Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kuba Havana (hlavní město)

Dovolená Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je ostrovní země v Karibiku, která je známá svou bohatou historií, kulturou a nádhernými plážemi. Hlavní město Kuby, Havana, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na ostrově a láká návštěvníky z celého světa.

Havana je fascinující kombinací historie a moderny. Je to místo, kde se setkávají koloniální architektura, oldtimery a živá hudba. Ponořte se do atmosféry staré Havaně a procházejte se jejími úzkými uličkami, kde najdete nádherné budovy ve stylu španělské koloniální éry. Některé z nich jsou proměněny v muzea, galerie a restaurace, což je ideální způsob, jak objevit bohatou kulturní historii Kuby.

Navštivte náměstí Plaza de la Catedral, které je domovem imponující katedrály Havana, nebo se procházejte po slavné ulici Malecón, která se táhne podél mořského pobřeží. Tato ikonická promenáda nabízí nádherný výhled na oceán a je vyhledávaným místem pro procházky a setkávání se s místními obyvateli.

Havana je také známá svou živou hudbou a tancem. Vstupte do jedné z mnoha hudebních hospod, nazvaných „casas de la música“, kde se můžete ponořit do rytmů salsy, rumba a dalších tradičních kubánských tanců. Pokud máte odvahu, můžete dokonce zkusit nějaké taneční kroky sami.

Věřte nebo ne, Havana je také domovem mnoha krásných pláží. Navštivte oblíbenou pláž Playa de Este, která se nachází jen pár kilometrů od centra města. Zde si můžete užívat slunečního záření, křišťálově čisté vody a jemného písku. Mnoho pláží nabízí také možnost provozovat vodní sporty, jako je šnorchlování nebo potápění, takže tam najdete zábavu pro všechny.

A co by to bylo za návštěvu Kuby bez ochutnávky místní kuchyně? V Havaně se budete moci vypořádat s tradičními kubánskými pokrmy, jako je ropa vieja (hovězí maso v omáčce), mořské plody a samozřejmě slavný kubánský sendvič, známý jako „Cubano“. Nezapomeňte také ochutnat místní rum nebo si dopřát osvěžující mojito, které je jedním z nejpopulárnějších kubánských nápojů.

Dovolená v Havane nabízí nezapomenutelný zážitek plný historie, kultury a zábavy. Od procházek po malebných uličkách staré Havany po relaxaci na pláži a tanci do rytmů salsy, Havana má co nabídnout pro každého. Pokud se chystáte navštívit Kuby, nezapomeňte začlenit Havana do svého itineráře a zažít všechno, co toto ohromující město má nabídnout.


Ubytování Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a jedinečnou kulturou. A hlavní město Havanna není výjimkou. Pokud plánujete navštívit Kubu, zastávka v Havaně je nevyhnutelná. Aby vaše cesta byla co nejpříjemnější, je důležité věnovat pozornost také ubytování. Havana nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele.

Havana je město plné historických památek, nádherné architektury a kouzelných ulic. Je tu však také rušné noční život, krásné pláže a bohatá kubánská kuchyně. Ať už chcete prozkoumat Staré Město nebo si užívat atmosféru Maleconu, budete potřebovat vhodné ubytování.

Pro ty, kteří si přejí prožít autentický zážitek, je ideální volbou pronájem soukromého pokoje nebo bytu, známých jako "casa particular". Tyto pokoje jsou zřízeny uvnitř nádherných koloniálních domů a mají speciální licenci k pronájmu turistům. Mnoho z nich je provozováno místními rodinami, které vám rády poskytnou rady a tipy, jak nejlépe využít pobyt v Havaně.

Další možností je vybrat si hotel. Havana nabízí širokou škálu hotelů různých kategorií, od luxusních resortů až po levnější možnosti. Hlavním a nejznámějším hotelem je Hotel Nacional de Cuba. Tento elegantní hotel na Maleconu navštívili již mnozí světoví vůdci a celebrity. Nabízí nádherné pokoje, bazény, lázně a několik restaurací s kubánskými specialitami.

Další možností jsou hostely. Havana má několik levných a příjemných hostels, které jsou ideální pro mladé cestovatele s omezeným rozpočtem. Hostely nabízí sdílené pokoje a fasilit, jako jsou kuchyňky, společenské místnosti a možnost seznámení s dalšími cestovateli.

Na výběr je také několik boutique hotelů, které vám poskytnou luxusní a intimní atmosféru. Tyto hotely často nabízejí menší počet pokojů a jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí dopřát trochu luxusu za přijatelnou cenu.

Při hledání ubytování v Havaně je důležité brát v úvahu také polohu. Staré Město a Malecon jsou oblíbenými lokalitami pro turisty. Staré Město je zapsáno na seznamu UNESCO a je plné historických památek a malebných uliček. Malecon je dlouhá pobřežní třída s nádherným výhledem na moře.

Ať už se rozhodnete pro casa particular, hotel nebo hostel, je důležité si rezervovat ubytování dopředu, až po příjezdu na Kubu může být velmi složité najít volné pokoje. Mějte na paměti také politiku ubytování na Kubě, která vyžaduje předložení platné rezervace ubytování na první dvě noci pobytu, aby jste dostali turistickou kartu.

Havana je fascinujícím městem plným historie a krásy. Dobře vybrané ubytování vám poskytne pohodlný a příjemný základ pro váš pobyt. Ať už se rozhodnete pro soukromý pokoj, hotel nebo hostel, zaručeně si užijete všechno, co Havana nabízí.


Letenka Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je země plná krásných pláží, zapadajícího slunce, tance a kultury. Ještě nedávno byla tato ostrovní země považována za nedostupnou destinaci, ale s rostoucí oblibou turismu se situace změnila. Dnes je Kuba cílem mnoha turistů a tím nejpopulárnějším městem na ostrově je Havana.

Havana je hlavní město Kuby a zároveň největší město v zemi. Nachází se na západním pobřeží ostrova a je známá svými barevnými domy v koloniálním stylu, kubánskými vozy a starými uličkami. Návštěvníci mohou objevovat Havanskou kulturu, vychutnávat si lahodné kubánské jídlo, poslouchat živou hudbu a tančit na tanečních párty.

Pokud hledáte levné letenky do Havaně, můžete nahlédnout do nabídky různých leteckých společností jako jsou Aeroflot, Air Europa nebo Air France. Cena letenky do Havanu se liší podle ročního období a turistické sezóny, ale obecně jsou letenky do Kuby cenově dostupné. Můžete si také porovnat ceny na různých letištích v okolí.

Než však rezervujete letenku do Havy, musíte se nejprve seznámit s vízovými požadavky pro návštěvu Kuby. Pro některé země stačí pouze pas, ale pro většinu zemí je nutné získat kubánské vízum. Vízum můžete získat prostřednictvím velvyslanectví nebo konzulátu Kuby ve vaší zemi. Víza jsou obvykle platná po dobu 30 dnů, ale můžete požádat o prodloužení pobytu na ostrově.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Havanu, určitě nebudete litovat. Toto krásné město nabízí spoustu aktivit a atrakcí, které vás okouzlí. Můžete navštívit Malecón, který je 8 kilometrů dlouhý, Havana Cathedral, Morro Castle a mnoho dalších společenských a kulturních památek. Pokud máte rádi rum, určitě nevynechejte návštěvu Havana Club Rum Museum.

Můžete také strávit čas objevováním lokální kultury, navštívit tradiční restaurace a vychutnat si kubánskou kuchyni, nebo si posedět v kavárnách a ochutnat kávu. Havana je město, které stojí za návštěvu a rozhodně nebudete litovat, že jste si zakoupili letenku právě sem.

Kuba je země plná překvapení a krás. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají exotiku a chce prožít autentický zážitek. Pokud plánujete svůj první výlet do Kuby, bude Havana skvělým místem pro začátek vašeho dobrodružství. Najděte si letenku, získejte vízum a nechte se unášet kubánskou atmosférou v srdci Havany.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Havana (hlavní město)


1. Co je to Kuba Havana?

Kuba Havana je hlavní město Kuby, nacházející se na západním pobřeží ostrova.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Havany?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Havany, je letecky přes mezinárodní letiště Josého Martího nebo lodí přes přístav přístav Havana.

3. Potřebuji vízum k návštěvě Havany?

Ano, k návštěvě Havany potřebujete vízum, které lze získat prostřednictvím kubánského konzulátu nebo cestovní agentury.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Havany?

Nejlepší doba na návštěvu Havany je v období od listopadu do dubna, kdy jsou teploty příjemné a sníží se pravděpodobnost dešťů.

5. Jaká je místní měna v Havane?

Místní měnou v Havane je kubánské peso (CUP) a kubánský konvertibilní peso (CUC).

6. Jaké jsou nejlepší památky v Havane?

Nejlepšími památkami v Havane jsou Malecón, staré město Havana, Plaza de la Revolución a El Morro.

7. Jaké jsou tradiční kubánské jídla v Havane?

Tradiční kubánská jídla v Havane zahrnují arroz con frijoles, ropa vieja, plátanos maduros a mojito.

8. Jaká jsou doporučená místa k nákupu v Havane?

Doporučená místa k nákupu v Havane jsou oblasti Vedado a Miramar, kde najdete nejvíce obchodů a nakupovacích center.

9. Je Havana bezpečná pro turisty?

Havana je považována za poměrně bezpečné místo pro turisty, avšak vždy byste měli být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

10. Kolik dní si mám plánovat na návštěvu Havany?

Ideální doba pro návštěvu Havany je 3-4 dny, aby si mohli dostatečně prohlédnout hlavní památky a okusit kubánskou kulturu.


Počasí Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je krásný karibský ostrov s dech beroucími plážemi, kulturovými památkami a živou atmosférou. Její hlavní město, Havana, není jen centrem kubánské kultury a historie, ale také má fascinující klima, které přitahuje turisty ze všech koutů světa.

Havana leží na západním pobřeží Kuby a je obklopena Karibským mořem. Díky své poloze má město typické tropické podnebí, s teplými a vlhkými lety a mírnými zimami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, ale v letních měsících mohou teploty stoupat až na 30 stupňů.

Letní období, které trvá od června do září, je nejteplejším a nejvlhčím obdobím v Havaně. Teploty mohou být velmi vysoké a doprovázené vysokou vlhkostí. To znamená, že turisté by měli být připraveni na horké počasí a doporučuje se, aby si vzali lehké oblečení a hydratovali se dostatečně, aby se vyhnuli přehřátí.

Na druhou stranu, zimní období v Havaně, které trvá od prosince do února, je mnohem příjemnější. Teploty klesají na přibližně 20 stupňů Celsia a vlhkost se snižuje. To je ideální čas pro procházky po nábřeží Malecón, kdy se turisté mohou vyhnout horkým letním teplotám.

Co se týče srážek, deštivé období v Havaně nastává od května do října, kdy pršky jsou častější. Nicméně, déšť obvykle nevydrží dlouho a slunce se brzy vrátí na oblohu. Jediným problémem jsou občasné tropické bouře nebo dokonce hurikány, které se mohou vyskytnout na konci léta nebo na podzim. Při plánování návštěvy Havanu je proto důležité sledovat předpověď počasí a informace o možných tropických bouřích.

Havana je město plné kulturních festivalů a akcí, které se konají po celý rok. Turisté mohou zažít místní hudební festivaly, karnevaly a tradiční tancování salsa. Kromě toho, mohou si také užít krásné pláže a vodní aktivity, jako je potápění a plavání s delfíny.

Kuba Havana je skvělým místem k návštěvě, bez ohledu na roční období. Ať už se jedná o letní plážovou dovolenou nebo zimní útěk před chladem, Havana nabízí nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách