Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kanada Victoria Island

Počasí Kanada Victoria Island


Victoria Island, největší kanadský ostrov, se rozkládá v Severozápadních teritoriích a Nunavutu. Je 450 kilometrů dlouhý a 500 kilometrů široký. S více než 217 000 čtverečními kilometry je Victoria Island navzdory svému jménu nazvanému po britské královně Victorii spíše koncentrací ledových hor, tundry, permafrostu a skalnatých hor než ostrovem vlastního druhu.

Zeměpisná poloha Victoria Island umisťuje ostrov na kanadskou Arktidu, což znamená, že počasí zde bývá extrémní. Průměrné teploty se pohybují okolo -20 stupňů Celsia během zimy. V létě je výrazně tepleji, ale stále to znamená průměrné teploty kolem pouhých 6 stupňů Celsia.

Jaro bývá poměrně krátké a nástup léta zde může být celkem pozdní. Ledové kry bývají rozsáhlé a rozkládají se až do června. Léto trvá jen krátce a obyčejně to trvá jen měsíce od června do srpna. V tomto období se nejvíc daří zvířatům, jako jsou orli, polární lišky, pižmoni, sobi a samozřejmě medvědi. Na ostrově se také vyskytuje jedna z největších a viditelně nejaktivnějších populací roháčů na světě.

Jesen se zde obvykle vyskytuje pouze krátce. Je obvykle chladná, větrná a deštivá. Ale v tomto období se také začínají objevovat spektakulární podívané - několik desítek tisíc sobů začíná migrovat na jih. Toto kouzlo lze vidět pouze hrstkou. Kromě sobů se v této sezóně také můžete těšit na kouzelné a sytě zbarvené podzimní listí, které se objevuje na stromech.

Zima zde bývá velmi tvrdá a náročná. Není mnoho hodin světla a teploty bývají obvykle velmi nízké. Větry zde mohou být neskutečně silné, a protože ostrov leží na samých okrajích Severního ledového oceánu, může být počasí nesnesitelné. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Victoria Island v období zimy, ujistěte se, že budete mít příslušné vybavení a oblečení.

Celkově lze říci, že počasí na Victoria Island je drsné a nehostinné, ale to neznamená, že nemusí být krásné. Během letních měsíců se lze těšit na krásné krajiny plné života a aktivit, zatímco v zimě můžete čelit tvrdým větrům a extrémně nízkým teplotám a můžete sledovat polární záři, což je kouzelná podívaná, kterou byste nikdy nechtěli zmeškat. Bez ohledu na to, které roční období si zvolíte, návštěva Victoria Island bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Kanada Victoria Island


Victoria Island, nacházející se v kanadském Severozápadním teritoriu, je jedním z největších ostrovů v Kanadě. Je to oblíbená turistická destinace, která nabízí úchvatné přírodní krásy, bohatou zvířena a fascinující kulturu.

Při návštěvě Victoria Island je jedním z prvních dojmových míst město Inuvik. Je to živé a moderní město ležící na břehu řeky Mackenzie. Zde se můžete projít po malebném nábřeží, navštívit tradicionalistický domov domorodých obyvatel města nebo si užívat zábavu na letních festivalech.

Po příjezdu na Victoria Island byste neměli vynechat návštěvu národního parku Aulavik, který je důležitou zastávkou pro mnoho druhů ptáků během jejich stěhování. Toto místo také nabízí úžasné noční pozorování polárního světla, což je jedinečný zážitek.

Dalším fascinujícím místem na Victoria Island je Prince of Wales Northern Heritage Centre. Toto muzeum nabízí bohatou sbírku dosud neznámých předmětů, zbraní a řemeslných výrobků původních obyvatel ostrova. Je to skvělá příležitost k poznání historie a kultury těchto lidí.

Jedním z největších lákadel Victoria Island je určitě také příroda. Příznivci dobrodružství zde najdou mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Můžete se vydat na procházku hornatým terénem, projít se kolem malebných jezer a potoků nebo vyrazit na rybářský výlet a zkusit chytit lososa.

Pro ty, kdo mají rádi divokou zvěř, je Victoria Island ideálním místem. Můžete zde pozorovat velryby, tuleně a různé mořské želvy na blízkém pobřeží. Zvířata jako lišky, sobi, polární medvědi a bizoni jsou také běžně nalézaná na tomto ostrově.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, Victoria Island vám nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody, kulturních zážitků a možností k relaxaci a dobrodružství. Je to místo, kde můžete odpočinout od každodenního shonu a objevovat krásy, které poskytuje Severozápadní teritorium Kanady.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Victoria Island


1. Jak se dostanu na Victoria Island?
Odpověď: Na Victoria Island se dá dostat pouze lodí nebo letadlem z města Inuvik v Severozápadních teritoriích Kanady.

2. Jaké jsou hlavní atrakce na Victoria Island?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější atrakce na Victoria Island patří tisíce let staré inuitské kultury a tradice, národní parky a přírodní rezervace, divoká příroda se zvířaty jako jsou medvědi, sobi a vlci a historické památky z doby objevování.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Victoria Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Victoria Island jsou letní měsíce od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí téměř celý den. V zimě jsou na islandu extrémně nízké teploty a vážné podmínky pro rekreaci.

4. Je na Victoria Island bezpečno?
Odpověď: Victoria Island je velmi vzdálená a nedotčená oblast, která je obyvatelům relativně bezpečná. Nicméně, turisté by měli důsledně dodržovat bezpečnostní standardy, které platí v Severozápadních teritoriích, jako je nevycházení z vyhrazených oblastí a přijímání rady od místních odborníků.

5. Jaká je infrastruktura na Victoria Island?
Odpověď: Victoria Island je velmi odlehlá oblast se špatnou infrastrukturou. Existuje pouze omezené množství letišť a pobřežních přístavů, kde se mohou turisté dostat. Chybí zde plánovaná doprava, hotely a turistické atrakce. Ale přes to všechno, Victoria Island si uchovala svou obdivuhodnou a nedotčenou přírodní krásu.


Letenka Kanada Victoria Island


Victoria Island je jedním ze skrytých pokladů v srdci kanadské Arktidy. Nachází se v severozápadní části země a je s délkou přes tisíc kilometrů druhým největším ostrovem v Kanadě a dvanáctým největším na světě. Jako jedno z nejméně obydlených míst na planetě nabízí Victoria Island jedinečnou kombinaci nádherné přírody, divokého zvěření a místních kultur.

Pro cestovatele je nejlepší cesta na Victoria Island letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety z různých kanadských měst. Nejbližší letiště je v městě Inuvik, které slouží jako brána do Arktidy. Zde se cestovatelé mohou připojit k přímým letům na Victoria Island, které trvají přibližně hodinu.

Po příletu na Victoria Island je první věcí, kterou si všimnete, nádherná a nedotčená příroda. Ostrov je bohatý na rozmanité ekosystémy, včetně horských pásem, tajgy, mokřadů a ledovců. Jedním z nejznámějších přírodních skvostů ostrova je Nahanni National Park, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Tento park nabízí dechberoucí scenérie, náročné treky a možnost pozorování divokého života v jejich přirozeném prostředí.

Victoria Island je především domov pro mnoho druhů zvěře, jako jsou sobi, losi nebo rysi. Pro milovníky ornitologie je ostrov rájem, protože se zde nachází mnoho druhů ptáků, včetně vzácných dravců. Během vašeho pobytu na ostrově byste měli využít možnosti podívat se na lodí kolem okolních ostrůvků, kde se můžete setkat s tuleni a polárními medvědy.

Dalším důležitým prvkem na Victoria Island je místní eskymácká kultura. Eskymáci, kteří byli původními obyvateli ostrova, má mnoho zajímavých tradic a rituálů, které se uchovávají dodnes. Mnoho obyvatel ostrova se živí rybařením a lovem, a můžete se zúčastnit jejich aktivit a naučit se o jejich způsobu života. Navštivte také místní malé vesnice a ochutnejte tradiční eskymácké jídlo.

Victoria Island nabízí cestovatelům jedinečný zážitek, který nelze srovnávat s ničím jiným. Příroda zde je do nejmenšího detailu nádherná, divoký život v okolí je fascinující a kultura místních obyvatel je poutavá. Pokud chcete zažít dobrodružství, které zanechá nezapomenutelné vzpomínky, pak je Victoria Island to místo, kam byste měli letět.


Ubytování Kanada Victoria Island


Victoria Island je jednou z největších kanadských ostrovů v Arktidě. Tento malebný ostrov je domovem mnoha přírodních krás a zajímavostí, které lákají turisty z celého světa. Ať už máte rádi dobrodružství, turistiku nebo relaxaci, Victoria Island nabízí řadu možností a skvělých míst k ubytování.

Jednou z nejpopulárnějších lokalit na ostrově je hlavní město západního teritoria Kanady, Yellowknife. Zde naleznete širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po útulné chatky v přírodě. Mnoho hotelů se nachází v blízkosti místních atrakcí, jako je aurora borealis nebo Great Slave Lake.

Další zajímavou možností by bylo ubytování v blízkosti Národního parku Nahanni. Tento park je zapsán na seznamu UNESCO a nabízí jedinečnou kombinaci divoké přírody, kaňonů a vodopádů. V této oblasti najdete několik kempů a chat s neuvěřitelným výhledem na okolní krajinu.

Pokud hledáte trochu odlehlejší místo pro ubytování, rozhodně byste měli zvážit možnost strávit několik nocí v malé osadě Tuktoyaktuk. Tato osada se nachází na pobřeží Severního ledového oceánu a je proslulá svými výhledy na pólový den a půlnocní slunce. Ubytování je zde dostupné ve formě chat, kempů nebo možnosti zapůjčení místních přístřešků.

Victoria Island nabízí také možnost ubytování ve volné přírodě. Jestliže máte rádi kempování nebo RV (rekreační vozidlo) dovolené, můžete se rozhodnout kempovat na některém z mnoha tábořišť na ostrově. Kempování v přírodě vám umožní být blízko k divoké přírodě a vychutnat si její krásy.

Při hledání ubytování na Victoria Island je dobré si uvědomit, že se jedná o odlehlou oblast Arktidy. Je proto důležité mít na paměti, že turistické služby a infrastruktura nemusí být tak rozvinuté jako v jiných částech Kanady. Je proto důležité plánovat svou cestu dopředu a získat potřebné informace o dostupných ubytovacích možnostech.

Kanada Victoria Island je unikátní destinací s mnoha možnostmi ubytování pro různé druhy cestovatelů. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotelový pobyt, kempování v divočině nebo útulnou chatku v odlehlé osadě, jedno je jisté - budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat krásu tohoto fascinujícího místa a vychutnat si jeho jedinečnou atmosféru.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách