Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kuba El Capitolio (Havana)

Letenka Kuba El Capitolio (Havana)


Letenka Kuba El Capitolio (Havana)

Havana, hlavní město Kuby, láká návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou, živou hudbou, tancem, kulturou a historií. Jedním z hlavních míst, které byste měli určitě navštívit, je budova El Capitolio, která se nachází v historickém centru města.

El Capitolio je obrovská budova, která byla postavena na přelomu 20. století a sloužila jako sídlo Parlamentu a vládních kanceláří Kuby. Po revoluci v roce 1959 se v budově nacházelo ministerstvo zdravotnictví, avšak od té doby zůstala prakticky opuštěna. V posledních letech však prochází renovací a otevření pro veřejnost je plánováno pro rok 2022.

Návštěva El Capitolio je nádherným zážitkem, který byste neměli vynechat. Interiér budovy je plný krásných mramorových sloupů, soch a uměleckých děl. Kromě toho můžete navštívit i kopii Mezinárodní kanceláře pro právní metrologii, která se nachází v samém srdci budovy.

A jak se dostat na Kubu do Havan? Letenky do Havan jsou stále relativně dostupné, a to především na letní období. Cena se liší podle sezóny, proto je nejlepší hledat co nejdříve a srovnávat ceny na různých webových stránkách.

V závislosti na vašem místě bydliště lze nalézt levné letenky za 600 € (cca 16000 Kč). Pokud hledáte letenky delší dobu předem a máte flexibilní cestovní plán, můžete ušetřit ještě více.

Samozřejmě, Kuba není jenom Havana a El Capitolio, ale navštívení tohoto místa by vám nemělo uniknout. Při objevování Kubánské kultury, hudby a vlny se budete chtít vrátit zpět a zjistit, co ještě tato země skrývá.


Dovolená Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je známá svou bohatou historií, půvabnou kulturou a nepochybně také svými překrásnými plážemi. Mezi oblíbené turistické atrakce na Kube patří i jedno nezaměnitelné místo - El Capitolio v Havanském historickém centru.

El Capitolio, známé také jako Národní kapitol, je jedním z nejvýznamnějších a nejneokázalejších budov na Karibiku. Jeho střešní kopule stoupající do výšky téměř 92 metrů je jednou z nejvyšších církevních kupolí na světě. Tato majestátní budova je připomínkou slávy, kterou získala Kuba na přelomu 19. a 20. století díky svému bohatství a prosperitě.

El Capitolio bylo postaveno v roce 1929 a původně sloužilo jako sídlo vedoucího orgánu Kuby - Kongresu. Po revoluci v roce 1959 se však sídlo vlády přesunulo jinam, a tak v současné době budova slouží jako muzeum a centrum kulturních akcí.

Procházka přes nádvoří El Capitolia je jako krok zpět v čase. K vidění je tu nádherná architektura, která se považuje za kombinaci neokoloniálního a neoklasicistického stylu. Vnitřek budovy, jako jsou mramorové schodiště a rozlehlé sály plné umění, dodávají místu vznešenost a eleganci.

Jednou z nejvýraznějších a nejhodnotnějších uměleckých drahokamů v El Capitoliu je socha známá jako La Giraldilla. Tato bronzová socha je replikou sochy, která se původně nacházela na věži katedrály v Seville ve Španělsku. Symbolizuje sílu a nezávislost Kuby.

El Capitolio je oblíbenou turistickou atrakcí nejen díky své architektuře a historii, ale také díky svému umístění. Nachází se nedaleko dalších známých památek, jako jsou Malecón a Starý Havanský hrad, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat tuto část města.

Návštěva Kapitolia je cestou do minulosti Kuby, do doby, kdy se Havanské ulice hemžily americkými luxusními auty, kdy Kuba byla jednou z největších světových producentů cukru a největším vývozcem tabáku. V této budově se konaly důležité politické diskuze a rozhodnutí, takže jeho atmosféra je stále plná historie.

Pokud plánujete dovolenou na Kubě, nesmíte vynechat návštěvu tohoto majestátního místa. El Capitolio v Havanském historickém centru je úkazem místní kultury a historie a nabízí jedinečný pohled na slavnou minulost země. Zároveň je to výborné místo pro fotografování a prožití autentické atmosféry Kuby.


Počasí Kuba El Capitolio (Havana)


Havana, hlavní město Kuby, je známá nejen pro své historické památky a bohatou kulturu, ale také pro své specifické klima. Počasí v Havane je ovlivněno Karibským mořem, které obklopuje ostrov, a také severoatlantickými pasáty, které přinášejí oceánské proudy do této oblasti. Jednou z nejznámějších památek v Havane je El Capitolio, který je nejen symbol kubánského dědictví, ale také důležité místo pro místní meteorology.

Vzhledem k poloze Kuby v Karibiku se očekává, že Havana bude mít tropické podnebí. Počasí v Havane je většinou teplé a vlhké po celý rok s minimálními sezónními změnami. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia a teploty v noci zřídka klesají pod 20 stupňů. Léto je zde charakterizováno vysokou vlhkostí a srážkami.

Během letních měsíců, zejména od června do září, je Havana často postižena hurikány a tropickými bouřemi z Atlantického oceánu. Zatímco některé roky mohou být poměrně klidné, jiné mohou být silně zasaženy těmito přírodními katastrofami. Z tohoto důvodu je El Capitolio důležitou meteorologickou stanicí, která sleduje tyto bouřky a poskytuje potřebné informace.

V zimních měsících, od prosince do února, je počasí v Havane mírnější a suché. Průměrné teploty klesají na 20-25 stupňů Celsia, což dělá zimní měsíce příjemnými pro návštěvu. Je však stále důležité se připravit na možnost deště, který může přijít v jakoukoliv roční dobu.

Pro turisty a místní obyvatele je důležité si vybírat vhodné oblečení a pečovat o hydrataci. Krátké kalhoty, trička, plavky a opalovací krém jsou základem pro letní měsíce, zatímco lehčí vrstvy a deštník jsou vhodnější v zimních měsících.

El Capitolio je nejen historickou památkou, ale také místem, které poskytuje aktuální informace o počasí v Havane a na Kubě obecně. Místní meteorologové sledují trendy a předpovídají příchod bouřek, hurikánů a dalších meteorologických událostí, aby mohli informovat veřejnost a přijmout potřebná opatření.

Nedílnou součástí cestování do Havany je tedy sledování předpovědí počasí, zejména pokud plánujete aktivní venkovní aktivity nebo návštěvu El Capitolia. Při správném vybavení a připravenosti na případné změny počasí si můžete vychutnat vše, co Havana a El Capitolio mají k nabídnutí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba El Capitolio (Havana)


1. Jaké je otevírací doba Kuby El Capitolio?
Otevírací doba Kuby El Capitolio je obvykle od 9:00 do 18:00 hodin.

2. Jaké jsou vstupní poplatky na Kubu El Capitolio?
Ceny vstupních lístků na Kubu El Capitolio se mohou lišit, ale obvykle se pohybují kolem 10-15 CUC (konvertibilní peso, místní měna).

3. Jak se dostat na Kubu El Capitolio?
Kuba El Capitolio se nachází v centru Havanu a je snadno dostupná pěšky nebo taxi.

4. Je nutné si vstupenku na Kubu El Capitolio rezervovat předem?
Obvykle není nutné si rezervovat vstupenku na Kubu El Capitolio předem, ale v období většího turistického ruchu by to mohlo být doporučeno.

5. Jak dlouho si můžu prohlédnout Kuba El Capitolio?
Prohlídka Kuby El Capitolio obvykle trvá kolem 1-2 hodiny, ale návštěvníci si mohou vyhradit více času, pokud si chtějí prohlídku opravdu důkladně užít.

6. Mluví se v Kubě El Capitolio anglicky?
V mnoha částech Kuby El Capitolio se mluví anglicky, zejména personál turistických atrakcí. Nicméně, je vždy dobré naučit se základní fráze ve španělštině.

7. Je možné fotografovat v Kuba El Capitolio?
Ano, obvykle je povoleno fotografovat v Kuba El Capitolio. Nicméně, v některých částech muzea může být fotografie zakázána, takže je vždy nejlepší se informovat u personálu.

8. Nabízí Kuba El Capitolio prohlídky s průvodcem?
Ano, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v Kuba El Capitolio. Průvodci mohou poskytnout více informací o historii a architektuře místa.

9. Je možné si v Kuba El Capitolio zakoupit suvenýry?
Ano, na Kubě El Capitolio je obvykle dostupný obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit různé drobné předměty a suvenýry jako památky.

10. Nabízí Kuba El Capitolio restaurace nebo kavárnu?
Ano, v Kuba El Capitolio je obvykle k dispozici restaurace nebo kavárna, kde si návštěvníci mohou odpočinout a občerstvit se během prohlídky.


Ubytování Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je jednou z nejvíce návštěvovaných destinací v Karibiku, a to díky své krásné přírodě, bohaté historii a kulturnímu bohatství. Pokud hledáte ideální místo pro ubytování na Kubě, je Havana s jejím El Capitolio jedním z nejlepších výchozích bodů pro prozkoumání tohoto fascinujícího ostrova.

El Capitolio, původně postaven jako sídlo kubánského parlamentu, je nyní ikonickou stavbou, která slouží jako muzeum a turistická atrakce. Nachází se v centru Havany a nabízí skvělé možnosti ubytování v blízkosti řady turistických atrakcí na Kubě.

Na Havana El Capitolio si můžete vybrat z různých typů ubytování, včetně hotelů, hostelu a privátních pokojů u místních obyvatel. Všechny nabízejí pohodlné a čisté ubytování všechnym hodnotícím vrstvám, takže si zde libují jak turisté s nižším rozpočtem, tak i ti, kteří preferují sofistikovanější prostory.

Pokud hledáte luxusní a elegantní ubytování, je ideálním místem Hotel Saratoga. Hotel se nachází v překrásné historické budově s vysokými stropy a nabízí elegantní pokoje s prvotřídním vybavením a výhledem na El Capitolio. Kromě toho hotel nabízí řadu dalších zařízení, jako jsou restaurace, fitness centrum a bazén.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete se ubytovat v hostelu nebo privátním pokoji. Hostel Vedado nabízí cenově dostupné ubytování v blízkosti řady turistických atrakcí v Havaně. Má pohodlné postele a k dispozici jsou také společné koupelny, kuchyně a úložné prostory.

Pokud hledáte více autentické ubytování a chtějte poznat kubánský život, můžete si pronajmout privátní pokoj u místního obyvatele. Ty nabízí větší flexibilitu a možnost interakce s místními obyvateli a většinu z nich najdete v historickém centru města nedaleko od El Capitolio.

Celkově je ubytování na Kuba El Capitolio ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti centra dění v Havaně a mít snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím ostrova. Bez ohledu na vaše preference, zvolit si ubytování v této oblasti se ukáže jako dobrá volba pro vaši návštěvu Kuby.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách