Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Maroko Ouarzazate

Dovolená Maroko Ouarzazate


Maroko je země plná exotického kouzla, které láká turisty ze všech koutů světa. V jejím středu se nachází malebné město Ouarzazate, které nabízí nejen mnoho kulturních památek, ale i překrásnou krajinu a jedinečné zážitky.

Ouarzazate se nachází na úpatí pohoří Atlas v jižní části Maroka a je proslulé díky svému historickému centru, které nabízí mnoho atrakcí pro turisty. Největší turistickou atrakcí zde je Ksar Ait Ben Haddou, středověká památka UNESCO, která se nachází nedaleko od města. Toto město z půdy a kamene je obklopeno vysokými hradbami a je jednou z nejkrásnějších středověkých památek v zemi.

Ouarzazate je také klíčovým městem v marockém filmovém průmyslu. Město samo o sobě vypadá jako královské město, a tato krása je často využívána filmaři, hledajícími autentické kulisy na filmování. Mezi filmy, které zde byly natočeny, patří například Gladiator, Alexandr Veliký nebo Doctor Who.

Další turistickou atrakcí v Ouarzazate, a to pro ty, kteří hledají dobrodružství, jsou pouště Maroka, které se nacházejí v okolí města. Výlet do pouště je zážitkem, který si nepamatuji. Můžete si prohlédnout krásnou krajinu, navštívit beduínský tábor a okusit místní kuchyni. Obzvláště během východu nebo západu slunce nabízí poušť krásné pohledy a je to nezapomenutelný okamžik.

Kromě prohlídky města a pouště nabízí Ouarzazate mnoho dalších aktivit pro turisty, jako jsou například vodopády ochlazující se ve vodě v závislosti na ročním období. Je tu také řada obchodů, kde můžete najít tradiční marocké zboží, jako jsou koberce, kožešiny, šperky a mnoho dalšího.

Pokud hledáte místní jídlo, můžete si vychutnat tradiční marockou kuchyni v restauracích v centru města. Zvláštností je například „tajine“, což je hovězí nebo jehněčí pokrm s kořením a zeleninou, který se vaří v hluboké keramické misce, nebo ochutnat marocké sladkosti a pití v mnoha tradičních kavárnách a cukrárnách.

Ouarzazate je krásné a klidné město s mnoha turistickými atrakcemi a speciálními zážitky, což z něj dělá ideální cíl pro dovolenou. Nabízí mnoho možností pro pohodlné ubytování a snadné cestování do okolí. Pokud hledáte únik ze svého každodenního života a chcete prozkoumat exotické a okouzlující město, Ouarzazate v Maroku je ideální volbou.


Počasí Maroko Ouarzazate


Maroko Ouarzazate je městem v jižní části Maroka, které se nachází v nadmořské výšce 1 160 metrů. Toto město se stalo populárním turistickým cílem díky svému zvláštnímu klimatu, které se projevuje vysokými teplotami, suchem a slunečnými dny celý rok.

Většina měst v Evropě má čtyři roční období, ale Ouarzazate se může pochlubit šesti. Jaro a podzim jsou relativně krátkou sezónou, která přechází do horkého léta a studené zimy. V létě se teploty pohybují okolo 36 až 38 stupňů Celsia, a v zimě může teplota klesnout až na 0 stupňů Celsia.

To, co charakterizuje Maroko Ouarzazate, je především suché klima. Déšť zde padá v průměru v průběhu 20 dnů za rok a průměrné roční srážky se pohybují okolo 150 milimetrů. Území Maroka Ouarzazate je proto podobné poušti a mnoho oblastí se nachází na úpatí hoře Atlas.

Dalším faktorem, který má vliv na klima Maroka Ouarzazate, jsou silné větry, které se často vyskytují v různých částech města. Tyto větry mohou být mnohdy velmi silné a hrozí, že způsobí nebezpečí zejména pro řidiče, kteří musí podstoupit náročnou jízdu přes passy na severu Zimbabwe.

Celkově lze říct, že Maroko Ouarzazate má velmi specifické klima, které je jedinečné v celém Maroku a na celém světě. Pokud Vás zajímá příroda a nechtějte zažít klima, jaké se jinde nenajde, navštivte toto krásné město v srdci marocké pouště.


Ubytování Maroko Ouarzazate


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během cesty do Maroka, určitě byste neměli opomenout návštěvu města Ouarzazate. Nachází se v jižní části země a je známé jako "brána Sahara". Město je obklopeno horskými řetězci a je domovem mnoha historických památek, což ho činí ideálním cílem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat tento fascinující kout světa.

Pokud plánujete návštěvu Ouarzazate, určitě budete potřebovat dobrou volbu ubytování. Existuje mnoho možností od kempů až po luxusní hotely. Pokud si chcete užít opravdu autentický marocký zážitek, rozhodně se vyplatí zůstat v Riadu, tradičním marockém domě. Tyto domy jsou často vlastněny rodinami, které nabízejí hostům svou pohostinnost a vybrané pokojové vybavení.

Několik tipů na ubytování v Ouarzazate:

1. Riad dar Rita: Tento riad se nachází jen pár minut chůze od centra města a nabízí tradiční marocké ubytování. Hosté budou nadšeni krásným dvoře a bazénu. Pokoje jsou elegantně zařízeny a k dispozici jsou také společné prostory pro hosty, kde si mohou odpočinout a užít si atmosféru města.

2. Hôtel Le Fint: Tento hotel se nachází v centru města, což z něj dělá skvělou volbu pro turisty, kteří chtějí objevovat zajímavosti a památky v okolí. Hotel nabízí bazén, fitness centrum, restauraci a dvě bary. Pokoje jsou komfortní a zařízené v tradičním stylu.

3. Riad Ksar Ighnda: Tento riad se nachází mimo centrum města, ale zároveň nabízí krásné výhledy na okolní hory. Hosté si mohou odpočinout ve vyhloubeném salonu nebo na terase a bazénu. Pokoje jsou prostorné a elegantně zařízené.

V Ouarzazate jsou k dispozici také kempy a ubytování pro ty, kteří chtějí strávit noc pod hvězdami v Saharě. Tyto zážitky jsou určitě nezapomenutelné, ale zároveň vyžadují přípravu a přemýšlení o vhodném vybavení.

Abychom shrnuli, Ouarzazate je skvělým místem k pobytu během vaší cesty do Maroka. Existuje mnoho možností na ubytování, od tradičních domů až po luxusní hotely. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování si vyberete. Nicméně zážitek z návštěvy tohoto fascinujícího města bude určitě nezapomenutelný.


Letenka Maroko Ouarzazate


Jako příznivce cestování jistě osloví letenka do Maroka, konkrétně do města Ouarzazate. Tento malebný a fascinující kousek světa, nacházející se v jihovýchodní části země, nabízí návštěvníkům mnoho kouzel a nezapomenutelných zážitků.

Ouarzazate, známé také jako "brána Sahary", je město, které se rozkládá mezi hřebeny pohoří Atlas a pouštěm. Díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro poznání neuvěřitelné marocké krajiny, která zahrnuje divoké kaňony, rozlehlé pouště a tradiční berberské vesnice.

Začněme tím, že do Ouarzazate létají letecké společnosti z různých destinací. Stačí si jen vybrat přímo z Prahy nebo z jiných evropských letišť, která nabízejí přímé lety do Maroka. Díky vzrůstajícímu zájmu o tuto destinaci se také dá očekávat možnost levnějších letenek, což je pro cestovatele velkou výhodou.

Po příletu do Ouarzazate budete okouzleni autentickou atmosférou marockého města. Budete obklopeni úchvatnou architekturou, která je typická pro tuto část světa - stavby s pískovcovými zdmi a tradičními dveřmi a okny. Procházka úzkými uličkami města vám umožní zažít jedinečnou atmosféru, která se promítá do místní kultury a tradic.

V Ouarzazate je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nimi nesmíme opomenout legendární Kasbah Ait Ben Haddou, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost z pískovce sloužila jako kulisa pro mnoho filmových snímků, včetně známých jako "Gladiátor" nebo "Hádanka Sfingy". Pro filmové nadšence je tak Ouarzazate nedílnou součástí jejich cestovního itineráře.

Dalšími zajímavými místy, která stojí za zastavení, jsou místní trh s tradičním marockým zbožím, paláce Taourirt a Tiout nebo slavné kasbahrské studia, která byla domovem mnoha známých filmů.

Navíc, pokud milujete přírodu, Ouarzazate vám nabízí nekonečné možnosti prozkoumání. Můžete se vydat na výlet do nedalekého pohoří Atlas nebo se procházet po poušti až k vesnicím, kde se setkáte s místními berberskými obyvateli. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, nabízí se vám možnost jízdy na velbloudech či sjezdu na písečných dunách.

Letenka do Ouarzazate je tak bezpochyby vstupenkou do úchvatného a tajemného světa Maroka. Tento malebný kousek země, přesycený historií, kulturou a nádhernou krajinou, nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky a vzpomínky na celý život. Ať už se vydáte na cestu sami, se svou rodinou nebo s přáteli, Ouarzazate vás rozhodně nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Ouarzazate


1. Jak se dostat z Marrákeše do Ouarzazate?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z Marrákeše do Ouarzazate je po silnici. Cesta trvá přibližně 4 hodiny autem nebo autobusem.

2. Kde se nachází kasbah Ait Ben Haddou?
- Kasbah Ait Ben Haddou se nachází asi 30 kilometrů jižně od Ouarzazate. Můžete se k němu dostat autem, taxíkem nebo organizovanými výlety.

3. Jaké jsou nejlepší památky a atrakce v Ouarzazate?
- Nejvíce známou památkou je kasbah Taourirt, která sloužila jako sídlo vládců regionu. Další zajímavou atrakcí je filmové město Ouarzazate, které sloužilo jako kulisa pro mnoho známých filmů.

4. Jaká je nejlepší doba navštívit Ouarzazate?
- Nejlepší doba na návštěvu Ouarzazate je na podzim (září a říjen) a na jaře (duben a květen), kdy jsou teploty příjemné a méně je turistů.

5. Existují nějaké pouštní výlety z Ouarzazate?
- Ano, z Ouarzazate je možné podniknout různé pouštní výlety, například do pouště Sahara. Tyto výlety obvykle zahrnují jízdu na velbloudech, přenocování v beduínských stanech a návštěvu tradičních berberských vesnic.

6. Jaké jsou typické marocké speciality, které bychom měli ochutnat v Ouarzazate?
- V Ouarzazate můžete ochutnat tradiční marocká jídla, jako jsou tajin, harira (marocká polévka) a couscous. Také stojí za to vyzkoušet místní čaj s máty nebo marocké sladkosti, například baklavu.

7. Jaká je místní měna v Ouarzazate a jaká je nejlepší způsob platby?
- Oficiální měnou v Maroku je marocký dirham (MAD). Nejlepší způsob platby je v hotovosti nebo pomocí platebních karet, které jsou přijímány většinou hotelů, restaurací a obchodů.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách