Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jihoafrická republika Pilanesberg National Park

Dovolená Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Pokud je vaším snem strávit dovolenou uprostřed přírodních krás, neměli byste minout návštěvu jihoafrického Pilanesberg National Parku. Tento národní park je situován v Severozápadní provincii Jihoafrické republiky a nabízí úžasnou možnost pozorování divokých zvířat na volné noze.

Mnoho turistů navštěvuje tento park v rámci safari, což představuje jednu z nejatraktivnějších aktivit v oblasti. Safari vám umožní vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, antilopy a mnoho dalších, v jejich přirozeném prostředí. Mezi další aktivity, které si můžete vychutnat v parku, patří turistika, kanoistika, rybaření a golf.

Pilanesberg National Park se může pochlubit nádhernou krajinou, která v sobě sjednocuje savanu, divokou přírodu a hory. Park obklopují četné kopce a hory, z nichž nejznámější je Mofasa, přezdívaný také jako „Hora Okořeněná“. Působivá scenérie se stala naturální decorací pro četné části filmů, jako například „Sýkorky a vrána“ nebo „V sobotu ráno v kině“, což dokazuje neuvěřitelnú fotografickou či prestižnú turistickú príležitosť.

Park je neuvěřitelně diverzní, což znamená, že narazíte na široké spektrum zvířat všech velikostí a barev. Mezi nejvíce fascinující druhy zvířat, které v parku žijí, patří zebry, levharti, gepardi, nosorožci, sloni, lvi, hyeny a mnoho dalších. V parku také žije velké množství ptactva, včetně ohrožených druhů jako orlušky křiklavé, travnatá slavíci a rosnice.

Když už mluvíme o ptácích - pokud jste jejich milovníky, nevynechejte v parku návštěvu Bird Hide, vyhlídkového bodu, který se nachází na břehu damy Mankwe. Toto místo je oblíbené pro mnoho druhů ptáků, kteří v létě přiletí do parku.

Pokud si chcete užít co nejvíce zážitků, můžete se ubytovat v jednom z kempů, které se nacházejí uvnitř parku. Kampy nabízejí různé druhy ubytování, od tradičních stanů až po luxusní bungalovy s vlastní koupelnou a klimatizací.

Celkově lze říci, že Pilanesberg National Park je skvělým místem pro všechny, kteří touží po dovolené plné zážitků a přírodních krás. Tento národní park nabízí nevšední zážitky, které si bezesporu na dlouho zapamatujete.


Ubytování Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika je země bohatá na úžasnou přírodu a divokou zvěř. Jedním z nejvíce žádaných míst, kde si návštěvníci mohou vychutnat toto jedinečné přírodní bohatství, je Pilanesberg National Park. Tento národní park se nachází v provincii Severozápadní a nabízí nádherné scenérie, diverzitu živočichů a širokou škálu ubytování.

Pilanesberg National Park je domovem více než 700 druhů rostlin a více než 50 druhů savců. Zde můžete spatřit slony, nosorožce, lvy, gepardy, gepardí zebry, hrochy a mnoho dalších divokých zvířat. Park je také rajským místem pro ornitology, protože zde bylo zaznamenáno více než 300 druhů ptáků.

Když se rozhodnete navštívit Pilanesberg National Park, máte na výběr ze široké škály ubytování. Od luxusních safari lodží až po kempy, které nabízejí autentický zážitek z pobytu v divočině. Safari lodže jsou vybaveny pohodlnými pokoji nebo chatami s vlastní koupelnou a nabízejí přepychové vybavení jako bazén, restaurace a wellness centra. Tyto lodže často poskytují také doprovodné aktivity jako masáže, výlety na koni nebo výlety na hory.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a rádi se blíže seznámí s přírodou, jsou zde také kempy. Kempování v Pilanesberg National Parku je jedinečný zážitek. Zde můžete strávit noc v prostorné stanu, okusit pravou atmosféru africké divočiny a přitom mít přístup k veřejným sprchovým prostorám a toaletám. Tato možnost ubytování je ideální pro ty, kteří si přejí prožít autentickou divočinu a vychutnat si výhodu nízkých nákladů.

Pilanesberg National Park je také atraktivním místem pro rodinné dovolené. V parku je možné uskutečnit rodinný safari, který je jednou z největších atrakcí pro děti. Tyto safariny jsou často vedeny odborníky, kteří poskytují zajímavé informace o místních zvířatech a jejich prostředí. Děti se mohou dozvědět mnoho nového, získat vzrušující zážitky a zároveň si užít spoustu zábavy.

Pilanesberg National Park je snadno dostupný z Pretorie a Johannesburgu autem nebo organizovanou exkurzí. Vstupenky do parku jsou dostupné za přijatelné ceny a návštěva tohoto úžasného místa rozhodně stojí za to.

Přírodní bohatství, diverzita živočichů a široká škála ubytování dělají z Pilanesberg National Parku jedno z nejoblíbenějších míst v Jihoafrické republice. Tento park nabízí vzrušující zážitky, klidná místa pro odpočinek a možnost vstoupit do světa divoké zvěře. Jestliže hledáte dovolenou s přírodou a divočinou, Pilanesberg National Park je pro vás to správné místo.


Letenka Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika je známá svou rozmanitou přírodou a bohatstvím divoké zvěře. Jedným z nejpopulárnějších cestovních cílů v této oblasti je Pilanesberg National Park. Tento národní park se nachází jen pár hodin jízdy od Johannesburgu a Pretorie a nabízí fascinující zážitky z safari pro všechny milovníky divoké zvěře.

Pilanesberg National Park se rozkládá na ploše 550 km² a je domovem více než 7000 divokých zvířat, včetně slonů, nosorožců, leopardů, lvů, gepardů, zebří, antilop, žiraf a mnoha dalších druhů. Jedná se o jedno z nejlepších míst v Jižní Africe, kde si můžete prohlédnout tzv. "Velkou pětku" - slona, nosorožce, buvolka, lvího a leoparda.

Park byl založen v roce 1979 a je unikátní tím, že se nachází ve vyhaslém sopečném kráteru, který je starý přibližně 1,2 milionu let. Tato geologická formace vytváří nevšední scenérie, které poskytují malebná pozadí pro safari. Kromě bohaté fauny a flóry, je park také známý svými skalními útvary, vodopády a jezery, které zpříjemňují celkový pobyt.

Pilanesberg se řadí mezi nejlepší místa v Jižní Africe pro safari, protože nabízí skvělou možnost spatřit širokou škálu zvířat. Turisté zde mají příležitost projet se v otevřeném terénním vozidle s průvodcem, který vám poskytne podrobnosti o jednotlivých druzích, stejně jako náhled na jejich přirozené způsoby chování. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do divočiny je tu také možnost ubytování v luxusních safari lodgech, které jim umožňují strávit noc uprostřed přírody.

Park nabízí také možnosti jiných aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika a pozorování ptáků. Je tu také velký vodní park, známý jako Sun City Resort. Tento rozlehlý komplex nabízí různé aktivity, jako jsou golfové hřiště, kasino, lázně a vodní atrakce, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit odpoledne mimo divočinu.

Pokud plánujete návštěvu Jižní Afriky a máte rádi divokou přírodu a safari, Pilanesberg National Park je určitě místem, které byste neměli vynechat. Tento park vám umožní zažít dobrodružství přímo v srdci africké divočiny a pozorovat některé z nejvíce fascinujících zvířat na světě.


Počasí Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou a jedním z nejkrásnějších zdejších národních parků je Pilanesberg National Park. Tento park se nachází ve městě Sun City a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Pilanesberg National Park se rozkládá na ploše 572 km² a byl založen v roce 1979. Jeho vznik je unikátní, neboť vznikl zpětným zatopením starobylého sopečného kráteru, což dává parku neuvěřitelnou přírodní scenérii. Obklopený kopci a horami, je park domovem mnoha druhů živočichů, včetně "velké pětky" afrického safari: slonů, nosorožců, buvolů, levhartů a lvů.

Díky různorodému geografickému uspořádání parku je zde také bohatá fauna. Setkat se zde můžete s gepardy, žirafami, impaly, zebery, hrochy a mnoha dalšími exotickými zvířaty. Park je také domovem pro více než 360 druhů ptáků, což je raj pro ornitology.

Co se týče počasí v Pilanesberg National Park, je zde subtropické klima s horkými léty a mírnými zimami. Léto trvá od listopadu do února a teploty se pohybují kolem 30 °C až 35 °C. Je to období, kdy je v parku nejvíce srážek, takže jsou lesy a travnaté porosty bujně zelené.

Zima v Jihoafrické republice trvá od června do srpna a teploty se pohybují mezi 10 °C a 20 °C. Během této doby je večer a ráno chladno, takže pro návštěvu parku je vhodné vzít si teplejší oblečení. Ale přestože jsou noci chladné, během dne může být stále příjemně teplo.

Díky svému podnebí je Pilanesberg National Park ideálním místem k návštěvě po celý rok. Nejkrásnější období pro safari je však obvykle v období sucha, tedy na konci zimy nebo na začátku jara, když jsou zvířata snadněji pozorovatelná kvůli nedostatku vegetace a oblast je méně zaplavená.

Pilanesberg National Park je jedinečným přírodním územím v Jihoafrické republice. Park nabízí nádhernou přírodu, pestrou faunu a flóru a nezapomenutelné safari dobrodružství. Pokud tedy plánujete cestu do Jihoafrické republiky, není pochyb o tom, že Pilanesberg National Park by měl být na seznamu míst k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Dotaz: Jaké jsou ceny vstupenek do Pilanesberg National Park?
Odpověď: Ceny se mohou lišit v závislosti na věku a období návštěvy, ale základní cena je obvykle kolem 10-20 USD za osobu a za den.

Dotaz: Kdo spravuje Pilanesberg National Park?
Odpověď: Pilanesberg National Park je spravován Jihoafrickou národní parkovou službou (South African National Parks - SANParks).

Dotaz: Jaké zvířata mohu vidět v Pilanesberg National Park?
Odpověď: Park je domovem pro více než 70 druhů savců, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, zebří, žiraf, buvolů, hyen, impal, antilop a mnoho dalších.

Dotaz: Je možné se v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v parku jsou různé možnosti ubytování, včetně kempů, chat a luxusních lodge.

Dotaz: Jak dlouho trvá safari v Pilanesberg National Park?
Odpověď: Safari v parku obvykle trvá několik hodin, ale délka se může lišit v závislosti na vašich zájmech a plánech.

Dotaz: Jak se dostanu do Pilanesberg National Park?
Odpověď: Park se nachází asi 2 hodiny jízdy od města Johannesburg. Nejsnáze se sem dostanete autem nebo pronájmem vozu.

Dotaz: Mám si s sebou vzít jídlo a pití na safari?
Odpověď: Doporučujeme si s sebou vzít jídlo a pití na celý den, protože v parku nejsou obvykle k dispozici občerstvení.

Dotaz: Můžu si vzít do parku domácí zvíře?
Odpověď: Domácí zvířata v parku nejsou povolena kvůli bezpečnostním a ochranným důvodům.

Dotaz: Musím mít na safari průvodce?
Odpověď: V parku není třeba mít průvodce, ale je však doporučeno závislosti na vašich znalostech a zkušenostech s přírodou a zvířaty.

Dotaz: Je povolen lov v parku?
Odpověď: Lov v parku není povolen.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách