Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Egyptian Museum

Letenka Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum, známý také jako Muzeum starožitností, je jedním z nejvýznamnějších muzeí světa. Nachází se v centru Káhiry, hlavním městě Egypta, a je domovem velké sbírky starobylých egyptských artefaktů.

Muzeum, založené v roce 1902, bylo postaveno na místě bývalého paláce Ismaila Paši. Jeho sbírky pocházejí z různých období egyptské historie, a to od farní doby po římské období. Jsou zde k vidění sochy, nápisy, nástroje, šperky, nádoby a mumie, které přinášejí fascinující pohled na minulost této úžasné civilizace.

Jeden z nejvýznamnějších exponátů muzea je socha faraona Khafreho, který je známý svou pyramidou v Gíze. Tato socha, která je vytesána z dioritu, je překrásným příkladem mistrovství egyptských sochařů. Dalším slavným artefaktem je Zlatá maska faraona Tutanchamona, jejíž krása a preciznost zpracování je neuvěřitelná.

Muzeum také uchovává unikátní nápisy a dokumenty, které ukazují na skvělou hieroglyfickou písmo. Tyto artefakty pomohly archeologům při rozluštění a pochopení egyptského psaní a životního stylu.

Navštívit Egyptské muzeum je jako cesta časem, která nám umožňuje posunout se zpět do jedné z nejstarších civilizací na světě. Každý kus, který je v muzeu vystaven, je unikátním svědectvím minulosti, které nám říká více o tomto tajemném světě.

Nicméně, muzeum bohužel trpí nedostatkem financí a prostorové kapacity, což do značné míry ovlivňuje zachování a přístupnost exponátů. Egyptská vláda však plánuje stavbu nového muzea poblíž pyramid v Gíze, které se stane novým domovem pro sbírky, aby poskytlo lepší podmínky pro jejich uchování a prezentaci.

Pokud se rozhodnete navštívit Káhiru, návštěvu Egyptského muzea silně doporučuji. Ponořte se do historie a objevujte tajemství starověké Egyptské civilizace. Budete ohromeni velkolepostí a krásou, kterou tato sbírka nabízí.


Ubytování Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum

Egyptian Museum je jedním z nejznámějších a nejdůležitějších muzeí v Egyptě. Nachází se v centru Káhiry a je domovem pro mnoho vzácných artefaktů a pokladů starověké egyptské civilizace.

Muzeum bylo založeno v roce 1835 Muhammadem Alím, egyptským panovníkem z dynastie Alího, a postupně se stalo jedním z největších muzeí na světě zabývajících se starověkým Egyptem. Hlavním cílem muzea je uchovávat, chránit a vystavovat cenné exponáty, které byly objeveny při archeologických vykopávkách po celé zemi.

Muzeum má více než 120 tisíc exponátů, které vypovídají o různých obdobích egyptské historie, od prehistorických dob až po římskou éru. Patří sem například velkolepé sochy faraonů, náboženské artefakty, pohřební masky, mumie, nápisy a další historické předměty. Nejslavnější exponátí muzea je Tutanchamonova hrobka, objevená v roce 1922, která obsahovala nepopsatelně bohatý poklad a zlato.

Egyptian Museum není pouze muzeem, ale také vzdělávacím centrem pro studium a výzkum starověké egyptské kultury. Nabízí širokou škálu programů, jako jsou kurzy archeologie, restaurování děl a přednášky o egyptských dějinách a kultuře. Muzeum je také domovem archeologické knihovny, která obsahuje mnoho vzácných knih a dokumentů.

Navštěva Egyptian Museum je unikátní zážitek, který vás zavede do tajemného světa starověkého Egypta. Můžete obdivovat nádherná umělecká díla a dozvědět se více o starodávné egyptské civilizaci. Muzeum je dobře organizováno a nabízí audio průvodce ve více než deseti různých jazycích, což usnadňuje navštívení a pochopení exponátů.

Naživo vidět Tutanchamonovu hrobku, poslouchat odborníky v přednáškách a procházet se mezi významnými památkami egyptské historie je zážitek, který se nevyrovná žádný jiný. Pokud se chystáte navštívit Káhiru, rozhodně neházejte Egyptian Museum ze svého seznamu. Bude to nezapomenutelný okamžik, který vás přenese do dávného světa minulosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Egyptian Museum


Dotazy:

1. Kde se nachází Egyptské muzeum v Egyptě?
2. Jaké jsou otevírací hodiny Egyptského muzea?
3. Kolik stojí vstupenka do Egyptského muzea?
4. Jak se mohu dostat do Egyptského muzea?
5. Co mohu vidět v Egyptském muzeu?
6. Kdy bylo Egyptské muzeum založeno?
7. Jsou v muzeu k dispozici průvodci?
8. Jsou v muzeu k dispozici audio průvodci?
9. Je vhodné rezervovat si vstupenky předem?
10. Mohu z fotografovat a natáčet ve mzeu?

Odpovědi:

1. Egyptské muzeum se nachází v Káhiře, hlavním městě Egypta.
2. Otevírací hodiny Egyptského muzea jsou obvykle od 9:00 do 17:00 hodin.
3. Cena vstupenky do Egyptského muzea se může lišit, přesné informace je nejlepší získat na webových stránkách muzea.
4. K Egyptskému muzeu se můžete dostat veřejnou dopravou, taxíkem nebo organizovanou turistickou exkurzí.
5. V Egyptském muzeu můžete vidět mnoho egyptských artefaktů, včetně slavného zlatařského pokladu faraona Tutanchamona a mumií egyptských králů.
6. Egyptské muzeum bylo založeno v roce 1858.
7. V Egyptském muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o sbírkách a historii muzea.
8. V muzeu jsou k dispozici také audio průvodci, které si můžete pronajmout a poslouchat informace ve vašem jazyce.
9. Pro velmi rušné období nebo pokud chcete vyhnout čekání ve frontách, je vhodné si vstupenky do Egyptského muzea rezervovat předem.
10. Ve většině částí muzea je fotografování a natáčení povoleno, ale v některých částech může být zakázáno. Je důležité dodržovat pravidla týkající se fotografování a natáčení a vyhnout se osvětlování bleskem, protože to může poškodit artefakty.


Počasí Egypt Egyptian Museum


Návštěva Egypta je představuje vzrušující zážitek pro každého cestovatele. A pokud se rozhodnete navštívit Egyptské muzeum v Káhiře, budete mít možnost poznat nejen bohatou egyptskou historii, ale také být svědky úžasné kultury a zeměplavby v této nádherné zemi.

Káhira je hlavním městem Egypta a je domovem jednoho z nejvýznamnějších muzeí na světě - Egyptského muzea. Toto muzeum, které bylo otevřeno v roce 1902, se nachází nedaleko slavného náměstí Tahrír a domuje více než 120 000 exponátů, které dokumentují tisíce let starou egyptskou historii.

Hlavní atrakcí Egyptského muzea je určitě sbírka staroegyptských artefaktů, které byly objeveny během archeologických vykopávek po celém Egyptě. V muzeu si můžete prohlédnout díla uměleckého řemesla, jako jsou sochy faraonů, sarkofágy, mumie, nádoby, šperky a mnoho dalšího. Mezi nejznámější artefakty patří například zlatá maska faraona Tutanchamona, která byla objevena v jeho hrobce v Údolí králů.

Muzeum nabízí také možnost se dozvědět více o starověkém egyptském písmu a hieroglyfech. Některé exponáty obsahují nápisy ve staroegyptštině, a tak můžete mít příležitost vidět, jak starověcí Egypťané komunikovali písmem.

Po prohlídce interiéru Egyptského muzea nezapomeňte navštívit i venkovní zahradu, která je plná egyptských soch a obelisků. Zde si můžete odpočinout a užít si kouzlo okolního prostředí.

Kromě bohaté sbírky uměleckých předmětů nabízí muzeum také různé přednášky a výstavy pro návštěvníky, kteří chtějí více porozumět egyptské historii a kultuře. Vstupné do muzea je poměrně levné a doporučuje se doplňkový průvodce, který vám poskytne bohatější informace o exponátech.

Je důležité si uvědomit, že během návštěvy Egypta je dobré sledovat také počasí. Egypt je známý svým horkým a suchým podnebím, a proto je důležité přizpůsobit se těmto podmínkám. Nezapomeňte si vzít sluneční brýle, klobouk, opalovací krém a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a dehydrataci.

V Egyptě probíhá několik měsíců sklízení, kde teploty mohou dosahovat až 40 °C. Doporučuje se proto navštívit muzeum ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli největším horkým slunečním paprskům.

Egyptské muzeum je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o fascinující starověké egyptské civilizaci. Při návštěvě Káhiry byste si neměli nechat ujít tuto jedinečnou kulturní zkušenost. Ať už jste historický nadšenec nebo jen zvědavý turista, Egyptské muzeum vám poskytne nezapomenutelný pohled na egyptskou minulost.


Dovolená Egypt Egyptian Museum


Egypt je oblíbenou turistickou destinací díky své bohaté historii a kulturnímu dědictví. Jedním z hlavních lákadel pro milovníky egyptologie je Egyptské muzeum v Káhiře.

Egyptské muzeum je jedním z největších a nejvýznamnějších muzeí zaměřených na starověký Egypt na světě. Bylo založeno v roce 1902 a od té doby se stalo domovem tisíců artefaktů a uměleckých děl, které ilustrují bohatství egyptské civilizace.

Muzeum se nachází v centru Káhiry, nedaleko slavného náměstí Tahrír. Je umístěno ve velkolepém neoklasicistním budově a má 107 sálů, ve kterých je vystaveno více než 120 000 předmětů. Mezi nejznámější exponáty patří poklad faraona Tutanchamona, který byl objeven v roce 1922 archeologem Howardem Carterem. Poklad sestává z více než 5 000 předmětů, včetně jeho známé zlaté masky.

Muzeum také hostí rozsáhlé sbírky soch, sochařských relifů, keramiky, starověkých nápisů a papyrů, šperků a mumifikovaných těl. Většina exponátů pochází z období Staré říše a Nové říše, tedy z období od třetího tisíciletí před naším letopočtem do 10. století před naším letopočtem.

Navštívit Egyptské muzeum je jako se vrátit v čase a prozkoumávat tisuíciletou historii Egypta. Turisté se tu mohou dozvědět zajímavé informace o starověkém Egyptě, jeho králích, kultuře a náboženství. Sál Tutanchamona je jedním z nejnavštěvovanějších míst v muzeu, kde návštěvníci mohou obdivovat jeho překrásné pohřební předměty.

Muzeum se ale potýká s problémem nedostatečných prostor. Kvůli velkému množství artefaktů jsou některé sály přeplněné a některé předměty nejsou řádně vystaveny nebo jsou umístěny ve skladových prostorách. V důsledku toho se rozvinulo plán na stavbu nového moderního muzea poblíž Gízy, které bude pojmenováno Velké egyptské muzeum. Toto muzeum by mělo být domovem pro nejcennější předměty a umožní návštěvníkům prozkoumat egyptské dědictví ve větší míře.

Navštívení Egyptského muzea během dovolené v Egyptě je nutností pro každého, kdo se zajímá o egyptskou historii a kulturu. Je to jedinečná příležitost podívat se na neuvěřitelné poklady starověké civilizace a prozkoumat Tajemství faraonů.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách