Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Džibutsko Lac Assal

Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal: Tajemná krása slaného jezera

Džibutsko Lac Assal, nacházející se v západní Africe, je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Toto slané jezero, které je považováno za nejslanější na celém africkém kontinentu a třetí nejslanější na světě, je populární turistickou atrakcí díky své nádherné krajině a fascinující historii.

Džibutsko, což je malá země ležící na pobřeží Rudého moře, přitahuje cestovatele svými úchvatnými přírodními scenériemi a bohatou kulturní tradicí. Lac Assal, které se nachází pouhých 155 kilometrů od hlavního města Džibuti, je pro mnoho turistů nevyhnutelnou zastávkou na jejich cestě díky jeho jedinečnému vzezření a možnosti prozkoumání.

Jezero získalo svou pověst neuvěřitelnou krásou a zářivě bílými solnými plážemi, které obtékají jeho pobřeží. Vypadá to, jako byste se přenesli na jinou planetu, když se ocitnete v této části Džibutska. Vzduch je naplněn tajemností, přičemž okolní sopky dávají tomuto místu ještě více neuvěřitelné atmosféry.

Pro mnoho lidí je výzvou vzdát se normálních turistických cest a vyrazit na průzkum Lac Assal. S jeho extrémním solným obsahem se jedná o neuvěřitelné místo, které působí jako poušť ztracená mezi horami. Téměř nestálá teplota, která se pohybuje mezi 34 až 41 stupni Celsia, dává návštěvníkům možnost prozkoumávat toto surreální prostředí a zažít onu opravdovou podstatu divočiny.

Ať už se zde nacházíme z profesionálních nebo rekreačních důvodů, Lac Assal nabízí také jedinečnou geologickou historii. Jezero leží v příkopové propadlině, kterou vytvořil rozptyl tří tektonických desek, a proto se stalo jedním z nejnižších a nejhlubších bodů na africkém kontinentě. Světu poskytuje fascinující příležitost pro studium a výzkum přírodních procesů, které formovaly tato území po tisíce let.

Na rozdíl od jiných slaných jezer na světě je Lac Assal zcela odříznut od oceánu a nemá žádný odtok. Tímto způsobem se vodu jejího těla pouze odpařuje a na dně se ukládají vrstvy soli. Právě díky tomuto procesu je jezero tak slané a nabízí unikátní příležitosti pro lázeňské procedury a zlepšení pokožky.

Pro turisty, kteří hledají nové dobrodružství, je možné se vydat na trekking po okolí jezera až k jeho okraji. Tato cesta je velmi náročná, ale odměnou je nádherný výhled na jezero, který se otevírá před vámi. Můžete také navštívit okolní středověká města a zapojit se do bohaté kulturní atmosféry této oblasti.

Džibutsko Lac Assal je mistrovským dílem přírody. Jeho krása a fascinující geologická historie lákají turisty z celého světa. Pokud jste dobrodružník, který hledá unikátní a nezapomenutelný zážitek, Lac Assal je pro vás tou správnou volbou. Připravte se na setkání s přírodou v její nejčistší formě a odjíždějte z Džibutska s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


Dotaz: Co je Džibutsko Lac Assal?
Odpověď: Džibutsko Lac Assal je slané jezero nacházející se v Džibutsku, východní Africe. Je to jedno z nejslanějších jezer na světě.

Dotaz: Jaká je hloubka Džibutsko Lac Assal?
Odpověď: Hloubka jezera se pohybuje od 20 do 50 metrů.

Dotaz: Proč je Džibutsko Lac Assal slané?
Odpověď: Jezero se nachází v oblasti s minimálními srážkami a s velmi vysokými teplotami, což způsobuje vypařování vody a koncentrování solí.

Dotaz: Jaké organizované aktivity mohu na jezeře vykonávat?
Odpověď: Na jezeře lze podnikat různé aktivity, jako například plavání, potápění, kajak, šnorchlování a další outdoorové aktivity.

Dotaz: Jak se dostanu k Džibutsko Lac Assal?
Odpověď: Dostat se k jezeru můžete s průvodcem po silnici z hlavního města Džibutsk.

Dotaz: Jaké jsou nejbližší atrakce, které mohu navštívit?
Odpověď: V blízkosti Džibutsko Lac Assal se nachází mnoho dalších atrakcí, jako například sopečný kráter Ardoukoba, historické město Tadjoura, archeologické naleziště Arta alebo národní park Day Forest.


Ubytování Džibutsko Lac Assal


Ubytování v Džibutsku Lac Assal může být pro návštěvníky velmi zajímavým zážitkem. Toto slané jezero, které se nachází v nejníže položené depresi na světě, je jedním z nejznámějších turistických cílů v Džibutsku. Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas u Lac Assal, existuje několik možností, jak zde najít ubytování.

Za prvé, můžete zůstat v hlavním městě Džibutsko, které je vzdáleno asi 120 kilometrů od Lac Assal. V Džibutsku najdete řadu hotelů a ubytování, které vám umožní snadný přístup k mnoha turistickým atrakcím v regionu, včetně Lac Assal. Mezi nejznámější hotely v Džibutsku patří Kempinski Hotel, Djibouti Palace Kempinski a Djibouti Palace Kempinski.

Pokud hledáte více autentické zážitky, můžete se rozhodnout ubytovat se v menších vesnicích poblíž Lac Assal. Tyto vesnice nabízejí tradičním způsobem života a nabízejí návštěvníkům příležitost prozkoumat místní kulturu a tradice. Mezi vesnice, které stojí za to navštívit, patří Goubetto, Assamo a Tadjourah.

Další možností, jak najít ubytování v blízkosti Lac Assal, je odpočinout si na pláži. Existuje několik plážových letovisek, které leží v blízkosti jezera a nabízejí komfortní a soukromé ubytování pro návštěvníky. Mezi oblíbené pláže patří Khor Ambado Beach, Arta Beach a Doraleh Beach.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, je důležité si uvědomit, že tato oblast je velmi suchá a má aridní klima. Proto je nutné si s sebou vzít dostatečnou zásobu vody a jídla. Pokud plánujete strávit více než několik dní v této oblasti, doporučuje se také zainvestovat do dobrého oděvu a vybavení pro chránění před sluncem a vysokými teplotami.

Celkově lze říci, že Lac Assal v Džibutsku nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a je skvělým místem pro objevování místní kultury a přírodních krás. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou v této fascinující části světa.


Dovolená Džibutsko Lac Assal


Jižní krajina Džibutsko se může pyšnit jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků na světě - slaným jezerem Lac Assal. Toto jezero je jedním z hlavních turistických atrakcí tohoto afrického státu a láká návštěvníky ze všech koutů světa svou jedinečnou krásou a historií.

Lac Assal je slané jezero nacházející se v oblasti Afarské propadliny v Džibutsku. Toto jezero je považováno za jedno z nejslanějších v celém světě a nachází se zhruba 155 metrů pod úrovní moře. Je 11 kilometrů dlouhé a 7 kilometrů široké, což z něj činí jedno z největších slaných jezer na planetě.

Lac Assal je obklopen sopečnými formacemi a na svém okraji se nachází překrásné solné pláže. Tato oblast poskytuje nádherné pohledy a příležitosti k fotografování. Samotné jezero se pyšní úchvatnou modrou barvou, která je ve vzdálenosti vidět z daleka. Příroda zde působí velmi okouzlujícím dojmem.

Dalším lákadlem Lac Assal je jeho výjimečnost. Slaný obsah vody zde dosahuje více než 34%, což je více než desetkrát vyšší hodnota, než je běžné u mořské vody. Tato vysoká koncentrace soli umožňuje návštěvníkům v jezeru snadno se vznášet a užívat si jedinečný zážitek ležení na vodě.

Dříve bylo jezero Lac Assal místem důležitým pro obchodování s solí. Místní obyvatelé obchodovali se solí již před tisíci lety a tato tradice zde pokračuje dodnes. Navštěvovat Lac Assal znamená tedy nejen objevovat neuvěřitelnou přírodní krásu, ale také se dostat do blízkosti kulturního dědictví této oblasti.

Navíc můžete vyrazit na trek po okolních sopečných vrcholech nebo si vyzkoušet další atrakce jako například jízdu na velbloudu po měkkých dunách. Džibutsko jako celek nabízí i další atrakce, jako jsou krásné pláže a mořský život vhodný k potápění či šnorchlování.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která nabídne nejen překvapivou a fascinující přírodu, ale také jedinečné kulturní zážitky, je Lac Assal v Džibutsku vaším ideálním cílem. Tento kousek nevšedního krásna vás ohromí svojí jedinečností a zajisté si získá místo ve vašem srdci i paměti.


Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko je malá africká země nacházející se v oblasti známé jako "rohy Afriky". Je to země s bohatou historií, úchvatnou krajinou a unikátním klimatem.

Jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů v Džibutsku je Lac Assal, které je nejnižší položeným místem na africkém kontinentu. Tento slaný jezero se nachází v oblasti Afarské riftové údy, která je známá svou vulkanickou aktivitou.

Lac Assal je doslova přírodním divem. S rozlohou přes 54 km² patří mezi největší slaná jezera na světě. Jeho vodní hladina se nachází necelých 155 metrů pod hladinou moře, což činí toto místo jedním z nejnižších na planetě.

Krajinu kolem jezera tvoří solné pláně, které vytvářejí nádherné a surreální pohledy. Když slunce zasvítí na solné útvary, vzniká zářivě bílý povrch, který také odráží horké sluneční paprsky. Tento efekt vytváří téměř kouzelnou atmosféru.

Džibutsko je známé svým horkým podnebím. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 38 °C, což činí z Lac Assal teplé místo k návštěvě. Teplota vody v jezeře dosahuje vysokých hodnot, a to až 34 °C. Jezero tak poskytuje příležitost k osvěžení se v jeho slaných vlnách.

Díky vysokému obsahu soli je voda ve jezeře neobyčejně hustá a rovněž poskytuje plovoucí efekt, čímž se stává oblíbeným místem turistů. Kromě koupání si mohou návštěvníci též vychutnat sluneční západ, který nabízí úchvatný pohled.

Lac Assal není jen turistickou atrakcí, ale také si zaslouží velkou pozornost z vědeckého hlediska. V místě je prováděno měření slanosti vody, pH a dalších parametrů, které pomáhají výzkumníkům lépe porozumět tomuto geografickému úkazu a jeho vlivu na životní prostředí.

Toto jezero je bezpochyby jedním z nejvzácnějších a nejzajímavějších míst v Džibutsku. Jeho unikátní krajina a teplé počasí přitahují turisty z celého světa. Přijďte se podívat na tuto přírodní krásu a zažít jedinečný zážitek v Džibutsku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách