Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Fukuoka

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavním městem Japonska je Tokio.

2. Kde se nachází Fukuoka?
Odpověď: Fukuoka je město na japonském ostrově Kyūshū.

3. Jaké jsou zajímavé turistické atrakce v Fukuoka?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Fukuoka patří Fukuoka Tower, chrám Tóchó-ji, park Ohori, zámek Fukuoka a letní festival Yamakasa.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Fukuoky?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Fukuoky je období jara (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy je zde příjemné počasí a kvetou sakury nebo lípy.

5. Jak se dostanu do Fukuoky?
Odpověď: Do Fukuoky se můžete dostat letecky přistáním na letišti Fukuoka nebo vlakem z jiných částí Japonska.

6. Jaký je typický jídlo v Fukuoce?
Odpověď: V Fukuoce je typickým jídlem ramen, což je japonská nudlová polévka s různými přísadami.

7. Jaké jsou populární festivaly v Fukuoce?
Odpověď: Mezi populární festivaly v Fukuoce patří festival Hakata Gion Yamakasa, který se koná v červenci a je doprovázen tradičními průvody a závody s nosítky.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Fukuoce?
Odpověď: Nejbližší pláže k Fukuoce se nacházejí na ostrově Itoshima, například pláž Shiraito nebo Maebaru.

9. Jaké jsou oblíbené nákupní čtvrti v Fukuoce?
Odpověď: Oblíbenými nákupními čtvrtěmi v Fukuoce jsou Tenjin, Hakata a Canal City, kde se nachází různé obchody, butiky a restaurace.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace v okolí Fukuoky?
Odpověď: V okolí Fukuoky se nachází další zajímavá místa, jako jsou město Nagasaki s památkou atomové bomby, město Beppu s horkými prameny nebo ostrov Nokonoshima s rozsáhlými kvetoucími zahradami.


Dovolená Japonsko Fukuoka


Fukuoka je jedno z nejvíce atraktivních a oblíbených turistických míst v Japonsku. Nachází se na ostrově Kjúšú, který je nejjižnějším hlavním ostrovem Japonska. Město nabízí mix moderního a tradičního japonského životního stylu, spojeného s přírodní krásou a bohatou historií.

Návštěvníci Fukuoky mají na výběr širokou škálu zajímavých míst, které mohou objevovat. Mezi nejoblíbenější patří Fukuokský hrad, který je známý svými impozantními zdmi a krásnými zahradami. Uvnitř hradu se nachází muzeum, které představuje historii a kulturu města.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je chrám Tóchódži. Tento buddhistický chrám je nejstarší v městě a slouží jako důležité místo pro místní obyvatele k meditaci a modlitbě. Pro turisty je to skvělá příležitost uchvátit se krásnou architekturou a pozorovat místní obřady.

Milovníci přírody se nebudou chtít vydat na Fukuokský botanickou zahradu. Tato rozlehlá zahrada nabízí nádherné květiny a rostliny, které zde kvetou po celý rok. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a odpočinek od rušného městského života.

Kulinářské zážitky jsou také hlavním lákadlem Fukuoky. Nudle ramen jsou ve městě velmi oblíbené a existuje mnoho různých restaurací, které nabízejí autentické ramenové polévky. Fukuoka je také známá především svým jídlem kao-mana, což jsou vlastně opékané kuličky rýže. Pokud máte chuť na něco sladkého, vyzkoušejte slavnou fukuokskou dezertní specialitu nazývanou hakataka.

Dalším důvodem, proč navštívit Fukuoku, je blízkost k moři. Oblast Hakata Ward nabízí několik pláží, kde si můžete užít relaxační den plný slunce a písku. Existují také možnosti vodních sportů, jako je surfování nebo windsurfing, pro ty, kteří se chtějí více zabavit.

V neposlední řadě je Fukuoka také známá pro své trhy. Yatai je tržiště v centru města, které je plné stánků nabízejících místní speciality a jídla. Toto místo se stává živým a rušným večerem, kdy sem míří jak místní obyvatelé, tak turisté.

Fukuoka je takovou směsicí modernosti, tradice, přírody a japonské kultury. Je to ideální destinace pro každého, kdo se chce ponořit do atmosféry živého japonského města. Ať už jste zde na krátkou dovolenou nebo delší dobu, Fukuoka vás nadchne svou krásou a pohostinností.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Japonsko je země bohatá na historii, kulturální dědictví a překrásnou přírodu. Jednou z fascinujících destinací, kterou lze navštívit v této zemi, je město Fukuoka. Abychom však mohli maximálně vychutnat pobyt v tomto zajímavém městě, je důležité si najít vhodné ubytování.

Fukuoka je jedním z největších japonských měst a zároveň hlavním městem stejnojmenné prefektury. Nachází se na ostrově Kyushu a je známé svou přátelskou atmosférou a bohatým kulturním dědictvím. Výběr ubytování v Fukuoka je tedy důležitým krokem při plánování návštěvy tohoto baště japonské tradice.

Nejpopulárnější oblastí pro ubytování v Fukuoka je čtvrť Hakata, která je také jednou z hlavních turistických oblastí města. Tato část města je známá svými historickými památkami, tradičními trhy a bohatou nabídkou restaurací a obchodů. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, moderními apartmány nebo tradičními japonskými hostely.

Pro ty, kdo si přejí zažít autentickou atmosféru Japonska, je ideální volbou ubytování v ryokanech. Tyto tradiční japonské hotely jsou vybaveny tatami rohožemi, futony a koupelna je často sdílená. Ryokany jsou skvělou volbou pro ty, kdo si přejí prozkoumat japonskou kulturu a tradice.

Pokud preferujete moderní pohodlí a luxus, v centru města Fukuoka se nachází také řada moderních hotelů s prvotřídním servisem. Mnoho z těchto hotelů nabízí krásné výhledy na město a moře, stejně jako širokou škálu restaurací a dalších služeb.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Fukuoka také plná cenově dostupných možností ubytování. Hostely a budget hotely jsou velmi populární mezi mladými cestovateli a nabízejí základní, ale čisté a pohodlné ubytování za rozumnou cenu.

Při výběru ubytování v Fukuoka se také zaměřte na blízkost k veřejné dopravě. Město je dobře propojeno železnicí a autobusy, což umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím města i okolním regionům.

V každém případě je dobré si dopředu zarezervovat ubytování. Fukuoka je populární turistický cíl, zejména v letních měsících, a pokud si nezajistíte ubytování v dostatečném předstihu, můžete mít problém s nalezením volného místa.

Fukuoka je skvělým místem k prozkoumání japonské kultury, gastronomie a přírody. Abychom těchto zážitků mohli co nejvíce vychutnat, je důležité si zajistit vhodné ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference existuje pro každého návštěvníka města Fukuoka ideální možnost ubytování.


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je země bohatá na kulturní dědictví a krásné přírodní scenérie. Jeden z nejvýznamnějších regionů je Fukuoka, který se nachází na ostrově Kyūshū. Tento region má jedinečné podnebí, které ho činí atraktivním cílem pro turisty z celého světa.

Fukuoka se nachází na východním pobřeží Kyūshū a je obklopeno Japonským mořem. Díky této poloze má region mírné klima s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, což je ideální počasí pro návštěvu pláží. Fukuoka je domovem několika krásných plážových letovisek, které lákají turisty, kteří hledají relaxaci a pobyt u vody. Oblast je také oblíbená mezi surfaři a nadšenci přírody, kteří se mohou těšit na krásné výhledy na přímořskou krajinu.

Podzim je doba, kdy je Fukuoka obklopena nádhernými barevnými listy. Fukuoka má mnoho parků a zahrad, které jsou v této době obzvláště populární. Nachází se zde například park Ohori, který nabízí návštěvníkům příležitost vidět nádhernou paletu červených, oranžových a žlutých listů. Podzim je také nejlepší čas na návštěvu Fukuoky kvůli množství událostí, včetně festivalu s ohňostroji a tradičnímu tanečnímu festivalu Yamakasa.

Zima v Fukuoku je relativně mírná s průměrnými teplotami kolem 10 °C. Oblast je známa i svými termálními prameny, které jsou ideálním místem pro vyhřátí se v chladném počasí. Mnoho lázeňských hotelů nabízí koupání v horkých pramenech s výhledem na krásné zasněžené hory.

Jaro a léto jsou obdobím, kdy dochází k chýlení ke krásným květinovým festivalům. Nejvýznamnějším z nich je Hanami, slavnost kvetoucích sakur, která přitahuje tisíce turistů každý rok. Lidé se shromažďují v parku Maizuru a podél řeky Naka, aby obdivovali nádherné květy sakur a piknikovali pod stromy.

Celkově lze říci, že počasí ve Fukuoku je přívětivé a umožňuje turistům vychutnat si krásu regionu v každém ročním období. Ať už preferujete teplé léto, barevný podzim, klidnou zimu nebo kvetoucí jaro, Fukuoka vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Japonsko Fukuoka


Pokud máte plány na cestování do Japonska a hledáte zajímavou destinaci, kterou byste chtěli navštívit, Fukuoka je skvělou volbou. Nachází se na japonském ostrově Kyūshū a je nejen jedním z největších japonských měst, ale také je oblíbenou turistickou atrakcí díky své bohaté historii, kultuře a moderním atrakcím.

Předtím než se vypravíte na svou cestu do Fukuoky, je důležité najít vhodnou letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí možnosti letu do Fukuoky z různých částí světa. Lety z Evropy do Fukuoky obvykle zahrnují přestupy na mezinárodních letištích v Tokiu nebo Osace. Pokud cestujete z USA, některé aerolinky nabízejí přímé lety z měst jako je Los Angeles nebo San Francisco. Lety z ostatních asijských zemí jsou také běžné.

Přestože cena letenek může záviset na sezóně a mnoha dalších faktorech, je dobré si dát čas a porovnat různé nabídky. Existují různé webové stránky, které vám pomohou najít nejlepší letenky za nejlepší cenu. Při hledání letenek do Fukuoky se ujistěte, že také zohledníte přestupy a časový rozvrh, abyste měli větší pohodlí při cestování.

Po příletu na letiště v Fukuoka si můžete začít užívat vše, co město nabízí. Jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí je Fukuoka Tower, 234 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí impozantní výhled na celé město. Další zajímavou atrakcí je ostrov Šikanošima, který je dosažitelný trajektem a nabízí příležitost pro relaxaci na pláži, procházky a pozorování překrásné přírody.

Historickým centrem Fukuoky je Hakata, která je známá svými kláštery, trhy a tradicemi. Navštívte Hakata Traditional Craft and Design Museum, abyste se dozvěděli více o tradičním umění a řemesle této oblasti. Živou čtvrtí, která je plná restaurací, obchodů a nočního života, je Tenjin. Zde si můžete vychutnat gastronomické speciality Fukuoky.

Pokud máte rádi Japonskou kulturu, nezapomeňte navštívit Nishijin, což je oblast plná tradičních japonských domů a zahrad. Zde si můžete pronajmout tradiční kimono a procházet se po malebných uličkách.

Fukuoka také nabízí mnoho dalších zajímavostí, jako je Fukuoka Dome - stadion, který hostí různé sportovní akce, jako je například baseball. Vydejte se na nákupní maraton v nákupním centru Canal City Hakata nebo se projděte podél řeky Óno, která nabízí příjemné procházky a cykloturistiku.

Fukuoka je město, které kombinuje starověkou historii s moderními atrakcemi. Letenka do Fukuoky je tedy skvělou volbou pro každého, kdo chce objevovat japonskou kulturu, ochutnat kulinářské speciality a prozkoumat nádhernou přírodu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách