Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kolumbie Isla Gorgona

Ubytování Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona: Neuvěřitelné ubytování uprostřed přírody v Kolumbii

Kolumbie je země plná úžasných přírodních krás a fascinující historie a jedním z těchto skvostů je i ostrov Gorgona. Nachází se v Tichém oceánu, přibližně 35 km od pobřeží Kolumbie, a je známý svou bohatou biodiverzitou a nádhernými plážemi. Pokud se chystáte navštívit Kolumbii a hledáte jedinečné a unikátní ubytování, Isla Gorgona je bezesporu jedním z nejlepších možných míst k pobytu.

Isla Gorgona je národním parkem a bývalým vězeňským ostrovem, který sloužil jako místo izolace pro nebezpečné vězně. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří hledají dobrodružství a příležitost objevovat bohatou faunu a flóru ostrova.

Existuje několik možností ubytování na Isla Gorgona, které splní očekávání nejnáročnějších cestovatelů. Na ostrově se nachází několik hotelů a lodges, které nabízejí jedinečné zážitky pro návštěvníky. Můžete si vybrat mezi luxusními plážovými resorty nebo rustikálními chalupami uprostřed přírody.

Luxusní plážové resorty na Isla Gorgona nabízejí veškeré moderní pohodlí, které byste si mohli přát během svého pobytu na ostrově. S výhledem na tyrkysově modré moře a bílé pláže budete mít možnost relaxovat a užívat si poklidnou atmosféru. Tyto luxusní hotely často nabízejí také různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování a procházek v deštném pralese.

Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, je možné si pronajmout jednu z rustikálních chalup na Isla Gorgona. Tyto chalupy jsou obklopeny přírodou a poskytují útulné a domácké prostředí. Zde můžete zažít, jaké to je být opravdu blízko k přírodě a vychutnat si šumění listí a zpěv ptáků.

Během pobytu na Isla Gorgona můžete zažít nespočet dobrodružství. Můžete se vydat na procházku po jednom z několika turistických chodníků a objevit bohatství flóry a fauny, které ostrov nabízí. Je možné spatřit opice, pumy, papoušky a dokonce i obojživelníky. Potápění a šnorchlování jsou další populární aktivity, díky kterým se můžete potopit do podmořského světa a obdivovat korálové útesy.

Isla Gorgona je pro návštěvníky dostupná pouze lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí přepravu z pobřeží Kolumbie na ostrov. Nejbližší větší město, z kterého lze vyplout na Isla Gorgona, je Buenaventura, které je vzdáleno přibližně 90 km.

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou v Kolumbii, Isla Gorgona je určitě místem, které byste měli zvážit. Fascinující příroda, bohaté množství volně žijících zvířat a nádherné pláže vás zcela pohltí a nabídnou vám zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Navštivte Isla Gorgona a nechte se unést jeho krásou.


Počasí Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je malý ostrov nacházející se na západním pobřeží Kolumbie. Toto místo je výjimečné svojí přírodou, která se vyznačuje tropickým podnebím a úchvatnou flórou a faunou.

Počasí na ostrově Gorgona se mění v závislosti na ročním období. V období mezi květnem a listopadem se vyskytují silné deště. Tyto deště jsou typické pro klima, jež vládne v Kolumbii, kdy má většina země vysokou vlhkost a teploty se pohybují kolem 28-30°C. V období mezi prosincem a dubnem je na ostrově sucho a většina dní je slunečná a chladná. Teploty v tuto dobu dosahují kolem 25-27°C.

V létě je na ostrově Gorgona možné zažít bouřlivé moře, a to zejména v období mezi květnem a listopadem. Silné vlny a bouře způsobují, že je ostrov obtížně přístupný a některé části ostrova jsou uzavřeny kvůli nebezpečí přílivových vln.

Isla Gorgona je vyhlášena pro svou flóru a faunu. Můžeme zde najít jedny z největších krokodýlů na světě, plameňáky, želvy a mnoho dalších druhů. Na ostrově se nacházejí i některé druhy hadů, včetně krajt, ale tyto hady jsou spíše plaché a více se obávají lidí než naopak.

Isla Gorgona je též velmi známá díky svému podvodnímu světu a možnostem potápění. Jelikož se nachází na půli cesty mezi Jižní Amerikou a Pacifikem, potápěči zde mohou objevovat podmořské krajiny a úžasné druhy ryb.

Závěrem lze říci, že ostrov Gorgona nabízí návštěvníkům mnoho krásných zážitků. Kdo sem zavítá, může se těšit na výjimečnou přírodu, bohaté podmořské fauně a flora i příjemné teploty. Avšak kvůli mořským podmínkám, návštěva v zimním období doporučuje-se méně.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Isla Gorgona


1. Jak se dostat na Isla Gorgona?
Na Isla Gorgona se dá dostat pouze lodí z města Guapi na pacifickém pobřeží Kolumbie. Lodě odjíždějí 2x týdně.

2. Jsou na Isla Gorgona ubytovací možnosti?
Ano, na ostrově Isla Gorgona jsou dostupné ubytovací možnosti. V současné době je zde jediný hotel.

3. Může se na Isla Gorgona koupat?
Isla Gorgona není ideálním místem pro koupání, protože pláže nejsou ideální z důvodu silných vln a nebezpečných zvířat, jako jsou krokodýli a medúzy.

4. Kolik času je potřeba pro návštěvu Isla Gorgona?
Ideální délka pobytu na Isla Gorgona je 2-3 dny. Pamatujte si, že je to především přírodní rezervace, takže je mnoho turistických aktivit.

5. Jaká fauna žije na Isla Gorgona?
Na Isla Gorgona žijí různé druhy zvířat, jako jsou krokodýli, hadi, opice, jezevci a mnoho druhů ptáků, včetně kolibríků, čápů a papoušků.

6. Jaká flora roste na Isla Gorgona?
Na ostrově Isla Gorgona roste převážně tropický les s rostlinami, jako jsou kapary, avokádo, pomelo a další.

7. Lze recyklace využívat na Isla Gorgona?
Ano, ostrov Isla Gorgona má program recyklace, který se snaží minimalizovat dopad turismu a zachovat krásu a přírodní prostředí.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Isla Gorgona?
Nejlepší doba pro návštěvu Isla Gorgona je v období od června do října, kdy je suché období. Během tohoto období bývá nejvyšší teplota a minimum srážek.

9. Jaké jsou náklady na návštěvu Isla Gorgona?
Náklady na návštěvu Isla Gorgona se liší v závislosti na tom, jak dlouho bude trvat a jaké aktivity budou prováděny. Podle průměrných nákladů na ubytování, stravování a turistické aktivity se cena pohybuje kolem 100 USD na den.

10. Co se na Isla Gorgona nesmí dělat?
Na Isla Gorgona je zakázáno lovit nebo chytat jakékoliv živočichy. Důležité je také dodržování pokynů parkových strážců a neopouštět vyhrazené oblasti pro turisty.


Dovolená Kolumbie Isla Gorgona


Kolumbie je země plná úžasných a exotických přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších míst, které určitě stojí za návštěvu, je ostrov Gorgona. Tento ostrov se nachází v Tichém oceánu, přibližně 35 km od pobřeží Kolumbie, a je jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi.

Isla Gorgona je jedinečným přírodním územím s bohatou biologickou diverzitou. Ostrov je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, mnohé z nich jsou endemické, což znamená, že se vyskytují pouze zde. Díky své malebné přírodě a bohaté fauně a flóře byl ostrov Gorgona v roce 1984 zařazen na seznam biosférických rezervací UNESCO.

Při návštěvě ostrova si můžete užít přírodní krásy a vydat se na procházku po jednom z mnoha turisticky upravených chodníků. Můžete objevovat deštné pralesy, pozorovat místní ptactvo, jako jsou třeba papoušci nebo kolibříci, a sledovat delfíny a žraloky při jejich cestě okolo ostrova. Voda okolo ostrova je průzračná a přímo skvělá pro potápění, takže pokud rádi zkoumáte podmořský svět, určitě nezapomeňte na šnorchlování nebo potápění.

Historie ostrova Gorgona však zdaleka není tak idylická, jak by se mohlo zdát. V minulosti byl ostrov využíván jako vězeňská kolonie, kde byli internováni nejnebezpečnější kriminálníci z Kolumbie. Dnes se zde nachází muzeum, které přibližuje tuto temnou kapitolu ostrova a ukazuje návštěvníkům, jakým podmínkám byli vězni vystaveni. Navštívit muzeum je jedinečnou příležitostí pro pochopení historie a kultury tohoto místa.

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Gorgona, je důležité si přizpůsobit plán dovolené podle klimatu a sezony. Nejlepší období pro návštěvu je od června do září, kdy je suché a teplé počasí. Během této doby se můžete vykoupat v příjemně teplém oceánu a užít si sluneční záření.

Dovolená na ostrově Gorgona je skutečným dobrodružstvím pro milovníky přírody. Budete omráčeni krásou a bohatstvím tohoto místa. Ať už se rozhodnete pro prozkoumávání deštného pralesa, šnorchlování v moři nebo poznávání historie ostrova, nebudete litovat své volby. Isla Gorgona je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci s přírodou.


Letenka Kolumbie Isla Gorgona


Letenka Kolumbie Isla Gorgona - cesta dozažití nevšední a exotické zkušenosti

Pokud hledáte adrenalinovou dovolenou s divokou přírodou, výběrem letenky Kolumbie Isla Gorgona uděláte určitě dobře. Isla Gorgona je malý ostrov, nacházející se v Tichomoří, asi 35 km od pacifického pobřeží Kolumbie. Ostrov je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je domovem řady druhů zvířat i rostlin, mnohé z nich jsou endemity - tedy ty, které se vyskytují pouze na tomto ostrově a nikde jinde na světě.

Jak se tam dostat

Let do jednoho z největších kolumbijských měst Cali nebo Bogotá trvá z Evropy asi okolo 14 hodin s jedním mezipřistáním (např. Frankfurt nebo Paříž). Z Cali nebo Bogotá si můžete domluvit letenku do města Guapi, kde se nachází letiště, odkud vás bude čekat trajekt na cestu do Isla Gorgona. Existují dvě možnosti, jak se na ostrov dostat - buď si můžete pronajmout soukromou loď, nebo si můžete rezervovat místo na trajektu.

Co tam vidět?

Isla Gorgona je malý ostrov, ale nabízí mnoho zážitků. Na ostrově najdete několik pláží, ale hlavní příčinou, proč si sem turisté přijedou, jsou lesy, vodopády a korálové útesy. Ostrov je pokrytý deštným lesem a krom toho se zde nachází obrovské množství exotických rostlin a zvířat, jako jsou například plameňáci, kolibříci, opice, ještěrky, hadi nebo leguáni.

Vody okolo ostrova jsou plné života - ryby, kraby, krevety a koráli. Proto není divu, že zde najdete řadu potápěčských center, které nabízejí potápěčské výlety.

Ostrov je také ideálním místem pro milovníky rybaření. Zde se totiž nachází několik druhů ryb, včetně žraloků.

Kdy se tam vydat

Nejlepší čas na návštěvu Isla Gorgona je během suché sezóny mezi červencem a zářím. Během vlhké sezóny, která trvá od května do června a od října do prosince, je na ostrově mnohem více srážek.

Ohromující krása Isla Gorgona se vám vryje do paměti na celý život. Pokud toužíte po nevšedních zážitcích a cestování do exotických míst, letenka Kolumbie Isla Gorgona je tím pravým výběrem. Tak na co ještě čekáte? Vydávejte se do této magické části světa a nechte se unášet přírodou, která tady vládne.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách