Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kanada Prince Edward Island

Dovolená Kanada Prince Edward Island


Kanada je země plná přírodních krás a jedním z jejích nejzajímavějších míst k návštěvě je bezpochyby Prince Edward Island. Tato malá ostrovní provincie se nachází v Atlantském oceánu a nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a bohatou historii.

Prince Edward Island je nejmenší provincií Kanady. Měří pouze 280 km² a žije zde přibližně 150 000 obyvatel. Přesto však ostrov nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro turisty, kteří sem přijedou strávit svou dovolenou.

Jednou z největších předností Prince Edward Island jsou jeho pláže. Tyto pláže patří k nejkrásnějším v Kanadě a jsou ideálním místem pro relaxaci, koupání a procházky po pobřeží. Pláže jsou čisté, písečné a nabízejí nádherné výhledy na oceán. Oblíbenou pláží je například Cavendish Beach, která je známá svými červenými útesy a teplými vodami.

Další zajímavou atrakcí je zde Green Gables Heritage Place, které je inspirací pro slavnou knihu "Anne z Green Gables" od Lucy Maud Montgomery. Tato historická farma připomíná dobu, ve které se příběh odehrává, a návštěvníci se zde mohou vydat na prohlídku, poznat historii a prožít si představivou atmosféru z knihy.

Kromě toho má Prince Edward Island také bohatou kulturní scénu. Ostrov je známý svým festivalem brambor, který se koná každoročně v srpnu. Tento festival slaví brambory, které jsou jedním z hlavních plodin ostrova, a návštěvníci se zde mohou těšit na koncerty, zábavu a samozřejmě mnoho bramborových specialit.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a vydat se na prozkoumávání okolních vod. Prince Edward Island je také známý svými golfovými hřišti, které nabízejí krásné výhledy na oceán a zelené plochy pro hráče všech úrovní.

Konečně, doporučujeme si vzít si čas na prozkoumávání malebných rybářských vesnic na ostrově. Tyto vesnice jsou plné barevných domků, tradičních lodí a přátelských místních obyvatel. Můžete si tady vychutnat čerstvé mořské plody a poznat autentický kanadský život.

Prince Edward Island je dovolená plná krásné přírody, bohaté historie a přívětivých obyvatel. Bez ohledu na to, zda se sem vydáte s rodinou, přáteli nebo sami, rozhodně neuděláte chybu tím, že si vyberete tento malebný ostrov jako svůj cíl dovolené.


Ubytování Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island, nebo-li PEI, je malý ostrov nacházející se v Atlantském oceánu v kanadské provincii Newfoundland a Labrador. Tento ostrov je populární zejména pro své krásné pláže, koloniální města a nádhernou krajinu. Pokud plánujete svou cestu na tento ostrov, nebojte se, že byste neměli kam se ubytovat. PEI nabízí širokou škálu různých ubytovacích zařízeních pro každého návštěvníka.

Hostel

Pro mladé lidi nebo pro ty, kteří chtějí ušetřit nějaké peníze, PEI nabízí několik hostelů. V hlavním městě Charlottetown najdete například hostely dospělých nebo dětských organizací.

V pensionu

Pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí nebo ticha, a zároveň nepotřebují velký prostor, jsou pensiony dobrým řešením. PEI má mnoho pensionů po celém ostrově, od romantických penzionů v malých rybářských vesnicích až po luxusní penziony v historických částech Charlottetownu.

Ubytování u Farmářů

Pro ty, kteří mají rádi přírodu nebo chtějí poznat místní život, mohou zkusit ubytování na farmě. PEI je domovem mnoha rodinných farem, které nabízí ubytování a snídani. Tyto farmy vám umožní prozkoumat místní kulturu a zemědělské praktiky a určitě najdete mnoho užitečných informací a zážitků z této oblasti.

Hotely

PEI má mnoho hotelů různé úrovně, které zahrnují standardní hotely, luxusní hotely a rezorty. V mnoha hotely nabízejí různé turistické atrakce a zážitky jako například golfové kurzy, wellness a spa centra, plážové bary a mnoho dalšího.

Airbnb

Jednou z možností, jak najít ubytování na PEI je AirBnB. Tento webový portál vám umožní najít ubytování dle vašich přání. Najdete zde od malých bytů až po velké vily s bazénem a výhledem na oceán.

Shrnutí

Prince Edward Island nabízí různé typy ubytování, od hostelů pro mladé lidi až po luxusní hotely a resorty. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si svůj pobyt v tomto krásném kanadském ostrově.


Počasí Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je malý kanadský ostrov o rozloze 5 660 km² nacházející se v Atlantiku. Ostrov nabízí nádherné pláže, národní parky a unikátní kulturu. Nicméně, když se jedná o počasí, ostrov ne vždy přeje návštěvníkům.

Podnebí na Prince Edward Island je ovlivněno Atlantským oceánem, což znamená, že je velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Hlavní sezone jsou jaro a léto, kdy teploty dosahují průměrně 15°C až 25°C. Nicméně, i během těchto sezon mohou být teploty náhlé výkyvy. V posledních letech také nastávají extrémní horké vlny.

Podzim a zima na Prince Edward Island je obvykle deštivý a větrný. Teploty klesají na průměrných 0°C až -10 °C, ale mnohdy mohou být i níže. Sněhové přeháňky jsou běžné a způsobují mnoho rušení a zpoždění. Nicméně, někteří návštěvníci preferují nízké teploty a krásné zimní scenérie.

Když plánujete návštěvu Prince Edward Island, důležité je sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se podle toho svému programu. Nejlepší je nosit vrstvy oblečení a získat národní park pass, který umožní návštěvu parků v kteroukoliv roční dobu.

Nicméně, přestože počasí na Prince Edward Island může být nevyzpytatelné, turisté si budou určitě pamatovat krásu ostrova, bílé písky a modré vody. Nemluvě o různých typický Kanadských aktivitách, jako je lyžování, snowboarding a jízda na saních, které si návštěvníci mohou užít v zimě.

Na ostrově se také konají různé festivaly, jako například Charlottetown Festival, kde zaznívají broadwayské muzikály a koncerty. Pro milovníky krásné scenérie je možné se na Prince Edward Island vydat na výlet na koni nebo kajaku a užít si tak nádherný výhled na záliv.

Výlet na Prince Edward Island je nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k výkyvům počasí je však důležité být pečlivý a připraven na různé očekávané i neočekávané situace. V každém případě, krása a bohatá kultura ostrova stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Prince Edward Island


Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Prince Edward Island?
Odpověď: Mezi nejlepší místa k návštěvě na Prince Edward Island patří národní park Prince Edward Island, město Charlottetown, nejstarší světový golfový hřiště v St. Andrews, Cape Bretónské pobřeží a četné pláže.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity, které můžete na Prince Edward Island podniknout?
Odpověď: Na Prince Edward Island můžete podniknout mnoho aktivit, jako jsou procházky, cyklistika, golf, rybaření, kajakářství, vodní sporty, návštěva muzeí a galerií nebo noční podívaná na hvězdy.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Prince Edward Island?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Prince Edward Island patří Cavendish Beach, Brackley Beach, Basin Head Beach, Souris Beach a Dalvay Beach.

Dotaz: Je lepší najít si ubytování v hotelu nebo pronajmout si dům na dovolenou?
Odpověď: Záleží to na Vaší preferenci. Pokud hledáte více soukromí a prostoru, pronájem domu na dovolenou může být lepší volbou. Pokud však preferujete služby a pohodlí hotelu, je lepší vybrat si ubytování v hotelu na ostrově.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace na Prince Edward Island?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace na Prince Edward Island patří The Inn at Bay Fortune, Sims Corner Steakhouse & Oyster Bar, Blue Mussel Cafe, Claddagh Oyster House a Dalvay by the Sea.


Letenka Kanada Prince Edward Island


Pokud hledáte zajímavé a neotřelé místo pro svou další dovolenou, tak byste měli zvážit cestu na Prince Edward Island. Tato malá kanadská provincie leží na východě Kanady a svými krásnými plážemi, úchvatnou divokou přírodou a mnoha kulturními akcemi a festivaly ročně přitahuje tisíce turistů ze všech koutů světa.

Když si chcete zarezervovat letenku na Prince Edward Island, můžete letět do hlavního města Charlottetownu. Letenky se dají hledat na různých leteckých portálech, doporučuji si ale nejdříve zjistit přibližnou cenu na oficiálních stránkách aerolinek, které do Charlottetownu létají. Většinou se z největších měst Kanady lítá s Air Canadou.

Jakmile přistanete na Prince Edward Island, nezbývá než si užít pravou kanadskou atmosféru. Tato provincie nabízí spoustu možností, jak si volný čas užít. Pro milovníky přírodních krás je zde mnoho možností - můžete projet celou ostrov po okružní silnici, která měří 270 km. Na cestě se můžete zastavit na malých plážích a pozorovat přírodu krásných písečných dun, mořských ptáků a třeba i velryb.

Vedle přírody je na místě také spousta kulturních akcí a festivalů, které se konají během celého roku. Nejznámějším je asi Charlottetown Conference, kde se v roce 1864 sešli kanadští konfederáti, aby projednali vytvoření Kanady jako jednoho státu. Dále se zde ale konají různé kulturní přehlídky, koncerty i sportovní akce.

Co se týče ubytování, najdete zde několik hotelů, kempů a chat, které jsou připraveny na turisty. Většina hotelů nabízí výhled na oceán a úžasné západy slunce. Pokud vás bude zajímat tradiční kanadská kuchyně, určitě ochutnejte hummers nebo slávky, které se zde loví.

Prince Edward Island je malá provincie, ale nabízí takové množství krás a zábavy, že byste na ní mohli strávit týdny. Pokud tedy hledáte neotřelou destinaci pro svou další dovolenou, letenku na Prince Edward Island si určitě zarezervujte!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách