Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Little Petra

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Little Petra


Obecně se často klade několik otázek o Little Petře v Jordánsku. Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí jsou:

1. Co je Little Petra?
Little Petra je archeologická lokalita nacházející se nedaleko od slavné Petry v Jordánsku. Je to menší, ale velmi podobný komplex skalních struktur a nabízí úchvatné výhledy a starobylou atmosféru.

2. Jak se dostat do Little Petry?
Little Petra se nachází přibližně 9 kilometrů severním směrem od Petry. Nejběžnější způsob, jak se tam dostat, je taxi, pronajaté auto nebo organizační prohlídka, která vás vezme ze samotné Petry.

3. Je nutné zaplatit vstupní poplatek do Little Petry?
Ano, i když vstupné je nižší než vstup do slavné Petry. Aktuální vstupní poplatek najdete na oficiálních stránkách Jordánského úřadu pro starožitnosti.

4. Jak dlouho trvá návštěva Little Petry?
Návštěva Little Petry může trvat přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu a času, který tam strávíte prozkoumáváním.

5. Jaké zajímavé věci je možné vidět v Little Petře?
V Little Petře je možné vidět různé skalní struktury, malé chrámy, hrobky a barabary, podobně jako větší Petře. Zvláště zajímavý je skalní most, který se nazývá Al Kubtha.

6. Existují průvodci dostupní v Little Petře?
Ano, na mnoha místech v Little Petře můžete najmout průvodce, kteří vám poskytnou historické a kulturní informace o lokalitě.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Little Petry?
Nejlepší doba na návštěvu Little Petry je v místním jarním a podzimním období (březen až květen, září až listopad), protože teploty jsou příjemnější a méně turistů je tam v porovnání s horkými letními měsíci.

8. Může se do Little Petry dostat z větší Petra pěšky?
Ano, je možné se dostat z větší Petry do Little Petry pěšky, pěší výlet by mohl trvat asi 1 až 2 hodiny, v závislosti na vaší rychlosti a fyzické kondici.

9. Je možné se ubytovat v blízkosti Little Petry?
Ano, mnoho turistických ubytovacích zařízení nabízí možnost ubytování v blízkosti Little Petry, ve městě Petra.

10. Co ještě mohu vidět poblíž Little Petry?
V blízkosti Little Petry je možné navštívit další zajímavé archeologické lokality, jako je Wadi Musa (město Petra), Dana Nature Reserve nebo Wadi Rum.


Dovolená Jordánsko Little Petra


Little Petra je malá archeologická lokalita v Jordánsku, která je známá svými skalními stavbami a archeologickými pozůstatky. Nachází se nedaleko hlavního místa zájmu, Petra, které je jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi.

I když je Little Petra menší než Petra, má své vlastní unikátní kouzlo a historii. Tato lokalita je známa také jako Siq al-Barid, což znamená Chladný siq, protože je zde mnohem chladnější než v hlavním městě Petra. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít kousek Petra bez davů turistů.

Little Petra byla původně pouštní oblastí, kterou využívali beduíni jako zastávku na svých cestách obchodování mezi Arábií, Egyptem a Levantou. Od 1. století před naším letopočtem až do 7. století po našem letopočtu, byla tato oblast využívána obchodníky na Hedvábné stezce.

Jedním z nejvýznamnějších prvků Little Petra je její vstupní brána, která je známá jako Al-Beidha. Tato brána je vytesána do skalní stěny a představuje velkolepý pohled. Když projdete bránou, objevíte se ve velkém atriu s skalními stavbami, které sloužily jako domovy, obchody a dokonce i veřejné místo, kde se lidé scházeli.

Dalším zajímavým prvkem je takzvaný "malý siq", který je skalní cestou, která vede z atria dolů. Můžete si projít touto cestou a objevovat různé skalní útvary a skalní malby na cestě. Skalní malby jsou stále viditelné a představují důkaz o dávné historii tohoto místa.

Na návštěvu Little Petra je nejlepší si vzít průvodce, který vám bude vysvětlovat historii a zajímavosti tohoto místa. Existuje také možnost najmout si beduínského průvodce, který vám ukáže nejzajímavější místa a sdílí s vámi příběhy a legendy z této oblasti.

Pokud jste milovníkem přírody, můžete si také užít nádherný výhled na skalní formace a pouštní krajiny v okolí Little Petra. Existuje několik treků a turistických tras, které vám umožní objevit tuto krásnou přírodu.

Little Petra je skvělou alternativou k hlavní Petře a umožňuje vám zažít jedinečnou atmosféru a historii tohoto místa bez davů turistů. Je to opravdu kouzelné místo a určitě stojí za návštěvu při vaší dovolené v Jordánsku.


Ubytování Jordánsko Little Petra


Jordánsko je zemí bohatou na historická a kulturní dědictví, a jedním z nejzajímavějších míst, které tato země nabízí, je malá Petra. Malá Petra, také známá jako Siq al-Barid, se nachází pouhých 8 kilometrů severně od slavné Petry, avšak i přesto se jedná o méně navštěvovanou a méně známou lokalitu. Tato skrytá perla nabízí stejně dechberoucí scenérie jako Petra, avšak s menším množstvím turistů.

Malá Petra se táhne po úzkém kaňonu a vystupuje na skále, na které se nachází mnoho skalních domů a archeologických pozůstatků z nabatejské éry. Nabatejci byli starověkým arabským kmenem, který ovládal tuto oblast v době 4. století před naším letopočtem až do 4. století našeho letopočtu. Jejich jedinečná architektura, například jejich krajkovitě vyřezávané skalní hroby a oltáře, je stále zachována a láká návštěvníky z celého světa.

Ubytování v Malé Petře je skvělou možností pro ty, kteří hledají klid a pohodu v srdci jordánské přírody. Existuje několik možností, jak zde strávit noc, s výběrem od luxusních hotelů po jednoduché kempy. Můžete si vybrat ubytování na samotném úpatí kaňonu, kde se budete probouzet do úchvatných výhledů na skalnaté útvary a údolí. Nebo se můžete rozhodnout pro luxusní ubytování ve stylovém resortu, který vám nabídne veškeré pohodlí a služby.

Pro ty, kteří preferují autentičtější a jedinečný zážitek, existuje také možnost ubytování v tradičním beduínském táboře. Tyto tábory vám umožní nahlédnout do života místních obyvatel, kteří stále žijí tradičním způsobem a mají hluboké kulturní kořeny. Budete mít příležitost podívat se na jejich způsob života, nasát atmosféru pouště a dokonce se naučit několik beduínských tradic.

Kromě ubytování v Malé Petře si můžete také vybrat ubytování v blízkém okolí, tedy v samotné Petře. Existuje mnoho hotelů a resortů v blízkosti hlavního vstupu do naleziště Petry, které vám poskytnou pohodlné a komfortní základnu pro vaše dobrodružství v této historické lokalitě. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení také nabízí organizované výlety, které vás provedou Malou Petrou a dalšími zajímavými místy v okolí.

Pokud se chystáte navštívit Jordánsko, nezapomeňte na ubytování v Malé Petře. Tato skrytá oáza klidu vám poskytne nezapomenutelný a autentický zážitek z tohoto krásného regionu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, tradiční tábor nebo ubytování v Petře, jistě budete okouzleni krásou a pohostinností Jordánska.


Počasí Jordánsko Little Petra


Jordánsko je zemí nacházející se v jihozápadní Asii. Je známé svou bohatou historií a archeologickými poklady. Mezi jednu z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších památek patří město Petra, které je součástí světového dědictví UNESCO.

Avšak vedle slavného Petra se v Jordánsku nachází další archeologický skvost, který by měl vzbudit zájem všech cestovatelů - Little Petra, známé také jako Al-Beida. Toto drobné město se nachází těsně vedle Petry a jeho historie a atmosféra jsou úplně jiné. A jaké je zde počasí?

Jordánsko obecně patří mezi suché a horké země, především v letních měsících. Díky své poloze v pouštním regionu je zde průměrná teplota v létě kolem 32°C a teploty se často pohybují i kolem 40°C. V zimě se teploty značně snižují a průměrná teplota se pohybuje kolem 13°C. V některých oblastech může být i mrazivě.

Little Petra sdílí podobné počasí se svým slavnějším sousedem, Petrou. V létě jsou teploty extrémně vysoké a návštěvníci by měli připravit se na velké horko. Je vhodné nosit lehké a prodyšné oblečení, chránit se před sluncem a mít vždy při sobě dostatek vody. Nenechte se však odradit horkem, protože atmosféra a krása Little Petra to rovněž za to stojí.

V zimních měsících se teploty snižují a pro cestovatele je tento čas možná příjemnější. Teploty se pohybují kolem 10°C a nocí může být chladno, takže je vhodné mít s sebou teplejší oblečení. Zimní měsíce jsou obecně považovány za méně turisticky frekventované, což může být výhoda pro ty, kteří chtějí zažít místní atmosféru bez velkého davu turistů.

Výlet do Little Petry je nezapomenutelným zážitkem, ať už se tam vypravíte v létě nebo v zimě. Kromě počasí je třeba také zvážit, kolik času strávit v této historické památce. Kromě hlavních archeologických lokalit si nenechte ujít procházku úzkými uličkami, návštěvu místních trhů a ochutnávku jordánské kuchyně.

Při plánování cesty do Jordánska a návštěvy Little Petry je dobré sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit si návštěvu podle toho. Nezapomeňte si také přibalit ochranné prostředky proti slunci, jako jsou krémy a klobouky. Během celého roku je možné zažít nezapomenutelné dobrodružství v této historické oáze.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je země bohatá na jedinečné historické a archeologické památky, které lákají turisty z celého světa. Jednou z těchto skvostů je i méně známé místo nazývané Little Petra, které je přístupné díky letenkám do Jordánska.

Little Petra, známé také jako Siq al-Barid, se nachází přibližně 10 kilometrů severně od slavné Petry, která je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jordánsku. I když Little Petra není takovým turistickým magnetem, jako její slavnější sestra Petra, nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.

Toto malebné místo je tiché a působí jako malá verze Petry, proto dostalo název Little Petra. Podobně jako v Petře, i tady můžete obdivovat otesané skály a jeskynní struktury z 1. století před naším letopočtem. Jedním z nejimpozantnějších míst v Little Petře je skalní tvrz, která sloužila jako obchodní centrum a přístřešek pro karavany v minulosti.

Procházející jedinečnými skalními útvary a úzkými chodbami si můžete představit, jak v minulosti tudy putující karavany vozily zboží a obchodovaly s lidmi z okolí. Při prozkoumávání tohoto místa se návštěvníci mohou cítit jako cestovatelé v čase.

Kromě skalních útvarů je v Little Petře také několik archeologických nálezů, které odhalují historii tohoto místa. Zdejší výzkumy odhalily nálezy z období Nabatejců, kteří budovali a obývali skály v této oblasti.

Při návštěvě Little Petry si můžete vychutnat klidné a autentické prostředí, které nepřitahuje tolik turistů jako Petra. Toto místo vám umožní prozkoumat historii a krásu této oblasti, aniž byste se museli potýkat s davem turistů.

Letenky do Jordánska jsou dostupné z různých destinací po celém světě, takže není problém navštívit toto fascinující místo. Jakmile přistanete na mezinárodním letišti Queen Alia v Ammánu, můžete se vydat po silnici do Petry a odtud pokračovat na sever k Little Petře.

Abychom si plně užili návštěvu Little Petry, doporučuje se strávit zde alespoň jeden den. Na těchto nezapomenutelných procházkách budete mít příležitost objevovat krásu a historii tohoto místa.

Letenka do Jordánska je vstupenkou do země plné pokladů a jedinečných míst, jako je Little Petra. Při této cestě budete překvapeni krásou přírody a historickými skvosty, které vás budou fascinovat na každém kroku. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Jordánska a navštivte také Little Petr.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách