Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Laos Wat Xieng Thong

Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Wat Xieng Thong


1. Jaká je historie chrámu Wat Xieng Thong?
Odpověď: Chrám Wat Xieng Thong byl postaven v roce 1560 a sloužil jako důležité sídlo pro královskou rodinu. Byl také důležitým centrem pro buddhistické učení a praktiky.

2. Kde se chrám nachází?
Odpověď: Chrám Wat Xieng Thong se nachází v historickém centru města Luang Prabang v Laosu.

3. Co stojí za názvem "Wat Xieng Thong"?
Odpověď: Název chrámu Wat Xieng Thong znamená "chrám zlatého města" nebo "chrám květinového lesa".

4. Jaké jsou hlavní atrakce v chrámu Wat Xieng Thong?
Odpověď: Hlavní atrakce chrámu Wat Xieng Thong zahrnují krásné zlaté nápisy a ikony, výpisy z buddhistických textů a nádhernou architekturu chrámu.

5. Jak se dostat do chrámu Wat Xieng Thong?
Odpověď: Chrám Wat Xieng Thong je snadno dosažitelný pěšky z většiny míst v historickém centru Luang Prabangu. Také se dá dojet taxíkem nebo tuk-tukem.


Ubytování Laos Wat Xieng Thong


Wat Xieng Thong je jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Laosu. Nachází se ve městě Luang Prabang, které je hlavním městem stejnojmenné provincie. Tento chrám je jedním z hlavních turistických atrakcí regionu a láká návštěvníky svou nádhernou architekturou a historickým významem.

Wat Xieng Thong byl postaven v roce 1560 za vlády krále Setthathiratha. Jeho původní název byl "Wat Li Chiang Thong", což znamená "Chrám zlaceného města". Název odkazuje na legendu, která tvrdí, že při výstavbě chrámu bylo nalezeno zlaté obranné zrcadlo, které bylo používáno ke zlepšení obrany města.

Architektura Wat Xieng Thong je typickým příkladem laoského buddhistického umění. Chrám je známý svými zdobenými dřevěnými sloupy, jemně vyřezávanými dveřmi a okny a nádhernými mozaikovými ornamenty. Vnější stěny chrámu jsou pokryty freskami, které zobrazují scény z buddhistických příběhů a historie regionu. Návštěvníci mohou prozkoumat chrám a obdivovat jeho krásu, ale je důležité respektovat místo jako svaté místo a dodržovat příslušný oděv a chování.

Uvnitř chrámu se nachází mnoho vzácných obrazů, soch a dalších buddhistických artefaktů. Nejvýznamnější z nich je obraz Buddhy zobrazující osvícenou postavu se stříbrnou korunu. Tento obraz je jedním z nejctěnějších v celém Laosu a je považován za symbol Wat Xieng Thong.

Wat Xieng Thong je také místem několika významných buddhistických ceremonií a oslav, které se konají během roku. Turisté mají šanci se zúčastnit těchto oslav a získat zážitek z bohaté laoské kultury a náboženských tradic.

Laos je populární turistickou destinací díky své nádherné přírodě, bohaté historii a eklektické kultuře. Wat Xieng Thong je jedním z mnoha důvodů, proč turisté volí návštěvu tohoto úžasného zeměpisného cíle. Ubytování v Laosu je snadno dostupné a existuje mnoho možností, jak se ubytovat ve městě Luang Prabang, včetně hotelů, penzionů a hostels.

Cestování do Laosu a návštěva chrámů, jako je Wat Xieng Thong, je zážitkem, který potěší vaše smysly a obohatí vaše poznání o buddhismu a laoské kultuře. Při návštěvě památek si pamatujte na to, že jste v posvátném prostoru a chovejte se s respektem a úctou ke kultuře a tradicím této země.


Počasí Laos Wat Xieng Thong


Wat Xieng Thong je buddhistický chrám nacházející se ve městě Luang Prabang, které se nachází v Laosu. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších náboženských památek v zemi.

Kromě svého historického a náboženského významu je Wat Xieng Thong také známý svou nádhernou architekturou a uměleckými díly. Chrám byl postaven během 16. století a její stavba trvala několik desetiletí. Je známo, že její konstrukce byla financována královskou rodinou až do 20. století. Budova je známá svými výřezy, vyřezávanými dveřmi a sloupy, stejně jako zlatými a černými ozdobami.

Pokud jde o počasí v okolí Wat Xieng Thong, Laos má tropické podnebí s obdobím dešťů a sucha. Období dešťů trvá od května do října, kdy se v regionu vyskytují vyšší srážky a nižší teploty. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia během dne a kolem 20 stupňů Celsia v noci.

Nicméně, i když je období dešťů, kdy se nachází Wat Xieng Thong, všeobecně může být stále příjemná doba, aby navštívili turisté. Deště jsou často krátkodobé a dochází v podobě bouřek večer. Dešťové lesy v okolí chrámu se v této době stávají živými zelenými oázami, které hostí bohatou flóru a faunu. To může přinést další kouzlo a krásu návštěvníkům, kteří jsou ochotni zažít tyto tropické dešťové lesy.

Naopak období sucha (od listopadu do dubna) je charakterizováno teplejším počasím s vysokými teplotami přesahujícími 35 stupňů Celsia. Turisté, kteří navštíví chrám během tohoto období, by měli být připraveni na horké a suché počasí a měli by mít s sebou dostatek vody a ochranné přípravky proti slunci.

Wat Xieng Thong je proto místem, které může být navštíveno téměř po celý rok. Ať už se jedná o dešťové období s bohatou zelenou krajinou a tropickými dešťovými lesy nebo o období sucha s teplem a slunečním svitem, návštěva tohoto krásného chrámu určitě přinese návštěvníkům jedinečné zážitky a poznání laoské kultury a historie.


Dovolená Laos Wat Xieng Thong


Laos je malá země v jihovýchodní Asii, která nabízí úžasná místa pro dovolenou. Jedním z nejkrásnějších míst v Laosu je město Luang Prabang, které je domovem mnoha starobylých chrámů a klášterů. Jedním z nejimpozantnějších z nich je chrám Wat Xieng Thong.

Wat Xieng Thong se nachází na břehu řeky Mekong v Luang Prabangu a patří mezi nejvýznamnější chrámy v Laosu. Byl postaven v roce 1560 za vlády krále Setthathira a sloužil jako důležitá duchovní a kulturní centrum. Královská zahrada obklopující chrám byla místem, kde se konala řada královských ceremonií a slavností.

Wat Xieng Thong je známý pro svou neuvěřitelnou architekturu a uměleckou práci. Chrám je zdoben množstvím zlatých, stříbrných a červených dekorativních prvků, které jsou ručně řezány a zasazeny do celkového designu. Je také známý pro své masivní dřevěné sloupy s vyřezávanými detaily.

Další zajímavostí tohoto chrámu je třípatrový pagoda, která ukrývá bohatou kolekci Buddhových soch a krásně zdobený trůnový sál, který kdysi sloužil královským rodinám během ceremonií. Kromě toho chrám ukrývá rozsáhlý park s jezírky, stupni, fontánami a dalšími dekoračními prvky, které doplňují celkovou atmosféru místa.

Wat Xieng Thong je dnes stále aktivním buddhistickým chrámem a turisté, kteří chrám navštíví, se mohou účastnit tradičních buddhistických ceremonií a meditací. Mnoho turistů také raději prochází okolím chrámu, kde najdou řadu tradičních trhů a obchodů s místním zbožím.

Kromě prohlídky chrámu Wat Xieng Thong mohou turisté v Luang Prabangu objevovat další zajímavá místa, jako je chrám Wat Mai, Klášter Buddha Park nebo řeka Mekong. Město je také známé pro svůj autentický a tradiční způsob života, který lze vidět v místních obydlích a komunitách.

Celkově řečeno, návštěva chrámu Wat Xieng Thong v Laosu je jedinečný zážitek, který láká turisty z celého světa. Kromě návštěvy chrámu si turisté mohou užívat krásu Luang Prabangu a objevovat tuto malou zemi v jihovýchodní Asii.


Letenka Laos Wat Xieng Thong


Wat Xieng Thong je nádherný buddhistický chrám, který se nachází v hlavním městě Laosu, Vientianu. Tento chrám je jednou z nejvýznamnějších historických a kulturních památek v zemi a návštěva tohoto svatého místa je vždy nezapomenutelným zážitkem.

Wat Xieng Thong, což znamená "chrám zlatého města", byl postaven v roce 1560 za vlády krále Setthathiratha. Chrám byl postaven na strategickém místě, blízko řeky Mekong, a stal se důležitým politickým a náboženským centrem. Od té doby prošel mnoha rekonstrukcemi a renovacemi, aby si udržel svou krásu a původní architekturu.

Při příchodu k Wat Xieng Thong budete nadšeni jeho impozantními dřevěnými strukturami, které jsou bohatě zdobené zlatými a červenými barvami. Hlavní chrám, zvaný Sim, je vybudován ve stylu laoština–lankhonské architektury a zdobí ho nádherné mozaiky z barevného skla, které tvoří symbolické vyobrazení buddhistických příběhů a motivů.

Další zajímavou částí chrámu je nádherná stavba zvaná Hor Tai Luang, která sloužila jako konferenční síň a byla používána pro důležité státní ceremonie a rituály. Tato stavba je zdobena vzácnými freskami, které vyprávějí starobylé příběhy, a kolem ní najdete mnoho pohřebních vozu, které jsou pohřebními vozidly používanými při pohřbech králů a významných členů královské rodiny.

V areálu chrámu Wat Xieng Thong se také nachází několik menších pavilonů a stup, které nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu a město Vientiane. Návštěvníci se mohou procházet po úzkých chodbách chrámu a obdivovat jeho architekturu a pečlivě zpracované umělecké dílo.

Wat Xieng Thong je také důležitým místem pro buddhistické vyznavače, kteří sem přicházejí modlit se a meditovat. V chrámu jsou často pořádány ceremonie a obřady, které přitahují mnoho věřících z celého Laosu i ze zahraničí.

Pokud se chystáte navštívit Laos, nezapomeňte zařadit Wat Xieng Thong do svého itineráře. Tento chrám je důležitou součástí laoského kulturního dědictví a jeho krása a spiritualita vás určitě okouzlí. Pamatujte však, že je nutné respektovat místo jako svaté a dodržovat pravidla a omezení stanovené ochranou chrámu.

Vyzkoušejte si vyhledat dostupné letenky do Laosu a zažijte magickou atmosféru Wat Xieng Thong na vlastní kůži. Vaše cesta bude plná kouzla a duchovní energie tohoto historického místa.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách