Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kambodža Ta Prohm

Ubytování Kambodža Ta Prohm


V Kambodži se nachází mnoho turistických atrakcí a zajímavostí, avšak jedno místo si zaslouží zvláštní pozornost - chrám Ta Prohm.

Ta Prohm byl postaven v roce 1186 naší éry a původně nesl jméno Rajavihara, což znamená Královský klášter. Nachází se v oblasti Angkor v provincii Siem Reap ve střední Kambodži a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v regionu.

V chrámu Ta Prohm se však nenachází jen obyčejná historická památka. Je to i místo, které se dostalo do povědomí celého světa díky svému mistrovskému začlenění do tropického pralesa. Tento prales se doslova prolíná s chrámovou architekturou, což chrám dává neopakovatelnou atmosféru.

Poté, co chrám byl opuštěný po pádu Angkoru v roce 1431, se příroda vrátila a chrám pomalu pohltily kořeny stromů a obrovské liány. Tento návrat k přírodě byl zachycen například i ve filmu Tomb Raider, kde se Ta Prohm objevil jako Kulisy k domovině Indiány.

Tato úžasná kulisa poskytuje návštěvníkům neopakovatelný zážitek a nabízí mnoho zajímavých fotomomentů. Pokud se rozhodnete navštívit chrám Ta Prohm, měli byste strávit na místě celý den, abyste si dokázali plně vychutnat své okolí.

Co se týče ubytování v blízkosti chrámu Ta Prohm, je možností více než dost. V okolí se nachází velké množství hotelů a resortů, a to i za hodně přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že oblíbenost tohoto místa stále roste, doporučuje se ubytování rezervovat dopředu online.

Vyzkoušet můžete například Borei Angkor Resort and Spa, který se nachází pouhých 15 minut jízdy od chrámu a nabízí luxusní pokoje a krásné prostředí. Pokud máte rádi naprosté soukromí, můžete se rovněž ubytovat ve vesnici v blízkosti chrámu.

Ubytování v Kambodži je přesto stále poměrně levné, takže si můžete dovolit i levnější varianty ubytování. To vám však nemusí poskytnout tolik komfortu jako luxusní resorty.

Kromě chrámu Ta Prohm je v okolí mnoho dalších turistických atrakcí, jako například chrám Angkor Wat nebo chrám Bayon. Pokud se vám Kambodža líbí, určitě se sem vyplatí vrátit a prozkoumat další kouzla tohoto fascinujícího místa.


Letenka Kambodža Ta Prohm


Ta Prohm je jedním z nejcharakterističtějších a nejnavštěvovanějších chrámových komplexů v Kambodži. Nachází se v blízkosti hlavního města Phnom Penh a je důležitou atrakcí pro turisty z celého světa. Tento chrám je světoznámý díky svému jedinečnému vzhledu a bohaté historii.

Ta Prohm byl postaven v 12. století a sloužil jako buddhistický klášter a univerzitní sídlo. V současné době je chrám částečně zrušený a ponechán v původním stavu, což dává návštěvníkům pocit, že se nacházejí v prostoru ztraceném v čase.

Co dělá Ta Prohm tak nezapomenutelným je kombinace kamenných zdí, na které se vine bezpočet kořenů obrovských stromů. Tyto kořeny pronikají skrze zdi a stropy chrámu, což chrámu dodává dojem, že je pohlcen zelenou až do těch nejmenších detailů. Tato scénická kulisa poskytuje návštěvníkům současně romantický a tajemný pohled.

Kromě fascinující architektury chrámu se Ta Prohm také vyznačuje bohatou historií. Původně sloužil jako dárcovský klášter a univerzitní sídlo pro mladé mnichy. Při své návštěvě si můžete prohlédnout dochované kamenné sloupy se starobylými nápisy, které sloužily k vzdělávacím účelům, stejně jako sochy buddhů a posvátných symbolů.

Kambodža je známá především díky svým chrámovým komplexům, nejznámějším z nich je samozřejmě Angkor Wat. Ta Prohm, i když součást tohoto rozsáhlého komplexu, se podařilo vymanit z jeho stínu a získat si velkou popularitu mezi turisty.

V posledních letech se Kambodža a její turistický průmysl začaly rychle rozvíjet. Cestovatelé z celého světa se snaží objevit tento kouzelný koutek světa a zažít jeho jedinečnou atmosféru. Ta Prohm se stal symbolem turistického ruchu v Kambodži a stejně tak i symbolem jedinečného spojení přírody a kultury.

Přijetí na návštěvu chrámu Ta Prohm je téměř jako cesta do minulosti. Návštěvníci mají možnost projít se po stezkách obrostlých kořeny stromů, dýchat čerstvý lesní vzduch a obdivovat ruiny chrámu, který jednou sloužil jako přístřeší pro mnišský život a vzdělávání.

Pokud plánujete cestu do Kambodži, rozhodně byste neměli opomenout navštívit chrám Ta Prohm. Je to nezapomenutelné místo, které svým jedinečným vzhledem a historií zachycuje ducha starobylé Kambodže. Zde se můžete ponořit do fascinujícího světa minulosti, který si zachoval svou autentičnost a exotickou krásu dodnes.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Ta Prohm


1. Jak se dostanu k Ta Prohm v Kambodži?
- Nejjednodušší způsob je najmout si taxislužbu, motorku nebo tuk-tuk z oblasti Angkor Wat. Cesta trvá přibližně 30-40 minut.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Ta Prohm?
- Aktuální vstupné poplatky do Ta Prohm jsou 37 USD pro zahraniční turisty. Místní obyvatelé mají vstup zdarma, a studenti mají slevu.

3. Jak dlouho zde trvá prohlídka Ta Prohm?
- Trvání prohlídky Ta Prohm závisí na vašem zájmu o památku. Obvykle trvá kolem 1-2 hodin.

4. Můžu si objednat průvodce pro prohlídku Ta Prohm?
- Ano, je možné si najmout průvodce, který vám poskytne hlubší informace o historii a zajímavostech Ta Prohm.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Ta Prohm?
- Doporučuje se navštívit Ta Prohm brzy ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli davům turistů a většímu horku.

6. Existují omezení při vstupu do Ta Prohm?
- Ano, při vstupu do Ta Prohm platí několik omezení: nedovoleno je dotýkat se stěn a reliéfů, kouřit, vstup do zón, které jsou z důvodu bezpečnosti uzavřeny, a samozřejmě neničit památky.

7. Jak se doporučuje obléct při návštěvě Ta Prohm?
- Doporučuje se obléct pohodlně a respektovat místní zvyky. Je vhodné nosit bederník, aby se pokryla ramena a kolena, a pohodlné boty pro pohyb v nerovném terénu.

8. Mám rezervovat vstupenky do Ta Prohm předem?
- Můžete si zakoupit vstupenky předem, abyste se vyhnuli čekání na pokladně. Existuje možnost zakoupit vstupenky online nebo u autorizovaných prodejců v Siem Reap.

9. Jaká je historie Ta Prohm?
- Ta Prohm je buddhistický chrám v Angkor Thom, který byl postaven v 12. století za vlády Khmerské říše. Byl navržen jako klášter pro mnichy a byl předmětem restaurování UNESCO.

10. Proč je Ta Prohm tak populární mezi turisty?
- Ta Prohm je populární především kvůli svým unikátním rušeným stromy, které rostou přímo na budovách a vytvářejí působivý vizuální efekt. Byl také známější díky filmu Tomb Raider z roku 2001, který se zde natáčel.


Dovolená Kambodža Ta Prohm


Kambodža se stává stále populárnější turistickou destinací a není divu, jelikož tato země nabízí návštěvníkům mnoho krás a zážitků. Jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty je chrám Ta Prohm, který se nachází v komplexu chrámů Angkor Wat.

Ta Prohm je jedním z nejmladších chrámů v Angkor Wat a byl postaven v roce 1186 králem Jayavarmanem VII. Kromě své architektonické krásy je známý také tím, že je jedním ze zřícenin, které jsou největšími turistickými atrakcemi v oblasti. Chrám byl ponechán v původním stavu a to znamená, že zde stále rostou obrovské kořeny stromů, které připomínají prales.

Pro turisty je Ta Prohm srdcem Angkoru. Všechny ty zrníceniny, stromy, zelené rostliny a celkově bohatá příroda dělají z tohoto místa doslova mágické místo na zemi. Je to jako kdyby turisté byli posazeni do lepšího a strašně realistického filmu. Nejsou to jen kulisy, ale stromy a rostliny, které skutečně rostou a neustále si hledají cestu k nebi a slunečním paprskům.

Co se týče turistických atrakcí, Ta Prohm je jednoznačně nejnavštěvovanějším místem v Angkoru. A to navzdory tomu, že se jedná o poměrně malý komplex. Ovšem rozmanitost a nádhernost tohoto místa je nepopsatelná. Tyto země jsou v posledních letech stále více objevovány českými turisty, kteří hledají pravou dávku dobrodružství.

Samozřejmě, kvůli velkému zájmu musí být návštěvníci připraveni na dlouhé fronty při nástupu do chrámu. Je dobré si na návštěvu předem vyhradit čas, aby se zde mohli v klidu procházet a cítit atmosféru tohoto mistického místa. V létě bývá v Kambodži poměrně dusno, ale i tak je toto místo tiskem turistů stále magické.

Pokud hledáte místo s krásami přírodních zdrojů, Ta Prohm v Kambodži je bezpochyby jednou z nejlepších možností, kterou můžete navštívit na své dovolené. Má toho hodně k vidění a objevuje v Novém čase česká turistická skupina a velký zájem lidí o tento overiální chrám nedávno dokazují i záběry zdrojované na sociálních sítích.


Počasí Kambodža Ta Prohm


Kambodža je země s tropickým klimatem, které se projevuje vysokou vlhkostí a teplotami po většinu roku. Ta Prohm se nachází v oblasti Angkor Wat, která je v současné době jednou z největších turistických atrakcí v zemi. Pokud plánujete návštěvu Ta Prohm, měli byste se připravit na horké a vlhké počasí, které zde vládne během celého roku.

Období sucha

Období sucha v Ta Prohm začíná v listopadu a trvá až do dubna. Během této doby se můžete těšit na slunečné počasí a mnoho slunečního svitu. Denní teploty se většinou pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia, což z návštěvy Ta Prohm dělá příjemný a slunný zážitek. Nicméně může být velmi dusno a vlhko, takže si připravte pitný režim a adekvátní oblečení.

Období dešťů

Období dešťů v Ta Prohm začíná v květnu a trvá až do října. Během této doby můžete očekávat velmi silné a časté deště, které mohou trvat i několik hodin. Vlhkost je v této době také na mnohem vyšší úrovni, což z návštěvy Ta Prohm může udělat ponurý a kluzký zážitek. Teploty během této doby se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia.

Co si vzít s sebou

Při návštěvě Ta Prohm byste si měli vzít s sebou ochranné sluneční brýle a klobouk na ochranu před sluncem během období sucha. Pokud plánujete návštěvu během období dešťů, měli byste si vzít s sebou vhodné oblečení a boty, aby nedošlo k vyklouznutí na kluzkém povrchu. Pokud chcete zachytit krásné momenty návštěvy Ta Prohm, můžete si vzít s sebou fotoaparát nebo kameru.

Závěr

Kambodža je krásnou zemí s tropickým klimatem, které nabízí mnoho turistických atrakcí. Ta Prohm je jednou z těchto atrakcí, kterou by si turisté neměli nechat ujít při návštěvě Kambodže. Ať už se rozhodnete navštívit Ta Prohm během období sucha nebo dešťů, připravte se na teploty a vlhkost, které zde vládnou. Všem turistům přejeme příjemnou návštěvu Ta Prohm ať už v období sucha nebo dešťů!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách