Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Jerash

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jerash


1. Jak se dostanu z Ammánu do Jerashu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Ammánu do Jerashu, je jet autobusem. Autobusová stanice Al Abdali v Ammánu nabízí pravidelné spoje do Jerashu. Také je možné si pronajmout auto nebo zaplatit taxi.

2. Jaké jsou vstupní poplatky a otevírací doba pro archeologickou lokalitu v Jerashu?
Odpověď: Vstupní poplatky do archeologické lokality v Jerashu se mohou lišit, ale obecně se pohybují kolem 10-15 jordánských dinárů pro dospělé, s nižšími sazbami pro děti a studenty. Otevírací doba se obvykle liší podle ročního období, ale obecně jsou Jerash otevřené každý den od rána do večera.

3. Jak dlouho trvá prohlídka archeologické lokality v Jerashu?
Odpověď: Prohlídka archeologické lokality v Jerashu může trvat zhruba 2-3 hodiny. Doporučuje se věnovat alespoň tuto dobu, abyste mohli projít všemi hlavními památkami a získat představu o bohaté historii tohoto místa.

4. Které památky a atrakce jsou v Jerashu k vidění?
Odpověď: V Jerashu je mnoho památek a atrakcí, které stojí za to vidět. Mezi nejvýznamnější patří Artemidin chrám, oválné fórum, Hadriánova brána, Jerashské divadlo a Jerashský hipodrom. Také si rozhodně nezapomeňte prohlédnout muzeum v Jerashu, které vám poskytne další informace o historii tohoto místa.

5. Existují nějaké doporučené restaurace nebo restaurace v Jerashu?
Odpověď: Ano, v Jerashu je několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční jordánskou kuchyni a další mezinárodní pokrmy. Mezi doporučené restaurace patří The Bakehouse Restaurant, Haret Jdoudna, Kan Zaman a Lebanese House Restaurant. Mějte však na paměti, že tyto restaurace mohou být vytížené, zejména ve vyšší turistické sezóně, a je vhodné si rezervovat stůl předem.


Dovolená Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinující zemí s mnoha historickými a kulturními poklady. Jednou z nejvýznamnějších památek v této zemi je město Jerash, které nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a zároveň představuje klidnou a relaxační destinaci pro dovolenou.

Jerash je město, kterému se také říká "Pompeje východu". Má mimořádně dobře zachovalé ruiny ze starověku a patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám na Blízkém východě. Město bylo založeno v době helénismu a dosáhlo svého vrcholu za éry římského impéria. Rozkládá se na rozloze téměř 800 hektarů a jeho starověké budovy a památky představují skvosty antické architektury.

K hlavním atrakcím Jerashu patří:
-Amfiteátr: Jedná se o impozantní divadlo, které mělo původně kapacitu 6 000 diváků. Dodnes slouží jako místo pro představení a koncerty.
-Archeologické muzeum: Nachází se v bývalé městské bráně a nabízí návštěvníkům nádherné sbírky artefaktů a exponátů z doby římského impéria.
-Cardo Maximus: Jedná se o hlavní třídu ve starém městě, kolem níž se nachází mnoho památek a obchodů, které nabízí místní suvenýry a řemeslné výrobky.
-Temple of Artemis: Tento chrám byl postaven v 2. století a dodnes zůstává jednou z nejimpozantnějších staveb ve městě.
-Herculesův chrám: Jedná se o nejlépe zachovalý chrám ve městě, zasvěcený římskému bohu Héraklovi.

Pro turisty, kteří chtějí poznat více nejen historii Jerashu, ale i jordánskou kulturu, je zde možnost navštívit také tržiště s místními obchody, kde se prodávají tradiční produkty, jako jsou sukně, šátky, šperky a další řemeslné výrobky. Návštěvníci mohou také ochutnat tradiční jídla, jako například mansaf (národní jordánské jídlo) nebo hummus (cizrna včetně česneku a tahine).

Okolí Jerashu také nabízí nádhernou krajinu a možnosti pro dobrodružné aktivity. Turisté se mohou vydat na pěší túry do hor Ajloun nebo prozkoumat přírodní rezervaci Džabal al-Qal'a, která leží v blízkosti města a nabízí úchvatné výhledy na krajinu.

Pro ubytování jsou v Jerashu dostupné hotely v různých cenových kategoriích, které se nacházejí v blízkosti historického centra. Návštěvníci se mohou rozhodnout pro luxusní hotel s bazénem a wellness centrem nebo pro menší a útulnější penziony.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Jordánsko a Jerash by měly být na vašem seznamu míst k návštěvě. Toto město nabízí kombinaci historických památek, bohaté kultury a přírodních krás, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty.


Letenka Jordánsko Jerash


Cestování do Jordánska se stává stále populárnější a jedním z nejzajímavějších míst, které si určitě musíte naplánovat, je návštěva města Jerash. To se nachází přibližně 48 km severně od hlavního města Ammánu a nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících historických památek.

Abychom vám usnadnili cestu a zajistili pohodlný převoz, doporučujeme všem cestovatelům, kteří plánují navštívit Jerash, zakoupit si letenku do Jordánska. Jordánsko je snadno přístupné z mnoha evropských měst a letenky jsou čím dál dostupnější. Pokud hledáte nejlevnější možnost, vyplatí se využít letenek nízkonákladových společností, které nabízejí levné letenky do Jordánska.

Jak se nejlépe dostat z Ammánu do Jerash?

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti v Ammánu, můžete se dostat do Jerash několika způsoby - například taxíkem, autobusem nebo pronajatým vozidlem.

Pronájem auta je určitě ideálním řešením pro ty, kteří chtějí být co nejflexibilnější a plánovat si svůj vlastní program. Nicméně, pokud se cítíte pohodlněji s hromadnou dopravou, můžete se rozhodnout pro autobus. Většina turistů však preferuje možnost dopravy taxíkem, jelikož řidiči většinou mluví anglicky a jsou schopni vám poskytnout jakékoliv informace potřebné k návštěvě města Jerash.

Co vidět v Jerash?

Město Jerash je jedním z nejlépe zachovalých římských archeologických nalezišť na světě a nabízí návštěvníkům mnoho kouzelných zákoutí. Zajímavosti zahrnují především Fórum, Diokleciánův palác (jeden z největších římských paláců na světě), divadla a Areál Zuqových lodžií.

Mnoho turistů také ocení Jerashské muzeum, které obsahuje mnoho artefaktů, zbraní a artefaktů z římské doby.

Zajímavostí, která neunikne pozornosti všem, jsou i románské sloupy. Ty jsou 12 metrů vysoké a symbolizují konec římské éry na území Jordánska.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru starověkého města Jerash díky letenkám do Jordánska. Tento neuvěřitelný zážitek vás navždy zaujme a s jistotou doporučíte všem blízkým k návštěvě!


Ubytování Jordánsko Jerash


Jordánsko je zemí plnou fascinující historie a bohatého kultury, a jedním z míst, které by vás rozhodně nemělo minout při návštěvě této země, je město Jerash. Abyste si mohli opravdu užít a prozkoumat tuto starobylou oblast, je důležité zvolit si vhodné ubytování.

V Jerashu a jeho okolí existuje široká paleta ubytovacích možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtu. Od luxusních hotelů a resortů až po rodinně provozované penziony a hostely, Jerash nabízí něco pro každého.

Pro ty, kteří touží po luxusu a komfortu, jsou k dispozici luxusní hotely a resorty nacházející se ve velmi blízkosti archeologického parku. Tyto hotely nabízejí špičkové služby, včetně vysoce kvalitního ubytování, wellness centra, bazény a vynikající restaurace, které nabízí nejen jordánskou, ale i mezinárodní kuchyni. Mají také často krásné zahrady, které vám umožní relaxovat a užívat si klidné okolí.

Pokud hledáte něco více autentického a přívětivého k vašemu rozpočtu, můžete zvážit ubytování v rodinně provozovaných penzionech a hostelech v centru města Jerash. Ubytování v těchto zařízeních vám umožní proniknout do autentického jordánského života a cítit atmosféru města. Mnoho z těchto penzionů a hostelu nabízí také tradiční jídla, která můžete ochutnat a zažít místní kulturu na vlastní kůži.

Pro ty s omezenějším rozpočtem je možnost využít ubytování v blízkosti Jerashu, ale mimo samotné město. V okolí lze najít levnější hotely a penziony s dobrou dopravní dostupností do centra města. Tyto možnosti vám umožní ušetřit peníze při zachování pohodlného ubytování. Mimo město se rovněž nachází pár resortů, které nabízejí skvělé služby a ubytování za dostupnější ceny.

Kromě vlastního výběru ubytování je také důležité zvolit si vhodnou dobu návštěvy. Jerash je známé svými římskými ruinami, které jsou nejlépe viditelné během jarních a podzimních měsíců, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Letní měsíce bývají velmi horké, zatímco zimní měsíce mohou být chladné. Proto je dobré si zvolit vhodnou sezónu, abyste si opravdu mohli vychutnat svou návštěvu a strávit více času venku.

Pokud tedy plánujete návštěvu Jordánska a přemýšlíte o pobytu v Jerashu, je důležité si předem zvolit vhodné ubytování. Ať už jste fanouškem luxusu, autenticity nebo příznivce rozpočtu, Jerash nabízí různé možnosti, které vám umožní užít si toto starobylé město a jeho okolí naplno.


Počasí Jordánsko Jerash


Jordánsko je země nacházející se na Blízkém východě a může se pyšnit pestrou krajinou a různorodým klimatem. Mezi jedno z nejznámějších a historicky nejvýznamnějších měst v Jordánsku patří Jerash, které leží severně od hlavního města Ammánu. Jerash je známo svými velkolepými archeologickými nalezišti a také svým jedinečným počasím.

Jerash se nachází v nadmořské výšce 500 metrů a jeho klima je typické pro blízkovýchodní oblast. Letní měsíce v Jerashu jsou velmi horké a suché. Teploty se mohou snadno dostat nad 35 stupňů Celsia a sluneční svit je intenzivní. Návštěvníci musejí být opatrní a dobře hydratovaní, protože horké letní počasí může být únavné.

Na rozdíl od letního období je zima v Jerashu mnohem mírnější. Teploty se v zimě pohybují okolo 10 stupňů Celsia, ale v některých případech se mohou dostat i pod bod mrazu. Deštivé dny jsou častější a může se vyskytnout i sněžení, i když to není příliš časté. Zima je obdobím, kdy je Jerash nejmenší návštěvné, ale archeologické naleziště stále láká turisty, kteří jsou připraveni oblékat se tepleji.

Nejlepší období pro návštěvu Jerashu je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V těchto ročních období se můžete těšit na slunečné dny a příjemně chladné noci. Teploty se během dne pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro prohlídku archeologických památek v Jerashu.

Jako doporučení si vezměte teplé oblečení do večerních hodin, protože teploty mohou rychle klesat. Tato sada oblečení bude také užitečná v zimě, kdy chladné teploty vyžadují vrstvení oblečení. Nezapomeňte také na ochranný krém proti slunečním paprskům, klobouk a sluneční brýle, abyste se vyhnuli popáleninám sluncem.

Celkově vzato, Jerash je nádherné místo ke stažení se od moderního světa a zažít něco z minulosti. Ať už se rozhodnete navštívit v horkém létě, chladnější zimu nebo v příjemném jarním nebo podzimním období, nejznámější archeologické záznamy a pohostinní lidé vás přivítají. Berte však v úvahu počasí a připravte si odpovídající oblečení, abyste si návštěvu užili naplno.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách