Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Rakousko St. Anton jim Montafon

Počasí Rakousko St. Anton jim Montafon


Rakousko je země, která je známá svým krásným horským krajinám, a tak není divu, že se sem sjíždějí milovníci zimních sportů. Pokud si plánujete lyžařskou dovolenou v Rakousku, nejlépe si srazíte svoje sjezdovky na některém z tamních skiareálů, jako jsou například St. Anton a Montafon.

St. Anton

St. Anton am Arlberg je skiareál, který se nachází v Tyrolsku na severu Rakouska, poblíž hranic s Německem. Tento skiareál je přibližně 305 km ve vzdálenosti od města Vídeň a nabízí neuvěřitelně krásné výhledy, které se rozprostírají po celém Alpách. St. Anton se také pyšní jednou z nejdelších a nejnižších sezón v Rakousku, která trvá od konce listopadu až do poloviny května.

Svahy, které se nacházejí v tomto skiareálu, jsou určeny pro sjezdové lyžaře i pro běžkaře. Na sjezdovky se lze vydat již od 8:30 ráno až do 16:30, přičemž o víkendech si můžete lyžování prodloužit až o další hodinu. St. Anton také nabízí služby, které umožní snadné a bezproblémové cestování po svahu, jako jsou například lyžařské školy, snowparky, après-ski bary a velký počet restaurací.

Montafon

Montafon je další populární a překrásný skiareál v Rakousku, který se nachází na západě Rakouska v blízkosti hranice s Lihtenštejnskem. Montafon se v honosném horském prostředí pyšní vysokými vrcholy, které zahrnují přibližně 230 km sjezdovek a nabízí mnoho dalších aktivit.

Zde máte možnost sjíždět dlouhé, široké svahy nebo si užít sjezd na některém z nejlepších skiareálů ve východních Alpách. Každý v tomto skiareálu si najde to své a to nejenom na svahu ale také mimo něj. Montafon nabízí velké množství restaurací, après-ski barů, snowparků a lyžařských škol, takže i ti méně zkušení lyžaři si zde budou moci užít skvělou zimní dovolenou.

Počasí v obou skiareálech

V obou těchto skiareálech se podnebí pohybuje mezi silným větrem, mrazivým počasím, vysokými sněhovými srážkami a slunečnými dny, takže doporučujeme všem lyžařům, aby si přinesli vhodné vrstvy a oblečení. Nezapomeňte také na dobré lyžařské vybavení, přilbu a ochranné brýle, které vám zajistí bezpečnou cestu po svahu.

Vzhledem k tomu, že počasí v rakouských Alpách může být velmi proměnlivé, doporučujeme sledovat předpověď počasí před odjezdem, abyste se dokázali dostatečně připravit na svoje lyžování.

Pokud tedy hledáte dokonalý skiareál pro svoji zimní dovolenou, St. Anton a Montafon jsou určitě ideální varianty. Tyto skiareály nabízejí spoustu adrenalinových aktivit, příležitosti pro trávení volného času a krásné horské prostředí, takže je to skvělá volba pro celou rodinu.


Letenka Rakousko St. Anton jim Montafon


Rakousko je jednou z nejpopulárnějších destinací mezi lyžaři a milovníky zimních sportů. Jedno z nejznámějších lyžařských středisek v Rakousku je St. Anton, které se nachází v oblasti Arlberských Alp. Nedaleko St. Antonu se rozkládá další malebná oblast pro lyžaře, a to Montafon.

St. Anton am Arlberg je známý především díky svým špičkovým sjezdovkám a perfektním sněhovým podmínkám. Toto středisko je také domovem pro jedno z největších lyžařských terénů v Rakousku, který nabízí více než 300 km sjezdovek různých úrovní obtížnosti. Zdejší nejznámější sjezdovka Valluga je pověstná svou strmou a náročnou trasou, která nadchne každého zkušeného lyžaře.

St. Anton také nabízí mnoho možností pro freeride lyžování. V blízkosti střediska se nachází Muttler, jedno z nejpopulárnějších freeride terénů v Alpách, který nabízí velké množství nezasažených prašanových svahů. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet heli-skiing, je také k dispozici heliport, odkud je možné vyrazit do dosud nedotčených horských oblastí.

Montafon je další lyžařskou destinací, kterou si milovníci zimních sportů v Rakousku nemohou nechat ujít. Oblast Montafon je známá svými krásnými panoramatickými výhledy a širokými sjezdovkami pro všechny úrovně lyžování. Lyžařské středisko Golm nabízí 40 km sjezdovek a je ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Pro pokročilé lyžaře je zde připravených více než 50 km červených a černých sjezdovek, které jim poskytnou dokonalou vyzvání.

V oblasti Montafon si mohou návštěvníci také vyzkoušet snowboarding, běžecké lyžování a další zimní sporty. Lyžařská trasa Silvretta Montafon je jedním z nejpopulárnějších běžeckých tras v Rakousku a nabízí překrásné výhledy na okolní alpské vrcholky.

Pro ty, kteří si rádi odpočinou a relaxují po dni stráveném na svazích, existuje v oblasti St. Antonu a Montafonu mnoho možností v rámci apres ski zábavy. Více než 60 restaurací, hospod a barů nabízí tradiční rakouská jídla, jako je Wiener schnitzel, goulash nebo alpské speciality a také široký výběr drinků a koktejlů.

Pokud se chystáte na lyžařskou dovolenou, Rakousko s oblastmi St. Anton a Montafon je určitě jednou z nejlepších volbou. Překrásné panoramatické výhledy, perfektní sněhové podmínky a široký výběr sjezdovek pro všechny úrovně lyžování čekají na vás. Nezapomeňte si před odjezdem zkontrolovat počasí a ověřit si aktuální informace o otevíracích hodinách lyžařských vleků a tratí, abyste si mohli plně užít svůj lyžařský zážitek v Rakousku.


Dovolená Rakousko St. Anton jim Montafon


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou příští dovolenou na lyžích, Rakousko je skvělou volbou. Mezi oblíbené lyžařské oblasti v Rakousku patří St. Anton a Montafon. Tyto regiony nabízejí nejen skvělé lyžování, ale také další aktivity a památky, které stojí za návštěvu.

St. Anton am Arlberg se nachází v Tyrolsku a je považován za jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě. S více než 300 km sjezdovek a 200 km volně navazujících terénů je St. Anton rájem pro všechny lyžařské nadšence. Oblast je známá svými přírodními krásami, strmými svahy a desítkami úžasných horských restaurací. Zažijte adrenalinový zážitek na závodním kopci Kandahar nebo se projet helikoptérou až k Piz Buin, který je nejvyšším vrcholem Vorarlberských Alp. St. Anton také nabízí 40 km běžeckých stop, ledovou dráhu a mnoho dalších aktivit pro rodiny i jednotlivce.

Montafon je další populární lyžařskou oblastí v Rakousku, která se nachází v blízkosti švýcarských hranic. S více než 140 km sjezdovek a širokou nabídkou horských chat a restaurací je Montafon ideálním místem pro strávení dovolené na lyžích. Oblast je známá také svou živou horskou atmosférou a historickými vesnicemi, jako je například Schruns. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od lyžování, je tu také možnost jít na procházku po malebných lesích a údolích nebo navštívit jedno z místních lázní.

Nejenže St. Anton a Montafon nabízejí úžasné lyžování, ale také mají bohatou historii a kulturu. V obou oblastech se nachází mnoho historických památek, muzeí a galerií, které stojí za návštěvu. Můžete se vydat do muzea Alpine Art nebo navštívit historické kostely a zámky.

Kromě lyžování a kultury je zde také mnoho dalších aktivit, které můžete vyzkoušet. Patří sem například snowboarding, skialpinismus, jízda na saních, noční lyžování, snowshoeing a mnoho dalších. Místní restaurace nabízejí široký výběr tradiční rakouské kuchyně, která potěší vaše chuťové pohárky.

Pokud hledáte kombinaci skvělého lyžování, přírodních krás a kulturních zážitků, St. Anton a Montafon jsou pro vás ideálními destinacemi. Tyto rakouské lyžařské oblasti vám nabídnou vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou na lyžích. Buďte připraveni na adrenalinové sjezdy, pohodové večery u krbu a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Rakousko St. Anton jim Montafon


Rakousko je pro mnoho lidí ideální zemí pro lyžování. Jedno z nejvyhledávanějších lyžařských středisek v Rakousku je St. Anton am Arlberg. Toto středisko leží v Tyrolsku a nabízí svým návštěvníkům největší lyžařskou oblast v Rakousku.

St. Anton am Arlberg se může pochlubit 305 kilometry sjezdovek a 200 kilometry běžeckých tratí. Navíc je možné využít přes sto vleků, lanovek a sjezdovek. Do St. Antonu am Arlberg se snadno dostanete vlakem nebo autobusem, který zastavuje přímo v blízkosti lyžařského střediska.

Pokud plánujete několikadenní pobyt v lyžařském středisku, doporučujeme se ubytovat v jednom z mnoha hotelů nebo apartmánů v St. Antonu am Arlberg. Návštěvníci mohou využívat plného servisu a prakticky sjezdu na lyžích až k hotelovému vchodu.

Další oblíbenou destinací pro lyžování je Montafon, které se nachází ve Vorarlbersku. Montafon je známý především svými sjezdovkami a také je zde možnost na běžkování. Lyžařská oblast Montafon nabízí přibližně 225 kilometrů sjezdovek a 140 kilometrů běžeckých tras.

V Montafonu můžete najít širokou škálu ubytování - od soukromých penzionů až po luxusní hotely. Většina ubytování je umístěna přímo v blízkosti sjezdovek s možností ski in/ski out.

Pokud chcete být blízko sjezdovek, doporučujeme se rozhodnout pro ubytování v blízkosti horní stanice lanovky. Pokud si naopak přejete klidnější okolí, můžete se rozhodnout pro ubytování v jedné z okolních vesniček.

S výběrem ubytování v Rakousku St. Anton am Arlberg a Montafon vám určitě pomohou informace na internetu a recenze od ostatních cestovatelů. Lyžařská dovolená v Rakousku patří mezi nejoblíbenější zimní aktivity a určitě stojí za to ji vyzkoušet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko St. Anton jim Montafon


1. Jaké lyžařské oblasti se nachází v Rakousku?

V Rakousku je celá řada lyžařských oblastí, jako například St. Anton, Zell am See, Kaprun, Mayrhofen, Sölden, Kitzbühel a mnoho dalších.

2. Jaký je počasí v zimních měsících v Rakousku?

V zimních měsících bývá v Rakousku obvykle chladno a sněhové srážky jsou často vysoké. Teploty se pohybují kolem nuly až -10 °C.

3. Kde se nachází lyžařská oblast St. Anton?

St. Anton se nachází v Tyrolsku v Rakousku, asi 100 km západně od Innsbrucku.

4. Jak dlouho trvá jízda z Innsbrucku do St. Antonu?

Cesta z Innsbrucku do St. Antonu trvá obvykle kolem 1 až 1,5 hodiny, v závislosti na dopravní situaci.

5. Jaké jsou ceny skipasů v oblasti St. Anton?

Ceny skipasů se liší podle délky pobytu a věku lyžaře. Začínají cca na 50 Eur za 1 denní skipas a mohou stoupat až na 300 Eur za 6 denní skipas.

6. Kde se nachází lyžařská oblast Montafon?

Montafon se nachází v rakouském Vorarlbersku, asi 50 km jihozápadně od Bludenzu.

7. Jaké jsou ceny skipasů v oblasti Montafon?

Ceny skipasů v Montafonu se také liší podle délky pobytu a věku lyžaře. Začínají cca na 40 Eur za 1 denní skipas a mohou stoupat až na 250 Eur za 6 denní skipas.

8. Jaká je délka lyžařských tratí v oblasti Montafon?

V oblasti Montafon se nachází více než 270 km lyžařských tratí, s celkovým rozsahem lanovek a vleků přes 70 km.

9. Můžu v oblastech St. Anton a Montafon najít i lyžařské školy?

Ano, v obou oblastech se nachází mnoho lyžařských škol, které nabízejí lekce pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Cena lekcí se obvykle pohybuje kolem 50 až 70 Eur za hodinu.

10. Jaká je nejlepší doba na lyžování v Rakousku?

Lyžařská sezóna v Rakousku obvykle začíná v polovině prosince a trvá až do dubna. Nejlepší doba na lyžování závisí na počasí a sněhových podmínkách dané oblasti.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách