Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Wadi Rum

Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinující destinací pro milovníky dobrodružství a exotiky. Mezi nejpopulárnějšími místy v této zemi se nachází Wadi Rum, což je rozlehlá poušť, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Prozkoumat tuto úchvatnou krajinu lze nejlépe pomocí letenek do Jordánska, které zajišťují rychlý a pohodlný přesun do této arabské země.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíční krajiny, se nachází v jižní části Jordánska. Tato poušť je známá svými monumentálními pískovcovými skalami, které se zdvihají až do výšky 1 750 metrů nad mořem. Tyto útvary byly vytvořeny erozí v průběhu tisíciletí a poskytují návštěvníkům neuvěřitelné scenérie, které jsou jako živoucí umělecká díla.

Při návštěvě Wadi Rum budete moci si prohlédnout obrovské pískovcové skály ve všech odstínech rudé a oranžové barvy, které tvoří nádherné kontrasty s modrou oblohou. Tato oslnivá paleta barev je jedním z hlavních důvodů, proč je Wadi Rum tak oblíbeným místem pro filmaře, kteří sem často přijíždějí natáčet. Byla tu například natočena část slavného filmu Lawrence z Arábie.

V Wadi Rum se nachází také mnoho historických a archeologických památek. Jednou z nejznámějších je například Petrá, poutní místo zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Petrá, která se nachází ve skalních sutinách, je známá svými kamennými zdmi a monumentálními hrobkami vytesanými do skalních stěn.

Dalším zážitkem, který si můžete užít v Wadi Rum, je vyjet na projížďku na velbloudu nebo na jízdu terénním vozidlem. Tímto způsobem si můžete prohlédnout rozlehlou poušť a objevit skryté oázy a skalní reliéfy.

Pokud se rozhodnete navštívit Wadi Rum, je ideální začít svoji cestu v Ammánu, hlavním městě Jordánska. Ammán je dobře propojený se světovými letišti a nabízí širokou škálu mezinárodních leteckých společností. Po přistání v Ammánu si můžete zakoupit letenku do Jordánska, která vás přepraví do města Aqaba, odkud je do Wadi Rum cesta již velmi krátká.

Wadi Rum je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších částí Jordánska a nabízí spoustu aktivit a krásných výhledů. Pokud chcete zažít dobrodružství v arabské poušti a objevit jedinečnou krajinu, neváhejte a pořiďte si letenku do Jordánska. Vaše cesta do Wadi Rum se stane jedním z nezapomenutelných zážitků vašeho života.


Počasí Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je známé svým úchvatným počasím a jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Wadi Rum, která je také nazývána „Doliny měsíce“. Není divu, že se sem každý rok sjíždí nespočet turistů, aby si užili krásu této arabské pouště.

Wadi Rum se nachází na jižním okraji Jordánska, poblíž saúdsko-arabských hranic. Tato oblast je známá svými rozlehlými dunami a skalnatými hřbety, které sahají až do výšky více než 1700 metrů. Zdejší krajina je jedinečná a přírodní krása tohoto místa vám vezme dech.

Jedním z nejvýraznějších aspektů počasí v Wadi Rum je extrémní horko. V letních měsících se teplota často pohybuje okolo 40°C a vyšší. Slunce zde svítí velmi intenzivně, takže je důležité mít při návštěvě dostatek vody a chránit se před přímým slunečním zářením. Vzhledem k suchému a pouštnímu klimatu se ve Wadi Rum téměř nedostává srážek, což vytváří velmi suché prostředí.

Navzdory extrémnímu horku je zde v zimních měsících výrazně chladněji. Teploty se mohou snížit na 10°C a v noci ještě výrazněji. Pokud sem se chystáte v zimě, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek teplého oblečení, abyste se udrželi v teple.

Jedním z nejzajímavějších meteorologických jevů ve Wadi Rum je „Hamseen“. Jedná se o vítr přinášející obrovské množství písku a prachu z pouště, který může zcela snížit viditelnost. Toto jev obvykle nastává v jarních měsících a může být docela intenzivní. Při takovýchto bouřkách není vhodné se pohybovat venku a je třeba se ukrýt v bezpečí.

Nicméně, i přes tato extrémní počasí je Wadi Rum krásné místo, které stojí za návštěvu. Jeho krajina je unikátní a jedinečná a můžete si vychutnat nádherné západy slunce a vycházky pod hvězdnou oblohou. Wadi Rum je také oblíbeným místem pro horolezce, turisty a dobrodruhy, kteří sem přijíždějí za nezapomenutelnými zážitky.

Ať už se sem chystáte v létě nebo v zimě, Wadi Rum vám nabídne zážitky, které vám na dlouho utkví v paměti. Příroda je tu opravdu úchvatná a spojení s tímto divokým místem vás ponoří do úplně jiného světa.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je země plná úžasných přírodních krás a historických památek. Jedním z nejvíce fascinujících míst v této zemi je Wadi Rum, velmi populární destinace pro dovolenou.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíce, leží v poušti v jižním Jordánsku. Toto rozlehlé údolí o rozloze přes 700 kilometrů čtverečních nabízí neuvěřitelné scenérie skalnatých hor, písečných dun a velkých skalních útesů. Je to místo, které působí až nezemsky a často bylo využíváno jako kulisa pro filmaře při natáčení sci-fi filmů.

Navštívit Wadi Rum je zážitek, který člověk těžko zapomene. Tento region je domovem beduínského kmene, kteří zde žijí odpradávna. Můžete se setkat s místními obyvateli a dozvědět se něco o jejich životním stylu, tradicích a dědictví. Mnozí z nich dnes také nabízejí ubytování a turistické aktivity pro návštěvníky.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Wadi Rum je jízda na velbloudech. Můžete se takto projet po písečných dunách a vychutnat si výhledy na okolní krajinu. Alternativně můžete prozkoumat tento kraj pěšky nebo si pronajmout terénní automobil a projet se po skalách a údolích se zkušeným průvodcem.

Zážitky v Wadi Rum nejsou díky své jedinečnosti omezeny pouze na oblast krajiny. V tomto regionu jsou také kamenná sídla a památky, které se datují až do starověku. Mezi nejvýznamnější patří skalní rytiny a petroglyfy, které pocházejí z doby před více než 4000 lety. Můžete také navštívit zříceninu nabatejského města Petra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když navštívíte Wadi Rum, neměli byste opomenout nocování ve stanech pod hvězdnou oblohou. Bez jakéhokoliv světelného znečištění je toto místo ideální pro pozorování hvězd a sledování noční oblohy. Vysoký počet hvězd v kombinaci s tichem pouště vytváří magickou atmosféru.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, určitě byste neměli opominout návštěvu Wadi Rum. Toto úžasné místo nabízí nádhernou přírodu, neuvěřitelné scenérie a velké množství aktivit pro každého. Ať už chcete poznat beduínskou kulturu, prozkoumat skalní útvary nebo si jednoduše užít klid pouště, Wadi Rum vás vždy přivítá svou krásou a pohostinstvím místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum


1. Jak se dostanu do Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Nejdříve se musíte dostat do Jordánska. Poté můžete buď využít veřejnou dopravu nebo najmout soukromý přepravní prostředek, abyste dorazili do Wadi Rum. Wadi Rum je vzdáleno přibližně 4 hodiny jízdy od hlavního města Ammánu.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Wadi Rum je mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty mírnější. V létě mohou teploty stoupat nad 40°C, což může být velmi nepříjemné.

3. Kolik stojí vstup do Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Vstup do Wadi Rum vyžaduje platbu vstupního poplatku. V roce 2021 je cena vstupu 5 jordánských dinárů (cca 7 USD) na osobu.

4. Jak dlouho trvá typická pouštní exkurze v Jordánsku Wadi Rum?

Odpověď: Typická pouštní exkurze ve Wadi Rum trvá obvykle 1 až 2 dny. Můžete se rozhodnout strávit jednu noc ve stanu nebo v tradiční beduínské chatce.

5. Jaké věci si mám vzít s sebou na exkurzi do Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Doporučuje se vzít si příslušnou oblečení a obuv vhodnou pro pohyb ve skalách a písečných dunách. Nezapomeňte také na dostatek vody, horkem je v poušti velmi snadné dehydratovat. S sebou si můžete také vzít sluneční brýle, opalovací krém, klobouk nebo šátek na hlavu a fotoaparát, abyste si zachytili krásné momenty.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Jordánsku Wadi Rum?

Odpověď: V Wadi Rum si můžete užít různé aktivity, včetně jízdy na velbloudech, off-road jízdou a písečným surfováním po dunách, trekkingem po skalách, horolezectvím a nočním pozorováním hvězd.

7. Jsou v Wadi Rum ubytovací možnosti?

Odpověď: Ano, v Wadi Rum jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně luxusních pouštních táborů a tradičních beduínských chat. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

8. Jaké památky nebo zajímavá místa bych si neměl nechat ujít v Jordánsku Wadi Rum?

Odpověď: Mezi nejznámější památky v Wadi Rum patří Červená poušť s jejími unikátními pískovými skalami, skalní mosty jako Um Fruth a Burdah, a také historické kamenné pozůstatky, jako například petroglyfy a beduínské kameny.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je známé svou bohatou historií, fascinujícími památkami a nádhernou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce patří Wadi Rum, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v neuvěřitelně působivém prostředí.

Wadi Rum je pouštní údolí ležící na jihu Jordánska, přibližně 60 kilometrů od města Aqaba. Toto údolí je jedním z největších a nejkrásnějších pouštních údolí na světě a bylo také vyhlášeno za přírodní rezervaci UNESCO. Jeho skalní útvary, rozlehlé písečné duny a vysoké hory tvoří nádhernou kulisu pro dobrodružné aktivity a relaxaci v přírodě.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou pouštní atmosféru, je zde možnost ubytování v jednom z beduínských táborů. Tyto tábory jsou autentickými a pohostinnými místy, kde můžete strávit několik dní v klidu a tichu pouště. Beduíni jsou známí svou pohostinností a ochotou sdílet svůj způsob života s návštěvníky. Nabízí vám možnost ochutnat tradiční jídlo, poslouchat beduínské písně a tance a prozkoumat zdejší kulturu.

V táborech najdete širokou škálu typů ubytování. Od jednoduchých stanů až po luxusní tábořiště s vlastním sociálním zařízením a lázněmi. Pokud hledáte autentický zážitek, můžete se rozhodnout strávit noc v tradičním beduínském stanu, který je vyroben z vlněných a kozích srstí, umožňuje procházet se oblohou a naslouchat zvukům pouště.

Pokud preferujete větší pohodlí, můžete si vybrat luxusnější ubytování v jednom z moderních tahárajích táborů. Tyto tábory nabízejí pohodlné postele, vlastní sociální zařízení a občerstvení. Můžete si tedy užít všechny pohodlí moderního života, zatímco se ponoříte do okouzlujícího prostředí pouště.

Během svého pobytu v Wadi Rum se nemůžete vyhnout rozsáhlým aktivitám, které jsou zde k dispozici. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je jízda na velbloudech, která je tradičním způsobem dopravy v poušti. Můžete se vydat na jednodenní nebo vícedenní výlet a prozkoumat různá místa v údolí. Další možností je jízda na džípu, která vám umožní rychleji prozkoumat různé zajímavosti v okolí.

Wadi Rum je také ideálním místem pro horolezectví a pěší turistiku. V oblasti se nachází mnoho vysokých skalních masivů, které lákají dobrodruhy z celého světa. Pokud se rozhodnete vyzkoušet horolezectví, můžete najmout průvodce, který vás provede vhodnými trasami.

Ubytování v Wadi Rum je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní zažít pouštní atmosféru a blízký kontakt s přírodou. Beduínské tábory nabízejí autentický pohled na místní kulturu a tradice, zatímco moderní tahárajích tábory poskytují pohodlné ubytování ve spojení s okouzlujícím prostředím. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, Wadi Rum vám poskytne jedinečný zážitek, který si přesně zapamatujete.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách