Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Desert Highway

Dovolená Jordánsko Desert Highway


Jordánsko je země bohatá na historická a kulturní dědictví, ale také na překrásné přírodní scenérie a unikátní geologické útvary. Proto se zde nabízí mnoho způsobů, jak si dovolenou užít naplno. Jedním z nejzajímavějších způsobů, jak si Jordánsko poznat, je projet se Jordánskou pouští po dálnici Desert Highway.

Tato dálnice je dlouhá zhruba 380 kilometrů a vedou po ní veškeré dopravní spoje mezi jordánskou hlavní městem Ammánem a pouští Wadi Rum na jihu země. Cesta je sice z větší části jednoduchá, avšak pokaždé, když se zvednou oči z vozovky, nabízí se pohled na mnoho dech beroucích scenérií. Navíc projížděním pouště se postupně mění vegetace a krajina, takže každý úsek dálnice nabízí něco jiného.

Začátek cesty se nachází ve velkoměstě Ammánu, kde se vám otevřou nádherné výhledy na okolní kopce a vrcholky pohoří Gileád. Pokud se projedete východní částí města, uvidíte i mohutný Jabal al-Qalaa, což je nejstarší část města a jedna z nejvýše položených částí Ammánu. Dále pokračujete na jih přes kopce a údolí, a postupně se dostáváte na rovinu. V této části cesty můžete pozorovat, jak se postupně mění vegetace – z kopců, kde rostou olivy a fíky, přejdete k nízké trávě a kaktusům.

Dalším bodem cesty je město Madaba, které je známé především díky své mozaice zobrazující mapu Jeruzaléma a okolí. Tato mozaika je umístěna v křesťanském kostele sv. Jiří a je největší známou mapou této oblasti z 6. století. Ze středověkého města Madaba se nabízí krásné výhledy na okolní kopce a přírodu.

Při dalším úseku cesty se dostanete k hranici s Izraelem, což může být zážitek sám o sobě. Pokud máte štěstí a projedete hranicí bez problémů, pokračujete dále na jih a dostanete se do možná nejkrásnější části cesty. V této části se totiž nachází mnoho geologických útvarů, jako jsou skalní oblouky, závrty a pískovcové stěny. Zde můžete vidět například skalní oblouk Burdah, který je celý vysoký zhruba 35 metrů, nebo také skalní domy v Charanfe.

Cesta Desert Highway je tedy nejen praktická spojnice mezi hlavním městem Ammánem a zbytkem země, ale také nabízí mnoho krásných výhledů a zážitků. Během cesty můžete navštívit různé místa a památky, zahrnout do svého programu i nějakou turistickou touhu, nebo si prostě vychutnat pohledy na krásy Jordánska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Desert Highway


1. Jaké jsou možnosti dopravy na Jordánské pouštní dálnici?
Odpověď: Na Jordánské pouštní dálnici je možné cestovat autem, autobusem nebo taxíkem.

2. Kolik kilometrů je Jordánská pouštní dálnice?
Odpověď: Jordánská pouštní dálnice měří přibližně 378 kilometrů.

3. Je Jordánská pouštní dálnice placená?
Odpověď: Ano, pro cestování po Jordánské pouštní dálnici je vyžadováno zaplacení mýtného.

4. Jaká je maximální povolená rychlost na Jordánské pouštní dálnici?
Odpověď: Maximální povolená rychlost na Jordánské pouštní dálnici je obvykle 100 km/h.

5. Existují na Jordánské pouštní dálnici zastávky s provozem?
Odpověď: Ano, na Jordánské pouštní dálnici jsou různé zastávky, kde je možné tankovat, odpočívat a občerstvit se.

6. Jaká je doba jízdy po Jordánské pouštní dálnici?
Odpověď: Doba jízdy po Jordánské pouštní dálnici závisí na konkrétní trase a dopravních podmínkách, ale obvykle to trvá kolem 4-5 hodin.

7. Je na Jordánské pouštní dálnici dostupný mobilní signál?
Odpověď: Většinou je na Jordánské pouštní dálnici dostupný mobilní signál, ale v některých odlehlých oblastech může být slabší nebo žádný signál.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v blízkosti Jordánské pouštní dálnice?
Odpověď: Blízko Jordánské pouštní dálnice se nachází například Petra, Wadi Rum nebo Aqaba, které jsou populární turistické lokality v Jordánsku.

9. Jsou na Jordánské pouštní dálnici dostupné služby záchranářů a opravy vozidel?
Odpověď: Ano, na Jordánské pouštní dálnici je k dispozici asistenční služba a opravní dílny pro případ nepříjemností.

10. Je na Jordánské pouštní dálnici povoleno tábořit?
Odpověď: Obecně platí, že táboření na Jordánské pouštní dálnici není povoleno, ale existují určitá bezpečná místa, kde je možné tábořit se svolením místních autorit.


Letenka Jordánsko Desert Highway


Jordánsko je fascinující destinací, která láká turisty na svou bohatou historii, úchvatné památky a překrásnou přírodu. Pokud se rozhodnete prozkoumat toto úžasné místo, je zde jedna cesta, která vám umožní objevovat všechny krásy Jordánska - Jordánsko Desert Highway.

Jordánsko Desert Highway je páteřní cestou, která prochází přes téměř celé Jordánsko, od hlavního města Ammánu na severu až k Aqabě na jihu. Tato silnice je jednou z nejmodernějších a nejbezpečnějších v celém regionu, což umožňuje turistům snadný přesun z jednoho místa na druhé.

Pro cestovatele a dobrodruhy je Jordánsko Desert Highway skvělou možností pro zažití autentického jordánského zážitku. Cesta vás provede přes úchvatnou poušť Wadi Rum, která je známá svými skalními útvary a písečnými dunami. Milovníci dobrodružství zde mohou podniknout jízdu na velbloudovi, přelet v horkovzdušném balónu nebo si vyzkoušet jízdu na písečných dunách.

Další zajímavou zastávkou na Jordánsko Desert Highway je královské město Petra, jedno z nejvíce ikonických a známých míst v Jordánsku. Petra je starověké město vytesané do skály, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Turisté zde mohou prozkoumat malebnou skalní architekturu, včetně slavného pokladu Al-Khazneh, který je jedním z nejvýznamnějších symbolů Jordánska.

Jordánsko Desert Highway také nabízí možnost návštěvy mnoha dalších fascinujících míst, jako je například mrtvé moře s jeho jedinečnými léčivými vlastnostmi. Turisté zde mohou si vyzkoušet plování v mrtvém moři a podpořit své zdraví tím, že se ponoří do vody plné minerálů a soli.

Nedaleko Desert Highway leží také národní park Dana, který je domovem pro vzácné druhy rostlin a zvířat. Tady si můžete užít turistické treky, pozorování volně žijících zvířat a nejistých hor. Návštěva Jordánska je pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a uniknout od ruchu velkoměsta, neodolatelnou volbou.

Jordánsko Desert Highway přináší nezapomenutelný zážitek, který vám umožní vidět a zažít mnoho z toho, co Jordánsko nabízí. Bezpečná, moderní a snadno dostupná silnice vám umožní pohodlně cestovat a objevovat jedinečné atrakce a památky po celém Jordánsku.

Pokud se plánujete vydat na cestu Jordánskem, nezapomeňte využít Jordánsko Desert Highway pro maximální pohodlí, efektivitu a nezapomenutelnou zkušenost. Budete odměněni úžasnou krásou přírody, nádhernou architekturou a bohatou historií této fascinující země.


Počasí Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je důležitá dálnice, která spojuje hlavní město Jordánska, Ammán, s městem Aqaba na pobřeží Rudého moře. Tato dálnice prochází přes pouštní oblasti a má značný vliv na počasí v této oblasti.

V létě v této oblasti panuje velmi horké a suché počasí. Teploty se mohou vyšplhat až k 45 °C v oblasti pouště Wadi Rum, kterou dálnice prochází. Většina cestujících se proto rozhoduje cestovat v noci, kdy jsou teploty mírnější a příjemnější pro cestování.

V zimě přináší dálnice Jordan Desert Highway mírnější podnebí. Teploty klesají na přijatelné úrovně a oblast se může dokonce dostat pod bod mrazu. Období dešťů na této trase obvykle trvají od listopadu do dubna. Během této doby se obvykle objevují silné bouřky doprovázené silnými větry a deštěm.

Vzhledem k vnějšímu prostředí a podnebí by bylo pro cestovatele dobré přivezti s sebou vhodné oblečení na změnu počasí. Dobrou volbou by byly odolné boty na písek, krém s vysokým ochranným faktorem a dostatek vody pro hydrataci.

Další věc, na kterou si musíme dát pozor, je předpověď počasí. Vzhledem k tomu, že tato oblast je známá extrémními výkyvy počasí, je nezbytné si být vědom aktuálních podmínek před tím, než se vydáme na cestu. Cestující by si měli být vědomi předpovědi počasí na trase Jordánsko Desert Highway, aby se vyhnuli nebezpečí silných větrů a bouřek.

Závěrem lze říci, že počasí na Jordan Desert Highway je velmi proměnlivé, podobně jako většina pouštních oblastí. Cestující by měli být připraveni na extrémní teplotní výkyvy, bouřky a silné větry. Vhodné vybavení a pozornost ke změnám počasí jsou klíčové pro úspěšnou a bezpečnou cestu.


Ubytování Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z nejvýznamnějších dálnic v Jordánsku, která slouží jako hlavní spojnice mezi jordánskou metropolí Ammánem a městem Akabou ležícím na pobřeží Rudého moře. Tato dálnice je vysoce důležitá pro turistický průmysl v zemi, protože propojuje několik zajímavých turistických destinací, včetně pouště Wadi Rum a historického města Petra.

Dálnice začíná v Ammánu, hlavním městě Jordánska, a pokračuje na jihozápad k Akabě. Je to moderní a dobře udržovaná dálnice, která nabízí pohodlnou a rychlou jízdu. Ačkoli je většina trasy prostá obcí a lidského osídlení, jsou zde občasné čerpací stanice, odpočívadla a restaurace, které poskytují potřebnou občerstvení a služby pro řidiče a cestující.

Jedním z největších lákadel na Jordánsko Desert Highway je poušť Wadi Rum. Tato nádherná poušť se pyšní kouzelnými červenými písky a impozantními skalními útvary. Na dálnici se nachází odbočka, která vás zavede přímo do této magické pouště. Můžete si vybrat různé aktivity, jako je jeepový výlet po dunách, jízda na velbloudech nebo dokonce strávit noc v tradičním beduínském táboře a pozorovat hvězdy.

Další neuvěřitelné místo, které lze navštívit po cestě po Jordánsko Desert Highway, je historické město Petra. Tausend let staré a vytesané do skály, Petra je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na světě. Bylo postaveno Nabatejci a sloužilo jako bohaté obchodní centrum. V dnešní době je Petra zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Jordánsku.

Navštívit Petra z Jordánsko Desert Highway je velmi snadné. Dálnice vás přivede přímo do blízkosti města, které je pak připojeno k hlavní silnici a snadno dostupné pro turisty. Po příjezdu do Petra můžete vidět jedinečné skulptury ve skále, budovy a vyhlídky, jako je známý Hrad nad vchodem a skalní klášter. Je zde také možnost vydat se na tradiční procházku úzkým a malebným údolím Siq, který vás zavede přímo k slavnému pokladu - Al-Khazneh (přezdívaného pokladnice).

Jordánsko Desert Highway je klíčovou dopravní tepnou pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy Jordánska. S její pomocí mohou cestovatelé snadno a rychle přejít z jednoho koncového bodu země na druhý, a to vše zároveň cestovat skrz některé z nejdojímavějších přírodních a historických památek tohoto nádherného blízkovýchodního státu.

Jordánsko Desert Highway je nejen prostředkem přepravy, ale také nabízí nádherné výhledy na poušť a nedotčenou přírodu. Pokud máte v plánu navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit tuto dálnici do svého itineráře a zároveň si užijte všechny krásy, které nabízí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách