Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kamerun Ekom Nkam Waterfalls

Letenka Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Ekom Nkam vodopády v Kamerunu jsou jednou z nejúžasnějších a nejvíce fascinujících přírodních krás, které země nabízí. Tyto vodopády se nacházejí nedaleko města Melong, v oblasti středního Kamerunu. Jsou obklopeny hustými tropickými lesy, které mají jedinečnou biodiverzitu a příležitost pro návštěvu vodopádů zajišťuje neuvěřitelně vzrušující dobrodružství.

Ekom Nkam vodopády jsou považovány za jedny z největších vodopádů v Kamerunu a jejich výška přesahuje 80 metrů. Místní lidé těmto vodopádům přezdívají „Livingstone Falls“, na počest britského průzkumníka Davida Livingstona, který je poprvé objevil. Vodopády jsou napájeny řekou Nkam, která pramení v horách poblíž města Yaoundé, hlavního města Kamerunu.

Cesta k Ekom Nkam vodopádům vede přes nádhernou krajinu, kde můžete spatřit divokou přírodu s úžasnou flórou a faunou. Tato oblast je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, jako jsou koaly, gorily a papoušci. Je to ideální místo pro milovníky přírody a dobrodružství.

Když dorazíte ke vstupu k vodopádům, budete překvapeni nádherným výhledem na obrovskou vodní stěnu, která je jedním z nejimpresivnějších pohledů na světě. Obrovské množství vody padající ze skály a vytvářející obrovskou páru a mlhu vám vezme dech a poskytne vám nezapomenutelný zážitek.

Místní průvodci vám rádi ukážou okolí a odpoví na jakékoli otázky, které byste měli ohledně vodopádů. Existují také stezky, které vás provedou lesem k dalším menším vodopádům a kouzelným místům, kde se můžete osvěžit v průzračných bazénech, které se táhnou podél řeky.

Pro ty, kteří mají zájem o adrenalinovější zážitek, je také možné podniknout turistiku a horolezectví přímo na vodopádu. Existují speciálně vyznačené místa, kde si můžete zajistit lano a vystoupit na samý vrchol vodopádu. Je to nejenom náročná fyzická aktivita, ale také velmi těžká díky prudkému proudění vody a silnému větru, který se v této oblasti často vyskytuje.

Ekom Nkam vodopády jsou neuvěřitelně krásné a majestátní místo, které by nemělo chybět na seznamu každého cestovatele, který se ocitne v Kamerunu. Jsou to skutečně úchvatné přírodní divy, které vám připomenou sílu a krásu přírody. Pokud jste připraveni na dobrodružství, krásu a vzrušení, pak vás Ekom Nkam vodopády nezklamou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


1. Jak se dostanu k vodopádům Ekom Nkam v Kamerunu?
Odpověď: Abyste se dostali k vodopádům Ekom Nkam v Kamerunu, musíte se nejprve dostat do města Yoko. Odtud je možné pokračovat po silnici, která vede přímo k vodopádům.

2. Jaké jsou otevírací hodiny vodopádů Ekom Nkam?
Odpověď: Vodopády Ekom Nkam nejsou uzavřené a jsou přístupné veřejnosti po celý rok. Je však vhodné se předem informovat o aktuálních podmínkách a možných omezeních.

3. Musím si přinést vlastní jídlo a pití, když navštívím vodopády Ekom Nkam?
Odpověď: Ano, je vhodné si přinést vlastní jídlo a pití, protože na místě nejsou žádné restaurace nebo stánky s občerstvením. Doporučuje se také vzít si dostatek vody, abyste se hydratovali během výletu.

4. Je možné se koupat v jezeře pod vodopády Ekom Nkam?
Odpověď: Bohužel, veřejnost už není povolena, aby se koupala v jezeře pod vodopády Ekom Nkam. Tato pravidla byla zavedena z důvodu ochrany přírodního prostředí a bezpečnosti návštěvníků.

5. Existují nějaké ubytovací možnosti poblíž vodopádů Ekom Nkam?
Odpověď: Ano, v blízkosti vodopádů Ekom Nkam se nachází několik ubytovacích zařízení, které poskytují možnost přenocování. Doporučuje se předem rezervovat ubytování, protože je to oblíbená turistická destinace.

6. Je povoleno fotografování a natáčení ve vodopádech Ekom Nkam?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografování a natáčení ve vodopádech Ekom Nkam. Je však důležité respektovat přírodní prostředí a zachovávat dobré zásady cestování.

7. Jak dlouho trvá výlet ke vodopádům Ekom Nkam?
Odpověď: Délka výletu ke vodopádům Ekom Nkam závisí na rychlosti vaší cesty a zastávkách po cestě. Obecně se počítá s celodenním výletem, který může trvat až několik hodin.

8. Existuje nějaký vstupní poplatek k vodopádům Ekom Nkam?
Odpověď: Ano, k návštěvě vodopádů Ekom Nkam je vstupné. Přesné poplatky se mohou lišit v závislosti na ročním období a národnosti návštěvníka.


Ubytování Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun se pyšní svou výjimečnou přírodní krásou a jedním z jeho nejvýznamnějších přírodních zázraků jsou Kamerun Ekom Nkam vodopády. Tyto impozantní vodopády se nacházejí v blízkosti města Melong v Západním regionu Kamerunu a jsou jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi.

Ekom Nkam vodopády jsou jedny z největších vodopádů v Kamerunu a jejich výška se odhaduje na 80 metrů. Řeka Nkam, která je přítokem řeky Wouri, vytváří na své cestě kamenné stěny, které se svažují dolů a vytvářejí ohromující padající vodu. Tento úchvatný výjev přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa.

Kamerun Ekom Nkam vodopády mají také velký kulturní a historický význam pro místní obyvatele. Vodopády jsou považovány za posvátné místo a jsou spojeny s mnoha mýty a legendami domorodých kmenů. Podle jednoho z mýtů byly vodopády stvořeny bohy, kteří zde usadili svou sídlo. V minulosti byly vodopády navštěvovány pouze několika vyvolenými, ale v současnosti jsou přístupné pro veřejnost.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit Kamerun Ekom Nkam vodopády, je k dispozici několik možností ubytování. Hlavní možností je pobyt v okolních vesnicích a městech jako je Melong nebo Dschang, které nabízejí různé hotely, penziony a ubytování ve stanech. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro návštěvníky, kteří si přejí strávit více času v okolí vodopádů a objevovat okolní krajinu a místní kulturu.

Další možností ubytování je kempování přímo v blízkosti vodopádů. Existují stanoviště a tábořiště pro návštěvníky, kteří si přejí zažít přírodu na maximum. Tato možnost je vhodná pro dobrodružnější typy turistů, kteří se chtějí probudit do zvuků vodopádu a mít jeho úchvatný výhled přímo za stanem.

Pro ty, kteří preferují luxus a pohodlí, existují také některé luxusní hotely v okolí, které nabízejí výhled na vodopády a další prvotřídní vybavení. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít Kamerun Ekom Nkam vodopády s větším komfortem a osobním servisem.

Návštěva Kamerun Ekom Nkam vodopádů je nezapomenutelným zážitkem. Oslnivá krása přírody, impozantní vody padající z výšky a kulturní dědictví tohoto místa dělají z těchto vodopádů jedno z nejvíce fascinujících míst v Kamerunu. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete strávit jen pár hodin nebo několik dnů v okolí vodopádů, určitě vás přírodní krása tohoto místa nezklame.


Dovolená Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun je země ležící v Západní Africe, která nabízí mnoho turistických atrakcí a oblíbených destinací. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Kamerunu jsou Ekom Nkam vodopády. Tato krásná zářící vodopád se nachází v jihozápadním regionu země v horačské oblasti.

Ekom-Nkam vodopády jsou jedny z největších vodopádů v Kamerunu a tvoří jedinečné přírodní dílo. Tyto vodopády se nacházejí uprostřed hustých deštných pralesů a lesů, které leží v nadmořské výšce 904 metrů. Vodopády jsou obklopeny obrovskými stromy, vysokou vegetací a ukázky pestrobarevných rostlin, které jsou domovem pro mnoho zvířat a ptáků.

Ekom-Nkam vodopády jsou nejlepší v období dešťů, kdy se vodopády tvoří proudícím vodou ze Stičného potoka. Vodu vodopádů tvoří řeka Nkam, která vytváří vodní hladinu o délce přibližně dvou kilometrů. Tyto vodopády se rozkládají na délce 80 metrů a vytváří nezapomenutelné fotografie, které si můžete vzít domů jako vzpomínku na vaši cestu.

Vzhledem k tomu, že Ekom-Nkam vodopády jsou obklopeny hlubokými lesy, je zde také mnoho divokých zvířat a vzácných druhů, jako jsou gorily, opice, pávi, prasata a sloni. Pokud máte štěstí, můžete spatřit tyto zvířata v období vaší návštěvy. Existuje také mnoho turistických tras, které vám umožní procházet se v okolí a sledovat krásy tohoto krásného místa.

Kamerun je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe a tato dovolená Kamerun Ekom Nkam vodopády je tou nejlepší volbou pro všechny milovníky přírodní krásy a divoké fauny. Toto místo je bezesporu nejlepší pro ty, kteří se chtějí přiblížit přírodě a načerpat obrovské množství energie. Přijďte na tyto vodopády a nechte se unést svými krásami.


Počasí Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


V Kamerunu můžete najít mnoho krásných přírodních památek, mezi nimiž patří i Ekom Nkam vodopády. Tyto vodopády se nacházejí v regionu Littoral a jsou jedním z největších přírodních divů v zemi.

Počasí v oblasti Ekom Nkam vodopádů je charakteristické tropickým klimatem. To znamená, že se zde setkáme s vysokou teplotou, vysokou vlhkostí a hojnými srážkami. Nejteplejší období přichází v průběhu letních měsíců, kdy se teplota vyskytuje okolo 30-35 stupňů Celsia. V noci klesá teplota na přibližně 20 stupňů Celsia.

Během období dešťů, které trvá od března do října, mohou být srážky až 3000 mm ročně. V tomto období se mohou vozovky stát kalužami a turisté musejí být opatrní při pohybu po kamenných cestách. Není to ideální období pro návštěvu vodopádů, avšak v tuto dobu mohou návštěvníci zažít krásnou zeleň a exotickou flóru.

V období sucha, kterého si můžeme všimnout od listopadu do února, klesá množství srážek a teplota se mírně snižuje na přibližně 25-30 stupňů Celsia. V tomto období jsou vodopády dostupné a přístupné, což je ideální pro turisty.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Ekom Nkam vodopádů je závislé na osobních preferencech. Pokud se turisté chtějí vyhnout srážkám, doporučuje se návštěva v období sucha. Pokud chtějí zažít exotickou atmosféru, je vhodnější návštěva v období dešťů.

V každém případě je třeba zvážit vhodné oblečení a obuv. Doporučuje se nosit lehké a pohodlné oblečení vyrobené z přírodních materiálů, ideálně bavlny. Při pohybu po kamenných cestách je nezbytný vhodný typ obuvi, aby se předešlo pádům a úrazům.

Celkově lze říci, že Ekom Nkam vodopády jsou výjimečnou přírodní památkou v Kamerunu, kterou si turisté určitě nemohou nechat ujít. Bez ohledu na počasí zde mohou turisté zažít úžasnou přírodu a zapomenuté dobrodružství.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách