Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Nagasaki

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nagasaki


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o japonském městě Nagasaki:

1. Jak se dostanu do Nagasaki?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Nagasaki, je letecky přistát na Mezinárodním letišti Nagasaki nebo vlakem přijet na hlavní nádraží Nagasaki.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Nagasaki?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Nagasaki je na jaře (březen až květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a méně dusné.

3. Jaké jsou nejznámější atrakce v Nagasaki?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Nagasaki patří památník míru Nagasaki, chrám Suwa, Katedrála Urakami a Fudžisawa Tei-en (tradiční zahrada). Také je populární návštěva přístavního ostrova Dejima, který sloužil jako důležitá obchodní základna za dob samurajů.

4. Co jíst v Nagasaki?
Odpověď: V Nagasaki je známé jídlo Champon – směs nudlí s mořskými plody, zeleninou a masem. Další nabídkou je Sara udon – křupavá nákypová nudlová jídla s masem a zeleninou. Také je populární chřestové ravioli s masa. Nagasaki je také známo svou čínskou kuchyní a sushi.

5. Jaké jsou nejbližší turistické destinace v okolí Nagasaki?
Odpověď: Nejbližší turistické destinace v okolí Nagasaki zahrnují ostrov Goto, obklopený průzračnou mořskou vodou, a chrám Unzen, který nabízí nádherné výhledy na horu Unzen.

6. Jaké jsou nejdůležitější historické události v Nagasaki?
Odpověď: Nejdůležitější historickou událostí v Nagasaki je bombardování atomovou bombou, které se odehrálo 9. srpna 1945 během druhé světové války. Tato tragédie má dodnes velký vliv na město a stala se symbolem snahy o mír.

Doufám, že tyto informace jsou užitečné a odpovídají na tvé dotazy o Nagasaki, Japonsko.


Počasí Japonsko Nagasaki


Japonsko je známé svými rozmanitými klimatickými podmínkami, které se mohou výrazně lišit v různých oblastech země. Nagasaki, město na jihozápadě Japonska, se nachází v oblasti, kterou ovlivňují jak pasáty od Tichomoří, tak i kontinentální vlivy z Číny. Proto je zde počasí poměrně deštivé a vlhké s mírnými zimami a horkými léty.

V Nagasaki jsou jarní a podzimní období nejkrásnější, kdy se na stromech objevují květy sakur a listy se barví do pastelových odstínů. Jaro začíná v březnu a končí v květnu, s průměrnou teplotou kolem 15°C. Podzim trvá od září do listopadu s průměrnou teplotou kolem 20°C. V těchto obdobích je v Nagasaki také méně deště a více slunce.

Léto v Nagasaki je velmi horké a vlhké, s častými dešti a průměrnými teplotami kolem 30°C. Nejteplejší měsíc je srpen, kdy se může teplota vyšplhat až na 36°C. Je to období, kdy si místní lidé oblíbí japonské klimatizované místnosti s ochlazenými nápoji, aby se vyhnuli nadměrnému teplu.

Japonsko je také postiženo obdobím tajfunů, což jsou extrémní tropické cyklóny, které mohou způsobit značné škody. V Nagasaki jsou tajfuny nejčastější od srpna do října.

Zima v Nagasaki je mírná, ale vlhká, s průměrnou teplotou kolem 10°C. Sníh není běžný a když padne, tak rychle roztaje.

Krátké informace o počasí v Nagasaki:

Jaro (březen–květen): průměrná teplota 15°C, méně dešťů

Léto (červenec-srpen): průměrná teplota 30°C, velmi vlhké, prudké deště

Podzim (září-listopad): průměrná teplota 20°C, méně vlhkosti

Zima (prosinec–únor): průměrná teplota 10°C, malá pravděpodobnost sněžení

Tajfuny: nejčastější v období srpen–říjen

Celkově je Nagasaki městem s poměrně stabilními klimatickými podmínkami, se čtyřmi jasně odlišnými ročními obdobími. I přes silnou vlhkost, která je způsobena oceánem i těmi, kteří v něm žijí, jsou jeho roky charakterizovány mírným počasím a příjemným klimatem, což napomáhá k udržení svěží a zelené zahrady po celý rok. Na návštevu Nagasaki vás tedy zveje ta nejlepší pověst, která by se asi dala očekávat od starého japonského města.


Letenka Japonsko Nagasaki


Nabízíme vám článek o letence z Japonska do Nagasaki. Přečtěte si ho, abyste se dozvěděli více o této zajímavé destinaci!

Nagasaki, město s bohatou historií a dramatickou minulostí, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Japonsku. Město se nachází na západním pobřeží ostrova Kyūshū a je známé svými krásnými přírodními scenériemi, historickými památkami a fascinující kulturou. Můžete se k němu snadno dostat díky mnoha spojům letenek z Japonska.

Nagasaki bylo v minulosti klíčovým přístavem pro obchod s cizinci a má bohatou historii evropského vlivu. Početné zahraniční osady zde vytvořily unikátní směsici japonských, čínských i evropských kultur. Místní gastronomie je proto opravdu rozmanitá a jistě zaujme každého gurmána. Určitě si vyzkoušejte tradiční místní pokrmy, jako jsou champon (nudlová polévka se zeleninou), sara udon (pryskyřičné nudle) nebo Castella (křehký dort).

Pokud jste historicky a kulturně zajímaví, rozhodně navštivte místa, která připomínají temnou historii Nagasaki. Atomová bomba, která zasáhla toto město během druhé světové války, je významným symbolem míru a památníků představujících tuto událost je zde řada. Nejznámější z nich je Památník míru v parku Nagasaki Peace. Tato oblast nabízí nádherný výhled na město i přilehlé hory.

Další zajímavou atrakcí je chrám Sofuku-ji, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších zenových chrámů v Japonsku. Jeho kamenné zednictví a nádherná zahrada jsou opravdu ohromující. Pokud jste nábožensky založení, můžete také navštívit Šinto svatyni Šintó s názvem Suwa-jinja, která je obklopena přírodou a nabízí klid a pohodu.

Milovníci vody si také určitě nenechají ujít příležitost projížďky po Nagasakiho zálivu. Během plavby si můžete vychutnat panoramatický výhled na město a nezapomenutelný západ slunce. Skutečně je to zážitek, který stojí za to zažít.

Pokud se rozhodnete vydat se do Nagasaki, mějte na paměti, že nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je přes letadlo. Existuje mnoho přímých letových spojů z hlavních japonských letišť do Nagasaki, což zajišťuje pohodlí a časovou úsporu. Můžete si předem rezervovat letenku online nebo přes cestovní kancelář.

Nagasaki je jedním z těch míst, které nabízejí nezapomenutelný zážitek. Jeho bohatá historie, krásná příroda a fascinující kultura budou jistě nadchnout každého návštěvníka. Takže neváhejte a zamluvte si letenku do Nagasaki, abyste mohli zažít všechny tyto úžasné přírodní a kulturní poklady!


Ubytování Japonsko Nagasaki


Japonsko je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které je velmi populární turistickou destinací. Nagasaki je město na západním pobřeží, které je známé svou historií jako první město, na které byla svržena atomová bomba. Město má mnoho fascinujících památek a zajímavostí, které stojí za to vidět, a protože je Nagasaki oblíbeným turistickým místem, nabízí mnoho možností ubytování.

V Nagasaki najdete celou řadu ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů až po hostely a tradiční ryokany. Pokud cestujete s větší rodinou nebo skupinou přátel, je možné najít mnoho apartmánů a domů k pronájmu.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v centru města, jsou k dispozici moderní hotely s vynikajícími službami. Například hotel ANA Crowne Plaza Nagasaki Gloverhill je elegantní hotelový komplex, který se nachází v blízkosti historické čtvrti Glover Garden. Tento hotel nabízí nádherný výhled na záliv Nagasaki a nabízí luxusní pokoje s klimatizací a minibarem, wellness centrum a služby osobního trenéra.

Další možností je ubytování v tradičních japonských ryokanech, kde si turisté mohou vychutnat autentickou japonskou atmosféru. Ryokan Yamamotoya je jeden z nejlepších ryokanů v Nagasaki a nabízí hostům tradiční pokoj s tatami, kde si mohou odpočinout na pohovce nebo sledovat pohled na zahradu. Ryokan Yamamotoya také nabízí nádherné japonské snídaně a večeře, které jsou připraveny z čerstvých místních produktů.

Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelu. Hostel Casa Noda se nachází v centru města a nabízí pokoje s výhledem na záliv Nagasaki. Hostel má společné prostory pro relaxaci s knihovnou a kuchyň s možností vaření.

Pokud přijedete na kratší dobu, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Apartmány Nagasaki Heiwa Jiho Apart je jeden z nejlepších a nabízí prostorné pokoje s kompletně vybavenou kuchyní a pračkou.

Výběr ubytování v Nagasaki záleží na každém turistovi, protože město nabízí mnoho různých možností. Bez ohledu na vaše preference nezklame Nagasaki svým půvabem a pohostinností.


Dovolená Japonsko Nagasaki


Japonsko je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů pro cestovatele z celého světa. Jeho bohatá historie, fascinující kultura a nádherné přírodní scenérie přitahují návštěvníky, kteří touží po nezapomenutelném dobrodružství. Jedním z míst, které si určitě stojí za to navštívit, je Nagasaki.

Nagasaki je přístavní město na západním pobřeží ostrova Kyušú a nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historických památek, moderní architektury a překrásné přírody. Možná je táhne známější Hirošimou, ale Nagasaki je jemná perla, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Historicky je Nagasaki známo jako místo přistání prvních evropských obchodních lodí v 16. století. Město hrálo důležitou roli v mezinárodním obchodě a bylo důležitým centrem křesťanství v Japonsku. Japonský vládce Hideyoshi se rozhodl ukončit katolickou misi v Japonsku a zakázal křesťanskou víru. Následně bylo Nagasaki oblíbenou destinací pro pronásledování křesťanů. Dnes se zde nachází Památník mučedníků, který připomíná tuto temnou kapitolu japonských dějin.

Další ikonickou památkou v Nagasaki je pohřebiště křesťanů v korytech a na svazích kopce Nishizaka. Nacházejí se zde hroby a sochy mučedníků, kteří byli popraveni na této lokalitě během období pronásledování křesťanství.

Zcela odlišnou zkušeností je návštěva Hirošimy s jejím mírovým parkem a Památníkem míru. Nagasaki má své vlastní mírové muzeum a park, který vzdává hold obětem atomové bomby, která zde byla svržena 9. srpna 1945. Návštěva tohoto místa vám poskytne příležitost lépe porozumět zničující síle jaderných zbraní a významu míru.

Kromě historických památek nabízí Nagasaki i malebnou přírodu. Nachází se poblíž poloostrova Shimabara, který je známý pro své termální prameny a přírodní krásy. Můžete si užít krásné pěší túry po tomto poloostrově, navštívit lázeňská města nebo se vykoupat v teplých pramenech.

Nagasaki také nabízí skvělé mořské plody a místní lahůdky, které nemůžete vynechat. Oblíbeným místem je Dejima Wharf, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a suši přímo od rybářů.

Pokud plánujete návštěvu Japonska, určitě zvažte výlet do Nagasaki. Toto fascinující město vás překvapí svou bohatou historií, krásou přírody a upřímností jeho obyvatel. Budete mít možnost prozkoumat unikátní místa a získat hlubší porozumění japonské kultuře. Navštivte Nagasaki a vrátíte se domů s nezapomenutelnými zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách