Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Turkmenistán Yangykala Canyon

Dovolená Turkmenistán Yangykala Canyon


Yangykala Canyon v Turkmenistánu je jedním z nejkrásnějších přírodních záznamů, které země nabízí. Nachází se v turkmenském Karakumské poušti a jeho krásné krajiny, písečné duny, zelené pastviny a dramatické útesy jej dělají jedním z nejzajímavějších turistických míst v zemi.

Yangykala Canyon je v turkmenském jazyce znám jako "ohněm zdobené útesy". Tyto mohutné kameny jsou masívy vytvořené geologickou přeměnou na obrovská různobarevná bohatství. Útesy jsou zbarveny bílou, žlutou, hnědou a tmavě červenou barvou.

Důvodem, proč jsou zde kameny tak různých barev, jsou pískové skály, které zde vznikly během geologických procesů. Během miliónů let byla půda v této oblasti převážně pískem, který se postupně sypal a usazoval na dno oceánu. Pod tlakem zemských vrstev se písek postupně proměnil v pískové skály a posuny zemských desek způsobily geologické změny, které útesy vytvarovaly do svých současných tvarů.

Yangykala Canyon je nejvýraznější místní dominantou. Když se sem vypravíte, budete obklopeni obrovskými útesy, což je ohromující. V jedné z těchto formací uvidíte bílou oblast, která se podobá orgovské píšťale. Tato formace má své vlastní jméno a je známá jako "Píšťalová skalní věž".

Pokud se chystáte na návštěvu Yangykala Canyon, vězte, že krajina je náročná a nepříznivá pro život. Je důležité s sebou vzít dobré boty a vybavení pro ochranu před sluncem a horkem. Ačkoli letní měsíce jsou zde velmi teplé, v zimě je možné se setkat s extrémními teplotami, a proto je důležité být připraven.

Pro turisty je zde k dispozici několik možností, jak se dostat do Yangykala Canyon. Většina turistů se sem dostane autem nebo autobusem, ale lze sem také přiletět z Asghabatu, hlavního města Turkmenistánu, do letiště v městě Balkanabat, které se nachází asi hodinu jízdy autem. V blízkosti útesů se nachází několik turistických kempů a pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete zde strávit i několik dní.

Yangykala Canyon v Turkmenistánu je jedním z nejvíce fascinujících a neuvěřitelných míst na světě. Útesy zde vytvořily neuvěřitelně krásnou krajinu a turisté je zde mohou navštívit a vychutnat si krásy tohoto jedinečného přírodního záznamu.


Počasí Turkmenistán Yangykala Canyon


Turkmenistán je země, která je často přehlížena, ale skrývá v sobě mnoho krás a zajímavých míst. Jedním z nich je Yangykala Canyon, který se nachází v regionu Balkan v západní části země. Tento kanion je jedním z nejdivočejších a nejfotogeničtějších míst v celém Turkmenistánu a jeho krása je neuvěřitelná.

Yangykala Canyon je v podstatě dlouhá řada skalních útesů, které dosahují až 150 metrů výšky. Tyto útesy vytvářejí jakési přirozené divadlo s neskutečnými barvami. Skály zde mají žlutou, oranžovou, hnědou a červenou barvu, což vytváří nádherný kontrast s modrým nebem a okolním krajem. Všudypřítomná šikana a větrné eroze dodávají tomuto místu ještě větší kouzlo a jedinečnost.

Jak se k Yangykala Canyon dostat

Yangykala Canyon se nachází asi 135 kilometrů od města Balkanabat. Nejsnadnější cestou, jak se sem dostat, je najmout si auto nebo využít služby místního průvodce. Cesta vede přes poušť Karakum a může být trochu zdlouhavá a náročná, ale stojí to za to.

Nejlepší čas k návštěvě

Nejlepší čas k návštěvě Yangykala Canyon je v zimě nebo na jaře, kdy jsou teploty příjemné a slunce nesvítí příliš intenzivně. V létě může být velmi horko a kameny si udržují vyšší teplotu, což může být pro návštěvníky nepříjemné.

Co zde vidět

Kromě samotného Yangykala Canyon je zde mnoho dalších míst, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je Turret Rocks, což je série jedinečných skalních útvarů, které připomínají věže. Tyto skály se nacházejí v jižní části Yangykala Canyon a dají se snadno vidět z dálky.

Dalším zajímavým místem jsou Solené jezera, která se nacházejí v blízkosti kanionu. Tyto solné pláně jsou domovem mnoha druhů ptáků a zvířat, a proto jsou velmi oblíbenou turistickou atrakcí.

Závěr

Yangykala Canyon je nádherným a nevšedním místem, které rozhodně stojí za návštěvu. Jsou zde krásné barvy a příroda nabízí jedinečné a krásné scenérie. Pokud se vydáte do Turkmenistánu, určitě na toto místo nezapomeňte přidat do svého itineráře.


Ubytování Turkmenistán Yangykala Canyon


Turkmenistán je fascinující zemí, která je domovem mnoha krásných přírodních úkazů. Jedním z nejimpresivnějších míst, které lze v zemi navštívit, je Yangykala Canyon. Tento jedinečný geologický útvar se nachází na východě země a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Yangykala Canyon se nachází v provincii Balkanabad, a i když se sem nedostává mnoho turistů, je to skutečně skrytý klenot Turkmenistánu. Jeho vznik je datován do doby před miliony let, kdy bylo toto území součástí Tethyského oceánu. Díky erupcím sopek a následné erozi vytvořil tento canyon množství různobarevných vrstev vápence, které dnes tvoří tyčící se útesy.

Navštíven je Yangykala Canyon ve smaragdovým době, tedy jarní a podzimní období, kdy teploty nejsou tak extrémní. I přesto se však doporučuje se na výlet dobře připravit, protože teploty mohou být stále velmi vysoké. Je nutné mít dostatek vody, ochranu proti slunci a pohodlné boty, protože terén je zde poměrně skalnatý.

Po příjezdu k Yangykala Canyon se návštěvníci pak mohou pokochat nevídanými výhledy. Sedimenty vytvořily červené, oranžové, žluté a bílé barvy, které spojené s úžasným sopečným pozadím vytvářejí nádhernou paletu, která je těžko popsatelná slovy. Je to jedna z největších přírodních krás země, která vám doslova vezme dech.

Kromě úchvatného výhledu nabízí Yangykala Canyon také možnosti pro pěší turistiku a horolezectví. Můžete si zde užít dlouhé procházky podél útesů a objevovat skryté jeskyně a stopy pravěkého života. Pro ty, kdo mají odvahu a zkušenosti, je zde také možnost vystoupat na jednu z vyšších skal a zažít úplně úchvatný výhled z výšky.

Turkmenistán je známý svou nehostinnou krajinou, avšak Yangykala Canyon přesvědčí každého, kdo ho navštíví, o kráse přírody, která zde může vzkvétat. Je to místo pro dobrodruhy, kteří hledají nové zážitky, stejně jako pro ty, kteří si užívají klidné procházky v krásném přírodním prostředí.

Turkmenistán je země plná neuvěřitelných přírodních krás, a Yangykala Canyon je jedním z mnoha důkazů toho. Pokud se chystáte na cestu do této úžasné země, určitě byste neměli vynechat toto místo. Budete ohromeni jeho krásou a zanechá vás s nezapomenutelnými vzpomínkami na vaši cestu do tohoto fascinujícího koutu světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Yangykala Canyon


1. Co je Turkmenistán Yangykala Canyon?

Turkmenistán Yangykala Canyon je unikátní přírodní krásou a národním parkem v Turkmenistánu. Nachází se v oblasti Turkmenského nevysychajícího jezera a je známým turistickým cílem.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Yangykala Canyonu?

Nejlepší čas na návštěvu Yangykala Canyonu je mezi dubnem a říjnem, kdy teplota je příjemná a nejsou žádné silné větry.

3. Jak se tam dostat?

Pro zahraniční turisty je nejlepší volbou cesta letadlem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v hlavním městě Ašchabadu. Poté je možné pokračovat autobusem nebo zapůjčeným vozidlem do národního parku Yangykala Canyon.

4. Je nutné mít speciální povolení k návštěvě parku?

Ano, pro vstup do národního parku Yangykala Canyon je nutné získat povolení od ministerstva turistiky Turkmenistánu. Povolení lze získat prostřednictvím turistických agentur a cestovních kanceláří.

5. Jaká je cena vstupného do parku?

Cena vstupného do národního parku Yangykala Canyon je od 50 USD na osobu na den. Cena se může lišit v závislosti na ročním období a typu turistického balíčku.

6. Jaké aktivity mohou turisté provádět v Yangykala Canyonu?

Turisté mohou provádět různé aktivity v Yangykala Canyonu, jako jsou turistika, horská kola, jízda na velbloudech, odpočinek na pláži a pozorování přírody.

7. Může se tam tábořit?

Ano, turisté mohou v Yangykala Canyonu tábořit, musí však mít speciální povolení od ministerstva turistiky Turkmenistánu pro táboření v národním parku.

8. Existují v parku turistické zařízení?

V parku nejsou žádné hotely a turistické zařízení, a proto se turisté musejí připravit na spaní v kempech a bivakování.

9. Co by turisté měli s sebou přinést?

Turisté by si měli přinést dostatek pitné vody, slunečního opalovacího krému, účinné repelenty proti hmyzu, ochranný oděv proti slunci a turistickou výbavu pro přenocování v přírodě.

10. Jak mohu zarezervovat svou návštěvu parku Yangykala Canyon?

Turisté mohou zarezervovat svou návštěvu parku prostřednictvím turistických agentur a cestovních kanceláří, které nabízejí speciální turistické balíčky pro návštěvu Yangykala Canyonu včetně všech nezbytných povolení a služeb.


Letenka Turkmenistán Yangykala Canyon


Turkmenistán je fascinující země ležící ve střední Asii, která je pro své unikátní přírodní krásy stále ještě poměrně neobjevená turisty. Jedným z míst, které by si každý cestovatel neměl nechat ujít, je Yangykala Canyon.

Yangykala Canyon, což z turkmenského jazyka znamená "ohnivá pevnost", je velkolepá skalnatá formace nacházející se v provincii Balkanabat v západním Turkmenistánu. Tento canyon, který se rozkládá na ploše 200 kilometrů čtverečních, je známý svými ohromujícími červenými, růžovými a oranžovými odstíny. Ty vytvářejí úchvatný kontrast s modrým nebem a jasně zelenou pouští, která se táhne až do horizontu.

V první chvíli, když stanete na okraji canyonu a pohledem se kocháte na neuvěřitelné skalní útvary, budete mít pocit, jako byste se ocitli na jiné planetě. Türkmenistán Yangykala Canyon je rozhodně nejznámější pro své ostré skalní stěny, které se zdvihají až do výšky 150 metrů nad úrovní země.

Těmito skalními útvary se táhne řada horizontálních linií, které připomínají zrezivělé vrstvy kamení. Tyto vrstvy jsou výsledkem dlouhého procesu eroze, který se odehrával po mnoho tisíciletí. Vzpomínky z minulosti, které jsou vyryté do těchto skal, přidávají další rozměr k celkovému působení Yangykala Canyon.

Pro milovníky fotografování je Yangykala Canyon jedinečnou příležitostí k zachycení nádherných snímků. Skalní formace, které se zde nachází, nabízejí stovky různých kompozic a barevných kontrastů. Odlišné světelné podmínky při různých časech dne také přidávají kouzlo tomuto místu.

Přestože zde není žádný přímý přístup z hlavního města Turkmenistánu, Ašchabadu, je možné Yangykala Canyon navštívit. Jeden z možných způsobů, jak se sem dostat, je přelet vnitrostátními leteckými linkami do města Balkanabat, které se nachází asi 70 kilometrů od canyonu. Zde je možné pronajmout si automobil a přesunout se na místo.

Další možností je organizovat výlet s místním průvodcem, kteří s sebou vezme návštěvníky přímo do Yangykala Canyonu. Vzhledem k tomu, že o tomto místě není obecně široce známo a turismus v Turkmenistánu je stále v začátcích, tato možnost může být nejlepší volbou, pokud chcete mít více informací a komfort při vaší návštěvě.

Výlet do Turkmenistánu a návštěva Yangykala Canyonu je jedinečným zážitkem, který by si každý cestovatel neměl nechat ujít. Toto skalní údolí je jedním z těch míst na světě, které vás překvapí svojí jedinečností a krásou. Ať už jste nadšený fotograf, dobrodruh nebo jen milovník přírody, Yangykala Canyon si zaslouží vaši pozornost.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách