Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)

Počasí Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda Parque Nacional de los Volcanes, také známý jako Národní park se sopkami, se nachází v severozápadní Rwandě a je chráněnou oblastí, kde se nachází některé z nejznámějších sopkových masivů na světě. Tento park je domovem mnoha řídce viděných zvířat, včetně horských goril, zlatých opic, mnoha druhů ptáků a další fauny. Zajímavá je zde i místní kultura a život místních obyvatel.

Pokud chcete navštívit tento park, musíte předem získat povolení a najmout si místního průvodce. Počasí v tomto parku se může velmi rychle měnit, a proto je dobré být na vše připraven. V oblasti panují dvě období - suché a deštivé. Suché období trvá od června do září a od prosince do února. Právě v těchto měsících se tato oblast může pochlubit nádhernými slunečnými dny, kdy můžete obdivovat krásné přírodní scenérie a obyvatele parku. Také toto období bývá velmi oblíbené pro turistiku a výlety.

Deštivé období trvá od dubna do května a od října do listopadu, kdy jsou deště časté a intenzivní. Těsně po deštích může být obtížné se dostat po parku a procházky jsou méně příjemné. Ale pro milovníky přírody a zvířat může být toto období velmi zajímavé, protože v této době se mnoho zvířat rozmnožuje a pak jsou vidět větší skupiny než v jiných časech.

Nejlepší roční období pro návštěvu parku je v obdobích bez dešťů, kdy je počasí příjemné a průchody parkem jsou snadné. Můžete se setkat s místními lidmi a poznat jejich život v okolí parku. Pokud chcete vidět horské gorily, musíte si zarezervovat permisi z předchozím upozorněním předem, protože počet turistů, kteří mohou určitou skupinu vidět, je omezen.

Celkově řečeno, Rwanda Parque Nacional de los Volcanes je fascinujícím místem k návštěvě a patří k nejkrásnějším parkům na světě. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou. Je to ideální destinace pro každého, kdo hledá dobrodružství a krásnou a nedotčenou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


1. Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku se sopkami?

V Národním parku se sopkami v Rwandě jsou k dispozici různé aktivity, jako například horská turistika, sledování goril, výlety do okolí a mnoho dalšího.

2. Jak je nejlepší se dostat do Národního parku se sopkami?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku se sopkami, je pronajmout si auto nebo využít služeb místního dopravce. Existuje také několik turistických firem, které nabízejí výlety do této oblasti.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku se sopkami?

Nejlepší čas na návštěvu Národního parku se sopkami je v období suššího počasí, které trvá od června do září a od prosince do ledna. V tuto dobu jsou cesty dostupnější a přehlednější.

4. Jaká je nejlepší cesta, jak si rezervovat možnost sledování goril?

Pokud si chcete zarezervovat možnost sledování goril v Národním parku se sopkami, je nejlépe kontaktovat místní turistickou kancelář nebo agenturu, která na této oblasti pracuje.

5. Jaká je politika ohledně ochrany zvířat v Národním parku se sopkami?

Národní park se sopkami se pyšní vynikající politikou ohledně ochrany zvířat. Vstup do parku je povolen pouze v doprovodu průvodce a je zakázáno obtěžovat a rušit zvířata, jako jsou gorily nebo černí nosorožci.


Ubytování Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda je země východní Afriky, která je známá svou výjimečnou přírodní krásou a bohatou biodiverzitou. Jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi je Parque Nacional de los Volcanes, neboli Národní park se sopkami.

Národní park se sopkami leží na severozápadě Rwandy a je součástí Virunga Mountains, jedné z nejvýznamnějších pohoří Afriky. Park je domovem pro vzácné horské gorily a mnoho dalších druhů zvířat a rostlin. Jeho terén je z velké části tvořen sopkami, mezi kterými nejznámější je sopka Karisimbi, která dosahuje výšky 4 507 metrů.

Tato oblast je jedinečným příkladem sociálních, ekonomických a ekologických úspěchů. Od 90. let se Rwanda snaží obnovit svou přírodu a chránit ohrožené druhy. Díky svým snahám a investicím do ochrany parku se počet goril zde zvýšil, což je pozoruhodný úspěch, který z parku činí vzácnou a důležitou lokalitu pro ochranu přírody.

Pro návštěvníky parku je k dispozici několik ubytovacích možností. Jedním z nejpopulárnějších ubytovacích zařízení je luxusní hotel Bisate Lodge. Tento hotel nabízí luxusní a stylové pokoje s nádherným výhledem na sopky i okolní krajinu. Hosté mohou využít také wellness centrum s masážemi a relaxačními procedurami.

Další možností je rezervační tábor Sabyinyo Silverback Lodge, který se nachází v těsné blízkosti parku. Tábor nabízí jedinečný zážitek a možnost přiblížit se horským gorilám. Hosté se mohou účastnit treků, při kterých mají možnost spatřit gorily v jejich přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, je tu také pár menších penzionů a chat, které se nacházejí poblíž parku. Tyto zařízení nabízí pohodlné a útulné ubytování se základními vybaveními.

Navštívení Parque Nacional de los Volcanes je nezapomenutelným zážitkem. Vedle setkání s horskými gorilami mohou návštěvníci také podniknout trek na sopku Karisimbi, projet se na kole po nádherném okolí nebo si prohlédnout blízká jezera a vesnice.

Rwanda je země, která si zakládá na svém přírodním dědictví a ochraně ohrožených druhů. Parque Nacional de los Volcanes je jedním z mnoha příkladů úspěšného přístupu k ochraně přírody a udržitelnému cestovnímu ruchu. Pokud máte možnost, neváhejte se vydat do tohoto nádherného parku a objevte jedinečné krásy Rwanda.


Letenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda, země ležící v srdci Afriky, je známá jako země tisíců kopců a zelených krajů. Tato krásná země také hostí několik národních parků, z nichž nejznámější je Národní park se sopkami, známý také jako Parque Nacional de los Volcanes.

Národní park se sopkami se nachází na severu Rwandy a je domovem pro šest sopek, z nichž nejznámější jsou sopky Sabyinyo, Karisimbi a Bisoke. Celý park se rozkládá na ploše 160 km² a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky z procházek, turistiky a hlavně setkání s gorilami.

Gorily jsou největší turistickou atrakcí Národního parku se sopkami. V parku se nachází celkem deset skupin goril, které jsou turistům k dispozici k pozorování. Toto pozorování je však omezeno na maximálně jednu hodinu denně a je pečlivě monitorováno, aby se člověk co nejméně interagoval s gorilami.

Kromě goril nabízí Národní park se sopkami také úchvatnou divokou přírodu a brodění se řekami a potoky, které nabízejí dokonalou příležitost pro pozorování ptáků a dalších zvířat, jako jsou sloni a bufalové.

Aby se dostali do Parque Nacional de los Volcanes, návštěvníci si musí nejdříve koupit letenku do Rwandy. Rwanda je dobře propojena se zbytkem Afriky a světa, s letištěm Kigali, které je spojeno s mnoha mezinárodními lety. Poté se mohou návštěvníci spolehnout na různé dopravní služby, aby se dostali do národního parku se sopkami.

Pokud jste milovníkem přírody a toužíte po zážitcích, které vám navždy zůstanou v paměti, nemůžete si nechat ujít návštěvu Národního parku se sopkami v Rwandě. Tento park nabízí nezapomenutelné zážitky, krásné scenérie a hlavně setkání s jedním z nejstarších a nejohroženějších tvorů na světě - gorilami.


Dovolená Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda je země, která láká svými překrásnými scenériemi a úchvatnými přírodními krásami. Mezi ně patří i národní park Parque Nacional de los Volcanes, neboli Národní park se sopkami.

Tento park se rozprostírá na území pohoří Virunga, které se nachází na hranici mezi Rwandou, Ugandou a Kongem. Zdejší krajina je charakteristická vysokými sopkami, které tvoří nezapomenutelnou kulisu.

V parku se nachází celkem osm sopuch, z nichž nejznámější jsou Sabyinyo, Karisimbi a Visoke. Ty vytvářejí obrovskou biodiverzitu, která se zde ochraňuje. V parku tak můžete potkat řadu ohrožených druhů, jako jsou gorily horské, zlatokozy, vrubozobce a mnoho dalších.

Jednou z hlavních příčin ochrany goril horských v parku je fakt, že na světě žije jen zhruba 880 jedinců tohoto druhu. V parku si můžete objednat gorilí trekking, což je unikátní zážitek, při kterém se budete pohybovat v blízkosti těchto nádherných zvířat.

Na trekking se musíte registrovat předem, nejlepší je to udělat několik měsíců předem, protože je velký zájem. Během trekkingu vás doprovodí zkušený průvodce, který vám poradí, jak se zachovat, aby zvířata nebyla narušena.

Kromě gorilího trekkingu vám park nabízí mnoho dalších aktivit. Můžete se vydat na trekking na sopky, kde budete mít možnost si užít úchvatné výhledy na okolí, nebo si projít některou z parkových stezek, které vás provedou překrásnou krajinou.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout, je k dispozici řada luxusních hotelů a resortů, které nabízejí veškeré pohodlí a komfort. Navštívíte-li Rwanda a zvolíte si jako cíl Parque Nacional de los Volcanes, nebudete zklamáni. Skvělá příroda, úchvatné scenérie a neuvěřitelné zvířata udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách