Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kolumbie Ciudad Perdida

Ubytování Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbie se na turistické mapě stává stále oblíbenější destinací a jeden z největších pokladů, které země ukrývá, je Ciudad Perdida - ztracené město staré civilizace Tairona. Pokud chcete prožít unikátní zážitek a navštívit tento historický skvost, potřebujete vědět několik věcí o ubytování a celkově o cestování do těchto míst.

Kde je Ciudad Perdida?

Ciudad Perdida se nachází v Kolumbii v departementu Magdalena v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Je to 44 kilometrů od města Santa Marta a v oblasti se nachází další historické a přírodní zajímavosti, jako jsou starobylé vesnice, divoké řeky a biosférická rezervace.

Jak se dostat do Ciudad Perdida?

Cesta ke ztracenému městu vede pouze pěšky a trvá v průměru 4 až 6 dní. Je nutné mít průvodce, který zná okolí a říká se jim „arrieros“. Místní turistické společnosti nabízejí organizované výlety, ale musíte mít na paměti, že cesta je poměrně náročná a vyžaduje dobré fyzické a psychické kondice.

Jaké jsou možnosti ubytování v Ciudad Perdida?

Na cestě k Ciudad Perdida jsou k dispozici další historické vesničky a kempy, ve kterých je možné přespat. Nabídka ubytování je poměrně jednoduchá a v podstatě jde jen o přístřešek a moskytiéru. Pokud si ale zakoupíte balíček od turistické společnosti, obvykle se zahrnuje i ubytování.

Jaká je cena ubytování?

Cena ubytování se pohybuje v závislosti na délce a obsahu výletu. Průměrná cena s ubytováním na 4 dny se pohybuje okolo 600 USD. V této ceně je zahrnuto průvodce, jídlo, vodu a ubytování.

Jakou mít představu o ubytování?

Je nutné mít na paměti, že ubytování je velmi jednoduché a prosté. V kemplech nejsou k dispozici teplé sprchy, WC ani elektřina. Voda pochází z okolních řek a většinou se dá pouze studená.

Věnujte pozornost přípravě a potřebným věcem

Vzhledem k tomu, že cesta k Ciudad Perdida je náročná, měli byste se na ni dobře připravit. Doporučuje se hojně používat repelent proti hmyzu, mít sebou dostatek pitné vody a pamatovat na fyzickou a psychickou kondici. Je potřeba být dobrým pěšákem a být schopni zvládnout dlouhé trasy.

Ubytování v Ciudad Perdida může být jedinečným zážitkem, pokud máte rádi přírodu a o historii. Je to ale poměrně náročná cesta a vyžaduje dostatečnou přípravu a vybavení. Při výběru turistické společnosti se ujistěte, že je to renomovaná firma, což vám pomůže zajistit bezpečnost na cestě. Je to nejen cesta ke ztracenému městu, ale i cesta s mnoha nádhernými výhledy a úžasnými překážkami, které stojí za to pamatovat si na celý život.


Dovolená Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbie je země, která se nedávno stala velmi populární mezi turisty, kteří chtějí objevovat nová a exotická místa. Mezi tyto místa patří i Ciudad Perdida, což je starobylé město, které se nachází v hlubokých džunglích na severu země.

Ciudad Perdida, nepřeložitelné jako "Ztracené město", je jedno z nejvýznamnějších historických nalezišť v celé Kolumbii. Toto město, které bylo původně založeno okolo roku 800 n. l., se stalo důležitým centrem pro Tayrona, indiánské kmene, kteří zde vládli po mnoho staletí.

Ačkoli se o Ciudad Perdida vědělo už dříve, zůstalo dlouho skryto v hlubinách džungle. V roce 1975 bylo objeveno a od té doby se stalo jednou z největších turistických atrakcí v Kolumbii.

Mnoho turistů si cestu do Ciudad Perdida oblíbilo kvůli turistickým stezkám, které vedou z města Santa Marta přes nádherné krajinu. Cesta je určitě náročná, ale zkušení turisté se shodují na tom, že stojí za to.

Cesta začíná v městě Santa Marta a vede přes národní park Sierra Nevada de Santa Marta. Na cestě se setkáte s nádherným výhledem na hory a řeky a projdete mnoha zajímavými místy, jako jsou například jeskyně a vesnice indiánského kmene Kogui. Trasa je vhodná pouze pro ty, kteří jsou ve skvělé fyzické kondici, protože trvá pět až šest dní a mnohdy je velmi náročná.

Samotné Ciudad Perdida leží ve výšce 685 metrů nad mořem a můžete se na něj dostat pouze pěšky. Město samo o sobě je velmi impozantní a obklopeno nádherným vodopádem a řekou. Návštěvníci jsou tu často svědky západu slunce, což je nezapomenutelný zážitek.

V současné době je pro turisty otevřená pouze malá část Ciudad Perdida, ale i tak je to stále magické místo, které stojí za návštěvu. Pro turisty, kteří chtějí vidět mnoho v Kolumbii bez mnich vysílení, se Ciudad Perdida může stát vrcholem jejich dovolené.


Počasí Kolumbie Ciudad Perdida


Ciudad Perdida, což v překladu znamená Ztracené město, je archeologická lokalita ve státě Kolumbie. Nachází se v oblasti Sierra Nevada de Santa Marta, na severu země. Tato vytrvalá a tajemná památka je stará přes 1000 let a byla objevena až v roce 1972. Ale nezajímavé jsou jen samotné ruiny, ale také fascinující počasí, které zde panuje.

Kolumbie je známá svým tropickým podnebím, a Ciudad Perdida není výjimkou. Celý rok je zde teplé a vlhké počasí, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 °C. Je tedy důležité být dobře vybaven a dbát na dostatečný přísun vody a hydrataci.

Období dešťů v Ciudad Perdida trvá od dubna do listopadu, kdy se v této oblasti nachází monzunový podnebný režim. Během těchto měsíců je velmi pravděpodobné, že zažijete pravidelné přívalové deště, které mohou být silné a doprovázeny bouřkami. To může ovlivnit přístup k samotným ruinám, jelikož cesty mohou být kluzké a někdy i záplavy mohou znemožnit přístup k některým částem města. Je tedy důležité sledovat předpověď počasí a plánovat svou návštěvu s ohledem na tato potenciální omezení.

Navzdory těmto výzvám je návštěva Ciudad Perdida v období dešťů také lákavá, protože během těchto měsíců jsou nádherné vodopády v plném proudu a okolní krajina je sytě zelená. Voda z topení je zdroj potravy pro mnoho zvířat v okolí, což je také skvělou příležitostí pro pozorování fauny, která se v tomto období stává o něco aktivnější.

Navzdory možnosti dešťových bouří je Ciudad Perdida oblíbeným turistickým cílem po celý rok. Ti, kdo navštěvují toto místo, musí být připraveni na všechny typy počasí a měli by si vzít vhodné oblečení a obuv, které jim pomohou zvládnout jakékoli povětrnostní podmínky.

Celkově vzato, Ciudad Perdida v Kolumbii nabízí fascinující a rozmanité počasí. Od tropického podnebí po dešťové monzuny, tato památka je pro návštěvníky velmi zajímavým místem, které je třeba prozkoumat a objevit. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit tuto lokalitu v suchých nebo deštivých měsících, bezpochyby zažijete jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Letenka Kolumbie Ciudad Perdida


Letenka do Kolumbie: Odkryj tajemství Ciudad Perdida

Pokud jste dobrodružného ducha a toužíte po objevování skrytých pokladů, pak byste neměli přehlédnout jedno z největších archeologických zázraků Jižní Ameriky – Ciudad Perdida v Kolumbii. Tato tajemná ztracená civilizace, jež se nachází uvnitř hustého deštného pralesa Sierra Nevada de Santa Marta, láká odvážné dobrodruhy z celého světa.

Pravé jméno Ciudad Perdida zní Teyuna, což ve místním nářečí znamená "staré město". Původ civilizace, která zde kdysi existovala, je odedávna obalován závojem tajemství. To, co víme dnes, je, že Ciudad Perdida byla založena Kogiové, původními obyvateli této oblasti, a to pravděpodobně kolem 9. století.

Cesta do Ciudad Perdida začíná ve městě Santa Marta, které je bránou do národního parku Sierra Nevada de Santa Marta. Po nezbytných přípravách, včetně zakoupení povolení a najmutí průvodce (cesta do Ciudad Perdida je povolena pouze s průvodcem), se vstoupí na začátek trasy. Celý trek trvá asi 4 až 6 dní, přičemž cestou budete překonávat náročné horské terény, brodit řeky a objevovat malebná indiánská sídla.

Jakmile dorazíte do Ciudad Perdida, budete odměněni neuvěřitelným pohledem na mýtické terasy a kamenné stavby, které jsou ukryty v pralese. Ciudad Perdida se rozkládá na území okolo 6km² a skládá se z více než 250 kamenných teras, které byly kdysi obydlím Kogiů.

Mezi nejvýznamnější stavby patří Velký náměstí a El Mirador, odkud je možné pozorovat celé město z výšky. Zde si můžete představit, jak lidé žili v této ztracené civilizaci a obdivovat jejich umění a architekturu, které dodnes překvapují svou precizností.

Ale Ciudad Perdida je mnohem více než jen hromada kamenných ruin. Je to magické místo, které po vás zanechá nezapomenutelný emocionální otisk. Úzké stezky, kterými musíte projít, se skrývají v pralese plném exotických rostlin a zvířat. Setkání s místními indiány Kogi, kteří dodnes žijí podél cesty, dodává celému zážitku autenticitu a dává vám možnost nahlédnout do jejich jedinečné kultury.

Abyste se mohli vydat na toto dobrodružství a objevit tajemná místní místa, budete muset zakoupit letenku do Kolumbie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Bogoty, hlavního města Kolumbie. Z Bogoty budete pokračovat dalšími lety na letiště Simón Bolívar v Santa Martě, která je výchozím bodem do Sierra Nevada de Santa Marta.

Navzdory tomu, že cesta do Ciudad Perdida může být fyzicky náročná, je to nezapomenutelný zážitek. Letenka do Kolumbie vás zavede do světa tajemné minulosti, ať už jste archeolog nebo dobrodružný cestovatel. Takže neváhejte a vydejte se za objevováním tajů Ciudad Perdida.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Ciudad Perdida


1. Co je Ciudad Perdida v Kolumbii?
Ciudad Perdida je ztracené město starobylého indiánského kmene Tairona. Nachází se v severovýchodní Kolumbii v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta.

2. Jak se dostanu do Ciudad Perdida?
Cesta do Ciudad Perdida začíná v městečku Santa Marta. Zde si můžete najmout průvodce a absolvovat vícedenní trek přes tropické deštné pralesy a řeky až k samotnému městu.

3. Jak dlouho trvá trek do Ciudad Perdida?
Trek do Ciudad Perdida trvá obvykle 4 až 6 dní, v závislosti na vaší fyzické kondici a preferencích.

4. Jaké jsou podmínky pro trek do Ciudad Perdida?
Trek do Ciudad Perdida je fyzicky náročný a vyžaduje dobrou kondici. Musíte být připraveni na dlouhé denní pochody, strmý terén a vysokou vlhkost.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ciudad Perdida?
Nejlepší čas na návštěvu Ciudad Perdida je v suchém období od prosince do března. V této době je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a všechny řeky budou mít nižší vodní hladinu.

6. Jaké vybavení bych měl vzít s sebou na trek do Ciudad Perdida?
Vybavení by mělo zahrnovat pohodlnou a lehkou turistickou obuv, větrovku nebo deštník, lehké oblečení, plavky, lehce sbalitelný spacák, insekticidy, kvalitní batoh a dostatek vody.

7. Je vstup do Ciudad Perdida omezený?
Ano, každodenní kvóty pro návštěvníky Ciudad Perdida jsou omezené a je nutné si rezervovat místo předem prostřednictvím akreditované cestovní agentury.

8. Je trek do Ciudad Perdida bezpečný?
Ve většině případů je trek do Ciudad Perdida bezpečný, pokud se řídíte doporučeními průvodce a dodržujete všechna bezpečnostní pravidla. Nicméně, je vždy důležité být ostražitý a plánovat trek s důvěryhodnou a zkušenou cestovní agenturou.

9. Může si Ciudad Perdida prohlédnout kdokoli?
Trek do Ciudad Perdida je náročný a vyžaduje dobrý fyzický stav. Je také třeba si uvědomit, že Ciudad Perdida je svaté místo pro domorodce, a proto je respektování jejich kultury a tradic důležité.

10. Co dalšího mohu vidět nebo dělat poblíž Ciudad Perdida?
V okolí Ciudad Perdida můžete navštívit také město Santa Marta a pobřeží Karibského moře. Sierra Nevada de Santa Marta je také domovem mnoha dalších indiánských kmenů a fantastických přírodních scenérií.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách