Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kuba Las Terrazas

Ubytování Kuba Las Terrazas


Kuba je krásná země, plná unikátních kulturních tradic a překrásných přírodních zdrojů. K této atmosféře se dokonale hodí i rozmanité nabídky ubytování – mezi nimi vyniká zejména Las Terrazas, malebné městečko, které se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Havana.

Pokud tedy hledáte skvělé ubytování na Kube s překrásným výhledem na okolní přírodu a zároveň chcete zažít jedinečnou atmosféru, určitě se zaměřte na Las Terrazas.

Co vlastně Las Terrazas je?

Las Terrazas je jedno z nejkrásnějších míst na Kube. Toto malebné městečko se nachází v oblasti Pinar del Río, v západní části ostrova. Las Terrazas bylo založeno v roce 1968 a řadí se k jedné z nejzářivějších hvězd dlouhodobého projektu zalesňování na Kubě. V současnosti zde žije necelých 1000 obyvatel.

Co se týče turistické nabídky, můžete zde navštívit množství zábavných míst a aktivit, například San Juan River, s překrásnou horskou krajinou a řekou, na které si můžete zapůjčit kajak a mořskou výletu. Návštěvníci mohou také navštívit EcoMuseo, které ukazuje vliv místního zalesňování na ekosystémy Kuby, enjoy running a také obdivovat okolní přírodu.

Jaké možnosti ubytování Las Terrazas nabízí?

Las Terrazas nabízí velké množství různých typů ubytování. Od levných hostels až po luxusní villas nabízející klimatizaci, soukromé koupelny a krásné terasy s výhledem na okolní krajinu. Můžete se také ubytovat přímo v národním parku, kde se můžete těšit z jedinečné přírody.

V průměru se ceny pohybují okolo 25-50 dolarů za noc za jednodušší ubytování (na firemní ceny nebylo prozatím přijatá odpověď).

Co se týče jídla, Las Terrazas nabízí několik různých možností stravování. Můžete ochutnat typickou kubánskou kuchyni a vychutnat si překrásný výhled z teras, kde najdete různé restaurace a kavárny.

Ve spodní části města můžete ochutnat lahodné kubánské kafíčko, café con leche, či café cubano, čili velmi silné espresso s cukrem, bez kterého si Kuba nedokáže svůj den ani představit.

Nákupy v Las Terrazas

Las Terrazas je především krásné přírodovědné centrum, což znamená, že zde rozhodně nenajdete nádherné butiky a výklady. Maximálně menší tržnice a obchůdky, kde si můžete zakoupit potraviny či drobnosti.

Doporučujeme však využít možnost nákupů v okolí města, kde najdete větší obchody a souveniři nabízející čerstvé plody moře a ryby stejně tak jako některá tradiční umělecká díla, např. keramiku, košíčky, krajky, vyklepky nebo pozoruhodné klobouky.

Konečné hodnocení

Celkově můžeme ubytování v Las Terrazas na Kubě velmi doporučit. Kromě krásné přírody a skvělého klimatu zde najdete i velmi zajímavou kulturu a historii.

Doporučujeme tuto lokalitu navštívit v průběhu vaší cesty po Kubě, a pokud hledáte ideální místo pro relaxaci a zároveňhlavní základnu pro objevování západní části země, určitě vám Las Terrazas nebude s úspěchem chybět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Las Terrazas


1) Jak se dostat na Kubu Las Terrazas?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Kubu Las Terrazas, je letecky do letiště Havana a poté pokračovat po silnici z Havany směrem Pinar del Rio. Las Terrazas je vzdálené přibližně 60 km západně od Havany.

2) Jaké aktivity a atrakce nabízí Las Terrazas?
Odpověď: Las Terrazas je známé svými krásnými přírodními scenériemi, a proto zde můžete podniknout různé aktivity, jako je pěší turistika, jízda na koni, vodní sporty a pozorování ptáků. Mezi nejznámější atrakce patří navštívení Orquideario, ruiny kávové plantáže Moka a návštěva slavného San Juan koupaliště.

3) Kde se dá ubytovat v Las Terrazas?
Odpověď: V Las Terrazas najdete několik možností ubytování, včetně hotelů, hostinců a rekreačních domů. Nejpopulárnější možností ubytování v Las Terrazas je Moka hotel, který nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

4) Jaké jsou ceny v Las Terrazas?
Odpověď: Ceny v Las Terrazas se liší v závislosti na typu aktivity nebo atrakce. Obecně je Kuba známá jako dostupná destinace a Las Terrazas není výjimkou. Můžete si například vychutnat levné jídlo a pití v místních restauracích nebo si pronajmout levný apartmán nebo pokoj.

5) Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Las Terrazas?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Las Terrazas je v období mezi prosincem a dubnem, kdy je počasí slunečné a příjemné. Během těchto měsíců je také nižší pravděpodobnost dešťových srážek. Je však důležité si uvědomit, že Las Terrazas je krásným místem k návštěvě po celý rok a každá roční doba má své vlastní kouzlo.

6) Je v Las Terrazas možné vidět místní flóru a faunu?
Odpověď: Ano, Las Terrazas je bohaté na místní flóru a faunu. Můžete si vychutnat krásné rostliny a stromy, jako je mahagon, a také mnoho druhů ptáků, jako je kolibri a káňata. Pokud máte štěstí, můžete také zahlédnout endemické druhy, jako je kubánský tocororo nebo kubánská holubice.


Dovolená Kuba Las Terrazas


Las Terrazas je malebné přírodní údolí na Kubě, které se nachází asi 45 km západně od Havany. Tato oblast se stala jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Kubě díky svému bohatému přírodnímu a kulturnímu dědictví.

Las Terrazas byly původně zřízeny jako osada pro zaměstnance místní plantáže kávy a přána. V roce 1968 byl však celý region přeměněn na ekologickou vesnici, která se zaměřuje na udržitelnost a ochranu přírody. Dnes je Las Terrazas plný nefalšovaného kubánského venkova a srdce místní komunity.

Hlavní atrakcí Las Terrazas je přírodní rezervace s nádhernými kaskádovitými vodopády, jezery a horami. Návštěvníci mohou prozkoumat oblast pěší turistikou nebo si pronajmout kolo a projet se po malebných cestách. Rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, včetně krysy Hutie a drobita přilbice.

Dalším zajímavým místem na Las Terrazas je komunitní projekt Biosférické rezervace Sierra del Rosario. Tento projekt se zaměřuje na udržitelnost a ekologický rozvoj a zahrnuje mnoho kulturních a uměleckých aktivit. Několik umělců a řemeslných dílen má své ateliéry v této oblasti, a turisté mají šanci vidět je při práci a dokonce si koupit jejich originální díla.

Pokud se rozhodnete zůstat na Las Terrazas na několik dní, můžete si pronajmout ubytování v ekologicky šetrných chatách, které jsou součástí komunity. Tyto chaty nabízí komfortní a příjemné prostředí s krásným výhledem do přírody. Můžete si také vychutnat tradiční kubánské pokrmy v místních restauracích, které nabízejí čerstvé a organické suroviny.

Las Terrazas je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v prostředí krásné přírody. Zde si můžete oddychnout od rušného města a prožít autentický kubánský venkovský život. Kromě toho, tím, že navštívíte Las Terrazas, pomáháte podpořit ekologický rozvoj a udržitelnost na Kubě.

Pokud se chystáte na dovolenou na Kubě, určitě byste měli zvážit návštěvu Las Terrazas. Toto malebné údolí nabízí unikátní kombinaci krásné přírody, kultury a udržitelného rozvoje. Během vaší návštěvy si nezapomeňte vychutnat krásu přírody, podpořit místní komunitu a vychutnat si autentickou kubánskou atmosféru.


Počasí Kuba Las Terrazas


Kuba, známá svým tropickým podnebím a nádhernými plážemi, nabízí také několik unikátních lokalit, které stojí za návštěvu. Jednou z těchto míst je Las Terrazas, malebné ekologické městečko ležící v Západní Kubě. Jeho přírodní a kulturní bohatství je doplněno zcela výjimečným počasím, které je pro tuto oblast typické.

Las Terrazas se nachází v provincii Artemisa, zhruba 70 kilometrů od největšího kubánského města Havaně. Město vzniklo v roce 1971 jako reakce na devastaci způsobenou odlesňováním, kdy byly zdejší kopce zbaveny svého přirozeného pokryvu. Díky úsilí místních obyvatel a vědců byly vytvořeny terasy pro obnovu části lesa a vytvořeno ekologicky udržitelné městečko, které dnes představuje jedinečnou turistickou destinaci.

Pokud jde o počasí, Las Terrazas patří k oblastem s mírným tropickým klimatem. Teploty se zde pohybují v průměru mezi 20 a 30 stupni Celsia po celý rok. Období od listopadu do dubna je nejsušší a také nejchladnější, kdy průměrné teploty kolísají kolem 20 stupňů Celsia. Toto je také nejvhodnější období pro turistickou návštěvu, neboť teploty nejsou příliš horké a srážek je minimálně.

Od května do září je na Kube období dešťů, které může přinést občasné bouřky a vyšší teploty. Průměrné teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia a srážek je více než obvykle. Tato doba je však také velmi atraktivní pro návštěvníky, neboť s sebou přináší svěží zelené tóny přírody a kvetoucí flóru.

Díky své poloze v horách Sierra del Rosario, je Las Terrazas také mírně chladnější než okolní oblasti. Tento fakt zajišťuje příjemné prostředí pro turisty, kteří si chtějí užít horských procházek a aktivit v přírodě. Krásy místní přírody a ekologie jsou v současné době chráněny jako biosférická rezervace UNESCO.

Las Terrazas nabízí mnoho aktivit nejen pro milovníky přírody, ale také kultury, historie a umění. Návštěvníci se mohou kochat nádhernými vodopády, toulky po lesních stezkách, návštěvou ekologické farmy a také ochutnat tradiční kubánskou kuchyni. Místní obyvatelé jsou vstřícní a věnují se ochraně a udržitelnému rozvoji svého kraje.

Takže pokud plánujete cestu na Kubu a máte rádi kombinaci jedinečné přírody, kultury a malebného počasí, Las Terrazas by mělo být na vašem seznamu must-see. Uvidíte, že se zamilujete do tohoto magického místa a budete se sem rádi vracet.


Letenka Kuba Las Terrazas


Kuba je ostrov známý svými krásnými plážemi, tropickým klimatem a bohatou kulturou. Nicméně, ven z hlavního města Havaně, existuje mnoho skrytých pokladů, které stojí za objevování. Jedním z takových skvostů je Las Terrazas.

Las Terrazas je malá vesnice nacházející se v Zapatačtí přírodním parku, který se nachází zhruba 70km západně od Havany na západním pobřeží Kuby. Oblast je známá svou rozmanitou přírodou a krásnou krajinou. Jelikož se nachází v horském regionu, nabízí překrásné výhledy na okolní krajinu, zelené kopce a malé jezírka.

Letenka do Las Terrazas je zážitkem samotným. Po přistání v Havaně je třeba se vydat na cestu po pozemní cestě ze západu města. Cesta je plná malebných výhledů a po celou dobu budete cítit, jak se zbavujete každodenního shonu a vzdalujete se od civilizace. Až dorazíte do Las Terrazas, pocítíte únik do klidného, idylického ráje.

Las Terrazas bylo původně založeno jako ekologická oblast, která slouží jako model pro udržitelný rozvoj. Vesnice je známá svým zelenými terasovitými farmerskými poli, kde místní obyvatelé pěstují různé druhy plodin. Díky úsilí ve výběru přátelských k životnímu prostředí technologií a udržitelných zemědělských metod, se Las Terrazas stává výjimečnou destinací pro ty, kteří se zajímají o ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

Když navštívíte Las Terrazas, budete mít možnost ubytovat se v jednom z ekologických hotelů, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu a luxusní zařízení se zaměřením na udržitelnost a ochranu přírody. Můžete také vydat pomocí turistických tras a prozkoumat krásy přírodního parku Zapata. Zde můžete vidět mnoho druhů ptáků, vzácných rostlin a jedinečné prostředí.

Další atrakcí v Las Terrazas je blízkost jezera San Juan, které nabízí příležitosti k rybaření, plavání a vodním sportům. Měli byste také navštívit komunitní centrum, kde se konají různé kulturní a společenské akce. Zde můžete objevovat tradiční kubánskou hudbu, tance a řemeslné výrobky.

Letenka do Las Terrazas vám nabídne jedinečný a odlišný pohled na Kuby. Budete mít možnost zažít klidnou, odpočinkovou atmosféru, daleko od turistického ruchu a poznat nádhernou přírodu tohoto regionu. Ať už se zajímáte o ochranu životního prostředí, kulturní dědictví nebo jednoduše o odpočinek a relaxaci, Las Terrazas vám poskytne všechno, co potřebujete.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách