Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kostarika Isla Tortuga

Počasí Kostarika Isla Tortuga


Kostarika je malá a krásná země ležící na pobřeží Střední Ameriky. Je známá svou překrásnou přírodou, kterou tvoří bujný deštný prales, obdivuhodné pláže a ohromující biodiverzita. Jedno z nejznámějších a nejkrásnějších míst v této zemi je bezesporu ostrov Isla Tortuga.

Isla Tortuga leží na severním pobřeží Kostariky v Golfském zálivu a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Ostrov je charakteristický svými bílými písečnými plážemi, tyrkysově modrou vodou a korálovými útesy, které jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Kromě toho poskytuje ostrov také skvělé podmínky pro plavbu na kajacích, surfování a rybaření.

Jedním z hlavních důvodů, proč turisté vyhledávají ostrov Isla Tortuga, je jeho příjemné tropické počasí. Kostarika má po celý rok teplé a slunečné počasí s malými rozdíly mezi sezónami. Ostrov Isla Tortuga není výjimkou.

Během většiny roku je na ostrově Isla Tortuga teplota příjemných 25-30 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy se teplota často vyšplhá přes 30 stupňů. Během prosince a ledna je také vyšší možnost srážek, které mohou být silné a krátkodobé.

Turisté si mohou užívat slunečného počasí a teplého moře na plážích Islas Tortuga po celý rok. Voda v Golfském zálivu má průměrnou teplotu okolo 26 stupňů Celsia, což je ideální teplota pro koupání, potápění a šnorchlování.

Pokud plánujete navštívit ostrov Isla Tortuga, doporučuje se vyhledat informace o aktuálním počasí před odjezdem. I když je předpověď většinou slunečná a teplá, občas mohou nastat krátkodobé lijáky, zejména během deštivých měsíců. Proto je vhodné vzít si s sebou ochranný opalovací krém, opalovací klobouk, plavky a dostatek vody.

Ostrov Isla Tortuga nabízí nádherné pláže a úchvatnou přírodu, kterou můžete obdivovat za slunečného a teplého počasí. Pokud hledáte tropický ráj s bohatým podmořským životem, malý a tichý ostrov Isla Tortuga je pro vás tou správnou volbou. Nechte se okouzlit jeho krásou a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na pláži.


Ubytování Kostarika Isla Tortuga


Isla Tortuga je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů na Kostarice. Nachází se v Tichomoří a je oblíbeným místem pro potápění, šnorchlování a plavání s delfíny a želvami. Pokud plánujete pobyt na Isla Tortuga, budete muset zůstat na pevninském pobřeží, protože ostrov nemá žádné ubytování.

Většina návštěvníků Isla Tortuga se ubytuje v okolí Playa del Coco. Toto město se nachází asi hodinu a půl jízdy autem od San Jose, hlavního města Kostariky. V Playa del Coco najdete širokou škálu ubytování, od luxusních resortů po jednoduché hotelové pokoje.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování s výhledem na oceán, jsou nejlepší volbou hotely a resorty v oblasti Papagayo. Tato oblast se nachází na západním pobřeží Kostariky asi 45 minut jízdy autem od Playa del Coco. Papagayo je známý svými luxusními hotely, jako je například Four Seasons Resort Costa Rica, kde si můžete užít veškeré luxusní vybavení a dopřát si exkluzivní služby.

Pokud hledáte ubytování na Isla Tortuga, budete muset si sehnat výlet. Většina okolních hotelů a cestovních kanceláří nabízí výlety na ostrov a zahrnují vše od dopravy po občerstvení a vstupného na pláž. Ceny se mohou lišit v závislosti na tom, co je zahrnuto v ceně.

Celkově lze říci, že Kostarika nabízí širokou škálu ubytování pro každého návštěvníka. Bez ohledu na vaše preference si můžete být jisti, že najdete ideální ubytování, které vám umožní užít si krásy tohoto exotického ostrova.


Dovolená Kostarika Isla Tortuga


Kostarika je země obklopená Karibským mořem na východě a Tichomořím na západě. Jedním z nejuhlednějších míst, které lze na Karibském pobřeží navštívit, je Isla Tortuga.

Tato vzdálená ostrovní destinace se nachází několik kilometrů od nejblíže položeného pobřeží na západ, od města Puntarenas na Tichomořském pobřeží. Jedná se o oblíbenou turistickou destinaci pro milovníky pláží, přírody a potápění.

Isla Tortuga nabízí návštěvníkům nádherné bílé pláže a průzračné vody Karibského moře. Pro ty, kteří se chtějí vydat na potápění, je zde možnost pozorovat úžasnou flóru a faunu v okolí korálových útesů. Kromě potápění mohou návštěvníci provozovat také další vodní sporty, jako jsou například vodní lyžování, surfování a rybaření.

Pro ty, kteří si rádi prohlížejí přírodu, je zde plno možností k procházkám po ostrově a pozorování místních zvířat, jako jsou například leguáni. Pro nasajení atmosféry ostrova je možné si pronajmout plachetnici a proplout okolo břehů Isla Tortuga.

Pokud jste na okraji Karibského pobřeží, není třeba si nechat ujít návštěvu této kouzelné destinace. Krajina ostrova s palmovými háji a bílými plážemi je dokonalým místem pro odpočinek a relaxaci. Navíc vyhlášená krása ostrova je doslova magnetem pro cestovatele, čeho využívají turisté z celého světa.

Na co tedy ještě čekáte? Balte si kufr a vydávejte se na Kostariku, na ostrov Isla Tortuga, který nabízí dokonalou kombinaci relaxace a zážitků. Tato krásná destinace se již těší na vaši návštěvu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Isla Tortuga


1. Jak se na Islu Tortuga dostanu?
Na Islu Tortuga se můžete dostat pouze lodí. Existují různé lodní zájezdy a výlety, které zajišťují přepravu na ostrov.

2. Jak dlouho trvá cesta na Isla Tortuga?
Cesta na Isla Tortuga trvá závisí na tom, odkud vyplouváte. Obvykle trvá asi 1 až 2 hodiny.

3. Jaký je nejlepší čas navštívit Isla Tortugu?
Isla Tortuga je krásná po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, které trvá od prosince do dubna.

4. Jaké aktivity lze na Isla Tortuga podniknout?
Na Isla Tortuga si můžete užívat řadu aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření, plavání nebo se prostě jen vyhřívat na pláži.

5. Můžeme na Isla Tortuga strávit noc?
Na Isla Tortuga nejsou žádné hotely ani ubytovací možnosti. Většinou se jedná o jednodenní výlety, ale existují také možnosti kempování na ostrově.

6. Je na ostrově dostatek zázemí a vybavenosti?
Isla Tortuga je malebný a odlehlý ostrov, takže na něm nenajdete žádné větší zázemí nebo vybavenost. Můžete ale využívat služeb a vybavení na lodích, které zajišťují přepravu na ostrov.

7. Jaká je přibližná cena výletu na Isla Tortuga?
Cena výletu na Isla Tortuga se liší v závislosti na poskytovateli služby a včetně různých aktivit, které jsou zahrnuty. Obvykle se pohybuje mezi 80 a 150 dolarů.

8. Existuje na ostrově možnost stravování?
Na ostrově Isla Tortuga se obvykle podává oběd, který je zahrnut v ceně výletu. Pokud se rozhodnete zůstat na ostrově déle, mohli byste si přinést vlastní jídlo.

9. Můžu si na Isla Tortuga zapůjčit vybavení na šnorchlování nebo potápění?
Někteří poskytovatelé výletů na Isla Tortuga nabízí zapůjčení vybavení na šnorchlování, ale potápění není běžně nabízeno. Je lepší se informovat předem nebo si své vlastní vybavení přinést.

10. Co je na Isla Tortuga nejznámější?
Isla Tortuga je známá svými nádhernými plážemi, tyrkysovým mořem a úchvatnou přírodou. Mnoho lidí se také vypravuje na ostrov kvůli bohatému mořskému životu a možnosti potápění a šnorchlování.


Letenka Kostarika Isla Tortuga


Isla Tortuga: Perla mezi ostrovy Kostariky

Kostarika je známá svými nádhernými plážemi, dechberoucí přírodou a rozmanitou faunou a flórou. Mezi mnoha těmito přírodními poklady najdeme i malý klenot nazývaný Isla Tortuga, neboli "Želví ostrov". Tento ostrov se nachází na západním pobřeží Kostariky a je velmi oblíbený mezi turisty z celého světa.

Isla Tortuga leží v Golfském zálivu, přibližně 18 kilometrů od města Puntarenas. Je to malý ostrov o rozloze pouhých 120 hektarů, ale nabízí toho mnoho. Turisté sem často přicházejí za vynikajícími plážemi s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou. Ostrov je okouzlující kombinací tropického lesa, útesů a přírodních bazénů, které nedaleké korálové útesy tvoří.

Nejvíce oblíbenou aktivitou na Isla Tortuga je potápění a šnorchlování. Útesy jsou bohaté na různé druhy korálů a ryb, což poskytuje nezapomenutelné zážitky v podvodním světě. Chcete-li prozkoumat malebné podvodní scenérie, můžete si zapůjčit potápěčské vybavení na ostrově nebo si najmout průvodce, který vás provede nejlepšími lokalitami.

Další oblíbenou aktivitou je jízda na katamaránu kolem ostrova. Turisté mají možnost si pronajmout soukromou loď nebo se přidat k organizačnímu výletu. Během plavby se můžete kochat nádhernými panoramatickými výhledy na pobřeží a modré moře plné života.

Na Isla Tortuga se nachází také příjemný plážový klub, kde můžete ochutnat tradiční kostarickou kuchyni a pochutnat si na čerstvých mořských plodech. Klub také nabízí různé vybavení pro volnočasové aktivity, jako jsou plážový volejbal, ping-pong a stolní fotbal. Zdejší personál je známý svou pohostinností a ochotou dopřát turistům maximální pohodlí.

Přístup na Isla Tortuga je organizován pomocí lodí, které odplouvají z Puntarenasu. Existují různé možnosti pro příjezd na ostrov, včetně jednodenních výletů a pobytu na několik dní. Cena letenky se pohybuje v závislosti na typu výletu, který si zvolíte.

Isla Tortuga je skutečným rájem pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu a chtějí zažít jedinečnou přírodu. Nabízí nádherné pláže, fantastické potápěčské a šnorchlovací lokalit, a příležitost strávit čas na krásném a nerušeném místě.

Při plánování svého pobytu na Kostarice nezapomeňte zahrnout Isla Tortuga do svého itineráře. Tento malebný ostrov vás nadchne svou krásou a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky na tuto exotickou destinaci.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách