Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Laos Nam Ngum Lake

Počasí Laos Nam Ngum Lake


Laos je jednou z nejméně rozvinutých zemí jihovýchodní Asie, ale svou krásou a půvabem dokáže překvapit i návštěvníky z vyspělejších zemí. Jedním z příkladů takových krás je oblast kolem Nam Ngum Lake - čarovného jezera, které se sice nachází v blízkosti hlavního města Vientiane, ale svým vzhledem působí jako zcela jiný svět.

Počasí v oblasti Nam Ngum Lake

Pokud chcete v oblasti Nam Ngum Lake využít solární energii, musíte započítat deštivé období, které trvá od května do září. V této době může být návštěva oblasti namáhavá kvůli občasným záplavám a rozbahněným cestám. V období sucha, které začíná v listopadu a končí v březnu, je však oblast ideální pro cestování a využití solární energie.

Nam Ngum Lake je obzvláště populární u turistů, kteří se zajímají o vodní sporty, jako je windsurfing a rybolov. V oblasti je mnoho lodí, které jsou k dispozici pro přepravu turistů a k pronájmu pro vodní sporty. Kromě toho je oblast plná skal a hor, což umožňuje pohodlné turistické výlety a horolezecké výpravy.

Zkušenosti návštěvníků

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Nam Ngum Lake, často popisují nádhernou atmosféru a krásnou přírodu oblasti. Hassan, turista z Maroka, řekl: "Bylo to jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy navštívil. Jezero bylo klidné, krystalicky průzračné a plné ryb. Viděl jsem krásné krajiny a byl jsem okouzlen zvukem ptáků a dalších zvířat."

Navzdory tomu, že oblast Nam Ngum Lake je méně známá než jiné turistické atrakce v Laose, její krása a klid dokážou zaujmout i ty nejnáročnější návštěvníky. V oblasti je mnoho krásných a pohodlných ubytovacích kapacit, kde si můžete užít krásy a klid této oblasti. Ať už hledáte adrenalinové sporty, klidné výlety nebo útěku od města, určitě najdete způsob, jak si užít tuto krásnou a nezapomenutelnou oblast.


Ubytování Laos Nam Ngum Lake


Laos Nam Ngum Lake je krásné a malebné místo, které se ve stoupající míře stává oblíbeným cílem turistů i místního obyvatelstva. Láká na něj malebná scenérie, bohatý ekosystém a příležitosti k rekreaci i odpočinku. Aby však pobyt v tomto kraji plně vyhovoval očekáváním návštěvníků, je důležité zvolit správné ubytování.

V okolí Nam Ngum Lake najdeme řadu hotelů, apartmánů či resortů, které se liší nejen svými cenami, ale i službami a vybavením. Zpravidla však platí, že kvalita ubytování je na velmi dobré úrovni a umožňuje pohodlný a bezproblémový pobyt. Ve většině hotelů a resortů jsou k dispozici nejen pokoje, ale také plavební zařízení, wellness centra, bazény a další aktivity, umožňující odpočinek a zároveň aktivní trávení volného času.

Mezi nejznámější a nejvyhledávanější ubytování v oblasti Nam Ngum Lake patří například resort Villa Nam Song, The Vang Vieng Boutique Hotel či Waterfall Resort. Tyto lokality se pyšní nejen nádherným prostředím, ale také maximálním komfortem a výborným personálem. Ovšem i méně známé hotely v okolí dokážou nabídnout velmi kvalitní služby a ubytování, nicméně za dostupnější ceny.

Při vybírání ubytování tedy záleží především na preferencích a finančních možnostech jednotlivých turistů. Pro náročnější klientelu jsou určeny především luxusnější resorty a hotely, pro rodiny s dětmi pak ubytování s vlastním kuchyňským koutem, které nabízí větší možnosti vlastního stravování.

Ubytování v oblasti Nam Ngum Lake je tedy privilegiem. Dostupné pro každého, kdo touží po spojení krásné scenérie s komfortem a pohodlím. Je to ideální místo pro rekreační dovolenou, pro podnikání výletů a cestování. Při výběru ubytování je nutné být opatrní pouze na to, abychom si zvolili takový hotel, který splní naše požadavky a zároveň nebude přetěžovat náš rozpočet.


Letenka Laos Nam Ngum Lake


Nam Ngum Lake je jedním z nejkrásnějších míst v Laosu, které stojí za to navštívit. Tento umělý jezero se nachází asi 90 km severovýchodně od hlavního města Vientiane a je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu a řadu aktivit.

Nam Ngum Lake bylo vytvořeno v roce 1971 vybudováním přehrady na řece Nam Ngum. Šířka jezera je přibližně 250 km² a jeho úroveň naplnění až 100 metrů. Nemusíme ani zdůrazňovat, že jezero je obklopeno nádhernou krajinou, zahrnující stovky ostrůvků a malebné hory.

Jezero je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Můžete se pokochat jízdou lodí po jezeře, plachtěním, rybařením, vodním lyžováním a dokonce i potápěním. Potápěči zde najdou úžasnou podvodní flóru a faunu. Pro ty, kteří jsou trochu dobrodružní, existuje také možnost skákat z nedalekých skal do jezera.

Pokud preferujete souš, klidný výlet na kole nebo pěší turistiku po okolních horách vám poskytne úchvatný pohled na panoráma jezera a okolní krajiny. Můžete také navštívit několik malých vesnic, které se nacházejí v okolí jezera, a poznat autentický život místních obyvatel.

Kromě zábavy na jezeře si můžete také projít okolními lesy a objevit pestrou faunu a flóru. Existuje mnoho pěších stezek, které vás zavedou do srdce divočiny Laosu. Můžete zde obdivovat mnoho endemických druhů rostlin, jako jsou orchideje, nebo zahlédnout vzácná zvířata, jako je tygr nebo slon Asijský.

Pokud přemýšlíte, kdy je ten nejlepší čas na návštěvu Nam Ngum Lake, doporučuje se přijet během období sucha, které zpravidla trvá od listopadu do května. V tomto období jezero nabízí nejlepší podmínky pro koupání a vodní sporty.

Pokud se chystáte navštívit Laos, nezapomeňte zařadit Nam Ngum Lake do svého plánu. Toto nádherné místo nabízí opravdový únik od rušného městského života a nabízí mnoho příležitostí k odpočinku a relaxaci v přírodě. Navíc si můžete vychutnat autentický laoský život a poznat místní kulturu a tradice.


Dovolená Laos Nam Ngum Lake


Nam Ngum Lake je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Laosu. Nachází se v centre země, asi 90 kilometrů severovýchodně od hlavního města Vientiane. Tento velký přehradní jezero je obklopené nádhernou přírodou a nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek.

Nam Ngum Lake je vytvořené přehradou na řece Nam Ngum. V roce 1971 byla dokončena stavba přehrady a od té doby jezero slouží jako vodní rezervoár, který zásobuje elektřinou i vodou okolní oblasti. Díky svému impozantnímu rozložení, která činí asi 380 kilometrů čtverečních, je jezero ideálním místem pro vodní aktivity, jako je plavba loďkou, rybaření, plavání, windsurfing a jetski.

K dispozici je mnoho pláží a rekreačních zařízení po celém jezeře, které nabízejí ubytování ve stylových bungalovech s výhledem na jezero. Mnoho turistů si užívá relaxaci na pláži, slunění a koupání. Plavba loďkou je další oblíbená aktivita, která umožňuje návštěvníkům objevovat okolní ostrůvky a malebná místa. Můžete si pronajmout motorový člun nebo si zapůjčit kánoe, aby jste si prohlédli jezero a jeho okolí zblízka.

Jezero je také rájem pro rybáře. Můžete se pokusit přilákat štiky, kapry nebo labeťáky chycením prutu a rybařením z břehu nebo z člunu. Pokud máte štěstí, můžete ulovit dobrodiní a nechat si ji připravit v některé z restaurací na břehu jezera, které nabízejí čerstvé ryby a další speciality laoské kuchyně.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové sporty, je Na Ngum Lake také skvělým místem pro windsurfing a jetski. Vodní sportovci mohou pronajmout vybavení a využívat příznivé větrné podmínky a otevřené prostory jezera.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete se vydat na výlet a prozkoumat okolní pohoří a vesnice, které leží poblíž jezera. Zde se můžete setkat s místními etnickými menšinami a vidět jejich tradiční životní styl. Můžete se také vydat na krátkou túru až k vodopádům, které se nacházejí v této oblasti.

Celkově vzato, dovolená u Nam Ngum Lake je perfektním únikem do přírody a nabízí mnoho zábavných a relaxačních aktivit pro všechny věkové skupiny. Bez ohledu na to, zda si chcete odpočinout na pláži, aktivně trávit čas na vodě, nebo prozkoumávat okolní krajinu, Nam Ngum Lake je ideálním místem pro vaši dovolenou v Laosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Nam Ngum Lake


1. Kde se nachází Laos Nam Ngum Lake?
- Laos Nam Ngum Lake se nachází v Laosu, asi 60 km severně od hlavního města Vientiane.

2. Jak se dostanu k Laos Nam Ngum Lake?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k jezeru Laos Nam Ngum, je autobusem z Vientiane. Cesta trvá přibližně 1 až 2 hodiny.

3. Jaké aktivity mohu provádět na Laos Nam Ngum Lake?
- Na jezeře Laos Nam Ngum je populární provozování vodních sportů, jako je jízda na vodním skútru, kajakování nebo jachting. Můžete také navštívit několik malých ostrovů a vesnic v okolí jezera.

4. Kde mohu najít ubytování v blízkosti jezera Laos Nam Ngum?
- V blízkosti jezera Laos Nam Ngum jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a bungalovů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě jezera Laos Nam Ngum?
- Nejlepší doba k návštěvě jezera Laos Nam Ngum je v období sucha, od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a průměrné srážky jsou nejnižší.

6. Existují nějaké památky nebo atrakce v okolí jezera Laos Nam Ngum?
- Ano, poblíž jezera se nachází několik zajímavých památek a atrakcí. Patří sem například Buddha Park, který je plný soch buddhistických božstev, nebo jeskyně Tham Pa Fa, ve které najdete množství stalaktitů a stalagmitů.

7. Můžu si pronajmout loď na jezeře Laos Nam Ngum?
- Ano, je možné si pronajmout loď na jezeře Laos Nam Ngum. V blízkosti jezera najdete několik půjčoven lodí, které nabízejí různé typy lodí, včetně motorových lodí a plachetnic.

8. Jaká je hloubka jezera Laos Nam Ngum?
- Průměrná hloubka jezera Laos Nam Ngum je asi 32 metrů, ale může dosáhnout i hloubky až 80 metrů.

9. Můžu se ve jezeře Laos Nam Ngum koupat?
- Ano, je možné se ve jezeře Laos Nam Ngum koupat. Voda je relativně čistá a teplá, ačkoli je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, zejména pokud nejste zkušený plavec.

10. Jaký je vstupní poplatek na jezero Laos Nam Ngum?
- Pro vstup na jezero Laos Nam Ngum je účtován vstupní poplatek ve výši 10 000 kipů (asi 1 USD) na osobu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách