Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Umm Qais

Letenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinující země se bohatou historií a mnoha zajímavými místy k návštěvě. Jedno takové místo je Umm Qais, které leží na severu země. Pokud plánujete cestu do Jordánska, nezapomeňte zařadit do svého itineráře letenka Umm Qais.

Umm Qais je malá vesnička, která se nachází ve vzdálenosti asi 110 kilometrů severně od hlavního města Ammánu. Tato oblast je známa také jako Gadara a historie tohoto místa sahá až do helénistické éry. Bylo zde postaveno mnoho antických staveb, které jsou nyní turistickými atrakcemi.

Jednou z hlavních atrakcí v Umm Qais je antické amfiteátr. Toto velkolepé divadlo bylo postaveno ve 2. století a mohlo pojmout až 3000 diváků. I dnes je možné vidět jeho impozantní pozůstatky a cítit atmosféru minulosti. Amfiteátr je také vynikajícím místem pro fotografování, protože nabízí nádherný výhled na Golanské výšiny a Izrael.

Dalším zajímavým místem je hlavní ulice ve vesnici, která je lemována sloupky s korintskými hlavicemi. Tato ulice byla původně součástí římského přístupu a najdete zde také pozůstatky veřejných budov a chrámů. Pro milovníky historie je to skutečně fascinující procházka časem.

Jedna z největších předností Umm Qais je jeho polooha na vrcholu kopce, který nabízí nádherný výhled na tři země - Jordánsko, Izrael a Sýrii. Zejména z vyhlídky Odeon je nádherný výhled na Galilejské jezero, které je sám o sobě již impozantní.

Pokud se vydáte po vesnici, objevíte také archeologické vykopávky, kde můžete vidět pozůstatky představující vývoj doby a kultury tohoto místa. Průvodci jsou k dispozici a rádi vám poskytnou informace o historii a významu jednotlivých nalezišť.

Kromě historických památek nabízí Umm Qais také možnosti prohánět se na koni nebo zažít tradiční jordánské jídlo v místních restauracích. Mnoho turistů si také oblíbilo západy slunce z vrcholu kopce, který je nezapomenutelným zážitkem.

Pokud plánujete navštívit Jordánsko, neměli byste si nechat ujít příležitost vidět Umm Qais. Toto historické místo nabízí příležitost prohlédnout si něco mimo běžné turistické trasy a získat představu o bohaté historii této faszinující země.

Pojďte objevovat Umm Qais a ponořit se do minulosti Jordánska. Letenka do tohoto malého kouzelného městečka vám nezapomenutelný zážitek, který vás obohatí o nové poznatky a zároveň vám umožní zažít krásy jordánské kultury.


Ubytování Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je malebné město nacházející se na severozápadě Jordánska, v provincii Irbid. Město je známé svou bohatou historií a archeologickým bohatstvím, a proto patří mezi oblíbené turistické destinace v této oblasti.

Jednou z největších atrakcí Umm Qais je rozsáhlé archeologické naleziště z římského období. Zde mohou návštěvníci objevovat římské divadlo, basiliku a další historické památky, které svědčí o bohatství a důležitosti města v minulosti. Pro milovníky historie je návštěva Umm Qais nezapomenutelným zážitkem.

Kromě historických památek nabízí Umm Qais také malebnou přírodu a úchvatný výhled na Galilejské jezero a Golanské výšiny. Své impozantní polohy nad údolím Jordánu poskytuje návštěvníkům jedinečnou možnost sledovat krásu okolní krajiny.

Pokud plánujete navštívit Umm Qais, existuje několik možností ubytování, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt. V blízkosti archeologického naleziště se nachází několik malých hotelů a penzionů, které nabízejí prostorné pokoje a přátelskou atmosféru. Tyto hotely často také disponují restaurací, kde můžete ochutnat tradiční jordánskou kuchyni.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro rezervaci v jednom z místních butikových hotelů. Tyto hotely často nabízejí vyšší standard, včetně moderního vybavení a wellness zařízení. Některé z nich mají krásné zahrady nebo terasy, které poskytují úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Umm Qais je také oblíbenou destinací pro turisty, kteří sem přijíždějí na jednodenní výlety z hlavního města Ammánu, které je od města vzdáleno zhruba 90 kilometrů. V tomto případě je možné se rozhodnout pro ubytování v Ammánu a využít různých dopravních možností, které vás do Umm Qais přepraví.

V každém případě je návštěva Umm Qais skvělou příležitostí pro objevování překrásného jordánského venkova a poznání historie a kultury této fascinující země. Ať už se rozhodnete strávit zde pouze jeden den, nebo si užít delší pobyt, Umm Qais vám nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Jordánsko Umm Qais


Pokud plánujete dovolenou plnou historie, kultury a nádherné přírody, jedno ze skvělých míst, které byste měli zařadit na svůj seznam, je Jordánsko. A mezi jeho mnoha překrásnými destinacemi nesmíte opomenout navštívit Umm Qais.

Umm Qais je město, které se nachází na severním konci Jordánska, nedaleko hranic s Izraelem a Sýrií. Jeho historie sahá až do antických dob, kdy zde stála římská osada známá pod názvem Gadara. Na této lokalitě můžete objevovat pozůstatky dávné minulosti a procházet se po ulicích kamenem dlážděných římských ruin.

Jedním z hlavních vrcholů návštěvy Umm Qais je neuvěřitelný výhled na Genezaretské jezero a Golanské výšiny. Z vyvýšeného místa, které se nazývá „Terasa s vílemi“, můžete obdivovat nekonečné panoráma zemědělské krajiny a horských střech, které se rozkládají před vámi. Toto místo vás zaručeně ohromí svou malebností a okouzlující atmosférou.

Dalším pozoruhodným prvkem v Umm Qais jsou antické římské ruiny, které vám poskytnou důkladný pohled na bohatou historii a architekturu tohoto místa. Mezi nejvýznamnějšími památkami jsou divadlo, které kdysi hostilo představení a koncerty, bazilika, která sloužila jako křesťanský kostel, termální lázně a další pamětihodnosti, které nesmíte vynechat.

Kromě historického bohatství je Umm Qais také známé svou úžasnou gastronomií. Tato oblast je proslulá svými lahodnými tradičními jídly, která jsou připravována z čerstvých místních surovin. Můžete si vychutnat tradiční jordánskou kuchyni, jako je hummus, falafel, baba ganoush nebo známé jordánské jídlo – mansaf, který obsahuje jehněčí maso, rýži a speciální jogurtovou omáčku.

Pokud rádi objevujete přírodu, budete mít v Umm Qais možnost navštívit přírodní rezervaci Al-Azraq. Tato oblast je známá svými mokřady, které jsou domovem pro mnoho vzácných ptáků, včetně vzácného stepního orla. Můžete se také projít po stezkách a objevovat krásu přírody a typickou flóru a faunu této oblasti.

Umm Qais je tedy skvělým místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou historie, pohody a krásné přírody. Město vám poskytne pohled do minulosti, ať už procházením po ruinách či obdivováním nekonečných výhledů. A nezapomeňte si pochutnat na místních lahůdkách a prozkoumat nádhernou přírodní rezervaci. Jordánsko skrývá mnoho skvostů a Umm Qais je zcela jistě jedním z nich.


Počasí Jordánsko Umm Qais


V poslední době se v Jordánsku stalo počasí velkým tématem. V posledních letech se tato země setkala s extrémními klimatickými jevy, jako jsou prudké deště a silné větry. Tyto události měly velký dopad na celou zemi včetně mnoha míst turistického zájmu, jako je například historické místo Umm Qais.

Umm Qais, známé také jako Gadara, bylo kdysi městem římského Impéria a je nyní oblíbenou turistickou destinací v severním Jordánsku. Pro návštěvníky z celého světa je to fascinující místo plné archeologických objevů a pohledů na nedaleké hory a Genezaretské jezero.

Pokud se chystáte navštívit Umm Qais, měli byste být připraveni na velmi horké klima. V létě jsou průměrné teploty okolo 35 stupňů Celsia, což může být pro turisty z jiných částí světa velmi obtížné. Kromě horka je také vysoká vlhkost, což může být velmi nepříjemné při procházení historickým centrem města.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete navštívit Umm Qais v zimě, můžete očekávat podstatně chladnější počasí. Průměrné teploty v této oblasti jsou v této době okolo 10 stupňů Celsia. Také byste měli počítat s větším počtem deštivých dní, takže je třeba, abyste měli s sebou odpovídající oblečení.

Nicméně, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Umm Qais, budete určitě ohromeni krásou této oblasti. Protože se nachází v nadmořské výšce přes 350 metrů, můžete si být jisti, že budete mít nádherný výhled na celou oblast. Ať už se rozhodnete procházet historickými památkami nebo si prostě užívat nádhernou krajinu, rozhodně nebudete litovat návštěvy Umm Qais.

Celkově lze říci, že počasí v Umm Qais může být velmi odlišné v závislosti na ročním období. Abyste mohli plně využít vaší návštěvy této historické oblasti, je důležité být připraven na jakýkoliv druh počasí. Nicméně, jestliže si toto místo zvolíte jako vaši destinaci, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto magického místa na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Umm Qais


1. Kde se nachází Umm Qais v Jordánsku?
Umm Qais se nachází na severu Jordánska, přibližně 110 kilometrů severovýchodně od Ammánu.

2. Jak se dostanu do Umm Qais?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Umm Qais, je využít místní dopravy z Ammánu. Je možné si pronajmout auto, vzít si taxi nebo využít veřejné autobusy.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Umm Qais?
Mezi hlavní atrakce v Umm Qais patří antická římská města, rozvaliny, starověké divadlo, hrobky a impozantní výhled na Galilejské jezero a Golanské výšiny.

4. Jaký je vstupní poplatek do Umm Qais?
Vstup do Umm Qais stojí přibližně 3 jordánské dináry.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Umm Qais?
Prohlídka Umm Qais může trvat přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na vašich zájmech a tom, jak detailně si rádi prohlížíte historické památky.

6. Jaké jsou opening hodiny Umm Qais?
Umm Qais je otevřen každý den od 8:00 do 16:00.

7. Je v Umm Qais možné si najmout průvodce?
Ano, je možné si najmout průvodce, který vám pomůže s prohlídkou a poskytne vám další informace o historii a zajímavostech Umm Qais.

8. Existuje nějaká restaurace nebo kavárna v Umm Qais?
Ano, v Umm Qais se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se během prohlídky.

9. Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti v Umm Qais?
Nejbližší ubytovací možnosti se nachází v nedalekém městě Ajloun, které je přibližně 30 kilometrů od Umm Qais. Další možností je ubytování v přilehlém městě Irbid.

10. Je Umm Qais bezpečné místo k návštěvě?
Ano, Umm Qais je považováno za bezpečné místo k návštěvě a turisté zde obvykle nezažívají žádné problémy. Nicméně je vždy dobré sledovat aktuální cestovní varování a doporučení vládních úřadů před cestou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách