Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kambodža Phnom Bakheng

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Bakheng


1. Kde se nachází Phnom Bakheng?

Phnom Bakheng se nachází v Angkoru, v provincii Siem Reap v Kambodži.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Phnom Bakheng?

Phnom Bakheng je otevřený pro veřejnost každý den od 7 do 17 hodin.

3. Musím si zakoupit vstupenku předem nebo si mohu vstupenku zakoupit na místě?

Vstupenky je možné zakoupit předem online nebo na místě v pokladně.

4. Kolik stojí vstupenka do Phnom Bakheng?

Vstupenka stojí 20 USD pro cizince a 5 USD pro kambodžské obyvatele. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

5. Jak dlouho trvá výstup na Phnom Bakheng?

Výstup na Phnom Bakheng trvá asi 15 až 20 minut.

6. Je nutné si s sebou vzít vodu a jídlo na výstup na Phnom Bakheng?

Ano, doporučuje se si s sebou vzít dostatek vody a jídla, protože na vrcholu Phnom Bakheng nejsou žádné občerstvovací stánky.

7. Můžu si na Phnom Bakheng vyfotit slunce zapadající za Angkor Wat?

Ano, Phnom Bakheng je známý jako místo, kde lze vychutnat výhled na slunce zapadající za Angkor Wat. Doporučuje se ale přijít na vrchol alespoň hodinu před západem slunce, protože místo je velmi oblíbené a může být zde mnoho lidí.

8. Je možné na Phnom Bakheng vidět opice?

Ano, na Phnom Bakheng se občas mohou vyskytovat opice. Pokud je opice v blízkosti, doporučuje se zachovat klid a nekrmit je.

9. Jaké jsou další zajímavá místa v okolí Phnom Bakheng?

V okolí Phnom Bakheng se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako jsou Angkor Wat, Ta Prohm a Angkor Thom.

10. Je nutné si na Phnom Bakheng najmout průvodce?

Ne, není nutné si najmout průvodce, ale doporučuje se kvůli lepšímu porozumění historii a památkám. Průvodce lze najmout na místě nebo si ho můžete objednat předem.


Dovolená Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je zemí bohatou na historii a kulturou, a jedním z nejznámějších historických lokalit této země je Phnom Bakheng. Tato starobylá chrámová stavba se nachází nedaleko Siem Reapu a je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Kambodži.

Phnom Bakheng byl postaven na konci 9. století jako středobod hinduistického chrámového komplexu v regionu Angkor. Tento chrám byl postaven na vrcholu kopce a poskytuje jedinečný výhled na západní stranu Angkor Wat. Jeho architektura je úchvatná a odráží mistrovství a technickou zručnost starověkých Khmerů.

Cesta na vrchol kopce je zážitkem sám o sobě. Návštěvníci musí vyšplhat na 238 schodů, které vede do chrámového komplexu. Tato cesta je obklopena překrásnými stromy a zeleňou, což přidává dojem dobrodružství.

Po příchodu na vrchol se návštěvníci mohou ponořit do bohaté historie tohoto místa. Phnom Bakheng byl původně stavbou hinduistickou a byl věnován bohu Šivovi. Později se však stal buddhistickým chrámem. V jeho interiéru se nacházejí sochy a reliéfy, které vyprávějí příběhy starověkého Kambodžského království.

Svého vrcholu dosáhlo toto místo zejména kolem západního slunce. Mnoho návštěvníků se sem vydává právě kvůli úchvatným západům slunce, které můžete z Phnom Bakheng pozorovat. Z vrcholu kopce lze spatřit západní stranu Angkor Wat, která se zbarvuje do oranžových a růžových odstínů při západu slunce. To je opravdu magický zážitek, který navždy zůstane v paměti.

Pokud se rozhodnete navštívit Phnom Bakheng, je důležité mít na paměti, že toto místo je velmi populární mezi turisty. Je proto vhodné dorazit s trochou trpělivosti a připravit se na dlouhé fronty a velký počet lidí. Nicméně, i přes velký počet návštěvníků, Phnom Bakheng a jeho okolí stále nabízejí možnost prozkoumat a objevovat.

Phnom Bakheng je skutečně jedním z klenotů Kambodži. Jeho historie, architektura a úchvatné výhledy na Angkor Wat dělají z něj nezapomenutelné místo. Pokud plánujete dovolenou v Kambodži, nezapomeňte zařadit Phnom Bakheng na svůj seznam míst, která musíte navštívit.


Letenka Kambodža Phnom Bakheng


Phnom Bakheng: Tajemství letenky do Kambodže

Kambodža, země obklopená exotickou atmosférou a bohatou historií, je domovem mnoha úchvatných kulturních a historických památek. Mezi ně patří i starobylý chrám Phnom Bakheng, který je jednou z hlavních atrakcí této země. A jak se tam dostat? Odpověď je jednoduchá - prostřednictvím letenky do Kambodže.

Phnom Bakheng se nachází v historickém parku Angkor, nedaleko města Siem Reap. Jeho stavba započala v 9. století za vlády krále Jakobea I. Přestože není největší ani nejznámější chrám v Kambodži, je to určitě místo, které stojí za návštěvu.

Přistání na mezinárodním letišti v Siem Reap je zážitkem samotným o sobě. Cestující se okamžitě ocitnou v jiném světě plném vůně a života. Letiště je moderní a dobře vybavené, což zajišťuje pohodlný příchod cestujících. Ale to je pouze začátek dobrodružství.

Po příletu na letiště se dostanete do Siem Reap, kde se nachází mnoho hotelů a ubytovacích zařízení. Tady se můžete ubytovat a začít objevovat malebné uličky a trhy, které oplývají tradičními místními jídly a exotickými plodinami. Siem Reap je perfektním výchozím bodem pro objevování Phnom Bakhengu, který je vzdálený pouhých 6 kilometrů.

Pro cestu k samotnému chrámu je nejlepší využít dopravu na motorových tuk-tucích, která je velmi oblíbená mezi turisty. Cesta je příjemná a nabízí malebné výhledy nejen na přírodu, ale také na místní život. Pro ty, kteří se chtějí ujistit, že si nevynechají žádný detail, je také možné najmout si průvodce, který vám poodhalí historické a kulturní tajemství místa.

Phnom Bakheng je najlepší navštívit v podvečer, kdy jsou teploty příjemné a chrám se otáčí směrem ke západu slunce. Na vrcholu kopce, na kterém je chrám, je také malá vesnice, kde můžete ochutnat místní speciality a poznat místní obyvatele. Phnom Bakheng je přístupný po strmém schodišti, které vede k posvátnému vrcholu. A vilejš, než si to představujete.

Po výstupu nahoru si můžete užívat úžasný výhled na okolní krajinu a podivuhodné panoráma západu slunce. Okouzlující atmosféra Phnom Bakhengu vás vezme zpět do minulosti. Každý krok a každý detail tohoto místa evokuje historické okamžiky.

Letenka do Kambodže je klíčem k objevení skvostů, jako je Phnom Bakheng. Přináší vám možnost prozkoumat bohatou historii, exotickou kulturu a okouzlující krajiny této fascinující země. Jestli hledáte dobrodružství plné exotiky, semkněte své bedra, sedněte na letadlo a zažijte Phnom Bakheng v celé své kráse.


Počasí Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je země ležící v jihovýchodní Asii, která je známá svými úchvatnými chrámy a bohatou historií. Jedním z nejznámějších míst v Kambodži je chrám Phnom Bakheng, který se nachází v provincii Siem Reap. Tato památka, která je zároveň i chrámem a významnou turistickou atrakcí, je považována za vhodné místo k pozorování krásného počasí a úžasného východu či západu slunce.

Phnom Bakheng je umístěn na malé kopci a je součástí archeologického parku Angkor. Tento chrám byl postaven na začátku 10. století a původně sloužil jako stavba, která je spojena se zbožností hinduistického boha Šivy. Později byl přeměněn na buddhistický chrám. Phnom Bakheng je také jedním z nejstarších chrámů ve známém komplexu Angkor.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Phnom Bakheng tak turisty vyhledávaný chrám, je jeho strategická poloha. Nachází se na kopci, což umožňuje návštěvníkům mít impozantní výhled na okolní krajinu. Zejména východ či západ slunce zde představují ohromující zážitek, protože se slunce skrývá za horizontem mezi stovkami dalších chrámů a stromů, což vytváří neopakovatelnou atmosféru.

Co se týká počasí v Kambodži Phnom Bakheng, je důležité zdůraznit, že se jedná o tropickou oblast se dvěma zásadními sezónami - suchým obdobím a dešťovým obdobím. Suché období trvá od listopadu do dubna a je považováno za nejlepší čas na návštěvu Phnom Bakhengu. Během těchto měsíců je pravděpodobnost srážek velmi nízká a teploty se pohybují kolem příjemných 30 °C. To umožňuje turistům strávit více času venku a užívat si výhledu z vrcholu kopce.

Dešťové období trvá od května do října a během této doby je Phnom Bakheng obecně méně navštěvovaný. Deště jsou časté a intenzivní, což může omezeně ovlivnit výhled a zážitek z návštěvy Památky. Nicméně i přes deštivé počasí je Phnom Bakheng stále vyhledávané místo, jelikož nabízí jedinečné atmosférické podmínky. Pro milovníky fotografie může být dešťové období dokonce zajímavé, protože tmavé mraky a mokrá atmosféra mohou vytvořit dramatické a záhadné snímky.

Pokud plánujete návštěvu Kambodže a Phnom Bakhengu, doporučuje se získat aktuální informace o počasí a předpověď počasí před cestou, aby byl váš zážitek co nejlepší. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit Phnom Bakheng během suchého nebo dešťového období, budete se jistě těšit na jedinečný pohled na tuto historickou památku a úchvatnou krajinu Kambodže.


Ubytování Kambodža Phnom Bakheng


Phnom Bakheng je historickou památkou nacházející se v Kambodži, nedaleko slavného města Siem Reap. Tato starobylá stavba je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v zemi a poskytuje jedinečný pohled na slavný chrám Angkor Wat.

Phnom Bakheng je starý hinduistický chrám, který byl postaven v 9. století a sloužil jako obrovský hrobka pro královskou rodinu Kambodže. Stavba je umístěna na kopci a je přístupná po strmém výstupu po ivocech schodech. I přesto, že výstup může být náročný, cesta nahoru stojí za to kvůli úchvatnému výhledu, který se nabízí nahoře.

Když dorazíte na vrchol kopce, budete ohromeni panoramatickými výhledy na území Angkor Wat a okolní krajiny. Zde si můžete vychutnat krásný západ slunce, který pomalu klesá za horizontem a barví nebe do oranžových, růžových a fialových odstínů. Je to magický okamžik, který přitahuje nejen milovníky fotografie, ale i romantické duše.

Samotný chrám je také fascinující. Je postaven ve stylu angkorské architektury a má čtvercový půdorys s množstvím věží. Je pokrytý královskými reliéfy a sochami, které vyprávějí příběhy starých legend. Během svého pobytu můžete prozkoumat vnitřek chrámu a obdivovat jeho detailní řezby a umělecká díla.

Na vrcholu kopce Phnom Bakheng se nachází také malá chrámová bazilika, která je oblíbeným místem pro odpočinek a meditaci. Pokud chcete zažít opravdový klid a duchovno, můžete se sem vydat brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy zde mnoho turistů obvykle není.

Vzhledem k její popularitě mezi turisty, Phnom Bakheng bylo nedávno zavedeno omezení počtu návštěvníků, kterým je umožněno vstoupit každý den na vrchol kopce. Procházkové trasy vedoucí dolů z kopce byly také vyznačeny, aby se minimalizovaly rušivé doteky na historické zdi chrámu.

Pokud plánujete navštívit Phnom Bakheng, je důležité si přinést pohodlné obuv a dostatek vody, protože cesta nahoru může být náročná a stoupání kopce průběžné. Doporučuje se také navštívit brzy ráno nebo později odpoledne, abyste se vyhnuli davům turistů a měli tak více prostoru pro obdivování krásy tohoto místa.

Phnom Bakheng je jednou z nejvýznamnějších památek v Kambodži a návštěva tohoto místa je nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na to, jestli jste historickým nadšencem, milovníkem architektury nebo jednoduše hledáte nádherný výhled, tato starobylá stavba vám určitě poskytne jedinečný zážitek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách