27 °C v červenci a srpnu. V období dešťů, které trvá od dubna do října, může být velmi vlhko a deštivě. V suchém období, které trvá od listopadu do března, jsou teploty mírnější a vyskytuje se méně srážek.

V období dešťů se park mění na neuvěřitelné močály a bažiny. Tato oblast má mnoho řek a přílivových estuárií, které jsou domovem pro mnoho zvířat, jako jsou například krokodýli a vodní ptáci. V západní části parku byly pozorovány i mnohé druhy velryb a delfínů.

V období sucha se park promění na zvláštní krajinu s mnoha lesy a savanami. V této době se mnoho zvířat shlukuje u řek a jezer, což umožňuje snadnější pozorování pro turisty. V tomto období se můžete těšit z pozorování velkých stád slonů, bizonů a vodních ptáků.

Když navštívíte Gabon Loango National Park, mějte na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé. Doporučuje se vždy vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv pro změny počasí a klimatu v parku. Pokud budete mít štěstí, můžete být svědkem jedinečného setkání s mnoha druhy zvířat, což vám vybaví Vaše cestovní zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Loango National Park


1. Jak se dostat do Gabon Loango National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Gabon Loango National Park, je letecky do letiště v Port-Gentilu a poté přesunout se pozemní dopravou do parku.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Gabon Loango National Park?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, které trvá od června do září. Během tohoto období je možné pozorovat migraci živočichů a také je lepší přístupová cesta do parku.

3. Jaké zvířata můžeme vidět v Gabon Loango National Park?
- V parku je možné vidět širokou škálu zvířat, včetně slonů, goril, leopardů, případně i opic a řady vodních živočichů.

4. Jaké aktivity jsou možné v Gabon Loango National Park?
- V parku je možné se věnovat různým aktivitám, jako je safari, pěší turistika, rybolov a pozorování ptáků. Taktéž je možné si užít pláže a bazény přímo na území parku.

5. Je v parku možné kempovat nebo ubytovat se?
- Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených místech nebo se ubytovat v jednom z přilehlých resortů. Doporučuje se předem zajistit rezervaci.

6. Jaká je cena vstupenek do parku?
- Cena vstupenek se liší v závislosti na délce pobytu a typu aktivit. Doporučuje se vyhledat informace na oficiálních internetových stránkách parku nebo se obrátit na místní turistickou kancelář.

7. Jaké jsou pravidla pro ochranu přírody v Gabon Loango National Park?
- V parku platí přísná pravidla pro ochranu přírody. Je zakázáno lovit, sbírat rostliny nebo jakkoli narušovat životní prostředí. Návštěvníci by se měli řídit pokyny průvodce a dodržovat pravidla parku.

8. Je v parku možné vidět slony při jejich každoroční migraci?
- Ano, Gabon Loango National Park je známý svou sloní migrací, která se obvykle odehrává v září a říjnu. Je to jedinečná příležitost vidět tuto impozantní událost v přírodě.

9. Může se v parku vyskytnout nebezpečné zvíře?
- V parku se vyskytují divoké zvířata, včetně několika druhů šelem. Nicméně, návštěvníci jsou vždy doprovázeni průvodcem, který zajistí jejich bezpečnost a dodržování příslušných bezpečnostních opatření.

10. Je v parku možné vidět želvy?
- Ano, Gabon Loango National Park je domovem pro několik druhů želv, včetně ohrožené kožatky nádherné, která je často pozorována na plážích parku při kladení vajec.


Ubytování Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park se nachází v západní Africe a je jedním z nejvýznamnějších a nejlépe zachovalých národních parků v regionu. Park se rozkládá na ploše více než 1 500 kilometrů čtverečních a zahrnuje různorodé ekosystémy, jako jsou pláže, mangrovy, bažiny, pralesy a lesy pobřežních niv.

Loango National Park je známý svým bohatým biodiverzitou a je domovem mnoha ohroženým druhům. Národní park je známý především díky své populaci slonů, goril, želv a dalším druhům. Je možné spatřit také hbité opice, antilopy, krokodýly a obrovské množství ptáků.

Pro návštěvníky parku je k dispozici několik možností ubytování. Jedna z nejoblíbenějších možností je kempování přímo v parku. Kempy jsou dobře vybavené a umístěné v blízkosti atraktivních lokalit, jako jsou pláže, bažiny a pralesy. Kempování v Loango National Park je skvělým způsobem, jak prožít přírodu zblízka a zažít dobrodružství.

Pro ty, kteří preferují komfort a pohodlí, jsou k dispozici také luxusní ubytovací možnosti. Národní park nabízí několik ekologických luxusních lodgeů, které jsou umístěny v krásném přírodním prostředí. Tyto lodže poskytují kvalitní ubytování a zároveň respektují ochranu přírody a udržitelnost.

Během pobytu v Gabon Loango National Park se návštěvníci mohou zúčastnit různých aktivit a zážitků. Jednou z hlavních atrakcí je pozorování divokých zvířat. Turisté mají šanci spatřit slony, gorily a další vzácné druhy ve volné přírodě. Safarí na kolech, pěší výlety a vodní aktivity, jako jsou kajakování a plachtění, jsou dalšími oblíbenými aktivitami.

Gabon Loango National Park je také známý svými nádhernými plážemi a mořským životem. Návštěvníci mohou relaxovat na bílých písečných plážích, koupat se v Atlantském oceánu a pozorovat delfíny a želvy. Možnosti pro fotografování a focení jsou zde nekonečné.

Celkově lze říci, že Loango National Park je jedinečným a krásným místem pro milovníky přírody. Nabízí širokou škálu možností ubytování, od kempování až po luxusní lodge, a aktivit, které zahrnují pozorování divokých zvířat, relaxaci na pláži a další přírodní zážitky. Gabon Loango National Park je skutečným rájem pro ty, kteří hledají dobrodružství a krásy přírody.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách