Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Fidži Savusavu

Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Savusavu


Q: Jak se dostat do Savusavu?
A: Savusavu má mezinárodní letiště, které leží asi 10 km od města. Můžete sem přiletět z hlavního města Suva nebo z Nadi.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v Savusavu?
A: Savusavu nabízí nádherné pláže, šnorchlování a potápění na koralových útesech, návštěvu místních farmářských trhů, procházky po městě a návštěvu vodopádů.

Q: Můžu najít v Savusavu turistické informační centrum?
A: Ano, turistické informační centrum se nachází v centru města.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Savusavu?
A: Nejlepší čas na návštěvu je v období od května do října, kdy je nižší vlhkost a příjemné teploty.

Q: Jsou v Savusavu bezpečnostní problémy?
A: Savusavu je poměrně bezpečné místo, ale jako všude byste měli být obezřetní, pokud cestujete sami nebo v noci.

Q: Jaký je cestovní rozpočet pro návštěvu Savusavu?
A: Ceny v Savusavu jsou celkově levnější než v Evropě nebo ve Spojených státech, ale záleží na vašem stylu cestování. Nocleh v hotelu stojí okolo 50-100 USD, jídlo v restauracích okolo 10-20 USD. Potápění a další aktivity si vyžadují další výdaje.

Q: Jaká je místní měna a jak ji mohu vyměnit?
A: Místní měnou je fidžijský dolar (FJD). Můžete vyměnit své peníze většinou v bankách a směnárnách, kterých je několik v centru města.

Q: Jaká je místní kuchyně?
A: Místní kuchyně se snaží kombinovat fidžijské a indické vlivy. Oblíbené jídlo je kokoda (krevetová nebo rybí polévka), kari a různé druhy masa a ryb.

Q: Můžu použít svůj mobilní telefon v Savusavu?
A: V Savusavu je dostupná mobilní síť, ale záleží na vašem mobilním operátorovi, zda si s ním můžete použít roamingové služby. Můžete si také zakoupit místní SIM kartu.

Q: Jaké jsou místní zvyky a tradice?
A: Fidžijské lidé jsou velmi pohostinní a láskyplní, jejich kultura se silně zakládá na rodině a tradicích. Během pobytu v Savusavu můžete navštívit místní vesnice a účastnit se tradičních ceremonií nebo akvaduků. Mějte na paměti, že mnoho místních kultur má určitá pravidla v chování, která byste měli respektovat.


Dovolená Fidži Savusavu


Fidži je známé jako ráj na Zemi, a jedným z jeho nejkrásnějších a nejméně objevených klenotů je ostrov Savusavu. Pokud toužíte po dovolené plné krásných pláží, tyrkysového moře a jedinečného pozadí, Savusavu by měla být vaše volba.

Savusavu se nachází na druhém největším ostrově Fidži, Vanua Levu. Jeho přírodní krása a zachovalé prostředí přitahují turisty, kteří touží po klidu, odpočinku a dobrodružství. Ostrov je obklopen korálovými útesy, které poskytují skvělé možnosti pro potápění a šnorchlování. Můžete objevovat podmořský svět s pestrou paletou pestře zbarvených ryb a korálů.

Jedním z vrcholů pobytu na Savusavu je návštěva modrých termálních pramenů v pralese. Tato přírodní krása je skutečně fascinující. Teplé, minerální bohaté prameny vytvářejí modrou lagunu se zcela křišťálově čistou vodou. Mnozí navštěvníci se zde potápějí a užívají si přírodní lázně s blahodárným účinkem.

Další zajímavou aktivitou je návštěva vesnice, kde se místní lidé věnují tradičním fidžijským zvykům a obyčeji. Můžete zde ochutnat místní kuchyni, zúčastnit se tanečního představení "meke" nebo se naučit, jak udělat fidžijské ozdoby. Tato setkání s místními jsou nezapomenutelné a umožňují turistům poznat místní kulturu a tradice.

Savusavu také nabízí několik krásných písečných pláží, kde si můžete užít odpočinku a relaxace. Pláže jsou obklopeny palmami a připomínají obrázek z pohlednice. Měkký bílý písek a teplá voda jsou ideální pro slunění, čtení knihy nebo jen procházky podél pobřeží.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody je tu také několik turistických stezek, které vás provedou pralesem, místními vesnicemi a vodopády. Můžete si pronajmout kajak a projet se po řece nebo jít na výlet do nedalekých hor. Pro ty, kteří preferují luxusnější zážitky, jsou k dispozici luxusní resorty s wellness centry a úžasnými výhledy na oceán.

Pokud plánujete dovolenou na Savusavu, doporučuje se využít letu z hlavního města Fidži, Suva. Let trvá přibližně 1 hodinu a poskytuje pohled na nádhernou fidskou krajinu. Na ostrově jsou také dostupné přívozy z hlavního přístavu v Suva.

Fidži Savusavu je jedním z nejkrásnějších míst na Zemi. Je to ideální destinace pro ty, kteří touží po klidu, kráse a unikátních zážitcích. Savusavu nabízí nádherné pláže, podmořský svět, termální prameny, folklor, přírodní stezky a mnoho dalšího. Pokud hledáte dovolenou v pravém ráji, neměli byste minout Savusavu na Fidži.


Letenka Fidži Savusavu


Letenka do Savusavu – tajemného městečka na Fidži

Pokud hledáte dovolenou na exotických ostrovech, pak byste měli zažít návštěvu Savusavu. Toto městečko se nachází na ostrově Vanua Levu, který je druhým největším z ostrovů Fidži a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, krásné pláže a nevšední přírodu.

Pro cestu do Savusavu musíte nejprve zakoupit letenku. Fidži je z Prahy poměrně daleko, což znamená, že letenka Fidži Savusavu nebude levné potěšení. Nicméně, cena letenky se vyplatí. Ve většině případů musíte nejprve letět buď do Aucklandu v Novém Zélandu nebo Sydney v Austrálii a pak přestoupit na let do Nadi na Fidži. Let do Nadi obvykle trvá asi 24 hodin.

Po příletu do mezinárodního letiště v Nadi budete muset zaplatit místní daň za odbavení. Poté se vydáte k přístavu, odkud se dostanete na letadlo, které vás doveze do Savusavu. Let z Nadi do Savusavu trvá asi hodinu, ale může se změnit v závislosti na počasí.

Jakmile dorazíte do Savusavu, budete moci začít objevovat krásy tohoto podivuhodného města. Savusavu je známo jako „řemeslnické město“, což znamená, že se zde nacházejí různé umělecké galerie a obchody s různými suvenýry.

Chcete-li ale zažít opravdové dobrodružství, musíte se vydat na 4WD safari po horských stezkách nebo plavbu k nejkrásnějším ostrovům Fidži s neuvěřitelně tyrkysovou vodou, kterou si budete chtít vyfotit.

Další možností pro turisty je návštěva místních trhů, kde můžete ochutnat tradiční jídlo a koupit ručně vyráběné suvenýry.

Savusavu není příliš velké město, ale nabízí řadu aktivit, které jsou pro turisty ideální. Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, s přáteli nebo sami, najdete zde mnoho možností, jak si užít dovolenou snů. A pokud hledáte prozkoumání menších a tichých míst, můžete si také pronajmout loď a vydat se na výlet kolem pobřeží.

Krátká dovolená v Savusavu může trvat týden a déle a bude záviset na vašem plánu. Je to vynikající a cenově dostupná volba pro ty, kteří hledají klidné a krásné místo, kde si užijí přírodu a relaxaci.

Zakoupit si letenku do Savusavu je trochu náročné, nicméně, jakmile jste tam, být zachvácen krásou a jedinečností této destinace. Savusavu je jedno z největších tajemství Fidži a může poskytnout turisty s nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Fidži Savusavu


Fidži, toto tichomořské rájové souostroví, je pro mnoho turistů snem. A pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto nádherného místa, Savusavu je skvělou destinací pro ubytování.

Savusavu se nachází na ostrově Vanua Levu a je známá jako "lotosové město". Toto město nabízí spoustu příležitostí pro turisty, včetně možností potápění, rybaření a především relaxace v nádherné přírodě. Pokud se chystáte navštívit Savusavu, existuje mnoho možností ubytování, včetně hotelů, resortů a soukromých vil.

Hotel Koro Sun Resort

Koro Sun Resort je jeden z nejoblíbenějších hotelů v Savusavu. Tento luxusní resort se nachází v nádherné tropické zahradě a nabízí vynikající ubytování v celkem 43 vilách a pokojích. V resortu je k dispozici také bazén, restaurace a bar. Koro Sun Resort je ideální pro páry, rodiny i jednotlivce, kteří hledají luxusní a soukromé ubytování.

Fiji Eco Lodge

Fiji Eco Lodge je perfektní pro ty, kteří hledají ubytování s nízkým dopadem na životní prostředí. Tento ekologický resort se nachází v nádherné přírodě, v blízkosti nadějného korálového útesu. V Eco Lodge najdete ubytování v bungalovech a pokojích s přístupem na balkon či terasu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat skvělou kuchyni Fidži.

Jean-Michel Cousteau Resort

Jean-Michel Cousteau Resort je luxusní resort na pláži, který se nachází v blízkosti Savusavu. Tento resort nabízí ubytování v pokojích a vilách, které jsou postaveny v tradičním fidijském stylu. Resort disponuje také vlastním recyklačním programem a využívá obnovitelné zdroje energie. V resortu je k dispozici spa, bazén a sportovní vybavení, jako např. kajaky a stand-up paddle boardy.

Savusavu Hot Springs Hotel

Savusavu Hot Springs Hotel je ideální pro ty, kteří se chtějí ubytovat v centru města. Tento hotel se nachází v blízkosti přístavu, kde se lze podívat na místní trhy. Hotel nabízí ubytování v pokojích s výhledem na moře nebo do vnitrozemí. Součástí hotelu je také bazén, restaurace a bar.

The Pearl Resort

The Pearl Resort je luxusní resort na pláži, který se nachází ve vesnici Pacific Harbour, 2 hodiny jízdy od Savusavu. Tento resort nabízí ubytování v pokojích a vilách s nezapomenutelným výhledem na moře. V resortu je k dispozici golfové hřiště s 18 jamkami, spa a sportovní tělocvična. The Pearl Resort je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a zároveň se věnovat sportům.

Závěr

Savusavu nabízí velké množství možností ubytování, od luxusních resortů až po jednoduché hotely. Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto místa, určitě nebudete litovat. Savusavu nabízí krásnou přírodu, skvělou gastronomii a nezapomenutelné zážitky.


Počasí Fidži Savusavu


Fidži je známé svou krásnou přírodou, bílými plážemi a teplým tropickým počasím. Patří mezi oblíbené turistické destinace, které lákají návštěvníky z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst na Fidži je Savusavu, které nabízí nejen nádherné pláže, ale také jedinečné podmínky pro milovníky vodních sportů.

Savusavu, také nazývaný jako "skrytý ráj", se nachází na severním pobřeží hlavního ostrova Viti Levu. Toto místo vás přivítá svou tropickou atmosférou, vřelým přijetím místních obyvatel a stálým teplým počasím. Místní klima je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Nejteplejším obdobím je obvykle mezi listopadem a březnem, kdy teploty mohou dosahovat až 32 °C. V zimě se teploty mírně snižují na příjemných 22-26 °C.

Místní obyvatelé se často chlubí tím, že Savusavu je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování. Díky teplému oceánu a bohatému korálovému útesu nabízí Savusavu úchvatné podvodní scenérie. Můžete objevovat podmořský život, plavat vedle želv, rejnoků a dalších tropických ryb, a obdivovat pestrobarevná korály. Pokud jste milovníci vodních sportů, můžete si zde vyzkoušet také surfování, windsurfing nebo kajakování.

Savusavu je také známé svými termálními prameny, které jsou oblíbeným místem mezi návštěvníky i místními obyvateli. Tyto přírodní horké prameny slibují léčivé účinky a nabízejí příjemné relaxační koupele. Místní lidé věří, že voda z pramenů má léčivé vlastnosti a pomáhá při léčbě různých onemocnění.

Pokud preferujete pevnou půdu pod nohama, Savusavu nabízí také krásné túry a procházky po okolí. Můžete se vydat na prohlídku tropického lesa, kde můžete obdivovat místní flóru a faunu. Nejbližší hora, známá jako "Crown Prince Charles Mountain", je vyhledávaným místem pro pěší turisty. Na vrcholu si můžete vychutnat panoramatický výhled na Savusavu a okolní ostrovy.

Pokud navštívíte Savusavu, nezapomeňte si vzít s sebou lehké oblečení, opalovací krém a nevyhazujte plavky, šnorchl a potápěčské vybavení. Toto malebné místo nabízí nejenom možnost relaxace na bílých plážích, ale také adrenalinové zážitky pod vodou. Při cestě do Savusavu si užijte fantastické počasí Fidži a nechte se unést kouzlem tohoto tropického ráje.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách