Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Ballycastle (Severní Irsko)

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


1. Jak se dostanu do města Ballycastle?
- Městem prochází silnice A2, která spojuje Belfast s Ballycastle. Také je možné dojet do města vlakem nebo autobusem.

2. Kde se dá v Ballycastle ubytovat?
- V Ballycastle najdete různé možnosti ubytování, jako jsou hotelové pokoje, penziony, bed and breakfast nebo kempy.

3. Co se dá v Ballycastle vidět a zažít?
- V Ballycastle najdete krásné pláže, jako je například pláž Ballycastle nebo Whitepark Bay. Můžete také navštívit nedaleký hrad Kinbane nebo se projít přírodním parkem Ballypatrick Forest.

4. Kam mohu jet na výlet z Ballycastle?
- Z Ballycastle je ideální exkurze na Rathlin Island, což je malý ostrov nedaleko pobřeží Severního Irska. Další možnosti výletů jsou například Giant's Causeway nebo město Belfast.

5. Jaká je klimatická situace v Ballycastle?
- Klima v Ballycastle a Severním Irsku je ovlivněno Atlantickým oceánem, takže v létě se očekávají teploty kolem 20 °C a v zimě okolo 5 °C. Může být dostatek srážek během celého roku, takže doporučujeme se na pobyt připravit a vhodně se obléct.


Ubytování Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle je městečko na východním pobřeží Severního Irska, obklopené zelenými kopcemi a malebnými plážemi. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, budete potřebovat ubytování v Ballycastle. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Ballycastle.

1. An Caislean Guest House
An Caislean Guest House je malý, rodinný penzion s krásným výhledem na záliv Ballycastle. Ubytování nabízí pěkně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté mohou také využít společenskou místnost s TV a posezením. Snídaně jsou v ceně a jsou servírovaná každé ráno.

2. Castle Hostel
Castle Hostel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování. Hostel se nachází jen pár kroků od pláže a může ubytovat jednotlivce, páry a skupiny. Hostel nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, společenskou místnost, kuchyňku a pračku. Pokoje jsou jednoduše zařízené s lůžky na patře a sdílenými sociálními zařízeními.

3. The Marine Hotel
The Marine Hotel je jedním z nejluxusnějších ubytování v Ballycastle. Hotel se nachází přímo u pláže a nabízí moderně zařízené pokoje s TV, bezplatným Wi-Fi připojením a vlastním sociálním zařízením. Hosté se mohou těšit na výbornou restauraci, lázeňskou zónu a bezplatné parkování. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají relaxační pobyt v krásném prostředí.

4. Knocklayde View Bed and Breakfast
Knocklayde View Bed and Breakfast se nachází na kopci nad Ballycastle a nabízí úchvatné výhledy na město a okolní kopce. Bed and Breakfast nabízí pěkně zařízené pokoje s TV a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté se mohou těšit na plné skotské snídaně každé ráno. Bed and Breakfast je ideální pro ty, kteří hledají klidné ubytování s krásným výhledem.

5. Clare Forest Cottage
Clare Forest Cottage je malý, útulný dům v malebné oblasti uprostřed lesů. Dům nabízí pěkně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením a plně vybavenou kuchyní. Hosté se mohou těšit na krásné výhledy na lesy a kopce. Dům je ideální pro ty, kteří hledají klidné a odlehlejší ubytování.

V Ballycastle je mnoho dalších možností ubytování, včetně dalších hotelů, penzionů a apartmánů. S většinou z těchto možností je spojena skvělá poloha v překrásné oblasti Severního Irska a zajímavá historie, kterou stojí za to objevit.


Letenka Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle se nachází v Severním Irsku a je malebným městem s bohatou historií a překrásným pobřežním krajinou. Je vhodným výchozím bodem pro prozkoumávání okolí a objevování krás Irska. Letenky do Ballycastle jsou takřka nezbytné, pokud plánujete navštívit toto malebné místo.

Ballycastle je jedním z nejstarších sídel na severu Irska a jeho historie sahá až do raného středověku. Navštěvování města je jako cesta časem, když procházíte jeho úzkými uličkami lemovanými barevnými starými domy až k ruinám místního hradu. Město je dobře známé svými tradičními hospodami, kde si můžete vychutnat příjemnou atmosféru a ochutnat místní pivo.

Nejpůsobivějším prvkem Ballycastle je však jeho pobřežní krajina. Městečko má jednu z nejkrásnějších pláží na severu Irska, kde si můžete užívat slunce, stavět písečné hrady nebo se koupat v moři. Okolní útesy a skaliska nabízejí dech beroucí výhledy na Atlantský oceán a okolní přírodní rezervace Glens of Antrim poskytuje nádherné procházky v krásné horské krajině.

Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je Ballycastle výchozím bodem pro pěší túry po slavné stezce Causeway. Stezka vede až k světově proslulým skalním sloupům Giant's Causeway, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato jedinečná geologická formace je fascinujícím zážitkem, který rozhodně stojí za to navštívit.

Ballycastle je také blízko dalších zajímavých míst, která můžete prozkoumat. Můžete si udělat výlet na Rathlin Island, který je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a nabízí nádherné cyklistické a turistické trasy. Navštívit můžete také slavný hrad Dunluce, který je doslova zapečetěn na útesech a nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pro cestovatele, kteří mají rádi golf, je Ballycastle ideálním místem. Zde se nachází jeden z nejstarších golfových klubů v Irsku, který nabízí krásně upravené hřiště s úchvatným výhledem na moře.

Při plánování svého výletu do Severního Irska byste neměli zapomenout zahrnout Ballycastle na svůj itinerář. Letenky do Ballycastle vám umožní objevit krásy této oblasti, které vás zcela jistě ohromí. Ballycastle je jedním z těch míst, které člověk musí vidět na vlastní oči a prožít jejich kouzlo.


Dovolená Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Irsko je krásná země plná zelených kopců, historických hradů a přátelských lidí. Severní Irsko, se svými úchvatnými pobřežími a mnoha možnostmi pro outdoorové aktivity, je jedno z nejpopulárnějších turistických destinací v této oblasti. Pokud se chystáte na dovolenou v Severním Irsku, může být pro vás Ballycastle ideální základnou.

Ballycastle je krásné a malebné městečko ležící na pobřeží Irského moře. Má skvělou polohu pro výlety do okolí a je to dobré místo pro relaxaci a načerpání nových sil. Je to ideální výchozí bod pro objevování míst jako jsou Giant's Causeway, The Dark Hedges, Carrick-a-Rede Ropebridge, Dunluce Castle nebo Rathlin Island.

Kromě toho, že je v Ballycastle spousta aktivit na pobřeží, na vás čeká i celá řada kulturních zážitků. Město má řadu historických budov a památek. Můžete navštívit Fairhead, skalnatý útvar na okraji města, s úchvatným výhledem na okolní krajinu. Navštívit můžete i tajemný zámek Kinbane a zříceninu Carrickfergus Castle.

Ballycastle je také oblíbenou destinací pro surfaře a milovníky vodních sportů. Pláže v okolí jsou písečné a čisté, což z nich činí ideální místo pro koupání a slunění. Na pláži můžete také najít spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat chutné mořské plody a tradiční irské jídlo.

Pokud hledáte nějaké místo, kde si můžete odpočinout a načerpat novou energii, může být Ballycastle tou správnou volbou. Město má spoustu klidných míst a úžasnou přírodu, což z něj činí ideální místo pro dokonalou dovolenou.


Počasí Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle: Neuvěřitelné počasí na severu Irska

Ballycastle, malebné pobřežní město na severu Irska, je známé svými dešťovými přeháňkami a proměnlivým počasím. Ať už se jedná o slunečný den s jasnou modrou oblohou, nebo o bouřlivé a větrné odpoledne, počasí v Ballycastle dokáže překvapit každého.

Jedním z charakteristických rysů počasí v Ballycastle je vysoké množství srážek. Obvykle prší průměrně 215 dní v roce, což je poměrně vysoké číslo. I když je deštivé počasí v Ballycastle běžné, obyvatelé města a okolních oblastí se naučili ho přijmout a využít ke svému prospěchu. Díky vyššímu množství srážek je zde mnoho zelených luk a vřesovišť, které jsou typickými obrazy irské krajiny.

Dalším zvláštním ryskem počasí v Ballycastle je jeho proměnlivost. Během jediného dne můžete zažít několik meteorologických jevů. Ráno se může začít slunečně s lehkým větrem, ale brzy se mohou rozvinout temné mračna a začít pršet. Někdy se toto schizofrenní počasí odehrává i během několika minut, a je možné být svědkem slunečného počasí, přívalového deště, bouřky a závěrečného záření slunce – vše na jednom místě.

Díky své poloze na severním pobřeží Irska je Ballycastle také často ovlivněno větrem. Pevní obyvatelé i návštěvníci si zvykli na vítr, který přináší studené vlny z Atlantiku nebo Severního moře. V zimě může být vítr velmi intenzivní a pevným údajem na jeho sílu je zde silný vliv větrné farmy Five Mile, která produkuje obnovitelnou energii díky větrným turbínám. Tento větrný park je jedním z největších v regionu.

I přes svou proměnlivost a vysoké srážky má počasí v Ballycastle také své kouzlo. Během slunečného dne můžete zažít nádherné výhledy na severní pobřeží a okolní zelené kopce. Bouřlivé a větrné počasí může poskytnout dech beroucí scény, kdy se kužely vln drásají břehy a vytvářejí impozantní vodní příboje.

Pokud se rozhodnete navštívit Ballycastle, připravte se na možnost změny počasí během krátké doby. Doporučuje se vzít si s sebou pláštěnku nebo deštník, protože i když začnete den slunečně, mohou se mračna rychle povalit a začít pršet.

Ballycastle je jedinečné místo na severu Irska, které nabízí fascinující kombinaci dešťových přeháňek, proměnlivého počasí a malebných výhledů na pobřeží. Přestože počasí může být nepředvídatelné, je to součást jeho kouzla a přispívá k jedinečnému charakteru tohoto malebného severoirského města.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách