Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage

Letenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je země, která skýtá mnoho krás a jedním z největších turistických lákadel je určitě Pinnawala Elephant Orphanage. Toto sloní útočiště se nachází v městečku Pinnawala, v provincii Sabaragamuwa a je domovem pro více než 80 osiřelých a zraněných slonů.

Původně bylo útočiště založeno v roce 1975, aby poskytovalo útočiště a péči zraněným a osiřelým slonům, kteří byli opuštěni svými rodinami. Od té doby se Pinnawala stalo populárním turistickým místem, kde návštěvníci mohou sledovat, jak sloni žijí v zajetí.

Sloni v Pinnawala mají prostornou a pohodlnou oblast, kde mohou volně pohybovat a žít v co nejpřirozenějších podmínkách. Návštěvníci mohou sledovat, jak sloni vstávají v brzkých ranních hodinách a postupně se vydávají do řeky na koupání a poté se vracejí k jídlu a odpočinku.

Kromě toho, že návštěvníci mohou sledovat, jak sloni žijí v zajetí, mají také možnost se s nimi setkat tváří v tvář. Návštěvníci mohou krmit slony, dokonce si s nimi mohou pořídit i fotografie. Návštěva Pinnawala Elephant Orphanage je nezapomenutelným zážitkem, zejména pro ty, kteří milují zvířata.

Pokud se chystáte na Srí Lanku, návštěva Pinnawala Elephant Orphanage by neměla chybět na vašem seznamu. Je to skvělá příležitost nejen pro návštěvu zajímavého a krásného místa, ale také pro získání cenných znalostí o těchto úžasných zvířatech.

Letenky na Srí Lanku jsou v současné době dostupné za velmi příznivé ceny, takže si co nejdříve rezervujte svou vstupenku a připravte se na úžasný zážitek v Pinnawala Elephant Orphanage.


Ubytování Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Světoznámá destinace Srí Lanka je domovem mnoha jedinečných atrakcí a zážitků. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Pinnawala Elephant Orphanage, což je sirotčinec pro slony ležící nedaleko města Kegalle.

Pinnawala Elephant Orphanage, který byl založen v roce 1975, se stal útočištěm pro opuštěné a zraněné slony. Jeho hlavním cílem je poskytovat péči a rehabilitaci jak mláďatům, tak starším jedincům, kteří by jinak neměli přežít ve volné přírodě. Díky svému úsilí o ochranu těchto majestátních zvířat se zařadil mezi největší sirotčince slonů na světě.

Jedním z nejpopulárnějších aspektů návštěvy Pinnawala Elephant Orphanage je pozorování krmení slonů. Denně se zde sloni krmí čerstvými rostlinami, které jsou speciálně připraveny jejich výživovým potřebám. Tento zážitek je nejen očarující, ale také umožňuje návštěvníkům blízký kontakt se slony a možnost jejich pozorování ve velmi intimním prostředí.

Další zajímavou aktivitou, kterou můžete v Pinnawala Elephant Orphanage zažít, je jejich koupání. V několika časových intervalech denně se sloni dostávají na blízké řeky, kde se koupou a dovádějí ve vodě. Tento okamžik je naprosto ohromující a nabízí jedinečnou možnost sledovat je, jak si užívají a relaxují v přírodním prostředí.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v blízkosti slonů, je Pinnawala Elephant Orphanage prvními znaky nad rámec jednodenního výletu nabízí ubytování. Na místě jsou k dispozici početné hotely a dobrovolnické programy, které umožňují návštěvníkům zapojit se do péče o slony a rovněž se podílet na jejich záchraně.

Ubytování v Pinnawala Elephant Orphanage nabízí osobám jedinečnou možnost strávit více času se slony. Návštěvníci se mohou účastnit jejich krmení, procházek a ošetřování. Zkušení průvodci vám poskytnou podrobné informace o chování slonů a způsobech, jak se o ně správně starat.

Navštívit Pinnawala Elephant Orphanage je pro každého milovníka přírody a zvířat nezapomenutelným zážitkem. Můžete se těšit na pozorování slonů v jejich přirozeném prostředí, pozorování jejich krmení a koupání a dokonce se zapojit do dobrovolnických činností a pomoci při péči o tato nádherná zvířata. A pokud se rozhodnete strávit více času v blízkosti slonů, nabídka ubytování v Pinnawala Elephant Orphanage je skvělou volbou pro prodloužení vaší nezapomenutelné zkušenosti.


Počasí Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka se nachází v jihovýchodní Asii a má tropické podnebí, což znamená, že se zde vyskytují vyšší teploty, vysoká vlhkost a prudké deště. Mezi nejnavštěvovanější místa na Srí Lance patří Pinnawala Elephant Orphanage, který se nachází poblíž města Kegalle.

Pinnawala Elephant Orphanage patří k největším chovným stanicím pro slony v Asii. Byl založen v roce 1975 a jeho cílem je chránit a zachovat slony, kteří ztratili své rodiče kvůli lovu nebo jiným přírodním katastrofám.

Počasí v Pinnawala Elephant Orphanage se liší v závislosti na ročním období. Během období dešťů, které trvá od května do srpna, mohou být vody na mnoha místech vysoké. V této době je tedy lepší mít připravené doplňkové oblečení. Teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 32 stupni Celsia a vlhkost je velmi vysoká.

Na druhé straně období sucha, které trvá od prosince do března, je nejlepším časem na návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage. Teploty se v tomto období pohybují mezi 28 až 33 stupni Celsia, ale je méně vlhko a méně pravděpodobné, že narazíte na deštivý den.

Při návštěvě Pinnawala Elephant Orphanage můžete vidět, jak se starají o osiřelé slony. Sloni zde mají velké rozlehlé prostory, kde se volně pohybují a procházejí se v blízkosti turistů. Je doporučeno navštívit toto místo brzy ráno, než zde bude rušnější a horko.

Zakončení:

Pinnawala Elephant Orphanage je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na Srí Lance. Návštěva tohoto místa vám umožní vidět slony v přirozeném prostředí. Počasí v Pinnawala se liší v závislosti na ročním období, ale nezáleží na tom, zda navštívíte stanici během období dešťů nebo sucha. V této oblasti můžete zažít tropické podnebí a prožít si jedinečnou návštěvu, která vám přinese mnoho zážitků a vzpomínek na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


1. Co je Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage je útulek pro slony nacházející se v městě Pinnawala na Srí Lance. Je to místo, kde jsou péčí odborníků rehabilitováni a chráněni opuštění nebo zranění sloni.

2. Jak se dostanu do Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Pinnawala Elephant Orphanage, je autobusem nebo taxi z přilehlého města Kandy. Trvá to přibližně hodinu jízdy.

3. Jaké jsou otevírací doby Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage je otevřen denně od 8:30 do 18:00.

4. Kolik stojí vstupné do Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Vstupné do Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage se pohybuje kolem 2500 rupií (cca 14 USD) pro dospělé a 1250 rupií (cca 7 USD) pro děti.

5. Co mohu očekávat při návštěvě Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Během návštěvy Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage máte možnost vidět slony v různých věkových kategoriích. Můžete je pozorovat během krmení, koupání nebo při procházkách. Také se zde nachází muzeum o slonech.

6. Mohu se zapojit do dobrovolnické práce v Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Ano, Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage nabízí programy dobrovolnické práce, kde můžete pomáhat se staráním o slony. Můžete se informovat na místě nebo se předem domluvit prostřednictvím webových stránek.

7. Je možné se slonům přiblížit a dokonce je i dotýkat?
Ano, ve vyhrazených částech Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage je povoleno přiblížit se slonům a dokonce se s nimi i dotýkat za přítomnosti zaměstnanců útulku.

8. Jsou sloni v Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage v zajetí?
Sloni v Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage jsou v zajetí, ale útulek poskytuje prostředí, které jim umožňuje žít co nejvíce přirozeným způsobem. Jejich péče je zaměřena na ochranu a rehabilitaci těchto zvířat.

9. Co je hlavním cílem Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Hlavním cílem Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage je ochrana slonů, péče o opuštěná a zraněná zvířata a vzdělávání veřejnosti ohledně ochrany slonů a jejich přírodního prostředí.

10. Existují pravidla, která musím dodržovat během návštěvy Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage?
Ano, při návštěvě je důležité dodržovat pravidla stanovená útulkem. To zahrnuje dodržování pokynů zaměstnanců, nedotýkat se slona bez jejich povolení a nekrmení slonů jídlem mimo to, které je poskytováno v útulku.


Dovolená Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je krásný tropický ostrov známý svými úchvatnými plážemi, překrásnou přírodou a bohatou kulturou. Jedno z míst, které byste neměli vynechat při návštěvě této destinace, je Pinnawala Elephant Orphanage – útulek pro slony.

Pinnawala Elephant Orphanage se nachází nedaleko města Kegalle ve střední části Srí Lanky. Bylo založeno v roce 1975 a jeho hlavním cílem je poskytnout bezpečné prostředí pro slony v nouzi. Tento útulek je domovem pro více než 80 slonů, včetně sirotků a zraněných jedinců.

Během vaší návštěvy Pinnawala Elephant Orphanage se můžete setkat s řadou aktivit a zážitků. Jedním z nejoblíbenějších je krmení slonů. Představte si, jak se obklopeni těmito majestátními tvory dáte dohromady jejich oblíbené pokrmy a podíváte se, jak je s chutí konzumují. Tato interakce je jak pro dospělé, tak pro děti nezapomenutelným zážitkem.

Další fascinující aktivitou je sledování, jak jsou sloni koupaní v řece Ma Oya, která protéká v bezprostřední blízkosti útulku. Je to nejen skvělý pohled, který si můžete vychutnat, ale také příležitost vidět, jak se sloni oddávají své oblíbené činnosti - koupání a houpání se ve vodě. Tato činnost jim nejen poskytuje zábavu, ale je také důležitá pro jejich fyzickou hygienu.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o životě slonů, je zde také muzeum, kde jsou vystavené kosti a exponáty týkající se této obrovské zvířecí populace. Muzeum poskytuje zajímavé informace o historii a ochraně slonů na Srí Lance. Doporučuje se také navštívit educativní centrum, kde můžete získat detailnější informace a dokonce si zakoupit nějaké suvenýry týkající se sloních památek.

Pokud jste nadšenci do fotografování, budete mít v Pinnawala Elephant Orphanage spoustu příležitostí pro krásné snímky. Nejenže můžete zachytit slony ve své přirozené a bezstarostné atmosféře, ale můžete také vidět, jak sloni interagují s personálem útulku a se navštěvníky.

Navštěva Pinnawala Elephant Orphanage není jen jednoduchou dovolenou na Srí Lance, je to také příležitost podpořit ochranu a uchování této ohrožené druhu. Tím, že se rozhodnete navštívit tento útulek, přispíváte k péči o slony ve vězení, kteří by jinak měli obtížné přežití v divočině.

Pinnawala Elephant Orphanage je bezpochyby jedním z nejpůsobivějších míst na Srí Lance a nabízí vzácnou příležitost vidět slony zblízka a osobně zažít jejich každodenní rutinu. Při plánování vaší dovolené na Srí Lance nezapomeňte zahrnout tento úžasný útulek do svého itineráře. Bude to zážitek, který nezapomenete!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách