Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Keňa Amboseli National Park

Ubytování Keňa Amboseli National Park


Keňa je africká země, která je bohatá na přírodní krásy a fascinující divoká zvířata. Jedním z nejúžasnějších míst, která tato země nabízí, je Amboseli National Park. Tento národní park je známý především svou rozmanitou faunou a nádhernými výhledy na Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky, která se tyčí na hranici sousední Tanzanie.

Pro cestovatele, kteří navštěvují Amboseli National Park, je klíčové zvolit si vhodné ubytování. Ať už se jedná o váš první pobyt v Keňe, nebo jste zde již několikrát byli, můžete si vybrat z množství možností, které odpovídají vašim preferencím a rozpočtu.

V Amboseli National Park se nachází několik luxusních safari lodží, které poskytují nejenom moderní vybavení a komfort, ale také úchvatné výhledy na okolní krajinu. Tyto lodže nabízejí elegantní pokoje s vlastní koupelnou, restaurace s místní i mezinárodní kuchyní a většinou také bazén, kde se můžete osvěžit po náročném dni ve větrném prachu savany.

Pro ty, kteří preferují přímější kontakt s přírodou, jsou k dispozici i kempy. V Amboseli National Park se nachází několik kempů s možností stanování, kde si můžete postavit svůj vlastní stan a vychutnat si jedinečný zážitek z africké divočiny. Tyto kempy často poskytují také zázemí v podobě společné kuchyně, sociálních zařízení a venkovních ohnišť, kde si můžete uvařit jídlo a posedět pod hvězdnou oblohou.

V oblasti Amboseli National Park také existuje možnost ubytování v místních vesnicích, kde můžete zažít tradiční africký způsob života. Tato volba je ideální pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místní kulturou a zvyky. Místní obyvatelé často nabízejí domácí stravování a výlety po okolí, které vám umožní objevit skryté krásy této oblasti.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, Amboseli National Park je magickým místem pro pozorování divokých zvířat. V parku žijí sloni, buvoli, žirafy, lvi a mnoho dalších druhů. Safari je v tomto parku jedinečným zážitkem, který vás přivede blíže ke křehkému a vzácnému ekosystému.

Pokud plánujete návštěvu Amboseli National Park, přemýšlejte o tom, jaké ubytování by pro vás bylo nejvhodnější. Ať už se rozhodnete pro luxusní lodži, kemp nebo pobyt v místní vesnici, zážitek z této oblasti bude jedinečný a nezapomenutelný. Nezapomeňte si také užít úchvatné výhledy na Kilimandžáro, který je vzdálen jen pár kilometrů od parku. Amboseli National Park vám nabízí skvělou příležitost pro intenzivní a autentickou zkušenost s africkou divočinou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Amboseli National Park


1. Jak se dostat do Amboseli National Park?
- Amboseli National Park se nachází v jižním Keňském pobřeží, asi 280 kilometrů od Nairobi. Nejlepší je jet autem, ale možností je také využít letiště v blízkém městě Mombasa.

2. Jakou divokou zvířenu mohu vidět v Amboseli National Park?
- Amboseli National Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvi, gepardi, žirafy, zebry a mnoha dalších. Nejslavnější jsou ale sloni, kteří jsou v parku velmi hojní.

3. Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Amboseli National Park?
- Nejlepší dobou na návštěvu Amboseli National Park je období sucha mezi červencem a říjnem, kdy jsou zvířata snadněji viditelná kvůli řídké vegetaci. V období dešťů, které trvá od listopadu do května, je park více zelený, ale méně průhledný.

4. Jaká je cena vstupného do Amboseli National Park?
- Vstupné do parku je 80 USD na den pro dospělého a 40 USD na den pro dítě. Ceny se mohou lišit v závislosti na občanství a případně dalších službách, jako je pronájem vozidla.

5. Kde se mohu ubytovat při návštěvě Amboseli National Park?
- V okolí parku se nachází několik luxusních safari lodží a táborů, které nabízí ubytování v blízkosti přírody. Mezi nejznámější patří Amboseli Serena Safari Lodge, Ol Tukai Lodge a Tortilis Camp.

6. Existují pravidla a omezení při návštěvě Amboseli National Park?
- Ano, při návštěvě parku je důležité dodržovat určitá pravidla, jako je zákaz krmení zvířat, respektování značení a nesmění dovoleným oblastem. Je také zakázáno poškozování přírody a ohrožování zvířat.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Amboseli National Park v Keňe. Je důležité se před návštěvou parku dobře informovat a získat aktuální informace od místních autorit.


Letenka Keňa Amboseli National Park


Keňa je země plná úžasných přírodních krás. Jedním z těch nejkrásnějších míst této země je Amboseli National Park, který je známý svými velkými zvířaty, jako jsou sloni, lvi, gepardi a zebry. Pokud se chcete vypravit na tento nádherný kus afrického kontinentu, budete potřebovat letenku, kterou si můžete snadno a rychle zabezpečit.

Amboseli National Park se nachází v jihozápadní části Keňy, asi 230 km od národního parku Maasai Mara. Oblastí parku protékají řeky z Kilimandžára a park nabízí návštěvníkům nádhernou krajinu s aktivními sopkami a hojností zvířat. Pro ty, kteří chtějí vidět největší zvířata, jako jsou sloni, lvi a žirafy, je Amboseli jedinečným místem k návštěvě.

Nejlepší období k návštěvě tohoto parku je během sušších měsíců od června do října a od prosince do března. Během těchto měsíců je prohlídka parku mnohem jednodušší a pohodlnější. Během dešťových období se už cesty nevládnou a zvířata jsou více rozptýlená, což může být pro návštěvníky problematické.

Letenky do Amboseli National Parku jsou k dispozici po celý rok. Nejlepší způsob, jak najít ty nejlevnější letenky, je využít online vyhledávačů, které porovnají ceny více aerolinek. Letenky do Nairobi jsou zpravidla levnější, ale cestování do Amboseli National Parku si vyžaduje dále jízdu autem.

Za nejdražší a nejpohodlnější cestu můžeme považovat soukromé lety, které nabízí různé cestovní agentury. Tyto lety vás dovezení až na místní letiště v parku, odkud pak můžete využít dálkový převoz. Tato možnost je nejvhodnější pro ty, kteří mají omezený čas na návštěvu parku a chtějí se tam dostat co nejrychleji a nejpohodlněji.

Amboseli National Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Africe, které stojí za to vidět. S leteckou dopravou se dostanete snadno a rychle na místo, kde můžete pozorovat několik druhů zvířat a užít si opravdové africké dobrodružství. Užijte si nádhernou dovolenou v Keni a navštivte krásný Amboseli National Park.


Dovolená Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe, a pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodního bohatství, nemůžete minout návštěvu Amboseli National Park. Amboseli je jedním z nejstarších a nejznámějších národních parků v Keni, který leží na jihovýchodě země, nedaleko hranic s Tanzanií.

Amboseli National Park je jedinečným místem, které charakterizuje svou úchvatnou krajinou a ohromujícím výhledem na slavnou horu Kilimandžáro, nejvyšší vrchol Afriky. Tato ikonická hora, kterou majestátně obklopují baobabové stromy a rozlehlé pláně, vytváří kouzelnou atmosféru, která okouzluje každého návštěvníka.

Amboseli National Park je známý pro svou rozmanitou divočinu a možnost pozorovat ohromující množství volně žijících zvířat. Zdejší oblast je domovem rozsáhlé populace slonů, jelenů, impalů, buvolů a dalších druhů, které se volně pohybují po obrovském území parku. V Amboseli také můžete potkat vzácnější druhy jako jsou gepardi, lvi, hyeny, noční šelmy a mnoho dalších.

Pozorování zvířat je možné při safari dojezdem autem nebo také pěšky na vyhrazených trasách. Turisté mají tak příležitost spatřit zvířata zblízka a vnímat jejich přirozené prostředí. Je to jedinečná příležitost nejen pro fotografy, ale pro každého, kdo miluje přírodu a její nádherná stvoření.

Amboseli National Park je také rájem pro ornitology, protože park je domovem pro více než 600 různých druhů ptáků. Milovníci ptáků mohou pozorovat například bělohlavy orel, africký ohnivák nebo plameňáka růžového.

Při plánování dovolené v Amboseli National Parku neunikne pozornosti ani kultura místních kmenů. V okolí parku žijí Masajové, jedna z nejtradičnějších afrických etnických skupin. Turisté mají možnost navštívit Masajskou vesnici, kde se dozvědí více o jejich životním stylu, tradičním tanci či kočování. Je to skvělá příležitost pro interakci s místními a pochopení jejich způsobu života.

Amboseli National Park nabízí širokou škálu ubytování pro turisty, od luxusních safari lodží po kempování v divočině. Ubytovací možnosti jsou navrženy tak, aby respektovaly přírodní prostředí a zároveň poskytovaly pohodlí a komfort pro hosty.

Návštěva Amboseli National Park je zážitkem, který si zamilujete. Ponořte se do úžasného světa africké divočiny, kde budete svědkem jedinečných setkání s volně žijícími zvířaty a kde se bronzový odlesk slunce odráží od vrcholu Kilimandžáro. Pokud hledáte dovolenou plnou dojmů, dobrodružství a nádhery přírody, Amboseli National Park v Keni je pro vás tou správnou volbou.


Počasí Keňa Amboseli National Park


Amboseli National Park leží v jihozápadním Keňském regionu. Tento národní park je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi a láká návštěvníky svou nádhernou přírodou a ohromující divokou zvěří.

Keňa je obecně známá svou teplou a slunečnou klimatickou podmínkou a tento trend je patrný i v národním parku Amboseli. To je způsobeno blízkostí rovníku a stabilními atmosférickými podmínkami, které zabezpečují celoroční téměř nezměněnou teplotu.

V národním parku Amboseli prevládá dvě sezóny - suchá sezóna a deštivá sezóna. Suchá sezóna začíná v červnu a trvá až do října. Během těchto měsíců je krajina výrazně suchá, a to zejména díky malému množství srážek. Denní teploty se pohybují mezi 26°C a 30°C, přičemž nocní teploty klesají na příjemných 10°C až 15°C. Slunce tu svítí každý den a poskytuje optimální podmínky pro safari a pozorování zvířat.

Deštivá sezóna probíhá od listopadu do května. Během těchto měsíců je park zalitý deštěm, který obnovuje vegetaci a zajistí bohatství potravy pro zdejší zvěř. Průměrné srážky dosahují 200 až 350 mm. Během deštivé sezóny je krajina úchvatně zelená a je tu více kvetoucích rostlin, což zvyšuje šance na pozorování většího množství zvířat. Je však třeba podotknout, že deštivá sezóna také přináší sebou vyšší pravděpodobnost místního zatopení a možné obtíže při cestování.

Jeden z nejcennějších prvků počasí v Amboseli National Parku je jeho výhled na slavnou horu Kilimandžáro. Jasným a slunečným dnem je velmi pravděpodobné, že uvidíte její vrchol z parku. Tato překrásná scenérie vytváří okouzlující a nezapomenutelný obraz pro návštěvníky parku.

Na závěr lze říci, že počasí v Amboseli National Parku je obecně přátelské pro turisty, ať už se rozhodnete navštívit během suché sezóny, kdy je krajina suchá a slunečná, nebo během deštivé sezóny, kdy je park zelený a plný života. Každé období nabízí jedinečný zážitek a možnost pozorování bohaté fauny a flory tohoto nádherného národního parku v Keni.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách