Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Uzbekistán Savitsky Art Museum

Dovolená Uzbekistán Savitsky Art Museum


Pokud toužíte po unikátní dovolené spojené s uměním a kulturou, možná byste měli zvážit návštěvu Savitskyho uměleckého muzea v Uzbekistánu. Tento fascinující muzeum se nachází ve městě Nukus, hlavním městě autonomní Karakalpacké republiky v severozápadní části země. Uzbekistán je známý pro své krásné historické památky a památky UNESCO, ale toto muzeum nabízí zcela odlišný pohled na umění.

Savitskyho umělecké muzeum bylo založeno v roce 1966 básníkem a výtvarníkem Igorovem Savitským. Svými cestami po těžko přístupných oblastech Karakalpakstánu shromáždil obrovskou sbírku ruského avantgardního umění z 20. století, která zahrnuje více než 90 000 uměleckých děl. Tato sbírka je jednou z největších na světě a obsahuje důležitá díla od umělců jako jsou Marc Chagall, Wassily Kandinsky, Kazimir Malevič a mnoho dalších.

Co dělá toto muzeum ještě unikátnějším, je skutečnost, že obsahuje také ukázky místního umění a kultury. Muzeum uchovává neocenitelné sbírky tradičního karakalpatského umění, včetně textilií, keramiky a článků z kašmíru. Tyto předměty vám poskytnou úžasnou příležitost poznat více o místním etniku a jeho tradičních řemeslech.

Vstup do Savitskyho uměleckého muzea je skutečně jako cesta do minulosti. Při procházení expozicemi se ponoříte do ruské avantgardy 20. století a zároveň se dozvíte o historii a kultuře Karakalpakstánu. Budete mít jedinečnou možnost vidět díla, která nebyla běžně viditelná ve světových muzeích.

Navíc, návštěva Savitskyho uměleckého muzea je výbornou příležitostí pro zapojení se do komunity. Místní lidé jsou hrdí na to, že mají takovéto kulturní dědictví, a muzeum je zásadním zdrojem vzdělávání a osvěty ve městě Nukus. Pokud se zajímáte o umění, můžete se zúčastnit různých kurzů, workshopů nebo přednášek, které jsou nabízeny v muzeu.

Pokud se rozhodnete navštívit Uzbekistán a navštívit Savitskyho umělecké muzeum, nezapomeňte si také prohlédnout některá další neodolatelná místa v této zemi. Hlavní město Taškent, historické město Chiva nebo starověká Bukhara jsou jen několik z mnoha míst, která by stálo za to vidět.

Dovolená v Uzbekistánu je jedinečným zážitkem pro každého milovníka umění a kultury. Savitskyho umělecké muzeum v Nukusu je bezesporu jedním z vrcholů každého uměleckého dobrodružství v této zemi. Přináší vám nejen jedinečnou sbírku uměleckých děl, ale také vedení o místní kultuře a tradicích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uzbekistán Savitsky Art Museum


1. Kde se nachází Savitsky Art Museum v Uzbekistánu?
Odpověď: Savitsky Art Museum se nachází ve městě Nukus, které je hlavním městem autonomní republiky Karakalpakstán v Uzbekistánu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Savitsky Art Museum?
Odpověď: Muzeum je otevřeno od úterý do neděle vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

3. Jaké umělecké sbírky nabízí Savitsky Art Museum?
Odpověď: Savitsky Art Museum je známé svou rozsáhlou sbírkou moderního umění ze Sovětského svazu, včetně děl karakalpaksých umělců a umělců ze Střední Asie.

4. Kolik stál vstup do Savitsky Art Museum?
Odpověď: Vstupné do muzea stojí 1000 uzbekských sumů pro místní a 4000 uzbekských sumů pro zahraniční návštěvníky.

5. Nabízí Savitsky Art Museum prohlídky s průvodcem?
Odpověď: Ano, muzeum nabízí prohlídky s průvodcem. Je možné si prohlídku rezervovat předem nebo po příjezdu do muzea.

6. Jaká jiná zajímavá místa lze v okolí muzea navštívit?
Odpověď: V okolí Savitsky Art Museum se nachází další zajímavá místa, jako například Uzbecké Etnografické Muzeum, Historický Muzeum Karakalpakstánu a Mezinárodní Knihovna Al Khorezmiho.

7. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy do Savitsky Art Museum?
Odpověď: Muzeum je snadno dostupné taxíkem nebo místním dopravním prostředkem z centra města Nukus. Někteří návštěvníci se také rozhodnou využít organizované výlety nebo si pronajmout auto.

8. Nabízí Savitsky Art Museum občerstvení nebo restauraci?
Odpověď: V muzeu není přímo restaurace, ale v blízkosti muzea se nachází několik kaváren a restaurací, kde si můžete po prohlídce odpočinout a najíst se.

9. Má Savitsky Art Museum suvenýry k prodeji?
Odpověď: Ano, v muzeu je malý obchod, kde lze zakoupit suvenýry, umělecké předměty a reprodukce děl z muzejních sbírek.

10. Je možné fotografovat v Savitsky Art Museum?
Odpověď: Ano, v muzeu je povoleno fotografování, ale bez použití blesku. Nicméně, některá díla mohou být výjimkou a zakázáno fotografovat, proto je vhodné se informovat při vstupu do muzea.


Letenka Uzbekistán Savitsky Art Museum


Uzbekistán je země ležící ve střední Asii, která se může pyšnit mnoha bohatstvími a historickými památkami. Mezi jednu z nejzajímavějších památek v zemi patří Savitsky Art Museum, které se nachází ve městě Nukus.

Letenky do Uzbekistánu jsou stále více vyhledávané turisty, kteří chtějí objevovat krásy této země. Savitsky Art Museum je významnou atrakcí, která láká milovníky umění ze všech koutů světa.

Muzeum, pojmenované po jeho zakladateli, ruském malíři Igoru Savitském, je unikátní institucí, která se specializuje na sbírku moderního umění z regionu Karakalpakstán. Savitsky se rozhodl, že objeví a shromáždí díla umělců, kteří byli zapomenuti a jejich práce byla zakázána ve většině Sovětského svazu. Jeho mise spočívala v zachování těchto vzácných uměleckých děl, která by jinak mohla být ztracena.

Díky jeho vášni pro toto umění a naprosté oddanosti vzniklo muzeum, které se stalo domovem pro více než 90 000 uměleckých děl. Tyto sbírky zahrnují různé žánry a styly, včetně abstraktního umění, socialistického realismu, avantgardy a mnoho dalších.

Mezi nejznámější sbírky patří díla karakalpaských umělců, jako jsou Apollon Kim, Turgunbay Mirzajev a Islom Karimov, kteří se věnovali krajinomalbě a portrétní tvorbě. Dalšími významnými částmi muzea jsou závazná sbírka ruského avantgardního umění 20. století, sbírky sovětských politických plakátů a také etnografické a archeologické sbírky.

Při návštěvě muzea lze obdivovat nejen jedinečná umělecká díla, ale také se dozvědět o kulturní a historické hodnotě Uzbekistánu a regionu Karakalpakstánu. Muzeum představuje fascinující příběhy o umělcích a jejich příspěvku k uměleckému světu, ale také nabízí pohled na velkou proměnu karakalpaské kultury v průběhu 20. století.

Navíc, samotné město Nukus, kde se muzeum nachází, nabízí další turistické atrakce. Můžete navštívit místní trh, kde se prodávají tradiční karakalpaské výrobky, a ochutnat místní kuchyni. K dispozici jsou také zajímavé historické památky, jako je Nukuská pevnost, která poskytuje úchvatný výhled na město.

Pokud se rozhodnete prozkoumat krásu Uzbekistánu a navštívit Savitsky Art Museum, určitě nebudete zklamáni. Tento unikátní kulturní poklad nabízí jedinečný pohled do uměleckého dědictví regionu. Kombinace moderního umění a historie oblasti Karakalpakstánu vytváří nezapomenutelné zážitky, které jistě ocení každý návštěvník.

Věříme, že návštěva Uzbekistánu a Savitsky Art Museum bude inspirující a bude naplňovat vaše smysly krásnými uměleckými díly a fascinujícími příběhy. Vydejte se na tuto nezapomenutelnou cestu a objevujte, jak velký kulturní poklad se skrývá na střední Asii.


Ubytování Uzbekistán Savitsky Art Museum


Pokud plánujete návštěvu Uzbekistánu, jistě byste neměli minout možnost navštívit neuvěřitelné muzeum v městě Nukus, známé jako Savitsky Art Museum. Jedná se o jedinečné místo, které nabízí návštěvníkům zážitek zasvěcený nejen umění, ale i historii a kultuře z této oblasti.

Muzeum bylo založeno ruským archeologem a vědcem Igor Savitskym v roce 1966 a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanitou sbírku uměleckých děl. Savitsky cestoval po celém Uzbekistánu a jiných středoasijských zemích, se sbíráním uměleckých děl, která byla v tehdejší sovětské éře pod veřejností často opomíjena nebo dokonce zakázána.

Díky své vášni a odvaze Savitského byla vytvořena jedinečná sbírka umění, která se skládá z více než 90 000 exponátů. Mezi nimi najdete díla z různých období - od prvotních nápisů na kamenech až po moderní sochy a obrazy. V muzeu najdete také neuvěřitelné kuriozity jako mumifikované tělo sibiřského prince a archeologické nálezy z různých historických období.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Savitsky Art Museum je jeho expozice ruského avantgardního umění 20. století. Muzeum uchovává jednu z největších a nejrozsáhlejších kolekcí avantgardního umění mimo Rusko. Zahrnuje práce slavných umělců jako je Kazimir Malevič, Vasilij Kandinskij, Marc Chagall a mnoho dalších.

Dalším úžasným bodem zájmu je expozice tzv. "Zapomenuté akademie" umění - umělecká škola, kterou Savitsky založil, aby podporoval tradiční umělecké techniky a odkaz starých mistrů. Procházení těmito galeriemi je jako cesta časem, která vás provede díly jemného miniaturistického malířství, ikonami a folklorními obrazy.

Jakmile prozkoumáte fascinující umělecká díla muzea, měli byste si také vychutnat okouzlující atmosféru sama budovy. Ta byla speciálně navržena tak, aby poskytovala optimální prostředí pro zachování a zobrazení uměleckých děl. Návštěvníci bezpochyby ocení také vynikající kavárnu a obchod se suvenýry, které jsou součástí muzejního komplexu.

Pokud hledáte něco trochu mimořádného během své návštěvy Uzbekistánu, Savitsky Art Museum je jednoznačně místem, které nelze přehlédnout. Kombinace rozmanitého umění, historie a kultury nabízená tímto muzeem je jedinečná. Přidejte tedy Savitsky Art Museum do svého seznamu míst, které musíte navštívit, a připravte se na jedinečný zážitek vzkvétajícího uměleckého světa centrální Asie.


Počasí Uzbekistán Savitsky Art Museum


Savitsky Art Museum, považované za jedno z největších uměleckých muzeí v Uzbekistánu, se nachází ve městě Nukus, hlavním městě autonomní republiky Karakalpakstán. Muzeum je známé nejen pro svou bohatou sbírku umění, ale také pro svou unikátnost a historický význam.

Uzbekistán leží ve vnitrozemí Střední Asie a je zemí rozmanitého klimatu. Tato země má horké suché léto a mírné, příjemné zimy. V Nukusu, kde se Savitsky Art Museum nachází, jsou letní teploty často vyšší než 40 °C, což z něj dělá jedno z nejteplejších míst v Uzbekistánu.

Kvůli své poloze v pustině Kyzylkum je Nukus také jedním z nejsušších měst v zemi. Průměrné roční srážky jsou velmi nízké, obvykle dosahující pouhých několika desítek milimetrů. Většina srážek spadne v jaru a na podzim, zatímco ve zbytku roku je období sucha. V důsledku toho je oblast závislá na uměle zavedeném zavlažování pro zemědělství a zdroje pitné vody pro obyvatele.

Místo toho, aby bylo počasí faktorem, který ovlivňuje návštěvnost Savitsky Art Museum, jsou návštěvníci lákáni na tyto umělecké poklady, které nabízejí jedinečný pohled na kulturní a historické dědictví Uzbekistánu. Muzeum bylo založeno na začátku 20. století ruským umělcem Igoro Savitským, který se v této oblasti usadil a začal sbírat umělecká díla místních umělců.

Velká část sbírky muzea je zaměřena na karakalpakské umělce, ale najdeme zde také díla evropských a ruských malířů. Místní umělci se často zabývají tématickými prvky krajiny Uzbekistánu, životem místních lidí a jejich kulturou. Díky této bohaté umělecké sbírce nabízí Savitsky Art Museum zcela unikátní pohled na toto malé město ve Střední Asii.

Savitsky Art Museum je zářivou perelou v pustině, která se stala významným turistickým místem v Uzbekistánu. Nukus může být horký a suchý, ale umělecké poklady, které muzeum nabízí, jsou opravdovým zázrakem pro každého návštěvníka.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách