Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Nara

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nara


1. Jak se dostat z Tokia do Nary?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je použití rychlovlaku Shinkansen z Tokia do Kiota a poté přestoupit na místní vlak do Nary. Celkem trvá cesta přibližně 2-3 hodiny.

2. Která místa ve městě Nara jsou nejzajímavější pro turisty?
Odpověď: Nejznámějšími atrakcemi v Nara jsou Tōdai-ji chrám se sochou Velkého Buddhy, Kasuga Taisha svatyně se svícemi, Nara Park s divokými jeleny a Kōfuku-ji chrám.

3. Kolik stojí vstupenky do hlavních turistických atrakcí v Nara?
Odpověď: Vstup do Tōdai-ji chrámu stojí 500 jenů (asi 120 Kč), do Kasuga Taisha svatyně zdarma, a do Kōfuku-ji chrámu 300 jenů (asi 70 Kč). Některé další menší atrakce mají také vstupné.

4. Proč jsou v Nara parku volně pobíhající jeleni?
Odpověď: Jeleni jsou svatými zvířaty v náboženství Šintó a jsou chránění. Byli přemístěni do Nara parku ze sousedních hor, aby symbolizovali mír a přátelství.

5. Které tradiční jídlo bych si měl v Nara vyzkoušet?
Odpověď: Jedním z tradičních jídel v Nara je "kudzu somen", což je vývar s nudlemi z kořene kudzu. Další oblíbené jídlo je "shika no fun", což jsou kuličky z rýže smíchané s masem jeleního hovězího.

6. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Nara?
Odpověď: Nejlepší časy k návštěvě Nary jsou na jaře během sakurové sezóny, kdy rozkvétají sakury, a na podzim, kdy jsou stromy v parku Nara zbarveny do červena a oranžova.

7. Jaké jsou ostatní zajímavé místa v okolí Nary?
Odpověď: V okolí Nary můžete navštívit také město Kiotu se svými mnoha chrámy a zahradami, a také město Osaka se svými moderními mrakodrapy a podniky.

8. Lze v Nara dobře nakupovat?
Odpověď: Ano, v Nara najdete různé trhy a obchody nabízející tradiční řemeslné výrobky, suvenýry, tradiční japonskou keramiku a textilie. V centru města je také několik moderních nákupních center.


Počasí Japonsko Nara


Japonsko je zemí s bohatou kulturou a historií, a jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je město Nara. Nachází se v prefektuře Nara, která leží na jihovýchodě hlavního ostrova Honšú. Nara patří k nejdůležitějším turistickým atrakcím Japonska díky svým historickým památkám a klidné atmosféře.

Jedním z faktorů, které přitahují turisty do tohoto města, je jeho příjemné počasí. Nara leží v mírném podnebném pásmu s dobře rozlišitelnými ročními obdobími. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou známé svými vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje až 32 °C, což je značně horké. Naštěstí však existuje mnoho zahrad a parků, kde se návštěvníci mohou ochladit a obdivovat krásu kvetoucích květin.

Podzim je možná nejkrásnější roční období v Náře. Listnaté stromy, jako jsou javory a jilmy, se proměňují v ohnivé odstíny žluté, oranžové a červené. Město Nara je obklopeno horami, které dávají možnost krásných výhledů na podzimní krajinu. Teplota se postupně snižuje a pohybuje se kolem 10-15 °C, což je ideální počasí pro procházky a objevování historických chrámů a soch, za které je Nara také známá.

Zima v Náře je mírná, ale chladná. Průměrná teplota se pohybuje kolem 5-10 °C, ačkoli se občas může vyskytnout i sníh. Během zimních měsíců se návštěvníci mohou těšit na klidnou atmosféru a méně turistů. Jedinou výjimkou je novoroční období (Šógacu), kdy se město oživuje slavnostními událostmi a tradičními rituály.

Na jaře se Nara změní ve svět růžových květů sakur. Sakura, japonská třešeň, je symbolem krásy a krátkosti života. Japonsko každý rok slaví sakurovou sezonu, kdy tyto stromy kvetou po celé zemi. V Náře můžete vidět nádherné sakurové aleje v parku Nara, které přitahují lidi ze všech koutů světa. Toto období je nejen krásné, ale také velice rušné, protože se sem sjíždějí tisíce turistů, aby si užili tuto jedinečnou příležitost.

Celkově vzato, počasí v Náře je příjemné po celý rok. Je vhodné vybavit se správným oblečením podle sezóny a rozumně plánovat návštěvu památek a venkovních prostorů. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že Nara vás přivítá svou kulturou, historií a příjemným počasím.


Ubytování Japonsko Nara


Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko a hledáte příjemné a autentické ubytování, nemůžete si nechat ujít jedno z nejkrásnějších měst v zemi – město Nara. Nachází se na západě ostrova Honšú, asi hodinu cesty vlakem z Kjóta nebo Ósaky a je známé jako domov mnoha historických památek a překrásných parků s jelítky.

Při výběru ubytování v Narě máte několik možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Jestliže si přejete ponořit se do místní kultury a života obyvatel, můžete zvolit ryokan – tradiční japonský hotel.

Ryokany jsou známé svou jedinečnou atmosférou a poskytují autentický zážitek. Nachází se ve starodávných budovách a často mají krásnou zahradu. Pokoje jsou zařízeny jednoduše, v tradičním japonském stylu s tatami podlahami a futony pro spaní. V ryokanu se také obvykle podává tradiční japonské snídaně a večeře, které jsou zážitkem samy o sobě.

Další možností ubytování jsou moderní hotely a penziony, které nabízí pohodlně zařízené pokoje s veškerým komfortem, který čekáte. Většina z nich se nachází ve středu města, což vám umožní snadný přístup k hlavním památkám a atrakcím Naray.

Pokud jste cestovatelé s menším rozpočtem, můžete se rozhodnout pro hostely nebo privátní pokoje v domácnostech japonských rodin. Hostely jsou často levnější volbou a nabízí společné pokoje s více postelemi a sdílenými sociálními zařízeními. Pobyt v domácnosti vám pak umožní poznat více o životě japonských rodin a možná i ochutnat tradiční japonskou kuchyni.

Nara je relativně malé město, což znamená, že se ubytování nachází v docházkové vzdálenosti od největších atrakcí. Mezi nejoblíbenějšími památkami, které byste si neměli nechat ujít, patří Tódai-ji, největší dřevěný buddhistický chrám na světě se slavnou sochou Buddhova Vairy. Dalším místem je park Nara, který je domovem asi 1200 jelítků, kteří se volně procházejí po parku a představují symbol města.

Celkově je ubytování v Nara skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít tradiční japonskou kulturu a historii. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, budete mít přístup ke krásám města Nara a důležitým památkám. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro ryokan, hotel, hostel nebo pobyt v domácnosti, zážitek z ubytování tento japonský klenot rozhodně doplní a zpříjemní.


Letenka Japonsko Nara


Pokud toužíte po exotické dovolené na východě, jste na správném místě. Letenka do Japonska na místo, které se jmenuje Nara, vás přenese do úchvatného města, které je plné historie, kulturou naplněných památek a vyhlášené gastronomie.

Nara se nachází jen 30 km jihozápadně od Kjóta a je domovem mnoha klášterů, chrámů a posvátných stromů. Z tohoto důvodu je považována za důležité kulturní a náboženské centrum Japonska. Město bylo kdysi dávnou hlavní město Japonska a přesto si stále zachovává krásu své tradice.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Nara je buddhistický chrám Todai-ji, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Chrám může být rozpoznán díky obrovské bráně, kterou obvykle zdobí vzor zlaté hvězdy a obklopují ji dvě obrovské zeďe sestávající z kamenných sloupů a býčích hlav. Uvnitř chrámu můžete najít největší bronzovou sochu Buddha na světě, která je vysoká více než 15 metrů.

Mezi další kulturní zajímavosti Nary patří Horyu-ji, starobylý chrám z 7. století, kde můžete najít artefakty, které byly uloženy způsobem, který uchovává jejich křehké materiály. Dále můžete navštívit historický park Nara, kde jsou magestetičtí jeleni chránění zákony, a naleznete tu také Kascuga-taisha, nejstarší dřevěný chrám v Japonsku.

Nara není jen o kultuře, ale také o gastronomii. Město je vyhlášeno pro svoji tradiční kuchyni, včetně "kaki-no-hazushi", sardinek se salámem z rýžoviny, a "meoto-maki", speciální závitky seleru do rýže

Pokud uvažujete o návštěvě Nary, neváhejte a vydejte se na výlet, na který nezapomenete! Určitě si odveďte nějaké památky a výzdoby na památku této kouzelné cesty. Letenka do Japonska Nara vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou, která zanechá trvalý dojem v srdci, a to jak z kultury, tak z krajiny této země, která je pro svou historii a mýtusy známá již po celá staletí.


Dovolená Japonsko Nara


Japonsko je zemí, která svými kontrasty a pestrostí láká miliony turistů ze všech koutů světa. Mezi atraktivní místa patří i město Nara, které se může pochlubit jedinečnou historií, harmonickými kláštery a úchvatnou přírodou.

Město Nara, ležící na jihovýchodě Japonska, je jedním z nejatraktivnějších turistických míst nejen v zemi samotné, ale i po celém světě. Dlouho předtím, než se stalo hlavním městem Japonska v období 710 až 784, bylo již Nara vírou, kulturou a přírodou inspirováno mnohými umělci, básníky a dynastiemi. Dnes je toto město plné různorodých památek, podob jako třeba Asakusa v Tokiu.

Pokud hledáte klid a harmonii, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu nejkrásnějšího buddhistického chrámu Nara, či Kasuga Taisha, což je jeden z nejstarších šintoistických chrámů v Japonsku. Kromě toho můžete navštívit i mnoho dalších zajímavostí, jako například Daibutsuden - velkou halu s Buddha stojícím vysokým až 18 metrů nebo Nandaimon - brána s dvojicí obrovských kovových bojových psů.

V okolí Nary se nachází řada nádherných parků a přírodních rezervací, například můžeme jmenovat Horai, který je známý svou nádhernou horskou scenérií a návštěvníci si mohou vychutnat krásy přírody při procházkách, turistice nebo i pěších výstupech na známé hory.

A co záleží na místní kuchyni? Nara vám nabídne mnoho tradičních japonských pokrmů, jako například "Ten-zaru udon", což jsou domácí nudle servírované s mořskými plody a zeleninou. Dalšími z populárních jídel jsou "Kaki no Ha-zushi" (rybí maso smíchané s nudlemi) a "Kudzu mochi" (kukuričný puding).

Nara je tedy místem pro návštěvníky, kteří hledají klid, harmonii, kulturu a přírodu. Zároveň nabízí mnoho zajímavých památek, a návštěvníci si mohou vychutnat nejen krásy samotného města, ale také okolní krajinu. Takže pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, nezapomeňte navštívit této krásné město plné tradice, kultury a harmonie.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách