Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zambie Národní park Mpika

Počasí Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika v Zambii je jedinečným místem spojujícím ohromující přírodu a bohatou divokou zvěř. Nalézá se nedaleko města Mpika a představuje jednu ze skvostů tohoto afrického národního parku.

Pokud hledáte útočiště před davy turistů a chcete prozkoumat nejautentičtější stránky africké divočiny, pak je Národní park Mpika tou správnou volbou. Vrcholky hor, průzračné jezera a rozmanité lesy zde tvoří jedinečný přírodní ekosystém, který přitahuje nejen nadšence do volné přírody, ale také badatele a vědce.

Pokud jde o počasí v Národním parku Mpika, je zde charakteristické poměrně mírné tropické podnebí. Roční období se dělí na suchou a deštivou sezónu, což je typické pro většinu afrických zemí. Suché období trvá zhruba od května do října a je charakterizováno vysokými teplotami a minimálním množstvím srážek. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia, ale mohou se dostat i k výši 40°C.

Deštivá sezóna pak začíná od listopadu a trvá až do dubna. V tomto období se množství srážek výrazně zvyšuje a může dosahovat až 1 500 mm ročně. Tyto deště napomáhají oživování zdejší přírody a vzniká zde neskutečná pestrost rostlin a živočichů. Teploty v deštivé sezóně jsou o něco nižší a pohybují se zhruba mezi 20-25 stupni Celsia.

Národní park Mpika je známý svou bohatou říční sítí a při dešti může být některými úseky obtížně dostupný, avšak tato sezóna také otevírá dveře k pozorování množství živočichů. Kamzíci, antilopy, sloni, žirafy a mnoho dalších druhů zvířat se zde předvádí ve svém přirozeném prostředí.

Pokud se chystáte navštívit Národní park Mpika, doporučuje se léto/zima (květen-říjen), kdy je více slunečných dní a srážky jsou minimální. Avšak pokud máte rádi dobrodružství a chcete zažít africkou divočinu v celé své kráse, pak doba deštivé sezóny (listopad-duben) je pro vás tou pravou volbou. V tomto období můžete vidět park v plné rozmanitosti svého života.

Při plánování návštěvy Národního parku Mpika je důležité sledovat předpověď počasí a být připraven na případné změny. Pokud jste připraveni na dobrodružství a nevídané zážitky, pak je návštěva tohoto parku jednoznačně pro vás. Bude to setkání s neskutečnou přírodou, kde se vám otevřou oči a zasáhne vás krása africké divočiny.


Dovolená Zambie Národní park Mpika


Zambie je stát v jižní Africe, který je pro svou neuvěřitelně rozmanitou přírodu a divokou zvěř velmi oblíbeným turistickým cílem. Mezi nejkrásnější místa patří bezesporu Národní park Mpika, který se nachází v severovýchodní oblasti země, blízko hranice s Tanzanií.

Národní park Mpika je rozlehlým územím, které zahrnuje převážně lesy a trávníky, a který je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat. Mezi nimi jsou například sloni, nosorožci, lvi, gepardi, hyeny, antilopy, buvoli a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je mezi červencem a říjnem, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování zvířat. Můžete se vydávat na safari a pozorovat zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí, což je zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Pokud nechcete trávit celý den v safari voze, můžete se vydat na výlet pěšky nebo na kole po okolí parku. Navštivte například řeku Luangwa, která protéká celým parkem a kde můžete pozorovat krokodýly, hrochy a mnoho druhů ptáků.

V parku se nachází i několik kempů a ubytování, které vám umožní prožít náročnou a dobrodružnou dovolenou v srdci divočiny. Ubytování v osadě Nsefu je například ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek. Osada se nachází na okraji parku a nabízí ubytování v tradičních chatách, které mají výhled přímo na řeku Luangwa.

Návštěva Národního parku Mpika je bezesporu jedním z nejkrásnějších zážitků, které můžete v této části Afriky zažít. Připravte se na neuvěřitelná dobrodružství a poznejte krásu přírody, která vás naprosto uchvátí.


Ubytování Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika v Zambii je jedním z nejkrásnějších turistických cílů v této africké zemi. Leží v severní části Zambie, v provincii Muchinga, a je domovem pro různé druhy zvířat a rostlin.

Národní park Mpika je jedním z nejstarších parků v Zambii, byl založen v roce 1949. Jeho rozloha činí přibližně 6 000 kilometrů čtverečních a rozkládá se převážně na plošinách a kopcovitých oblastech. Park je přírodním rájem s rozmanitými ekosystémy, které poskytují útočiště pro mnoho živočišných druhů.

V Národním parku Mpika můžete vidět velké stádo slonů, které se zde pravidelně pohybuje. Jejich obklopení je opravdu ohromující a kromě slonů můžete spatřit také lvy, leopardy, nosorožce černé, gepardy a mnoho dalších druhů zvířat.

Pokud přijedete navštívit Národní park Mpika, nemusíte se bát o ubytování. Park nabízí různé možnosti ubytování, takže si můžete vybrat to, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, jsou k dispozici exkluzivní safari chaty a lodges. Tyto ubytování nabízejí elegantní a prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením a fantastickým výhledem na park. Ubytování je často doplněno venkovním bazénem, restaurací a dalšími příjemnostmi.

Pro ty, kteří preferují blízkost k přírodě a mají rádi dobrodružství, je možné využít kempování v parku. Kempy v Mpika jsou vybaveny základními přístřešky, toaletami a sprchami. Kempování je skvělým způsobem, jak zažít přírodu v její plné kráse a téměř ponořit se do prostředí divoké zvěře.

Národní park Mpika je ideálním místem pro fotografy, přírodní nadšence a milovníky divoké zvěře. Park nabízí nezapomenutelné zážitky a možnosti pozorování zvířat až zblízka. Nejenže máte jedinečnou příležitost spatřit slony, lvy a jiné druhy zvířat, ale také se můžete kochat překrásnou krajinou, kterou Národní park Mpika nabízí.

Při návštěvě Zambie nevynechejte Národní park Mpika. Je to skvělá destinace pro ty, kteří chtějí strávit čas v přírodě, užívat si krásných výhledů a pozorovat divokou zvěř. Ať už se rozhodnete pro luxusní safari lodge nebo kempování v parku, zážitek z návštěvy tohoto parku rozhodně stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mpika


1. Jak se dostanu do Národního parku Mpika?
- Park se nachází v severní části Zambie. Nejlepší je použít vlastní dopravu nebo se spojit s místním cestovním agentem na organizování cesty a transferu do parku.

2. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Národním parku Mpika?
- V parku můžete vidět žirafy, slony, buvoly, impaly, kočkovité šelmy (lví, leopardi), hyeny, prasata, krokodýly a velkou řadu druhů ptáků.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Mpika?
- K dispozici jsou safari na divoká zvířata, projížďky na koních, procházky s průvodcem, birdwatching a rybolov.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Mpika?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je od června do září, kdy je suché období a dobře viditelné divoké zvířata.

5. Musím vyžadovat určitá očkování před návštěvou Národního parku Mpika?
- Je doporučeno, aby turisté byli očkováni proti žluté zimnici a měli aktualizované očkování proti tetanu a hepatitidě A a B.

6. Kde mohu najít ubytování v Národním parku Mpika?
- V parku jsou k dispozici kempy, stany a chaty na přespání. Mnoho turistických agentur nabízí také ubytování v blízkosti parku.

7. Jaké jsou pravidla pro chování při setkání s divokými zvířaty v Národním parku Mpika?
- Turisté by měli dodržovat pravidla ochrany a udržování bezpečnosti. Musí se držet svých vozidel a při setkání s divokými zvířaty se držet klidu a zůstat v bezpečné vzdálenosti. Je zakázáno krmit a dotýkat se zvířat.


Letenka Zambie Národní park Mpika


Zambia je nádhernou africkou zemí, která se rozprostírá na jihu kontinentu. Je známá svou rozmanitou přírodou a nepřeberným množstvím divoké zvěře. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Zambii je Národní park Mpika.

Národní park Mpika se nachází v severní části Zambie a je jedním z největších parků v zemi. Jeho rozloha přesahuje 4 500 kilometrů čtverečních a zabírá hory, lesy, louky a řeky. Zde se setkávají různé typy ekosystémů a tato rozmanitost přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Jak se dostat do Národního parku Mpika? Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je letenka. Existuje několik leteckých společností, které létají do hlavního města Zambie, Lusaky. Z Lusaky můžete následně vyrazit do Mpiky, buď na malý regionální letiště nebo letadlem. Let z Lusaky trvá přibližně hodinu a při správném nastavení si můžete vychutnat úžasné výhledy na zambijskou krajinu.

Po příletu do Národního parku Mpika se přesunete na svůj ubytovací objekt. Park nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních safari lodží po jednoduché kempování ve stanu. Vybírat můžete z široké škály možností a záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu.

Národní park Mpika je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, lvů, nosorožců, gepardů, bufalů a mnoha dalších. Jednou z největších atrakcí parku je možnost sledovat vzácné jednorožce. Možnost spatřit jednorožce je však velmi ojedinělá, protože je jejich populace ve volné přírodě velmi omezená. Nicméně, i bez jednorožců je park plný úžasných zvířat a ptáků, které můžete pozorovat při safari jízdách.

Pro milovníky adrenalinových zážitků je v Národním parku Mpika k dispozici mnoho dalších aktivit. Můžete si například vyzkoušet pěší túru, ježdění na kole, jízdu na koni nebo rafting na divoké řece. Tyto aktivity vám umožní prozkoumat park ještě více a zažít dobrodružství v srdci africké divočiny.

Národní park Mpika je skutečnou perelou Zambie. Jeho přírodní bohatství a úžasná diverzita živočichů vás nadchne a přinese vám nezapomenutelné zážitky. Pokud plánujete návštěvu této části Afriky, rozhodně si zajistěte letenku do Národního parku Mpika a zažijte dobrodružství, které vás dostane na vrchol světa divoké přírody.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách