Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Namibie Spitzkoppe

Počasí Namibie Spitzkoppe


Namibie je země, která se nachází v jihozápadní Africe a je známá především svým jedinečným přírodním bohatstvím. Jednou z nejvýznamnějších přírodních památek v Namibii je skalní masiv Spitzkoppe, který láká turisty z celého světa.

Nejlepší dobou k návštěvě Spitzkoppe je během období sucha, které trvá od května do října. V tuto dobu je v Namibii teplota vyšší a srážky jsou minimální. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 23 stupňů Celsia během dne a okolo 10-15 stupňů během noci.

Během období sucha také můžete pozorovat, jak se krajina kolem Spitzkoppe postupně mění. Hory a kameny se zbarvují do našedlého odstínu a vytváří nádherné kontrasty s oblohou. Také zde najdete řadu sukulentů a dalších rostlin, které jsou adaptované na extrémní podmínky suchého klimatu.

Období dešťů v Namibii trvá od listopadu do dubna, kdy se může vyskytnout silná bouře nebo dokonce záplavy kvůli ohromnému množství srážek. Tyto extrémní podmínky mohou být nebezpečné pro turisty, kteří chtějí navštívit Spitzkoppe, a proto se spíše nedoporučuje přijet v této době.

Kromě počasí je důležité také vědět, že Spitzkoppe je považován za zónu bezpečí, ačkoli jsou zde k dispozici základní bezpečnostní opatření a omezená služba pro turisty. Proto byste měli být připraveni na dlouhý pobyt v této oblasti a zabezpečit si dostatek vody a jídla.

V každém případě je Spitzkoppe krásným místem, které nabízí unikátní přírodní scenérie a nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast během období sucha nebo dešťů, pamatujte na bezpečnostní a zdravotní opatření a vychutnejte si krásy, které tento kraj nabízí.


Ubytování Namibie Spitzkoppe


Namibie je fascinující zemí nacházející se v jižní Africe, která přitahuje turisty svou ohromující přírodou a bohatou kulturou. Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Namibii je pohoří Spitzkoppe.

Pohoří Spitzkoppe, také známé jako „Matterhorn Namibie“, se nachází zhruba 250 kilometrů severovýchodně od hlavního města Windhoek. Tyto skály mají unikátní tvar a vytvářejí malebnou krajinu, která je magnetem pro turisty. Pohoří Spitzkoppe je jedním z nejstarších geologických útvarů na světě, jehož stáří se odhaduje na více než 700 milionů let. Domorodé kmeny, jako jsou Damara a San, považují toto místo za posvátné a věří, že je domovem duchů.

Pro turisty, kteří si přejí zůstat a prozkoumat tento fascinující region, je zde několik možností ubytování. Nejběžnější a nejpopulárnější je kempování pod širým nebem. Spitzkoppe nabízí nádherné kempovací místa, která umožňují návštěvníkům prožít výjimečný zážitek. Kempování je zde povoleno a návštěvníci si mohou postavit své vlastní stany. Kempovací místa jsou vybavena venkovními toaletami a sprchovými kouty, což přidává na pohodlí a komfortu.

Pro ty, kteří upřednostňují větší pohodlí, je k dispozici také kempování ve stanech. Tato možnost nabízí pronájem předem postavených stanů s vlastními vybavenými postelemi. Tyto stany jsou ideální pro ty, kteří si přejí zažít krásu a dobrodružství pobytu na venkově, aniž by museli nést veškeré vybavení.

Pro ty, kteří vyhledávají luxusnější ubytování, je k dispozici Spitzkoppe Mountain Lodge. Tato lodge nabízí pohodlné a elegantní pokoje s výhledem na pohoří a jezerem Oasis. Hosté mohou využívat venkovního bazénu, restaurace a také mohou si objednat průvodce, který je provede okolím a ukáže jim nejlepší místa k prozkoumání. Spitzkoppe Mountain Lodge je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vychutnat neuvěřitelné výhledy a relaxovat v příjemném prostředí.

Během pobytu v pohoří Spitzkoppe mají návštěvníci možnost podniknout různé aktivity. Jednou z nejoblíbenějších je horolezectví. Pohoří Spitzkoppe poskytuje mnoho skalních stěn a kopcovitých vrcholů, které jsou ideální pro horolezectví různých úrovní obtížnosti. Další aktivitou, kterou si návštěvníci mohou vychutnat, je pěší turistika. Existuje několik turistických tras, které vás provedou okolím a umožní vám objevovat nepopsatelnou krásu této oblasti.

Při plánování cesty do Namibie by nemělo vašem itineráři chybět pohoří Spitzkoppe. Je to úchvatné místo, které nabízí neuvěřitelné zážitky a umožňuje návštěvníkům prozkoumat jedinečnou geologii, kulturu a bohatou přírodu Namibie. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, Spitzkoppe vám poskytne nezapomenutelné zážitky a nekonečnou inspiraci.


Letenka Namibie Spitzkoppe


Namibie je bezpochyby jedním z nejúchvatnějších a nejokouzlujících míst na světě. Patří sem ohromující pouště, obrovské duny a fascinující skalní útvary. Jedním z nejznámějších z nich je Spitzkoppe, majestátní hora, která se vypíná nad oblastí Erongo.

Spitzkoppe, místně nazývaná také jako "Matterhorn Namibie", je oblíbenou turistickou atrakcí a panoramatickým bodem pro milovníky horolezectví. Tato skalní formace se tyčí do výšky přes 1700 metrů a nabízí úžasné výhledy na nádhernou namibijskou krajinu.

Při pohledu na Středověké útvary Spitzkoppe se divákům otevře kouzelný svět kamenných skal, které připomínají obra, lva nebo obrovský hřib. Tyto neobyčejné tvary vznikly přirozeným procesem eroze a jsou dílem milionů let pevné skály, která byla zformována přírodními sílami.

Tato oblast láká milovníky přírody a dobrodruhů, kteří sem přicházejí za jedinečným zážitkem. Horolezectví je velmi populární aktivitou, která přitahuje houfy turistů. Zdejší skály a hřbety poskytují ideální podmínky pro výzvy a dobytích vrcholů.

Nicméně, i ti, kteří nejsou horolezci, mohou vychutnat krásu Spitzkoppe. Můžete zde pěšky procházet četnými turistickými trasami, které vás provedou kolem skalních útvarů a vybudí vaši zvědavost. Během vaší procházky také narazíte na místní vegetaci a možná i na nějakou tamější zvěř.

Přespání pod hvězdami je dalším lákadlem, které tato oblast nabízí. Campingové místa jsou k dispozici a nabízejí zážitek z nepopsatelné noci, daleko od světelného znečištění. Pozorování hvězd z tohoto místa je jedinečné a určitě si jej po ruce nechte.

Spitzkoppe je bezesporu jedním z nejúžasnějších geologických útvarů v Namibii a stojí za to si rezervovat letenku do této úchvatné země. Připravte se na dobrodružnou cestu, lákající horské vrcholy a fascinující krajinu, která vás dostane do transu. Spitzkoppe je místem, které nechává každého návštěvníka s úžasem a respektem vzhlížet k nekonečnému namibijskému oblohu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Spitzkoppe


1. Jaké je nejlepší období roku k návštěvě Spitzkoppe v Namibii?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Spitzkoppe je v období od července do října, kdy je počasí sušší a teploty jsou příjemné.

2. Jaká je vstupní poplatek do Spitzkoppe?
Odpověď: V současné době se platí vstupní poplatek ve výši 80 NAD (namibijských dolarů) za osobu a 10 NAD za vozidlo.

3. Je možné tábořit v oblasti Spitzkoppe?
Odpověď: Ano, je možné tábořit v designated campsite, který je vybaven základními toaletními zařízeními. Je však nutné si přinést vlastní pitnou vodu a potraviny.

4. Existují nějaké pravidla, které je třeba dodržovat v oblasti Spitzkoppe?
Odpověď: Ano, návštěvníci by měli dodržovat pravidla ohledně odstraňování odpadu, ohňů a ochrany přírody. Je důležité vyhýbat se poškozování skalních formací a zvířat v oblasti.

5. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Spitzkoppe?
Odpověď: Doba výstupu na vrchol Spitzkoppe závisí na kondici jednotlivce, ale obvykle to trvá přibližně 2-3 hodiny.

6. Je mezinárodní roaming dostupný v oblasti Spitzkoppe?
Odpověď: Ne, signál mobilního telefonu je v oblasti Spitzkoppe velmi omezený a mezinárodní roaming není široce dostupný.


Dovolená Namibie Spitzkoppe


Namibie je země plná úžasných přírodních krás a fascinující historie. Jedním z míst, které byste měli při návštěvě tohoto afrického klenotu rozhodně zařadit na svůj seznam, je Spitzkoppe.

Spitzkoppe je národní park nacházející se v centrální Namibii, asi 280 kilometrů severovýchodně od hlavního města Windhoek. Jeho název, což v překladu znamená "špičatá hlava", je věrným popisem již z dálky viditelné dominantní skály, která se vypíná nad krajinou.

Tato ikonická skála je jedním z nejvýznamnějších geografických útvarů Namibie a má výšku přes 1 700 metrů. Je vyrobená z žuly a nabízí neuvěřitelné výhledy do okolí. Její strmé stěny a skalní útvary jsou domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a zvířat.

Pro milovníky horolezectví a horolezectví je Spitzkoppe opravdovým rájem. Skalní formace nabízejí mnoho výzev a možností k průzkumu. Pro odvážnější jedince je také k dispozici možnost bivakování a nočního pozorování hvězd.

Pro ty, kteří preferují pozemní turistiku, je zde řada tras a stezek, které vám umožní objevovat okolní krajinu a její jedinečnou biodiverzitu. Můžete se projít mezi skálami, které mají různorodé tvary a barvy, nebo navštívit některé z malebných jezer a vodopádů v blízkém okolí.

Pro fotografy je Spitzkoppe také nekonečným zdrojem inspirace. Ranní a večerní světlo vytváří úchvatné hry stínů a barev na skalách, což poskytuje dokonalý záběr. Pokud se rozhodnete pro nocování, nezapomeňte si přibalit stativ a zachytit nádhernou hvězdnou oblohu.

Spitzkoppe není jen o přírodě a adrenalinových aktivitách. Toto místo má také dlouhou historii a archeologické nálezy ukazují, že zde lidé žili již před 5 000 lety. Stopy jejich existence můžete vidět v podobě skalních maleb a petroglyfů, které odrážejí jejich kulturu a zvyky.

Pokud se rozhodnete navštívit Spitzkoppe během vaší dovolené v Namibii, nezapomeňte si vzít dostatečné zásoby vody, potravin a příslušenství pro táboření. I přes svou odlehlost je národní park dobře udržovaný a nabízí veškeré základní vybavení, které potřebujete k pohodlnému pobytu.

Spitzkoppe je skutečně jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Jeho dramatická krajina, kulturní historie a přítomnost divokých zvířat vytvářejí kombinaci, která stojí za to objevit. Ať už jste milovníkem dobrodružství, vášnivým fotografem nebo jen toužíte po klidném místě spojeném s přírodou, Spitzkoppe je ideální destinací pro vás.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách