Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jemen Shibam

Dovolená Jemen Shibam


Shibam, známý také jako "město věží", je historicky bohaté město v Jemenu, které je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Toto unikátní město se nachází v provincii Hadramút, nedaleko arabského moře, a je považováno za jedno z nejstarších osídlení ve světě.

Jemenské město Shibam je známé svými vysokými věžemi, které jsou postavené z bahenní hlíny a jsou symbolem architektury regionu. Věže jsou vysoké až deset metrů a mají úzké, šikmé střechy, které slouží jako obrana proti svírajícím se písečným bouřím. Tyto věže jsou jedinečné svou architekturou a zahrnují vyřezávané detaily a ornamenty, které jsou důkazem mistrovství místních řemeslníků.

Návštěva Shibamu je jako cesta zpět do minulosti, když se pohybujete úzkými uličkami a obdivujete architektonické zázraky, které stojí před vámi. V každé věži se nachází obydlí, která jsou stále obývaná místními lidmi. V srdci města je také pevnost, která sloužila jako ochrana obyvatel v minulosti.

Město Shibam je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1982 a těší se stále rostoucí popularitě mezi turisty. Navzdory své popularitě však Jemen bohužel stále trpí politickými nestabilitami a ozbrojeným konfliktem, který odradil mnoho potenciálních návštěvníků. Bezpečnostní situace v Jemenu se však naštěstí zlepšuje, což dává naději na renesanci cestovního ruchu v této oblasti.

Pro ty, kteří jsou odvážní a dobrodružní, je návštěva Shibamu velkým zážitkem. Můžete se projít městem a zastavit se v tradičních obchodech, které nabízejí místní řemesla a suvenýry. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní a rádi vám poví o historii a kultuře, která je zakořeněná v jejich společnosti.

Jemen je rovněž známý svou bohatou a pestrou kuchyní, a návštěva Shibamu je příležitostí ochutnat autentická jídla. Jemenská kuchyně je plná aromatických koření a chutí. Během své návštěvy si můžete dopřát dokonalý jemenitický kávový rituál, který je jednou z nejznámějších tradic v zemi.

Navštívení Shibamu představuje také příležitost zkoumat krásu jemenské přírody. Nedaleko města se nachází písečné duny, které vytvářejí ohromující scenérie. Můžete se vydat na pouštní výlet nebo se projet na velbloudu a vychutnat si nekonečné písečné krajiny.

Je až neuvěřitelné si představit, že v tak exotickém místě jako je Jemen se nachází takové architektonické skvosty. Město Shibam je jako živá pohádka, která vás přenese do jiného času a místa. Pokud milujete historii, kulturu a dobrodružství, pak je pro vás návštěva Shibamu neodolatelnou možností. Nechte se okouzlit krásami tohoto historického města a objevte skrytý poklad uprostřed jemenské krajiny.


Ubytování Jemen Shibam


Jemen je země bohatá na historii a kulturu, a jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je město Shibam. Toto malebné město se nachází v historické oblasti Hadramaut v Jemenu a je známé svými unikátními věžovitými domy, které ho přivádějí k přezdívce „Manhattan pouště“.

Shibam byl založen již v 3. století před naším letopočtem a první budovy zde byly zhotovené z hliněných cihel, které byly rozmístěny ve vzácných vysokých věžích. Tyto věže sloužily jako obranná opatření proti přírodním katastrofám, jako jsou záplavy nebo útoky nepřátel. Dokonce i nyní jsou tyto věže opevněné a jsou považovány za jeden z nejsilnějších středověkých opevněných měst na světě.

Kromě svého unikátního architektonického vzhledu je Shibam také známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mnoho budov a památek v městě bylo postaveno v průběhu více než tisíce let a zachovává se do dnešních dnů. Mezi nejvýznamnější historické památky v Shibamu patří Al-Hadheerah, hrad Hajar a Velká mešita.

Pro turisty, kteří chtějí zažít autentický jemenský způsob života a poznat více o místní kultuře, je ubytování v Shibamu ideální. Existuje několik tradičních hotelů a penzionů, které nabízejí příjemné a pohodlné ubytování. Tyto ubytovací zařízení jsou obklopeny věžovitými domy a umožňují hostům procházet se uličkami města, aby si mohli prohlédnout jeho krásu a autentičnost.

Ubytování v Shibamu je ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou atmosféru města, studie jeho historických památek a naučit se o jemenském životním stylu. Město je také výchozím bodem pro objevování okolních přírodních krás, jako jsou pouště a historická oáza.

Navštěva Shibamu je nejenom vzrušujícím a obohacujícím zážitkem, ale také příležitostí k pochopení bohaté historie a kultury Jemenu. Ubytování v tomto malebném městě se stane nezapomenutelnou součástí cesty a nabídne vám jedinečný a autentický pohled na tento kouzelný kout světa.


Letenka Jemen Shibam


Letenky do Jemenu se stávají stále oblíbenějšími mezi turisty, kteří hledají exotická místa, která ještě nebyla příliš uzpůsobena masové turistice. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je historické město Shibam, které je známé svými vysokými domečky a barevnými uličkami plnými života.

Shibam je jedním z nejstarších měst na Arabském poloostrově a má již více než 2000 let historie. Jeho výjimečná architektura se proslavila především řadou vysokých domečků, které se táhnou podél úzkých uliček. Tyto domečky jsou mezi turisty velmi oblíbené a lákají je svou jedinečností a atraktivním designem.

Letenky do Shibamu se mohou lišit v závislosti na ročním období, ale většinou se pohybují v rozmezí od 400 do 800 dolarů. Doporučuje se si letenky rezervovat s vědomím, že Jemen může být politicky nestabilním místem a v případě změn situace může být nutné plány změnit.

Kromě návštěvy samotného Shibamu se v Jemenu můžete také podívat na množství dalších zajímavých míst, jako jsou například hlavní město Sanaa, citadela Alhajjara nebo zahrady Wadi Hadramawt.

Při návštěvě Jemenu je důležité pamatovat na zvláštní bezpečnostní opatření, a to zejména v oblastech, které jsou považovány za nestabilní. Většina turistů se ale shoduje, že Shibam a celý Jemen je stále velmi zajímavým a exotickým místem, který stojí za to navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Shibam


Dotaz: Jak se správně vyslovuje název Shibam?
Odpověď: Vyslovuje se jako "šibam".

Dotaz: Co je to Shibam?
Odpověď: Shibam je historické město v Jemenu, které je známé pro své věže ze sušených cihel a UNESCO ho zapsalo na seznam světového dědictví.

Dotaz: Jak se do Shibamu dostanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se do Shibamu dostat, je letecky nebo po silnici z města Sana'a.

Dotaz: Je Shibam bezpečné pro turisty?
Odpověď: V současné době se v Jemenu nachází nepříjemné bezpečnostní riziko a cestování do země by mělo být pečlivě zvažováno. Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit Shibam, měli byste dodržovat bezpečnostní doporučení a radit se s místními autoritami.

Dotaz: Kolik stojí vstupné do Shibamu?
Odpověď: Vstupenky stojí asi 10 USD.

Dotaz: Co bych si měl vzít sebou, když se chystám navštívit Shibam?
Odpověď: Doporučuje se vzít si pohodlné boty, chránit hlavu před sluncem, mít s sebou dostatek vody a peněz.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší fotografické místa v Shibamu?
Odpověď: Nejlepší místa pro fotografování jsou především věže a historické budovy v centru města.


Počasí Jemen Shibam


Shibam je jedním z nejstarších a nejzachovalejších místo v Jemenu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to starobylé opevněné město, které je známé svými vysokými hliněnými věžemi, které se tyčí nad pouští Ramlat al-Sab`atayn.

Kromě svého kulturního a historického významu, Shibam je také místem, kde se setkává několik klimatických podmínek. Jemenské město Shibam se nachází ve velmi suchém a horkém podnebném pásmu. Počasí ve Shibamu je tedy typické pro pouštní oblasti.

Shibam zažívá extrémně vysoké teploty, které se mohou v létě pohybovat kolem 40-45 °C. V takovém horkém počasí je velmi důležité, aby se návštěvníci a místní obyvatelé chránili a udržovali si hydrataci. Velkou výhodou hliněných věží v Shibamu je, že mají tu schopnost udržovat teplotu uvnitř místností chladnou, což pomáhá lidem vyhnout se extrémním vederům.

Zimní měsíce v Shibamu jsou mírnější, ale pořád dostatečně teplé. Teploty zde často dosahují 20-25 °C. Občas mohou přijít deště, které napomáhají zeleni a přírodě v okolí města.

Vzhledem k tomu, že Shibam leží poměrně daleko od pobřeží, nemá vliv na jeho počasí, včetně větrů a monzunových sezón. To však neznamená, že město je zcela izolováno od dalších vlivů počasí. Ve vzácných případech mohou přijít i písečné bouře, které jsou pro tuto pouštní oblast typické.

Celkově lze říci, že počasí ve Shibamu je ovlivněno jeho pouštním prostředím. Teploty mohou dosahovat extrémně vysokých hodnot, a proto je důležité dodržovat opatření pro zamezení přehřátí a dehydratace. Přesto je toto historické město stále atraktivní pro turisty, kteří se zajímají o jeho unikátní architekturu a bohatou historii, a to i přes nebezpečí počasí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách