Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Durrës

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Durrës


1. Jaká je hlavní atrakce v Durrës?
Nejznámější atrakcí v Durrësu je starobylý amfiteátr z římského období, který se nachází u pobřeží.

2. Jaký je nejbližší letiště do Durrësu?
Nejbližší letiště do Durrësu je letiště v Tiraně, které je asi 33 kilometrů vzdálené od Durrësu.

3. Kolik stojí vstupenka do amfiteátru v Durrësu?
Vstupenka do amfiteátru v Durrësu stojí přibližně 200 lekë (asi 1,5 euro) pro dospělého.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Durrësu?
Mezi nejlepší pláže v Durrësu patří pláže Golem, Kallm, Mali Robit, Plazhi i Skëndërbeut a další.

5. Lze se dostat do Durrësu přímým autobusem z Tiraně?
Ano, je možné se dostat do Durrësu přímým autobusem z Tiraně. Jízda trvá přibližně hodinu.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Durrësu?
Nejlepší dobou na návštěvu Durrësu je během letních měsíců, kdy je možné si užít pláže a slunečné počasí.

7. Co je možné navštívit poblíž Durrësu?
Blízko Durrësu se nachází přírodní park Divjaka-Karavasta, který je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků a rostlin.

8. Kde se nachází nejlepší restaurace v Durrësu?
Existuje mnoho skvělých restaurací v Durrësu, ale jednou z nejlepších je Restorant Ursus, který nabízí širokou škálu tradiční albánské kuchyně.

9. Jak dlouho trvá jízda z Durrësu do Drače?
Jízda z Durrësu do Drače trvá přibližně 45 minut a autobusy jezdí pravidelně.

10. Jaké jsou oblíbené aktivity a výlety v Durrësu?
Mezi oblíbené aktivity a výlety v Durrësu patří procházka po promenádě u moře, návštěva archeologického muzea, vodní sporty na plážích a výlety do okolních přírodních parků.


Počasí Albánie Durrës


Albánie je krásná balkánská země, která se pyšní svými malebnými plážemi a působivými horami. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Albánii je město Durrës, které se nachází na pobřeží Jaderského moře. Abychom plně ocenili krásu tohoto místa, je důležité si předem zjistit, jaké je v Durrësu počasí.

Durrës se nachází ve středomořské oblasti, což znamená, že zde většinou panuje příjemné a mírné podnebí. Léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné s občasnými srážkami. Průměrná teplota během letních měsíců, zejména v červenci a srpnu, se pohybuje kolem 28-30 °C. Teploty mohou však v horkých dnech překročit i 35 °C. Toto teplé počasí je ideální pro relaxaci na pláži a koupání v moři.

Na druhou stranu, v zimních měsících (prosinec až únor) se teploty pohybují kolem 10-15 °C. I když se jedná o mírné zimy ve srovnání s jinými evropskými zeměmi, přesto je vhodné vzít s sebou dostatečné vrstvy oblečení a deštník, protože během této doby se zde mohou vyskytnout deštivé dny.

Pokud se rádi vyhýbáte těm nejteplejším a nejrušnějším obdobím, nejlepší dobou pro návštěvu Durrësu je jaro a podzim. Během těchto ročních období se teploty pohybují kolem 20-25 °C a okolní příroda je na svém vrcholu krásy. Květen a červen jsou ideálními měsíci pro návštěvu, protože počasí je příjemné a turistický ruch ještě není tak výrazný.

Pokud jde o srážky, Durrës zaznamenává nejvyšší množství srážek během podzimních a zimních měsíců, zatímco léto je obvykle suché období. Není neobvyklé, že v těchto měsících může přijít nárazový déšť, proto je vhodné mít s sebou vhodnou pláštěnku nebo deštník.

Celkově vzato, Durrës nabízí příjemné počasí téměř po celý rok, které je vhodné pro různé venkovní aktivity a objevování krás této oblasti. Nezapomeňte však, že počasí je nepředvídatelné, a proto je dobré sledovat předpověď počasí před vaší návštěvou, abyste byli připraveni na všechny případné změny.

Ať už plánujete léto nebo zimní dovolenou, Durrës je skvělým místem pro relaxaci a objevování Albánie. Takže se nezapomeňte dobře připravit na počasí a užívejte si toto malebné a pohostinné místo!


Letenka Albánie Durrës


Albánie Durrës: Skvělá destinace pro dovolenou u moře

Hledáte krásné místo pro dovolenou u moře a zároveň se chcete podívat někam nově? Pak je Albánie Durrës tou správnou volbou pro vás! Tato malá země v jihovýchodní Evropě nabízí nádherné pláže, přátelské lidi a bohatou historii, kterou určitě naleznete v městě Durrës.

Proč zvolit Albánii?

Albánie je jednou z nejméně navštěvovaných zemí v Evropě, ale to se v současné době začíná měnit. S více než 170 km pobřeží, které se táhne od Severní Macedonie až k Řecku, je Albánie ideální destinací pro ty, kteří chtějí být u moře. Země má také bohatou historii a archeologické naleziště, jako jsou například starověká města Apollonia a Butrint, která si můžete prohlédnout.

Durrës - hlavní město Albánské riviéry

Durrës, které se nachází přibližně 33 km jižně od albaňského hlavního města Tirany, je hlavním městem Albánské riviéry. Toto město je populární destinací pro turisty, kteří si chtějí vychutnat slunečné dny u moře. Durrës nabízí množství aktivit, jako jsou například vodní sporty, jízda na kole nebo prohlídky historických památek.

Kdy navštívit Durrës

Nejlepší čas pro návštěvu Durrësu je od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty mírné a příjemné. V létě se může stát, že budete trpět teplem, které často přesahuje 30°C, ale to vás nemusí odradit od pláží a dalších aktivit, které můžete dělat při pobytu v Albánii.

Jak se dostat do Durrësu

Existuje několik možností, jak se dostat do Durrësu. Nejpohodlnější způsob je letecky, což můžete udělat například z Prahy, Brna nebo Vídně. Durrës má vlastní letiště, ale většina návštěvníků bývá přistává v hlavním městě Tirana a odtud se s pomocí místních taxikářů nebo autobusových spojů dopraví až do Durrësu. Dopravu z Tirany do Durrësu lze zajišťovat předem, nebo na místě.

Závěr

Albánie Durrës vám nabízí vše, co byste od dovolené u moře očekávali a navíc vidět mnoho kulturních památek a zajímavostí z historie této krásné země. S dostupnou, kvalitní dopravou z několika evropských měst je Albánie Durrës zajímavou volbou i pro vás!


Dovolená Albánie Durrës


Durrës - kouzelná dovolená v Albánii

Albánie se stává stále více oblíbenou turistickou destinací pro lidi z celého světa. Tato malebná země nabízí překrásné pláže, historické památky a bohatou kulturu. Jedno z nejpopulárnějších letovisek v Albánii je právě Durrës, které se nachází na pobřeží Jaderského moře.

Durrës je druhé největší město v Albánii a je bohaté na historii. Jeho původ sahá až do starověku, kdy zde stála římská pevnost. Mnoho památek z té doby dodnes přežívá a můžete je obdivovat při své dovolené v Durrësu. Mezi nejvýznamnější památky patří Amfiteátr, který je datován až do 2. století, a který byl kdysi schopen pojmout více než 15 000 diváků.

Dalším velmi působivým místem je Byznyský fórum, které bylo jedním z nejdůležitějších obchodních center římské říše. Tento rozlehlý komplex zahrnuje ruiny kostelů, paláců a termálních lázní. Je skutečně úžasné, jak dobře se zachovaly prvky tisíce let staré historie.

Durrës také nabízí krásné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou. Kombinace modrého moře a horského pozadí vytváří kouzelnou scenérii pro relaxaci a odpočinek. Pláže jsou široké a udržované, a tak si zde můžete vychutnat sluneční paprsky a osvěžující koupání. Pokud jste milovníkem vodních sportů, budete nadšeni možnostmi, které Durrës nabízí - od potápění až po windsurfing.

Neměli byste také vynechat ochutnávku alkoholických nápojů, za které je Albánie známá. Mezi nejpopulárnější patří rakija, silný alkoholický nápoj vyrobený z ovoce. V místních restauracích si můžete vychutnat také tradiční albánskou kuchyni, která je bohatá na čerstvé přísady a chutné pokrmy.

Durrës je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat Albánii a její jedinečné dědictví. Můžete si prohlédnout starověkou pevnost, procházet se historickými uličkami nebo si vychutnat opalování na pláži. V Durrësu najdete také mnoho hotelů a resortů s prvotřídním ubytováním a skvělými službami.

Albánie se rychle stává jednou z nejžádanějších destinací pro dovolenou a Durrës je jedno z jejích největších pokladů. Pokud hledáte dobrodružství, krásné pláže a bohatou historii, není pochyb o tom, že Durrës je ideálním místem pro vaši dovolenou v Albánii.


Ubytování Albánie Durrës


Durrës je jedno z největších albánských měst, ležící na pobřeží Jaderského moře. Díky své poloze a bohaté historii se stává stále více oblíbenou turistickou destinací mezi cestovateli.

Pokud plánujete návštěvu Durrësu, musíte si také vybrat vhodné ubytování. V tomto článku bychom Vám rádi poskytli informace o různých druzích ubytování, které v Durrësu najdete.

Hotely

Pokud hledáte pohodlí a luxus, je pro Vás nejlepší možnost zůstat v jednom z mnoha hotelů v Durrësu. Ty nabízejí širokou škálu služeb a jsou ideální, pokud hledáte komfort během Vašeho pobytu. V Durrësu najdete různé druhy hotelů, od luxusních pětihvězdičkových resortů až po menší rodinné hotely.

Hostely

Hostely v poslední době získávají na popularitě, zejména u mladých cestovatelů. Durrës má také svůj podíl na této trendové nabídce. Hostely nabízejí nízké ceny a zároveň i společenské vybavení. Jsou také skvělou příležitostí poznat nové lidi a sdílet zážitky.

Apartmány

Pokud Vám záleží na soukromí a chcete být nezávislí, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Oproti hotelům lze ušetřit peníze a mít větší prostor pro sebe. V Durrësu se nachází mnoho apartmánů a vil, které si můžete pronajmout.

Kempy

Pokud máte rádi přírodu nebo pokud chcete ušetřit peníze, můžete zůstat v jednom z mnoha kempů umístěných v okolí Durrësu. Ty jsou ideální pro rodiny nebo skupinu přátel, kteří chtějí užít si pobyt v přírodě.

Veškeré ubytování v Durrësu má nějaké výhody i nevýhody. Vyberte si tedy podle Vašich preferencí a plánujte svůj pobyt v Albánii!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách