Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kongo Batéké Plateau National Park

Dovolená Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park patří mezi jedny z nejzajímavějších přírodních parků v africké republice Kongo. Tento park se nachází na území Plateau Batéké, která představuje rozlehlou plošinu ležící převážně v Kongo, ale také částečně v Gabonu a ve střední Africké republice. V roce 2002 byl park uznán za národní park a v roce 2012 byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Kongo Batéké Plateau National Park se rozprostírá na ploše přibližně 11 000 kilometrů čtverečních a je domovem pro bohatou biodiverzitu. Park je známý svými savany, které jsou obývány velkými stády divokých zvířat. Mezi nejpozoruhodnější zdejší druhy patří například sloni, buvoli, antilopy, zebry a vzácní gorilové. Park je také důležitou lokalitou pro mnoho ohrožených druhů ptáků, včetně plameňáků, orlů a pelikánů.

Tato oblast je také významná pro svou geologickou historii. Plateau Batéké bylo kdysi jezdecké plató, které bylo později vyplněno sopečnou činností. Výsledkem je zdejší unikátní krajina s pohanskými stolci, skalními útvary a zajímavými sopečnými formacemi.

Pro turisty je Kongo Batéké Plateau National Park atraktivní destinace. Nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, nezapomenutelné výhledy a možnost pozorovat vzácné živočichy. K dispozici jsou různé aktivity, jako je turistika, pozorování zvířat a pikniky na zvolených místech v parku. Turisté se mohou také účastnit organizovaných safari vedených zkušenými průvodci.

Bohužel, Kongo Batéké Plateau National Park je také ohrožen různými faktory. Mezi hlavní hrozby patří pytláctví, nelegální těžba dřeva a rozšiřování zemědělských ploch. Vláda Konga však spolupracuje s mezinárodními organizacemi na ochranu parku a zajištění udržitelného rozvoje této oblasti.

Kongo Batéké Plateau National Park je skvělým příkladem afrického přírodního bohatství. Je to místo, které stojí za to navštívit a poznat jeho unikátní ekosystém. Doufejme, že díky úsilí ochranářů a zvýšené osvětě o důležitosti zachování přírody bude tento park zachován pro budoucí generace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Batéké Plateau National Park


1. Jaký je rozsah Kongo Batéké Plateau National Park?
- Park má rozlohu 1 400 km².

2. Kde se nachází Kongo Batéké Plateau National Park?
- Park se nachází v Kongu, mezi městy Kinshasa a Brazzaville.

3. Jak se dostat do Kongo Batéké Plateau National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letem do města Kinshasa nebo Brazzaville a poté pokračovat po silnici.

4. Které zvířata lze vidět v Kongo Batéké Plateau National Park?
- V parku žijí sloni, krokodýli, pásovec hřebenatý, antilopy, gazely a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Jaké jsou aktivity v Kongo Batéké Plateau National Park?
- V parku je možné provádět safari, procházky po přírodě a koupání v řece.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Kongo Batéké Plateau National Park?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je od července do září a od ledna do března.

7. Je potřeba vakcinace před návštěvou Kongo Batéké Plateau National Park?
- Doporučuje se vakcinace proti žluté zimnici a malárii.

8. Kdo organizuje návštěvu Kongo Batéké Plateau National Park?
- Návštěvu parku organizují místní cestovní kanceláře.


Ubytování Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park je jedním z největších chráněných území v Demokratické republice Kongo. Rozkládá se na ploše téměř 15 000 km² a obývají ho nejrůznější druhy zvířat. Cestovatelé, kteří se sem vydají, se mohou těšit na nezapomenutelné zážitky z pozorování přírody a také na užívání pohodlí ubytování v těchto končinách.

V parku jsou k dispozici několik ubytovacích zařízení, které hostům nabízejí pohodlné a bezpečné prostředí. Můžete si vybrat mezi stanovými městy, chatkami a lodžiemi, podle toho, jaký druh ubytování vám nejvíce vyhovuje.

Stanová města jsou ideálním řešením pro turisty, kteří se chtějí plně ponořit do přírody a zažít pocit dobrodružství. Stanování je zde bezpečné a komfortní, i když to samozřejmě znamená menší komfort v porovnání s jinými způsoby ubytování. Mnoho stanových měst nabízí také společnou kuchyň a prostorem pro posezení, protože pokud se rozhodnete pro stanové město, je pravděpodobné, že budete chtít připravit si vlastní jídlo.

Chatkami jsou typické pro oblast, kterou tvoří subtropický les. Mnoho jich bylo postaveno tak, aby byla zajištěna soukromí a klid pro hosty, kteří hledají svou vlastní oázu klidu uprostřed přírody. Chatky bývají vybaveny lůžky, stoly a židlemi a vlastním sociálním zařízením.

Pokud chcete zažít ještě více luxusu, tak v parku najdete také lodže. Nabízí se zde nejvyšší úroveň komfortu, kterou si můžete přát. Každá lodžie má svůj vlastní apartmán, včetně koupelny a kuchyně a poskytuje hostům ubytování na nejvyšší úrovni.

V každém zařízení najdete také výbornou restauraci. Restaurace jsou zaměřeny na kvalitu a světovou kuchyni, aby hosté mohli ochutnat tradiční kuchyně z celého světa. Nenechte si ujít pokrm místní speciality.

Je dobré mít na paměti, že Kongo Batéké Plateau National Park je velmi vzdálená oblast, proto je dobré si dopředu pečlivě naplánovat cestu, včetně ubytování. Buďte si jisti, že budete mít vše, co potřebujete, aby vaše cesta byla pohodlná a zábavná. Snídaně, obědy a večeře jsou zahrnuty do ceny pobytu a dají vám dostatek energie ke všem vašim dobrodružstvům v této nádherné oblasti.

Zkrátka řečeno, ubytování v Kongo Batéké Plateau National Parku nabízí návštěvníkům nejbližší zážitek s přírodou. Je to skvělá příležitost pro ty, kteří hledají spojení s přírodou, se svými blízcími a sám se sebou. Hostitelé v parku učiní vše, co je v jejich moci, aby vaše cesta byla co nejpohodlnější a zároveň zapamatovatelná a plná dobrodružství.


Letenka Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park: Skrytý poklad Střední Afriky

Střední Afrika je domovem několika úchvatných přírodních krás, které však zůstávají relativně neznámé a neprozkoumané. Jedním z těchto skrytých pokladů je Kongo Batéké Plateau National Park, který se nachází na pomezí Kongo a Gabonu. Tento národní park je naprosto unikátním cílem pro milovníky přírody, kteří touží objevovat nové a nezapomenutelné zážitky.

Kongo Batéké Plateau National Park, založen v roce 2002, se rozkládá na ploše přibližně 3 000 km². Leží převážně v Demokratické republice Kongo, ale jeho hranice dosahují i do Gabonu. Hlavním cílem vytvoření tohoto parku byla ochrana vzácné světové přírodní dědictví, které zde nalezneme.

Park je známý svou rozmanitou a bohatou biodiverzitou. Můžete zde spatřit různé druhy fauny a flóry, z nichž mnohé jsou endemické. Mezi ikonické živočišné druhy, které zde žijí, patří například sloni, gorily, šimpanzi, okapi nebo antilopy. Pokud máte štěstí, uvidíte i vzácné druhy ptáků, jako je orel lední nebo kvestovník přilbový. Celkem bylo zde zaznamenáno více než 300 druhů ptáků.

Jedním z nejvíce fascinujících aspektů tohoto parku je jeho geografické uspořádání. Leží na plošině, která je tvořena především sedimenty až po došlou křídu a je vyplněna vrstvami lávových proudů. Rozmanitost geologických jevů a reliéfu zde vytváří úchvatné scenérie, které se tvoří ze skalních útesů, hlubokých kaňonů, vysokých hor nebo impozantních vodopádů.

Kongo Batéké Plateau National Park dává návštěvníkům možnost objevovat kouzlo divočiny a prozkoumat nezkrotnou krásu jejích přírodních prostředí. V parku se nachází několik turistických tras a výhledových bodů, díky nimž můžete získat dokonalý výhled na okolní krajinu a zvířecí říši.

Nicméně, z důvodu nedostatku infrastruktury a finančních prostředků zůstává park stále relativně nedostupným pro turisty. Pro návštěvu parku je nutné se předem zajistit povolení a uspořádat transport přes okolní vesnice. Přestože to může vyžadovat trochu přípravy a plánování, zážitek z návštěvy Kongo Batéké Plateau National Park stojí za to.

Pokud máte rádi dobrodružství, přírodu a chcete objevovat nová místa, Kongo Batéké Plateau National Park vám nabídne všechny tyto zážitky. Ponořte se do fascinujícího světa divokého života, obdivujte nádhernou krajinu a ochutnejte autentické africké prostředí plné poklidného klidu. Kongo Batéké Plateau National Park je tajemným a neobjeveným pokladem Střední Afriky, který stojí za navštívení a dojem, který zde získáte, bude nezapomenutelný.


Počasí Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park je národní park nacházející se na rozhraní Konga, Gabonu a Konžské republiky. Tento rozsáhlý park se rozprostírá na území přes 3 000 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům pohled na jedinečnou přírodní krásu tohoto regionu. Jednou z nejvýraznějších charakteristik tohoto parku je jeho pestrost počasí, které odráží rozmanitost klimatických podmínek dané oblasti.

Kongo Batéké Plateau National Park se nachází v oblasti, která je známa pro svou proměnlivost počasí. To je způsobeno geografickými faktory, jako je nadmořská výška, sklon terénu a rozmístění vegetace. Tyto faktory kombinované s ročními obdobími vytvářejí různé klimatické podmínky v parku.

V období sucha, které trvá přibližně od května do října, je počasí na Batéké Plateau suché a horké. Teploty se mohou pohybovat od 25 °C do 40 °C a srážky jsou minimální. Toto období je charakteristické suchem až suchými řekami a spálenými pozemky, které nabízejí vhodné podmínky pro rozšíření požárů. Přestože tato část roku může být náročná pro životní prostředí, mnoho zvířat si zvyklo na tuto sucho a vyvinulo specifické přizpůsobení.

Na druhou stranu, v období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, je počasí na Batéké Plateau vlhké a deštivé. Během těchto měsíců se srážky zvyšují a teploty klesají na mírnější úrovně, obvykle se pohybují kolem 20-30 °C. V tomto období se park proměňuje v zelenou oázu, s bohatou a bujnou vegetací a plným tokem řek a jezer. Tento přechod z sucha na dešťové období přiláká mnoho živočichů, jako jsou antilopy, zebry, slony a mnoho druhů ptáků, kteří vyhledávají potravu a vodu.

Díky této rozmanitosti počasí je Kongo Batéké Plateau National Park fascinujícím místem pro všechny přírodovědce, vědce a turisty, kteří se zajímají o studium životního prostředí. To umožňuje pozorování různých ekosystémů a jejich vyvinutí se v závislosti na aktuálních podmínkách počasí. Poznatky získané z tohoto parku poskytují cenné informace o interakci přírody a klimatu a mohou přispět k ochraně a udržitelnému řízení této oblasti.

V každé části roku nabízí Kongo Batéké Plateau National Park jedinečný pohled na krásu afrického prostředí a jeho adaptaci na různé klimatické podmínky. Fascinující rozmanitost tohoto parku je dalším důvodem, proč je tato oblast stále více vyhledávaná mezi turisty a klimatickými vědci.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách