Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Maďarsko Tihany

Počasí Maďarsko Tihany


Maďarsko je země s kontinentálním klimatem, což znamená teplá léta a chladné zimy. Tihany, malé město na poloostrově s výhledem na Balaton Lake, má také podobné podnebí. Teploty v Tihany se pohybují mezi 10°C a 25°C v letních měsících, zatímco v zimě se teploty stávají dostatečně nízkými na to, aby tam sněžilo.

Teploty v létě (červenec a srpen) dosahují průměrně od 25°C do 30°C, a období od července do srpna je nejteplejší a nejsušší částí roku. V té době je turistická sezóna v plném proudu a město je plné lidí, kteří si užívají slunce a koupání v Balatonu.

Naopak nejchladnější období je v zimě (listopad až březen), kdy teploty klesají na průměrně -4°C v prosinci a lednu. V té době je mnohem méně turistů, ale město má své kouzlo i v této sezoně. Jesenní období může být také velmi krásné, když se stromy zbarví do krásných odstínů, a také je to ideální doba pro milovníky vína, protože se konají festivaly vinných sklepů.

Mimo to, že se během léta stává Tihany oblíbeným turistickým místem, má město také krásnou krajinnou scenérii v podobě zelených polí, okouzlujících jezer a kopcovité krajiny. Díky svému poloze je město ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klid a relaxaci v krásném prostředí.

V závislosti na vašich preferencích doporučujeme návštěvu Tihany během léta, kdy se můžete těšit na slunné počasí a koupání v Balatonu, nebo během jara a podzimu, kdy můžete užívat krásné krajiny a slavit vinobraní vinných sklepů. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Tihany, určitě se nebudete nudit.


Dovolená Maďarsko Tihany


Tihany je malebná obec v Maďarsku, která se nachází na severním břehu jezera Balaton. Je to jedno z nejpopulárnějších letovisek v zemi, které každý rok přitahuje tisíce turistů díky své krásné přírodě, bohaté historii a kulturnímu dědictví.

Tihany je známý především díky svému benediktinskému klášteru, který pochází ze 11. století. Klášter je postaven na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na jezero Balaton. Je obklopen historickým centrem se svými úzkými kamenickými uličkami, tradičními domy a útulnými restauracemi. Procházka těmito uličkami je jako cesta zpět v čase.

Další turistickou atrakcí v Tihany je poloostrov Tihany. Tento chráněný přírodní prostor je domovem pro vzácné a ohrožené druhy rostlin a zvířat. Pro milovníky přírody je to nádherné místo k procházkám, pěší turistice a pozorování ptáků. Na poloostrově se také nachází zřícenina hradu z 13. století, který je důležitou historickou památkou.

Jezero Balaton je další důvod, proč navštívit Tihany. Jezero je největším sladkovodním jezerem ve střední Evropě a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou či dovolenou s přáteli. Můžete si pronajmout jachtu, kajak nebo paddleboard a strávit den na vodě. Na břehu jezera najdete také mnoho pláží, kde si můžete odpočinout, opalovat se a koupat.

Tihany je také známý svou gastronomií. Můžete ochutnat tradiční maďarská jídla, jako je gulyás (guláš), paprikáš (paprikáš) a lángos (tradiční maďarská smažená placka). V obci najdete také mnoho vinic a vinných sklepů, kde si můžete vychutnat kvalitní maďarská vína.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje krásnou přírodu, bohatou historii a výbornou gastronomii, Tihany v Maďarsku je pro vás ideální destinací. Můžete si užít klidný odpočinek u jezera Balaton, prozkoumávat historické památky v obci a ochutnávat tradiční maďarská jídla.


Ubytování Maďarsko Tihany


Tihany je malebné město na Maďarském poloostrově Balaton, které je známé svou krásnou přírodou a bohatou historií. Nachází se v blízkosti největšího maďarského jezera Balaton a nabízí mnoho možností pro ubytování.

Mnoho turistů se rozhodne strávit dovolenou v Tihany, protože je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Je obklopeno vodou na všech stranách, což znamená, že zde můžete využít mnoho vodních aktivit a sportů, jako je plavání, windsurfing, rybaření a vodní lyžování. Kromě toho nabízí Tihany také krásné cyklistické a pěší stezky, které vám umožní objevovat okolní krajinu.

Vzhledem k tomu, že Tihany je oblíbeným turistickým cílem, nabízí zde mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, rodinných penzionů, apartmánů a kempů, které splňují různé potřeby a rozpočty. Luxusní hotely v Tihany nabízejí prvotřídní služby a pohodlí, včetně wellness center, bazénů a výhledu na jezero. Rodinné penziony a apartmány jsou ideální pro ty, kteří preferují vlastní stravování a větší soukromí. Kempy jsou vhodné pro dobrodružné turisty, kteří chtějí strávit noc pod širým nebem a využít krásnou přírodu.

Jednou z hlavních atrakcí Tihany je benediktinský klášter, který se nachází na kopci nad městem. Tento klášter, založený v 11. století, je jedním z nejstarších v Maďarsku a nabízí nádherný výhled na jezero a okolní krajinu. Uvnitř kláštera se nachází také muzeum, které představuje historii kláštera a regionu. Další zajímavou památkou v Tihany je "Echo", kde je možné zakusit akustický efekt, kdy se vše, co zazní, zdá jako opakování.

Tihany je také známé svými trhy, kde můžete ochutnat a koupit místní speciality, jako je česnek, balatonské ryby a tradiční maďarské koláče. Kromě toho jsou zde také malé obchůdky, galerie a restaurace, které nabízejí rozmanité možnosti pro nakupování a stravování.

Pokud plánujete navštívit Tihany, je vhodné si rezervovat ubytování alespoň několik týdnů dopředu, zejména během letní sezóny. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví a krásné přírodě se Tihany stává stále populárnějším cílem turistů z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Tihany


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Tihanu v Maďarsku?
- Nejlepším obdobím k návštěvě Tihanu je obvykle jaro a léto, zejména květen a červenec, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném rozkvětu.

2. Jak se dostanu do Tihanu z Budapešti?
- Nejsnáze se do Tihanu dostanete z Budapešti autem po dálnici M7 nebo M71. Můžete také využít autobusové nebo vlakové spojení z Budapešti do města Balatonfüred, a odtud přestoupit na autobus do Tihanu.

3. Kde se nachází nejznámější památka Tihanu?
- Nejznámější památkou v Tihanu je benediktinské opatství z 11. století, které se nachází na vrcholu poloostrova Tihany, s výhledem na jezero Balaton.

4. Jaké aktivity si mohu užít v Tihanu?
- V Tihanu si můžete užít procházky po malebných uličkách městečka, navštívit tradiční maďarské restaurace a ochutnat místní speciality. Můžete také podniknout výlet na vrchol poloostrova Tihany a prozkoumat okolní přírodu, nebo se vydat na výlet lodí po jezeře Balaton.

5. Kde se dá ubytovat v Tihanu?
- V Tihanu najdete několik hotelů, penzionů a soukromých apartmánů pro ubytování. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je Tihany oblíbenou turistickou destinací.

6. Kolik času si mám vyhradit na návštěvu Tihanu?
- Na návštěvu Tihanu si vyhraďte minimálně jeden celý den, abyste měli čas prozkoumat město, navštívit opatství a vychutnat si místní atmosféru. V případě, že plánujete podniknout výlety do okolí a relaxovat na pláži jezera Balaton, doporučuje se zůstat v Tihanu minimálně 2-3 dny.


Letenka Maďarsko Tihany


Maďarsko je země s nespočetným množstvím zajímavých turistických cílů, které stojí za to navštívit. Pokud se chystáte na dovolenou do Maďarska a rádi byste si prohlédli nejen jeho hlavní město Budapešť, ale také další zajímavá místa, jako je například Tihany, pak vám může být užitečná informace o možnostech letenky do této destinace.

Letadlem do Maďarska a Tihany se můžete dostat z Prahy, Brna nebo Vídně. Například z Prahy vás do Budapešti přepraví několik leteckých společností, mezi kterými jsou například lety s Ryanair, EasyJet, Wizz Air nebo Czech Airlines. Let z Prahy do Budapešti trvá nejdéle přibližně hodinu a v závislosti na letecké společnosti, se kterou letíte, může zahrnovat i přestup.

Po příletu do Budapešti se můžete vydávat na cestu do Tihany, což je malé kouzelné městečko na pobřeží Balatonu. Tihany leží asi 2 a půl hodiny jízdy od Budapešti a nejlépe se sem dopravíte autem nebo autobusem.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat z Budapešti do Tihany, je pronájem auta. Rezervovat si můžete například přes online služby jako jsou Rentalcars, Expedia nebo Auto Europe. Autem máte na cestě flexibilitu a můžete si prohlédnout i okolní oblasti a městečka.

Pokud nechcete řídit, můžete využít autobusovou dopravu, která je v Maďarsku dobře organizovaná a lze si ji předem rezervovat. Mezi Budapeští a Tihany jezdí pravidelně několik linek, například s firmou Volánbusz.

Navštívit Tihany a okolí můžete kdykoliv v průběhu roku, ale nejlepší je zde mít dovolenou především v letních měsících, kdy můžete využít možnosti koupání v Balatonu, turistických tras nebo navštěvovat místní kulturní akce a festivaly.

Tihany je městečko s bohatou historií a návštěvníci si zde mohou prohlédnout například místní benediktinský klášter či starobylý kostel sv. Apollináře. Balaton je zase ideálním místem pro vodní sporty a rybaření.

Pokud plánujete dovolenou v Maďarsku a chtěli byste navštívit Tihany, pak už víte, jak se tam můžete dostat. Rozhodně stojí za to se na této krásné místnost zastavit a užít si klidné chvilky u Balatonu, krásné historické památky a skvělé možnosti k aktivnímu odpočinku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách