Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Ise

Dovolená Japonsko Ise


Japonsko je země plná krásné přírody, fascinující historie a rozmanité kultury. Jestli hledáte dovolenou, která vám umožní prozkoumat všechna tato místa, pak byste měli zvažovat dovolenou na japonském pobřeží v oblasti Ise.

Ise je malé město v oblasti Mie, které si uchovalo tradiční kulturu a architekturu. Nejvýznamnějším místem je svatyně Ise Jingu, která je nejposvátnější svatyní pro šintoisty. Svým významem připomíná Vatikán pro katolíky. Svým rozložením působí jako celé město i když se jedná jenom o komplex několika poutních míst. Věří se, že svatyně Ise Jingu je domovem bohyně Amaterasu, nejdůležitějšího boha ve šintoistické víře. Pokud se rozhodnete navštívit svatyni, měli byste si přinést bílé oblečení, což je tradiční barva pro návštěvníky.

Další zajímavou turistickou atrakcí je malebný přístav Toba, kde se můžete vydat na loď a prozkoumat perly, kterým je oblast známá. Kromě toho můžete navštívit akvárium Toba, které je domovem mnoho druhu mořských živočichů, včetně delfínů, kosatky a tuňáků.

Pokud máte rádi termální prameny, tak je Ise místem pro vás. Můžete se vykoupat v místních lázních a vychutnat si relaxaci v horkých pramenech. Nejstarší lázně v oblasti jsou z roku 736.

Pokud máte chuť na tradiční japonskou kuchyni, tak Ise vám nabídne nespočet restaurací a stánků s potravinami. Můžete ochutnat různé druhy sushi, tempury, ramenu a další speciality.

Celkově lze říci, že dovolená v Ise nabízí mnoho zajímavých zážitků pro všechny. Můžete se pokochat krásnou přírodou, navštívit historická místa, vydat se na rybářskou výpravu, ochutnat tradiční jídlo a mnoho dalšího. Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, tak nezapomeňte zahrnout Ise do vašeho itineráře.


Počasí Japonsko Ise


Japonsko Ise se nachází v centrální části Japonska a patří mezi geograficky rozmanitá místa. Tato oblast se vyznačuje teplým a vlhkým podnebím, které má vliv na jeho specifické počasí.

Jaro (březen - květen) v Ise je obdobím, kdy se po zimě vrací teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15-20°C s mírnými výkyvy. V tomto období se také v Ise koná slavnost Hanami, což je tradiční japonská oslava kvetení sakur. Tisíce lidí se shromažďují v parku Geku, aby obdivovali krásu kvetoucích sakur. Jarní období je také známé pro své srážky, které mohou být časté.

Léto (červen - srpen) v Ise je horké a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C a může dosáhnout až 35-40°C. Množství srážek se snižuje, ale období dešťů může být proměnlivé. Léto je také sezónou tajfunů, které mohou způsobovat silné větry a velké množství srážek.

Podzim (září - listopad) v Ise je obdobím příjemných teplot. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25°C se snižujícími se srážkami. Podzim je považován za jedno z nejkrásnějších období v Japonsku kvůli proměnám barev listí. Velké množství stromů a lesů v Ise nabízí úchvatné pohledy na opadávající lístí, což přitahuje mnoho turistů a obyvatel.

Zima (prosinec - únor) v Ise je mírně chladná. Průměrná teplota se pohybuje kolem 5-10°C, ale může klesnout pod bod mrazu. Srážky jsou méně časté, ale oblast může být náchylná k silným chladným větrům. Zima v Ise je také obdobím slavností a tradic, jako je například oslava Nového roku.

Celkově je počasí v Ise ovlivněno svou polohou a geografickým umístěním. Teplé a vlhké podnebí poskytuje ideální podmínky pro zemědělství a pěstování rýže, které jsou důležité pro region. Každé období má své specifické charakteristiky a atrakce, které lákají návštěvníky z celého světa. Je to skutečně krásná oblast, která nabízí bohatou přírodu a kulturní dědictví.


Ubytování Japonsko Ise


Ise je město v prefektuře Mie na jihu Japonska. Jeho hlavní atrakcí jsou svatyně Ise Jingu, které jsou nejposvátnějšími shrinami šintoismu. Pokud se chystáte na návštěvu Ise, budete potřebovat někde přenocovat. V tomto článku vám představíme několik dostupných možností ubytování v této oblasti.

1. Hotel Nikko Ise: Tento hotel se nachází přímo v centru města a nabízí luxusní pokoje s moderním vybavením. Hosté mohou také využívat bazén, saunu a restauraci s tradičním japonským jídlem. Hotel je ideální pro ty, kteří preferují komfort a pohodlí.

2. Koyasan Guest House Kokuu: Pokud hledáte ubytování, které je cenově dostupné a má autentickou japonskou atmosféru, Koyasan Guest House Kokuu je skvělou volbou. Tento hostel nabízí pokoje s futonem, společné sociální zařízení a tradiční japonské snídaně.

3. Toba International Hotel: Toba je město v blízkosti Ise, které je také populární turistickou destinací. Toba International Hotel nabízí prostorné pokoje s výhledem na oceán a restauraci s jídlem z oblasti Ise-Shima. Hosté mohou také využít relaxačních služeb, jako jsou masáže a termální lázně.

4. Ezomatsu: Pokud hledáte ubytování s tradičním japonským stylem, snažte se najít ryokan - tradiční japonský hostinec. Jedním z nejoblíbenějších ryokanů v Ise je Ezomatsu. Tento ryokan nabízí pokoje s tatami podlahami, futony a soukromou koupelnou. Hosté mohou také využít saunu a tradiční japonskou večeři.

5. Akari Guesthouse: Pokud preferujete společné prostředí, může být hostel Akari Guesthouse ideální volbou. Tento hostel nabízí sdílené pokoje, společné sociální zařízení a terasu s výhledem na moře. Hosté mohou také využívat kuchyň s mikrovlnnou troubou a ledničkou.

Výběr správného ubytování v Ise závisí na vašich preferencech a potřebách. Pokud hledáte luxus a pohodlí, Hotel Nikko Ise může být tou správnou volbou. Na druhé straně, pokud chcete zažít autentickou japonskou atmosféru, můžete zvolit Koyasan Guest House Kokuu nebo tradiční ryokan jako Ezomatsu. Většina hotelů a hostelů v Ise je dobře přístupná a nabízí snadný přístup k největším atrakcím tohoto města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Ise


1. Jaké je hlavní město Japonska Ise?
- Hlavním městem Ise je město Ise, které se nachází v prefektuře Mie.

2. Jak se dostanu do Ise z Tokia nebo Osaky?
- Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Ise, je vlakem. Z Tokia je možné jet na vysokorychlostním vlaku shinkansen do města Nagoya, a poté přestoupit na regionální vlaky směrem do Ise. Z Osaky je také možné jet shinkansenem do Nagoyy a pokračovat regionálním vlakem.

3. Kdy navštívit Ise, aby se vyhnul davům turistů?
- Ise je hojně navštěvováno během tradičních japonských svátků, například o Obon (srpen) a Nový rok (leden). Doporučuje se vyhnout se těmto obdobím a navštívit Ise mimo vrcholové sezóny.

4. Jaké hlavní památky stojí za návštěvu v Ise?
- Hlavní atrakcí v Ise je Ise-jingu, posvátné poutní místo, které je považováno za nejdůležitější šintoistický chrám v Japonsku. Dalšími zajímavými místy jsou Ise Meoto Iwa, dvojice skal představující manželství, a Okage Yokocho, tradiční silnice s obchody a restauracemi.

5. Co jíst v Ise?
- Ise je známé svou místní kuchyní, která zahrnuje čerstvé mořské plody, jako jsou ústřice, ryby a korýši. Další specialitou je akafuku mochi, sladké klejové rýžové koule s červenou fazolovou pastou.

6. Jaká jsou další zajímavá místa k návštěvě poblíž Ise?
- V blízkosti Ise se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako je město Toba s akváriem a pohledem na zajímavé ostrovy, Nagashima Spa Land s největším horským dráhou ve východní Asii a chrám Tsubaki Grand Shrine ve městě Suzuka.

7. Jak dlouho by měla být návštěva Ise?
- Pokud se chcete zaměřit pouze na hlavní památky Ise-jingu, doporučuje se strávit v Ise jedno nebo dvě dny. Pokud chcete navštívit i okolní atrakce, měli byste si vyhradit alespoň tři až čtyři dny.

8. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Ise?
- V Ise se lze pohodlně pohybovat pěšky, zejména v okolí Ise-jingu. Dále jsou k dispozici autobusy a taxi pro delší trasy nebo pokud máte omezený čas.

9. Mluví v Ise většina obyvatel anglicky?
- Ise je spíše menší město a ne všichni obyvatelé mluví anglicky. Je tedy doporučeno mít s sebou překladač nebo základní fráze v japonském jazyce.

10. Jak se oblékat při návštěvě Ise-jingu?
- Při návštěvě Ise-jingu je vhodné obléct se skromně a střídmě. Ženy by měly nosit dlouhé sukně nebo kalhoty a zakrýt ramena. Muži by měli nosit dlouhé kalhoty a vyhýbat se odhalování těla.


Letenka Japonsko Ise


Letenka Japonsko Ise: jak se tam dostat?

Japan je země, která láká mnoho turistů z celého světa. Jeho kultura, způsob života, architektura a samozřejmě také jídlo, jsou vynikající a naprosto jedinečné. Pokud plánujete svou cestu do Japonska a hledáte možnosti, jak se dostat do města Ise, máme pro vás řešení.

Letenka do Japonska

První a základní krok je sehnání letenky do Japonska. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých měst po celém světě. Mezi nejoblíbenější patří zcela určitě společnosti jako Japan Airlines, ANA nebo Turkish Airlines.

Cesta trvá v průměru 15 až 16 hodin a letí se z mnoha měst, například z Prahy, Vídně nebo Berlína. Cena se pohybuje kolem 20 000 Kč až 40 000 Kč. Doporučujeme, abyste se letu řádně připravili - přibalte si do letadla náhradní oblečení, čtečku knih a případně i ušní kapky proti přetížení tlaku.

Jak se dostat do města Ise?

Pokud máte letenku koupenou, zbývá řešit dopravu do města Ise. Město se nachází v centrální části Japonska, konkrétně v prefektuře Mie. Tam se lze dostat několika způsoby.

Pokud dorazíte na mezinárodní letiště v Tokyu, cesta do Isy bude nejrychlejší příjezdem vlakem. Zvlášť je oblíbená řada vlaků Shinkansen, která vás do Isy dopraví na nádraží Ise-Shi. V přímém spojení pak cesta trvá zhruba 1 hodinu a 40 minut.

Alternativně lze využít místní autobusovou dopravu nebo taxislužbu. Tyto služby nabízejí řadu turistických společností, jejichž výchozím bodem bývá většinou tokijské letiště Haneda nebo Narita.

Co si v Isy nenechat ujít?

Město Ise může neznalého turistu na první pohled dost nepřehledně a chaoticky působit, avšak nabízí mnoho krásných památek. Nechybí tu světoznámý chrám Ise Jingu, který je považován za nejposvátnější místo v celém Japonsku. V oblasti Ise je také velké množství rybářských lodí a díky tomu se můžete těšit na vynikající mořské plody.

Pro milovníky kultury a historie nabízí Ise řadu muzeí, galerií a přírodních parků. Například kousek od města se nachází část hor Kumano Kodo, která patří na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Kde se ubytovat v Isy?

Pro ty, kteří hledají ubytování v Isy, nabízí město mnoho možností. Pojďme se podívat na několik příkladů:

- Toba International Hotel, Ise-Shima - hotel s 144 pokoji a velkolepým výhledem na moře. Klidný a uvolňující pobyt.

- Hotel Route-Inn Ise - hotel s výbornou polohou v centru města. Pro ty, kteří hledají dobrou dostupnost všech hlavních památek.

- Comfort Hotel Ise - levné ubytování s vynikajícím servisem a parkováním zdarma.

Jak je vidět, letenka Japonsko Ise vás přenesze z jiného světa do jedinečného města, kde se spojují kultury a styly z celé Asie. Pro ty, kteří hledají rozptýlení a odpočinek od každodenního života, je Ise tou správnou volbou. Stačí jen zvolit kvalitní ubytování, přijet a začít objevovat nové zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách