Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kongo Nouabale-Ndoki National Park

Dovolená Kongo Nouabale-Ndoki National Park


Kongo Nouabale-Ndoki National Park: Tajemství divokého Konga

Kongo Nouabale-Ndoki National Park, nacházející se v srdci Kouilou-Niari oblasti v severozápadní části Konžské republiky, je skutečným skvostem divočiny. S rozlohou téměř 4000 km2 zahrnuje nejen nádherné deštné pralesy, ale také řeky, bažiny a savany.

Park byl založen v roce 1993 jako součást projektu WCS (Wildlife Conservation Society) s cílem ochránit bohaté množství biodiverzity tohoto regionu. A to se jim určitě povedlo. Kongo Nouabale-Ndoki National Park je domovem pro celou řadu ohrožených druhů zvířat, včetně goril nížinných a lesových slonů.

Gorily nížinné jsou jednou z nejvýznamnějších atrakcí parku. Nachází se zde zhruba 15 rodin těchto vzácných primátů, což představuje početnou populaci v celé střední Africe. Navštívit gorily nížinné v přírodním prostředí je jedinečný zážitek, který lze zařadit na seznam snů všech milovníků divoké přírody.

Procházka pralesem za doprovodu zkušených průvodců vás zavede do srdce teritoria těchto ohrožených primátů. Budete mít možnost pozorovat jejich chování, zkoumat jejich sociální strukturu a dokonce sledovat gorily při hledání potravy. Ať již se rozhodnete strávit jen pár hodin nebo několik dní v parku, setkání s gorilami nížinnými vám zanechá nevymazatelnou vzpomínku.

Dalšími fascinujícími obyvateli Kongo Nouabale-Ndoki jsou lesové slony. Tito majestátní tvorové jsou známí svými vysoce inteligentními a společenskými schopnostmi. Park je jedním z posledních míst, kde se můžete blíže setkat s těmito zranitelnými giganty.

Mimo gorily a slony je park také bohatý na další ohrožené druhy jako jsou kob Tssessebe, bongo lesní, pangolín čínský a mnoho dalších. Fauna a flóra Kongo Nouabale-Ndoki National Parku jsou jedinečné a fascinující. Ochranáři a vědci se zde snaží chránit nedotčenou přírodu a poskytovat příznivé podmínky pro život vzácných druhů.

Navštívte Kongo Nouabale-Ndoki National Park a ocitnete se v jiném světě - světě, kde se setkáte s divokými a exotickými tvory, objevíte starodávnou pralesní krajinu a zažijete dobrodružství, které se nedá snadno popsat slovy.

Přirozená krása tohoto regionu spolu s úspěšnými ochrannými opatřeními ho činí jednou z nejcennějších přírodních rezervací na světě. Kongo Nouabale-Ndoki National Park představuje světlou naději pro ochranu africké divočiny a její biodiverzity.

Pokud máte nadšení pro cestování a lásku k přírodě, pak je Kongo Nouabale-Ndoki National Park tou pravou destinací. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, která vám umožní navázat kontakt s divočinou a přiblížit se k těm nejdůležitějším a nejzranitelnějším tvorům naší planety.


Počasí Kongo Nouabale-Ndoki National Park


Kongo Nouabale-Ndoki National Park se nachází v konžské džungli a patří mezi nejhustěji osídlené oblasti planety. Tento park je domovem pro mnoho zvířat, včetně slonů, goril, levhartů, šimpanzů a dalších vzácných druhů.

Počasí v Kongo Nouabale-Ndoki National Parku může být velmi proměnlivé a závisí na ročním období. Obvykle je zde vlhké a horké počasí po celý rok, s průměrnou teplotou kolem 27 °C.

V období dešťů, které trvá od dubna do října, se zde vyskytují silné bouřky a prudké lijáky. Tato období jsou velmi důležitá pro regeneraci ekosystému parku. Některé cesty v parku jsou během deštivých období zaplavené, což ztěžuje pohyb po parku.

V období sucha, od listopadu do března, se zde vyskytuje méně srážek a hlavní aktivita zvířat se přesouvá k vodním zdrojům. Toto období je ideální pro návštěvu parku, protože jsou zde nejlepší podmínky pro pozorování zvířat.

Pro návštěvníky Kongo Nouabale-Ndoki National Parku je důležité vhodně se oblékat a vybavit se protikousavými spreji a repelentem. Také si je třeba vzít dostatek vody a potravin na delší výpravy, protože v parku není možnost nakoupit.

Přestože je počasí v parku proměnlivé, nebrání to návštěvníkům v úžasném zážitku z pozorování vzácných živočichů v jejich přirozeném prostředí.


Ubytování Kongo Nouabale-Ndoki National Park


Kongo Nouabale-Ndoki National Park se nachází v srdci Kongoleské pánve ve střední Africe. Tato oblast je domovem jedné z nejohroženějších biodiverzit na světě a je považována za jedno z nejcennějších přírodních a ochranných území na zemi. Park byl založen v roce 1993 a rozkládá se na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních.

Jedním z nejdůležitějších aspektů tohoto parku je jeho bohatství a různorodost živočišných druhů. Žije zde více než 300 druhů savců, včetně vzácných goril a slonů. Kromě toho se zde nachází přes 1 000 druhů ptáků a mnoho ohrožených druhů jako jsou například gepardi, levharti nebo antilopy.

Pro návštěvníky parku je k dispozici řada možností ubytování, které jim umožňují prozkoumat toto úžasné místo. Nejběžnější formou ubytování v parku jsou luxusní kempy, které jsou rozprostřeny po celém území. Tyto kempy nabízejí vysoký standard a pohodlné ubytování pro návštěvníky.

Kampy jsou vybaveny moderními vybavenými stany, které nabízejí pohodlí a soukromí. Většina kempů je vybavena vlastním sociálním zařízením, slunečními sprchami a stany jsou oplývající luxusními postelemi a pohodlným nábytkem, který poskytuje dokonalý odpočinek po celodenním putování parkem.

Kromě kempů jsou také k dispozici menší chatky a přístřešky pro ty, kteří preferují základní ubytování. Tyto chatky mohou být plně vybaveny nebo nabízet pouze základní vybavení, jako jsou postele a lampy. I přesto však tyto chatky poskytují příjemné a jedinečné prostředí pro návštěvníky parku.

Návštěvníci mohou také využít služeb průvodců, kteří jim umožní objevit park a získat informace o tamním prostředí a zvířecím životě. Průvodci jsou znalí parku a mají bohaté znalosti o místních druzích, což přispívá k obohacení a lepšímu porozumění přírodním procesům.

Ubytování v Kongo Nouabale-Ndoki National Park není jen zážitek, ale také příležitost pomoci ochraně tohoto unikátního přírodního prostředí. Výtěžek z turismu je používán na financování ochrany parku a podporu místních komunit, které jsou zapojeny do ochrany přírody a udržitelného rozvoje regionu.

Celkově lze tedy říct, že ubytování v Kongo Nouabale-Ndoki National Park je nejen příjemné, ale také slouží vyššímu účelu podpory ochrany přírody. Pokud jste příznivcem ekoturismu a dobrodružství, není lepší místo k návštěvě než tento nádherný kus africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Nouabale-Ndoki National Park


1. Jak se dostat do Kongo Nouabale-Ndoki National Park?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem je létání do hlavního města Konžské demokratické republiky, Kinshasy, a následné přelety do blízkých obcí, jako je Bomassa nebo Kabo. Zde se můžete setkat s místními průvodci, kteří vás doprovodí do národního parku.

2. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Kongo Nouabale-Ndoki National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je během suchého období od listopadu do března. Během deštivého období je přístup do parku obtížný a zvířata jsou méně viditelná.

3. Jaký je vstupní poplatek do Kongo Nouabale-Ndoki National Park?
Odpověď: Vstupní poplatky se liší v závislosti na délce pobytu a typu aktivity. Vícedenní vstup pro turisty stojí kolem 100 USD na osobu.

4. Jaké druhy zvířat lze vidět v Kongo Nouabale-Ndoki National Park?
Odpověď: V národním parku žije mnoho druhů zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, lamantinů, mangabejů, krocanů a mnoha dalších. Park je také domovem celé řady ohrožených druhů.

5. Je nutné mít očkování před návštěvou parku?
Odpověď: Ano, je vysoce doporučeno mít platné očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem, které jsou v této oblasti běžné. Je také důležité konzultovat s odborníkem o očkování proti malárii a dalším chorobám.

6. Můžete se v parku ubytovat?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů a turistických chat. Je však nutné si rezervovat ubytování předem, protože kapacita ubytování je omezená.

7. Jaké aktivity je možné v parku provádět?
Odpověď: V parku je možné provádět vyhlídky na zvířata, turistiku po stezkách, pozorování ptáků, plavby po řece a setkání s místními kmeny. Je však důležité dodržovat pravidla parku a respektovat přírodní prostředí.

8. Jaká je minimální délka pobytu v parku?
Odpověď: Minimální doporučená délka pobytu v parku je 3 až 4 dny, aby bylo možné plně vychutnat jeho krásy a zaměřit se na různé aktivity, jako je sledování goril, safari a další dobrodružství.

9. Jaká opatření bych měl dodržovat ohledně ochrany přírody při návštěvě parku?
Odpověď: Je důležité dodržovat pravidla parku a respektovat přírodní prostředí. Patří sem například neodkládání odpadků, nedotýkání se a nekrmení divokých zvířat, dodržování stanovených cest a zákaz kouření v chráněných oblastech. Měli byste také naslouchat pokynům průvodce a chránit ohrožené druhy.

10. Je bezpečné navštívit Kongo Nouabale-Ndoki National Park?
Odpověď: Bezpečnostní situace v Konžské demokratické republice se může měnit. Je důležité sledovat cestovní doporučení vydaná příslušnými vládními orgány a konzultovat s odborníky na cestování do této oblasti. Při návštěvě parku je také důležité být vždy v doprovodu odborného průvodce.


Letenka Kongo Nouabale-Ndoki National Park


Kongo Nouabale-Ndoki National Park is one of the most important wildlife sanctuaries in Central Africa. Located in the northwestern region of the Republic of Congo, the park spans an area of over 4,570 square kilometers and is home to numerous species of animals and plants.

To visit Kongo Nouabale-Ndoki, you will need to book a flight to the nearby city of Brazzaville. From there, you can take a charter flight or a domestic flight to Mbandaka, a small town in the northwestern part of the country. Once you arrive in Mbandaka, you can arrange for transportation to the park.

The park is home to a variety of species, including the western lowland gorilla, chimpanzee, forest elephant, bongo antelope, and hundreds of species of birds. The park is also known for its baobab trees, which can grow up to 25 meters tall and are estimated to be over 1,000 years old.

Visitors to the park can explore the forest on foot or by boat. Guided tours are available and can be arranged through the park's headquarters in Mbandaka. The tours are led by experienced rangers and local guides who have extensive knowledge of the park's flora and fauna.

In addition to its natural beauty, Kongo Nouabale-Ndoki National Park is an important site for scientific research and conservation. The park is home to several research projects focused on animal behavior, ecology, and conservation. The park also works with local communities to promote sustainable resource management and to provide opportunities for local people to benefit from the park's resources.

Visiting Kongo Nouabale-Ndoki National Park is an incredible opportunity to experience one of the most biodiverse regions of Africa. With its stunning landscapes and diverse wildlife, this park is a must-visit destination for any nature lover or wildlife enthusiast.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách