Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinující historie a kultury, a pokud hledáte něco neskutečného, Luxor je bezpochyby místo, které byste měli navštívit. Tento město se nachází na břehu řeky Nil a nabízí mnoho zajímavých památek, mezi které patří Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je obrovský chrám, který byl postaven faraonem Ramessesem III. Tento chrám byl postaven jako památka na Ramessese III., který vedl obranu Egypta proti invazi Libyjců a nájezdům mořských lidí. Medinet Habu je nejen velmi dobře zachovaný, ale také si zachoval krásné barvy, jako modrou a žlutou, které dodávají chrámu dodatečnou krásu.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je Dóru Hatsepsut. Tento chrám byl postaven faraonkou Hatšepsut a je velmi dobře zachovaný. V chrámu naleznete mnoho nádherných obrazů a reliéfů, které ukazují Hatšepsut jako faraonku v mužském oblečení. Hatšepsut byla jedinou ženskou faraonou v egyptské historii a její vláda byla poznamenána mnoha úspěchy.

Údolí králů je dalším místem, které byste měli navštívit. Tato oblast je plná hrobek faraonů, které byly postaveny během Nové říše. Údolí králů nabízí mnoho úžasných památek, jako například hrobka faraona Tuthmosise III., která je plná krásných rytin a reliéfů.

Luxor je skvělým místem pro dovolenou, ať už jste fanouškem historie a kultury, nebo jen hledáte nějaké unikátní zážitky. Mnoho turistů se rozhodne pro výlet na lodích po Nilu, které vás zavedou až do Asuánu. Tato cesta vás zavede přes mnoho úžasných památek, jako například Karnak, který je jedním z největších chrámů v Egyptě, a na Silsilu, kde lze obdivovat nádherné skalní rytiny.

Celkově lze říci, že návštěva Luxoru v Egyptě je báječnou příležitostí pro poznání fascinující historie egyptské civilizace a kultur. Naleznete zde mnoho úžasných památek, které vám poskytnou nádherné zážitky. Pokud plánujete dovolenou do Egypta, určitě byste měli navštívit Luxor a jeho památky, jako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt Luxor - Klenot faraonů očima cestovatele

Egypt je země se staletou historií a tajemnými památkami, které přitahují pozornost miliónů turistů každý rok. A jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je město Luxor. Nachází se na východním břehu Nilu a bývalo starověkým městem Thebou. Při návštěvě Luxoru se návštěvníci mohou ponořit do fascinujícího světa faraonů a jejich monumentálních památek, mezi něž patří Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je jednou z nejimpozantnějších památek v Luxoru. Tento staroegyptský chrám byl postaven faraonem Ramsesem III. a sloužil jako jeho pohřební místo. Stavba je úžasným příkladem egyptské architektury a zobrazuje boj různých božstev s nešťastnými a zlými silami. Stěny chrámu jsou zdobeny fascinujícími reliéfy, které vyprávějí příběhy faraonova života a jeho vítězstvích. Návštěvníci si mohou prohlédnout také impozantní sloupy a chodbu pokrytou hieroglyfy.

Další významnou památkou v Luxoru je Dóra Hatšepsut, někdy nazývána také jako Deir el-Baharí. Jedná se o pohřební chrám faraonky Hatšepsut, jedné z nejvýznamnějších ženských vládkyň starověkého Egypta. Chrám je vytesán do skály a je přístupný přes monumentální terénní schody. Jeho architektura je velmi unikátní, s terasami a sloupy, z nichž některé jsou stále zachované do dnešní doby. Uvnitř chrámu se nacházejí úžasné sochy a reliéfy, které vyprávějí příběh vlády faraonky Hatšepsut. Dóra Hatšepsut je skutečně jedním z vrcholů egyptského umění.

Pokud se chcete ponořit do mystického světa egyptského pohřebního rituálu, nemůžete vynechat návštěvu Údolí králů. Toto údolí, nacházející se na druhé straně Nilu od Luxoru, bylo místem posledního odpočinku mnoha faraonů z Nové říše. Chrám je vytesán přímo do skály a je domovem hrobek jako je například hrobka Tutanchamona. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat některé z nejlépe zachovaných hrobek faraonů, které jsou plné fascinujících barevných malb, hieroglyfů a soch. Údolí králů je opravdu místem, které nás přenesou zpět do dávných dob a do světa egyptské mytologie.

Aby návštěvníci mohli co nejlépe prozkoumat tyto úžasné památky v Luxoru, je doporučováno si zakoupit letenku do Egypta. Luxor je snadno přístupný letištěm Luxor International Airport, které nabízí spojení s mnoha evropskými městy. Ve městě je také dostupná řada hotelů a turistických služeb, které zajistí pohodlný pobyt.

Luxor je skutečným rájem pro archeology, historiky a všechny, kteří se zajímají o starověký Egypt. Návštěva Chrámu Medinet Habu, Dóry Hatšepsut a Údolí králů je nezapomenutelný zážitek, který vás přenese skrze čas a přiblíží vám tajemství faraonů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Dotazy a odpovědi týkající se Egypta Luxoru, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů:

1. Jak se dostanu do Luxoru?

Luxor má mezinárodní letiště, takže nejrychlejší způsob je přistát přímo v Luxoru. Další možností je přiletět do Káhiry a pak cestovat letadlem, vlakem nebo autobusem do Luxoru.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Luxoru?

Nejlepší doba pro návštěvu Luxoru je od října do dubna, kdy teploty jsou mírné a příjemné. Během léta je zde extrémní horko.

3. Kolik stojí vstupenka do Údolí králů?

Cena vstupenky do Údolí králů se liší v závislosti na tom, které hrobky si chcete prohlédnout. Nejzákladnější vstupenka stojí kolem 200 egyptských liber.

4. Kde se nachází Dóra Hatšepsut?

Dóra Hatšepsut je starověký chrám nacházející se v Luxoru. Nachází se v královském údolí západně od řeky Nil.

5. Mohu si vybrat, které hrobky v Údolí králů si prohlédnu?

Záleží na vstupence, kterou si koupíte. Některé hrobky jsou z důvodu záchovy a ochrany před návštěvníky uzavřené, ale stále si můžete vybrat z řady otevřených hrobek, jako je například Tutanchamonova.

6. Jak dlouho trvá návštěva Chrám Medinet Habu?

Celková délka návštěvy Chrámu Medinet Habu závisí na vašem tempu a zájmu o archeologii. Obvykle se však pohybuje kolem 1-2 hodin.

7. Kde si mohu zakoupit vstupenky do památek v Luxoru?

Vstupenky můžete zakoupit na místě před vstupem do každé památky. Existují také různé egyptské cestovní kanceláře a webové stránky, které nabízejí online rezervace vstupenek.

8. Jaká je nejlepší cesta, jak se dostat do Údolí králů?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Údolí králů, je buď si najmout průvodce s dopravou nebo se připojit k organizovanému výletu. Mnoho hotelů v Luxoru nabízí také dopravu do údolí.

9. Je možné fotografování uvnitř památek?

Fotografování uvnitř památek je obvykle zakázáno. Musíte se však sami informovat na místě, protože politika se může lišit v závislosti na památce a její ochraně.

10. Mohu si koupit suvenýry v okolí památek v Luxoru?

Ano, v okolí památek v Luxoru jsou k dispozici množství obchůdků, kde si můžete zakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky. Vždy je možné vyjednávat o ceně.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egyptské město Luxor je jedním z nejvýznamnějších turistických center v zemi a nabízí nepřeberné množství historických a kulturních památek. Jedním z hlavních důvodů, proč sem lidé z celého světa míří, je možnost navštívit fascinující místa, jako je Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Aby návštěvníci mohli plně vychutnat svou cestu do Luxoru, je důležité vybrat si správné ubytování.

Luxor je bohatý na luxusní hotely s krásnými výhledy na Nil a s nabídkou vysoce kvalitních služeb. Tyto hotely vám umožní pohodlně relaxovat a načerpat nové síly po každém dni stráveném objevováním regionu. Některé z nich nabízejí také výlety a průvodce, kteří vám umožní lepší pochopení historie a kultury této oblasti.

Pro turisty, kteří se zajímají o Chrám Medinet Habu, je ideální volbou ubytování hotel v centru Luxoru. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších památek v okolí a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Pobyt v hotelu v centru města vám umožní snadný přístup k této památce a také k místnímu bazaru, kde můžete nakoupit suvenýry a ochutnat místní kuchyni.

Pro ty, kteří mají zájem o Dóru Hatšepsut, je vhodné vybrat si ubytování v blízkosti této památky. Tento majestátní chrám s výjimečnou architekturou je mezi turisty velmi oblíbený a ještě více se vám dostane, pokud budete mít možnost navštívit ho v klidu a bez davů lidí. Ubytováním v okolí tohoto chrámu můžete získat snadný přístup k této unikátní památce a vychutnat si ji v relativně tichém prostředí.

Pokud jste sem přijeli kvůli návštěvě Údolí králů, doporučuji vám vybrat si ubytování v hotelu, který se nachází poblíž této lokality. Údolí králů je hrobkami slavných faraonů, a jejich nekonečnou řadou. Navštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti a vy si zde můžete prohlédnout významné památky, které jsou vystavené pouze v tomto specifickém regionu. Pobyt v blízkosti Údolí králů umožní snadný přístup k těmto hrobkám a vám tak zbývá více času na jejich prozkoumání.

Celkově vzato, Luxor je neuvěřitelně inspirativní destinací s nespočtem zajímavých a krásných památek. Při výběru ubytování je důležité vzít v úvahu vaše plány a zájmy, abyste mohli plně využít svůj čas v tomto unikátním městě. Ať už se rozhodnete ubytovat v centru města, u Dóry Hatšepsut nebo blízko Údolí králů, jistě zde zažijete nezapomenutelnou dovolenou a budete mít možnost prozkoumat jednu z nejbohatších historických oblastí světa.


Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím. A žádné místo tohoto slunečného státu není náležitě reprezentováno než město Luxor. Luxor je domovem nejen tří z nejvýznamnějších historických památek Egypta - Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů, ale také nabízí báječné klima pro jejich návštěvu.

Luxor leží na východním břehu řeky Nil a těší se na příjemné podnebí po většinu roku. Ovšem existují období, která jsou pro návštěvu příhodnější než jiná. Nejlepší čas k návštěvě Luxoru je od listopadu do března, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 30 stůpňů Celsia. Tato období jsou velmi populární mezi turisty, takže pokud hledáte klidnější atmosféru, můžete zvážit návštěvu v dubnu nebo v říjnu, kdy jsou teploty mírně vyšší (až 35 stupňů Celsia), ale méně lidí je ve městě.

V létě, které trvá od května do září, mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a místní obyvatelé i turisté hledají úlevu ve stínu nebo v klimatizovaných prostorech. V těchto měsících je vhodné být opatrný a udržovat hydrataci, protože horké počasí může způsobit úpal. Přestože je v létě méně turistů, mnoho lidí se vyhýbá návštěvě Luxoru kvůli výrazným horkům a náročným podmínkám.

Pokud se rozhodnete navštívit Luxor v příhodnějším období, můžete si vychutnat své návštěvy tří významných památek ve městě. Chrám Medinet Habu je jedním z nejvelkolepějších chrámů starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu Nilu a je věnován faraonovi Ramzesovi III. Tento impozantní chrám je velký až na velký šok, ale jeho nádhera a detaily jsou neuvěřitelné. Podívejte se na nádherné reliéfní díla a pozorujte, jak se sluneční světlo odráží od kamenů chrámu.

Další nenapodobitelnou památkou, kterou nemůžete vynechat, je Dóra Hatšepsut, nejlépe dochovaný egyptský chrám na světě. Tento chrám chrání údolí Kralů a je pokládán za jednu z největších architektonických památek starověku. Být svědkem úžasného pohledu na slunce, které se odráží od těchto starověkých kamenných konstrukcí, je nezapomenutelný zážitek.

A konečně Údolí králů je nejvýznamnějším pohřebištěm starověkých faraonů. Toto tajemné místo, obklopené horami, bylo vybráno jako poslední odpočinek pro mnoho egyptských panovníků. Je umístěno na západním břehu Nilu a poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Procházka podél hrobek a jejich zdobených stěn vás vezme na výpravu do dávného Egypta.

Navštívit Luxor a jeho historické památky znamená stát se svědkem úžasných kontrastů mezi slunečným počasím a starověkou kulturou. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto místo, můžete být si jisti, že Luxor vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách