Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Rakousko Krems

Ubytování Rakousko Krems


Rakousko je zemí, která láká turisty svou krásnou přírodou, bohatou historií a skvělou gastronomií. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je i malebné město Krems, které se nachází v Dolním Rakousku.

Krems je známé pro svůj historický střed, který patří k nejlépe dochovaným středověkým památkám v Rakousku. Město leží na břehu řeky Dunaje a nabízí nádherné výhledy na okolní vinice a vyhlídky na malebnou krajinu. Pokud se rozhodnete navštívit Krems, je důležité najít si vhodné ubytování.

Ve městě Krems najdete širokou škálu ubytovacích možností, které odpovídají různým rozpočtům a preferencím. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, pensiony, rodinnými penziony nebo dokonce pronajmout apartmán. Všechny tyto možnosti nabízejí pohodlné ubytování a kvalitní služby.

Luxusní hotely v Kremsu vám nabídnou prvotřídní služby a moderní pohodlí. Mnoho z nich je umístěno v historických budovách, které samy o sobě jsou památkami. Budete mít možnost si vychutnat wellness centrum, bazén a další vybavení, které se nachází přímo v hotelu. Navíc mnohé hotely nabízejí fantastický výhled na okolní krajinu.

Pokud preferujete spíše menší a útulné ubytování, můžete se rozhodnout pro rodinný penzion nebo pension. Tyto ubytovací zařízení nabízejí příjemnou atmosféru a domáckou pohodu. Majitelé pensionů jsou často velmi vstřícní a ochotní pomoci s orientací po městě a poskytnout doporučení na výlety do okolí.

Další možností je pronajmutí apartmánu. To je ideální volba pro ty, kteří chtějí mít větší prostor a samostatnost během svého pobytu. Apartmány jsou vybaveny kuchyňkou, takže si můžete vařit vlastní jídlo a zažít tak i místní kulinární speciality přímo ve vašem domově na dovolenou. Některé apartmány jsou umístěny v blízkosti historického centra Kremsu, takže budete mít všechny památky a atrakce doslova za rohem.

Kromě rozmanitosti ubytování si můžete v Kremsu užít i bohatou nabídku restaurací a kaváren, kde se podávají tradiční rakouské pokrmy a vína. Krems je totiž také známý svou vinicí a výrobou kvalitních vín. Nezapomeňte si tedy také vychutnat některé z místních šumivých vín nebo vyrazit na ochutnávku do jedné z místních vináren.

Krems je skvělým místem pro dovolenou, kde si můžete odpočinout, užít si malebného okolí a poznávat rakouskou historii. Bez ohledu na to, jakou formu ubytování si vyberete, můžete se těšit na pohodlné a příjemné prostředí, které vás přivítá po návratu z vašich výletů a procházek po okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Krems


1. Jak se dostanu z Vídně do Kremsu?
Odpověď: Existuje několik možností; můžete použít vlak, autobus nebo si pronajmout auto. Nejrychlejší je cesta vlakem, který jezdí přímo z Vídně do Kremsu.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Kremsu?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce patří historické centrum Kremsu s Dům umění, vitrážovou katedrálou a různými galeriemi. Dalšími zajímavými místy jsou klášter Göttweig, Wachau Valley a Wachauer Marillenfest (festival moštu).

3. Kde se mohu ubytovat v Kremsu?
Odpověď: V Kremsu je k dispozici široká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejoblíbenější oblastí pro ubytování je historické centrum města.

4. Jaké jsou typické rakouské speciality, které bych měl ochutnat v Kremsu?
Odpověď: Ve Kremsu byste měli určitě ochutnat Veltlínské zelené - tradiční bílé víno z regionu Wachau. Dále můžete vyzkoušet také typicky rakouské dezerty jako Sachrův šlak nebo Apfelstrudel.

5. Kam se mohu vydat na výlet z Kremsu?
Odpověď: Z Kremsu můžete podniknout výlety do nedalekého kláštera Göttweig, vinařského města Langenlois nebo prozkoumat krásnou krajinu Wachau Valley. Díky dobré dopravní dostupnosti můžete také navštívit Vídeň, která leží pouhých 80 kilometrů od Kremsu.

6. Kde se nachází nejbližší letiště?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je Letiště Vídeň - Schwechat, které je asi 80 kilometrů východně od Kremsu. Z letiště je možné se do Kremsu dostat vlakem nebo autobusem.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kremsu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kremsu je během jara a léta, kdy je počasí příjemné a můžete si užít turistické atrakce a přírodu kolem Wachau Valley. Také na podzim je krásné navštívit Krems, protože se konají různé festivaly a slavnosti.


Letenka Rakousko Krems


Krems je malebné město ležící v rakouském Dolním Rakousku, které je známé svou bohatou historií a architektonickým dědictvím. Pokud se chystáte navštívit Rakousko a hledáte destinaci mimo hlavní turistické trasy, Krems by mohl být ideální volbou pro vás.

Při plánování cesty do Rakouska byste měli zvážit leteckou dopravu jako jeden z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se dostat do města Krems. Letenky do Rakouska jsou snadno dostupné z celého světa a existuje mnoho přímých i přestupních spojení do Vídně, což je nejbližší mezinárodní letiště k městu Krems.

Jakmile dorazíte na letiště ve Vídni, můžete zvolit několik možností, jak se dostat do Krems. Nejrychlejší způsob je využít přímého přenosu pomocí taxi nebo pronájmu auta, což je ideální pro ty, kteří preferují pohodlí a flexibilitu. Cesta z letiště do Krems trvá přibližně 1 hodinu a 30 minut.

Alternativně můžete využít veřejnou dopravu, zejména vlaky, které jezdí pravidelně mezi Vídní a Krems. Tato možnost je levnější a také vhodná pro ty, kteří si přejí zažít místní kulturu a krajinnou krásu Rakouska. Jízda vlakem trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut a je to také příležitost k vychutnání si malebného a idylického výhledu během cesty.

Krems se nachází v dokonalém prostředí pro milovníky kultury a historie. Město je známé pro svou zachovalou historickou část, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se těšit na procházku úzkými uličkami s kamennými domy, návštěvu impozantního kostela a prohlídku místního muzea, které vám poskytnou pohled do minulosti tohoto fascinujícího místa.

Navštivte také Kunsthalle Krems, která je jedním z nejvýznamnějších muzeí v celé Rakousku. Zde najdete širokou škálu výstav moderního umění a fotografie. Pokud máte zájem o víno, nevynechejte návštěvu místních vinných sklepů, které nabízejí degustace a prohlídky.

Součástí návštěvy Krems by měl být také výlet po okolních vinicích a zámku Grafenegg, který se nachází asi 20 kilometrů od města. Tento půvabný zámek je obklopen rozlehlými zahradami a je místem konání koncertů a festivalů.

Celkově řečeno, návštěva Krems v Rakousku je skvělou alternativou pro ty, kteří hledají odpočinek od rušných turistických center a přitom chtějí zažít autentickou rakouskou atmosféru. Letenky do Rakouska jsou snadno dostupné a zvolení letecké dopravy vám poskytne rychlý a pohodlný přístup k tomuto malému pokladu v Dolním Rakousku.


Dovolená Rakousko Krems


Rakousko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Evropě. Země láká nádhernou přírodou, bohatou historií a kulturou, úchvatnou architekturou a vynikající gastronomií. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Krems.

Krems se nachází v Dolním Rakousku, v regionu Wachau, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto malebné město je známé svými historickými budovami, vinnými sklepy a úchvatnou okolní krajinou. Zároveň je výborným výchozím bodem pro prohlídku okolních vinic a klášterů.

Pro milovníky vína je Krems skutečným rajem. V okolí města se nachází nekonečné vinice, kde se pěstují hlavně odrůdy Riesling a Grüner Veltliner. Můžete se vydat na procházku po vinné stezce, navštívit jedno z mnoha vinných sklepů, kde ochutnáte místní vína nebo se zúčastnit některého z mnoha vinných festivalů, které se v regionu konají.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva kláštera Göttweig, který se nachází nedaleko města Krems. Tento benediktinský klášter je považován za jedno z nejvýznamnějších barokních staveb v Rakousku. Na prohlídce se dostanete do klášterních pokojů, kostela a klášterní knihovny, která je známá svou krásnou freskovou výzdobou.

Krems samo o sobě nabízí mnoho historických památek a zajímavých míst k návštěvě. Můžete se projít starým městem plným úzkých uliček, malebných náměstí a historických budov. Nezapomeňte navštívit také Landhaus, historickou budovu z 16. století, která dnes slouží jako sídlo Dolního Rakouska landtagu (zemského sněmu).

Krems je také významným kulturním centrem. Můžete se podívat na výstavy moderního umění v Muzeu současného umění nebo navštívit některé z mnoha hudebních festivalů, které se v regionu konají.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Kremsu, můžete si vybrat mezi různými možnostmi ubytování. Od malých rodinných penzionů až po luxusní hotely, Krems nabízí širokou škálu možností, které uspokojí každého turistu.

Dovolená v Kremsu v Rakousku je nádhernou kombinací bohaté kultury, krásné přírody a lahodných vín. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, vína, kultury nebo jednoduše krásného prostředí, Krems vám nabídne všechno, co potřebujete k nezapomenutelné dovolené.


Počasí Rakousko Krems


Rakousko je země, kde se setkávají Alpy a Dunaj, což výrazně ovlivňuje klima v různých částech země. Krems, ležící v Dolních Rakousích, má podobný podnebný charakter jako Vídeň a je obklopen nádhernou krajinou s vinařskými oblastmi a mnoha turistickými atrakcemi.

Podnebí v Kremsu je kontinentální s mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v lednu se pohybuje okolo -6 °C a v červenci a srpnu může být až 25 °C. Léta jsou obvykle suchá a slunečná a zimy jsou mokré a často s houstnoucí sněhovou pokrývkou.

Místní krajina je charakteristická pro údolí Dunaje; způsobuje to lokální větry ze směru západ-severozápad. Oblast je také ovlivněna vlhkými větry od Atlantiku, což znamená časté srážky. Nejvíce srážek je v létě, ale během zimy se může sněžit až do dubna.

Zimní období v Kremsu je často krásné a turisté navštěvují město, aby se podívali na řadu vánočních trhů. Město se postupně stává stále oblíbenější jako turistická destinace a návštěvníci jsou přitahováni nádhernou krajinou, romantickými vinicemi a vinnými sklípkami.

Naopak v létě nabízí Krems nádherné letní festivaly, kdy se město stává centrem rakouské kultury. Návštěvníci si mohou užít kulturních akcí v mnoha historických prostorech.

V posledních letech se v Kremsu a okolí často vyskytují silné deště a bouřky, které způsobují problémy s povodněmi. Tyto jevy byly pravděpodobně způsobeny změnami klimatu a globálním oteplováním.

Vzhledem k jeho polohě v oblasti Dunaje a Alp, může počasí v Kremsu rychle měnit a návštěvníci by měli být připraveni vytvořit si dostatečnou vrstvu oblečení, aby se vyrovnali s případnými klimatickými změnami během svého pobytu. Nicméně, bez ohledu na roční období, Krems je vždy krásné a zajímavé místo k návštěvě a nabízí mnoho kulturní a historické krásy.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách