Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Madagaskar Tolanaro National Park

Dovolená Madagaskar Tolanaro National Park


Madagaskar je jedinečným turistickým cílem, který nabízí návštěvníkům bohatou floru a faunu, krásné pláže a fascinující kulturu. Jednou z nejzajímavějších destinací na tomto ostrově je Tolanaro National Park, který je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi.

Tolanaro National Park, známý také jako Andohahela National Park, se nachází v jižní části Madagaskaru nedaleko města Tolanaro. Park je rozprostřen na ploše přes 760 km² a zahrnuje údolí, hory, lesy a přímořské oblasti. Díky této rozmanitosti ekosystémů se zde nachází pestrost živočišných druhů i rostlin.

Tento park je domovem pro mnoho ohrožených a vzácných druhů, které se vyskytují pouze na Madagaskaru. Mezi ně patří lemur rufous-nosek (zlatý) a indrůt černý, které jsou symbolem ostrova. V parku žije také mnoho druhů chameleónů, lemury a jedinečných ptáků. Návštěvníci mají příležitost vidět tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí při procházkách v parku nebo během organizovaných výletů.

Pro milovníky přírody je Tolanaro National Park rájem. Park nabízí nádherné procházky po trekových stezkách, které vás provedou exotickými rostlinami a stromy. Při procházkách explorem odhalíte diverzitu fauny a flory Madagaskaru. Krásné vodopády, horské vyhlídky a skalní útvary jsou dalšími atrakcemi, které park nabízí.

Pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou na pláži, Tolanaro National Park není z propadliště. V blízkosti parku se nachází několik malebných pláží, které jsou ideální pro relaxaci a opalování. Bílý písek, tyrkysově modrá voda a palmové stromy vytvářejí idylickou atmosféru, která vám umožní odpočinout si a načerpat energii.

Kromě přírodní krásy nabízí Tolanaro National Park také pohled na místní kulturu a životní styl. Oblast je domovem převážně plemene Antanosy, kteří jsou známí pro své tradiční řemeslné práce a umění. Můžete si prohlédnout jejich ručně vyrobené výrobky, jako jsou dřevěné sochy, cestovat do jejich vesnic a poznávat jejich zvyky a tradice.

Pokud plánujete dovolenou na Madagaskaru, nezapomeňte zařadit Tolanaro National Park na svůj seznam míst k návštěvě. Tento park vám poskytne jedinečnou možnost poznat a objevovat ohromující přírodní krásy Madagaskaru a zároveň si užít odpočinkovou dovolenou na pláži. Nechte se unést do světa divokého ostrova a zažijte dobrodružství, které budete pamatovat celý život.


Letenka Madagaskar Tolanaro National Park


Madagaskar je ostrov plný fascinující přírody a jedním z nejznámějších a nejkrásnějších národních parků na ostrově je Tolanaro National Park. Tento park se nachází na jihovýchodním pobřeží Madagaskaru, nedaleko od města Tolanaro (Fort Dauphin). Jeho název je odvozen od jména města, ve kterém sídlí, a je také známý jako Andohahela National Park.

Tolanaro National Park je jedinečným a rozmanitým ekosystémem. Zahrnuje útesy, pláže, mangrovy, pralesy a hory, které poskytují domov mnoha endemickým druhům rostlin a zvířat. Celý park se rozkládá na ploše přibližně 760 km2 a je rozdělen do tří chráněných oblastí - Mantadia National Park, Analamazaotra Special Reserve a Tampolo Forest Reserve.

Tolanaro National Park je známý svou bohatou biodiverzitou. Zdejší lesy jsou domovem pro řadu endemických druhů, jako je lemuru voha (Varecia variegata) a indri indri (Indri indri), které jsou jedny z největších lemurových druhů na světě. Kromě toho zde žijí také malgašské buřňáčky, ještěrky, plazi a mnoho druhů ptáků.

Pro milovníky ptáků je Tolanaro National Park opravdovým rájem. Zde mohou pozorovatelé ptáků spatřit vzácné druhy jako vazačka madagaskarská (Coua reynaudii), koroptev andohahelská (Turnix nigricollis) nebo madagaskarská výrečka (Scotopelia peli).

Dalším zajímavým místem v parku je záliv Tampolo, který je známý svými korálovými útesy a bílými plážemi. Toto místo je skvělé pro potápění nebo šnorchlování, kdy můžete objevovat podmořský svět a pozorovat různé druhy korálů a pestrou škálu ryb.

Chcete-li navštívit Tolanaro National Park, je nejlepší se ubytovat v Tolanaro nebo v jeho blízkosti. Existuje několik hotelů a resortů, které nabízejí ubytování pro turisty, z nichž některé mají výhled na krásnou přírodu a moře.

Nezapomeňte si připravit správné vybavení, jako jsou pohodlné boty, lehké oblečení, sluneční brýle, krém na opalování a repelent proti hmyzu. Je také vhodné mít s sebou dalekohled, foťák a dostatek baterií, abyste mohli zachytit ty neobyčejné okamžiky a zážitky.

Tolanaro National Park je zkrátka jedinečným a nezapomenutelným místem, které stojí za to navštívit. Nejenže nabízí překrásnou přírodu a rozmanitou faunu a floru, ale také vám umožní zažít adrenalinové dobrodružství a objevování krás ostrova Madagaskar.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Tolanaro National Park


1. Jak dlouho trvá cesta do Tolanaro National Park?
- Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny autem z města Tolanaro.

2. Jaké druhy zvířat můžeme v parku vidět?
- V parku můžete vidět řadu endemických druhů jako lemur mysí, lemur hrivnatý, fossa (dravé šelmy) a řadu dalších.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu parku?
- Nejlepší doba na návštěvu parku je během suchého období od června do září.

4. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
- V parku je možné absolvovat procházky po stezkách, pozorování zvířat a ptáků, koupání na pláži a další aktivity.

5. Potřebujeme si předem koupit vstupenky do parku?
- Ano, vstup do parku je povolen pouze s platnou vstupenkou, kterou si je nutné zakoupit v předstihu.

6. Jaká je nejlepší doprava do parku?
- Nejlepší doprava je autem, ale je možné park navštívit také lodí, pokud přijedete z okolních měst.

7. Existují v parku ubytování?
- Ano, v parku je k dispozici ubytování v kempech, na plážích a v blízkém okolí parku.

8. Je v parku možné najmout si průvodce?
- Ano, je to dokonce povinné pro návštěvu některých částí parku, kde je potřeba větší míra odbornosti a ochrany zvířat.


Ubytování Madagaskar Tolanaro National Park


Madagaskar je jedinečné místo s mnoha druhy zvířat a rostlin, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Zřejmě nejlepším způsobem, jak se dostat do kontaktu s tímto bohatstvím, je navštívit národní parky, které jsou roztroušeny po celé zemi.

Jeden z nejkrásnějších národních parků Madagaskaru je Tolanaro National Park, který se nachází na jihu ostrova. Tento park je obklopen krásnou přírodou a nachází se v blízkosti města Tôlanaro, vzdáleného asi 20 km.

Národní park Tolanaro je domovem mnoha endemických druhů zvířat a rostlin, které jsou charakteristické pro Madagaskar. Kromě toho park nabízí krásné scenérie, a to včetně vysokých hor, rozlehlých lesů a malebných řek.

Pokud se rozhodnete navštívit Tolanaro National Park, máte k dispozici různá možnosti ubytování. Nejlepší a nejkomfortnější variantou je pobyt v některém z hotelů či resortů, které se nacházejí v okolí parku.

Pokud upřednostňujete přírodní prostředí a strávit noc v přírodě, park nabízí ubytování v kempech. Ke vstupu do parku patří také chatky s privátními sociálními zařízeními a postelemi v kempech.

Ubytování v kempech v Tolanaro National Park je velmi oblíbené mezi turisty, kteří chtějí zažít přírodu a divočinu Madagaskaru naplno. Všechny chatky jsou vybavené postelemi a některé z nich mají také kuchyňské zařízení.

Park nabízí také možnost spát ve vlastním stanu. V tomto případě se doporučuje mít sebou vše nezbytné – stan, spacák, karimatku a další vybavení, které Vám umožní strávit příjemnou noc v přírodě.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v hotelu či v kempu, pobyt v Tolanaro National Park je nezapomenutelným zážitkem, na který nezapomenete. Rozhodně se jedná o nejlepší způsob, jak ochutnat krásy Madagaskaru a prozkoumat jeho jedinečnou flóru a faunu.


Počasí Madagaskar Tolanaro National Park


Madagaskar je jednou z největších ostrovních zemí na světě, ležící na jihovýchodě Afriky. Tato země je známá svou jedinečnou flórou a faunou, která se vyvíjela odděleně od ostatních částí světa. Madagaskar je domovem mnoha endemických druhů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě.

Jeden z nejznámějších parků na Madagaskaru je Tolanaro National Park, nacházející se na jihovýchodě ostrova. Tento park je pojmenován po nedalekém přístavním městě Tôlanaro, které je také známé jako Fort Dauphin. Tolanaro National Park je velmi populární turistickou atrakcí díky své rozmanité biodiverzitě a zachované přírodě.

Madagaskar patří mezi tzv. tropy, což znamená, že zde panuje teplé a vlhké tropické podnebí. Vzhledem k tomu, že se Tolanaro National Park nachází na pobřeží, je ovlivňován oceánskými proudy, což má za následek mírnější klima ve srovnání s vnitrozemím Madagaskaru. Tento park je také známý svými dešťovými pralesy, které jsou důležitým zdrojem vody pro celou oblast.

Průměrná teplota v Tolanaro National Park se pohybuje od 20°C do 30°C v průběhu celého roku. Nejteplejší období nastává od listopadu do dubna, kdy teploty mohou dosahovat až 35°C. Období od května do října je mírnější, s průměrnou teplotou kolem 25°C. I přes relativně mírné teploty v tomto období je vhodné si vzít lehčí oblečení a ochranný sprej proti hmyzu, protože park je obýván různými druhy komárů a ostatních hmyzích tvorů.

Co se týče srážek, Tolanaro National Park patří k oblastem s výrazným rozdílem ve srážkovém režimu během roku. Největší množství srážek falleje v období od listopadu do března, kdy je zde období dešťů. V některých místech parku mohou průměrné srážky dosahovat až 2000 mm ročně. Naopak období od května do října je sušší a srážky jsou podstatně nižší.

Pokud plánujete návštěvu Tolanaro National Park, vhodnou dobu z hlediska počasí je období od května do října, kdy je příjemnější teplota a menší riziko dešťů. Je však důležité mít na paměti, že klimatické podmínky se mohou lišit a není možné předpovědět přesně, jaké počasí člověka při návštěvě parku potká.

Celkově vzato, Tolanaro National Park je fascinující lokalita s bohatou biodiverzitou a jedinečným ekosystémem. Od divokých dešťových pralesů po krásné pláže a útesy, tento park nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky. Bez ohledu na počasí je návštěva Tolanaro National Park zážitkem, který si každý cestovatel na Madagaskaru určitě zamiluje.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách